poster

Outsider (festivalový název)

 • Francie

  L'outsider

 • anglický

  Team Spirit

 • Slovensko

  Tímový duch

  (festivalový název)

Drama

Francie, 2016, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Real Tom Hardy
  ***

  "THE MARKET IS OURS." ----------- Ešte pred pozeraním som mal pomerne zvláštny pocit. Celkom príjemný, ale aj znepokojujúci. Mal som pocit, že Team Spirit bude konečne tým finančným filmom, ktorý z vrcholu zosadí Wall Street. Možno preto, že je francúzsky, možno preto, že je síce zo súdka, ktorý poznáme, ale z nového pohľadu. Nuž, nestalo sa. Úvodná scéna bola perfektná. Dokonca je už aj v profile. Malo to dobré tempo, striedali sa tam aj situácie mimo burzy, mimo peňazí, dostatočne veľa skvelého, prirodzeného francúzskeho humoru. No po hodine to začalo slabnúť, situácie boli dosť málo vyhrotené, strata niekoľkých miliónov bola emočne slabšia, ako Arthurove "Get the fuck outta here you bitch!", svojej priateľke. Mimo toho, v závere som mal pocit, že mi film vôbec nič nepovedal a tiež, že o danej situácii neviem taktiež nič. Ale inak to bolo celkom fajn. Lepšie ako Margin Call, zhruba na rovnakej úrovni ako Capital, no a samozrejme horšie ako WS a The Big Short.(1.11.2017)

 • Thomick
  **

  *SPOILER* L'outsider rozhodně odsejpá a vždy se může opřít o Rombiho podkres, ale v první řadě má jednu zásadní vadu: na jeho světě přes všechny ty cool výkřiky a špatnej kancelářskej humor neni vlastně nic moc zajímavýho. Romantická ani rodinná linka jako rozptyl neposlouží, protože jsou odfláknutý až běda (pro příklad: na rozchod se tu milosrdně zapomíná bezprostředně po větě "Riskoval jsem... on spáchal sebevraždu, ale já vyhrál... JÁ VYHRÁL"), řešení slibovanýho 'morálního dilematu' jsem nejspíš taky propás, a co pak zbejvá jsou akorát nafukovací ega a podivný twisty, který se neschovaj ani za tu vhodně nepřehlednou hantýrku. Jako... kam že se zničehonic poděla ta miliarda a půl? A proč pak takovej machr-trader udělal to, co udělal, když to ani laikovi od pohledu nemohlo přijít správný? [19. Festival francouzského filmu](29.11.2016)

 • Deschain
  ***

  (Kunsthalle, Art Film Fest Košice - 22.6.2016)(1.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace