The Titan

The Titan

Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2018, 97 min

• venison

Chápu dobrý úmysl.. Po filosofické stránce je béčkový filmeček "The Titan" se svou myšlenkou na vyšší úrovni.. Bohužel podání lehce pokulhávalo.. Scénář byl děravý a zaplatovaný až to bolelo nebo to moje mozkové závity dost dobře nepobíraly.. Jako jasný, umím si představit, že zásah do DNA plně vyvinutého jedince dokáže zvýšit fyzické výkony včetně zvýšeného pobytu pod vodou.. Dokáže změnit psychiku.. Další hokusy pokusy asi zvládnou připravit na jiné ovzduší nebo gravitaci, ale že se mu po pár injekcích absolutně změní tvář? Nejsem biolog, ale trošku mi to přijde i na béčko přitažené za vlasy.. Jasně, umím si představit, že by tajný OSN projekt mutoval jedince i přes riziko "úhynu", ale že by si mezi své oběti, které mají nějakou dobu žít daleko ve vesmíru, vybrali hodně zralého chlápka s rodinou, už se mi tolik věřit nechce.. Paradoxně nejlepší herecky zvládnutá a napsaná postava byla žena hlavního hrdiny (Taylor Schilling).. Sama jsem měla ráda, ale od „Avatara" výběrem rolí hodně klesnul..(28.6.2018)

• Sygauras

Velmi zvláštní film který chtěl být něčím zajímavý a nakonec nebyl ničím jiným než snahou o to udělat něco jiného než by se dalo očekávat. Postupná změna člověka ze země na člověka osídlujícího jiný svět, mě nebavila a to že do toho ještě motaly další linky z rodinou a tou holkou co ji hráblo tomu teda moc nepomáhalo. Závěr byl vyloženě nesmyslný, protože první co mě napadlo, bylo - to tam jako bude sám x let než se podaří další experiment ? Co tam bude jíst a pít ? Co tam bude dělat ? Nebylo by lepší, když už teda mění DNA lidí, začít uvažovat směrem opačným a to upravit lidskou DNA tak aby bylo možné dál žít na zemi ? Bylo by to určitě logičtější a jednodušší, než posílat lidi na vzdálenou planetu + ještě k tomu připočítejte že 99% lidí by tuto proceduru nepřežilo. Takže to vlastně nedává ani trochu smysl. Mě se to nechce ani hodnotit, protože na odpad to asi není ale i ta jedna hvězda se může zdát jako vysoké hodnocení. Je to špatný fim. Je špatně udělaný, vymyšlený, natočený a zpracovaný.(29.4.2018)

Jsem fanoušek sci-fi a proto v tomto žánru ledacos dokáži odpustit, či záměrně přehlédnout. V první řadě je však třeba si říci, že se v tomto případě jedná o TV produkci. Ačkoliv v dnešní době filmu produkující Tv stanice dosahují vysoké kvality a mnohdy překovávají kino produkci, ve většině případech se stále jedná pouze o TV film. A zde za mě The Titan obstál minimálně dobře. První polovina filmu je pro mě zajímavější. Druhá je taková zbytečně hororovo akční? dalo by se snad říci? Zkrátka nabere to směr, kudy asi jít nechcete. Avšak celkově se jedná o zajímavé sci-fi, které bych doporučil hlavně fanouškům a pamětníkům Krajních mezí. Přesně takový totiž tento film je. Jako dvoudílná epizoda ze zmiňovaného seriálu. Ostatní si mohou zajít do kina na Avengers, Sebevražedný oddíl, Batman vs Superman nebo jinou komiksovou nádheru, která zrovna jistě i v tento moment někde běží.(5.5.2018)

• ARI50

Vypadalo to dost zajímavě tyhle přípravy a pokusy a na konec se s vyvolených stávaly lidé co dokázaly mnohem více, ale po pár minutách vidíte kolik minut je pryč a začne to celkem nudit. I když sem tam někdo odpadne a s tím měl počítat tak ve finále jsou z nich odporné a nudné monstra a celý tenhle námět na film šel do kopru ale totálně.(18.10.2018)

Jeden z netflixovských lepších počinov. Technicky na úrovni, aj keď sa jedná v podstate len o výpravu a kulisy, ale dokonalé. Sam je sympaťák rovnako ako 9 rokov dozadu v Avatarovi. Jeho premena je síce pomalšia, ako by som čakal, čakal som v podstate "novšiu" verziu Mutanta, ale omyl, toto je úplne o niečom inom. Obeta pre väčšie dobro a reakcie najbližších na tento prerod. Celkom fajn oddychovka. Klamal by som, keby som tvrdil, že som nečakal omnoho viac, ale klamal by som aj to, keby som tvrdil, že som bol vyložene sklamaný, takže lepšie tri hviezdy.(31.3.2018)

• - Natáčalo sa na Kanárskych ostrovoch. (Astonko)

• - Natáčania filmu sa zúčastnilo aj 100 vojakov španielskej armády. Ide tak o prvý medzinárodný film, ktorý spolupracoval so španielskou armádou. (Astonko)