The Titan

The Titan

Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2018, 97 min

Jsem fanoušek sci-fi a proto v tomto žánru ledacos dokáži odpustit, či záměrně přehlédnout. V první řadě je však třeba si říci, že se v tomto případě jedná o TV produkci. Ačkoliv v dnešní době filmu produkující Tv stanice dosahují vysoké kvality a mnohdy překovávají kino produkci, ve většině případech se stále jedná pouze o TV film. A zde za mě The Titan obstál minimálně dobře. První polovina filmu je pro mě zajímavější. Druhá je taková zbytečně hororovo akční? dalo by se snad říci? Zkrátka nabere to směr, kudy asi jít nechcete. Avšak celkově se jedná o zajímavé sci-fi, které bych doporučil hlavně fanouškům a pamětníkům Krajních mezí. Přesně takový totiž tento film je. Jako dvoudílná epizoda ze zmiňovaného seriálu. Ostatní si mohou zajít do kina na Avengers, Sebevražedný oddíl, Batman vs Superman nebo jinou komiksovou nádheru, která zrovna jistě i v tento moment někde běží.(5.5.2018)

Titán, jehož (rádoby) velikost snadno přehlédnete. V podstatě je to propadák se vším všudy. Film si jede na své pseudovědě. K tomu si připočtěte psychologické momentky, scifi průřez a hororovou příměs, přičemž to celé působí nezábavně, když už je to blbé jak proslovy ve sněmovně. Lennart Ruff není Roland Emmerich, aby z toho udělal přinejhorším atraktivní a zábavnou podívanou. Je sice chválihodné, že Sam Worthington absolvoval scifi trénink na pokračování Avatara, ale jinak filmu nedal vůbec nic. Kožený a nesympatický projev. Jeho manželka v podání okrasné Taylor Schilling má ve filmu prim, takže herecká ostuda nehrozí. Tom Wilkinson v roli zákeřného profesora, který má na starost experiment v NASA, se do role vůbec nehodil. Dále je faktorem výprava, ve filmu se píše rok 2048, absolutně ničím film nepřipomínal tak vzdálenou budoucnost. A rozhodně film ničím nepřipomínal ani blížící se konec světa. Astronaut i jeho kolegové určení k misi na Titan, největší měsíc Saturnu, postupně mutují po podávaných preparátech. Asi to hraničí se spoilerem, protože film k tomu přistupuje děsně tajemně, dokonce to pojal za jakousi dlouho dopředu chystanou pointu vyprávění. A pak šup, z Worthingtona je Lebkoun. Dál už je příběh natolik blbý, že jej dost dobře nejde popsat slovy. Nedovedu si představit, že jde někdo na tohle do kina, i když je přípustné, že v zárodku film vykazoval ambiciozní ráz, který byl ovšem svržen chatrným scénářem a nezkušenou režií, která jen zviditelňuje nedostatky. Nápad s osídlením Titanu v důsledku zániku života na Zemi určitě má relevantní myšlenku, jen to provedení už tolik rozruchu nenadělá. A ve všem spadá do slabého průměru. 5/10(6.4.2018)

• honajz

Slušné triky a kamera, ale příběh stojí za prd. Taková Moucha křížená se Starmanem a Malým princem a X-Meny a já nevím, čím ještě, a podle těch všehochutí to taky vypadá a nudí.Spousta scén vykradených z jiných filmů. Hlavní poselství nakonec zcela nejasné - rodina, nerodina, Titan, neTitan? Je to jedno. A ta hlavní premisa mi přijde úplně na palici postavená (lidstvo potřebuje přežít, tak osídlíme Titan a člověka geneticky změníme, aby tam mohl dýchat. Vy pitomečci, a to vás nenapadlo geneticky měnit lidi, aby mohli dýchat v tom zničeném prostředí planety Země třeba? A nikam lítat jste nemuseli a vzorků byste našli třeba v kanálech spoustu.)(22.4.2018)

Komorne sci-fi o postupnom pomalom prerode par dobrovolnikov na novy ludsky druh, ktory by bol schopny prezit na cudzej planete. Velkym plusom je, ze sa to nezvrhlo v tupu vyvrazdovacku v ktorej by sa postavy zrazu zacali spravat imbecilne. Aj ked par vrazd sa predsalen dockame. Vdaka snahe o seriozne pojatie film ale dost nudi. Film sa mohol viac sustredit na hlavneho hrdinu. Jeho pocity pri prerode a toho jak sa postupne odcudzuje ludskemu druhu. Myslim, ze by z toho bola dobra kniha. Namiesto hlavneho hrdinu sa film viac venuje postave jeho zeny a jej obav z toho na co sa jej manzel postupne meni. To ma dvakrat nebavilo. Napriek tomu tretiu hviezdu davam filmu za to, ze to nebolo uplne blbe a nestalo to iba na CGI. 5/10.(9.4.2018)

Film, jehož základní premisa je celkem originální, ale zabíjí ho, i přes relativně krátkou stopáž, utahanost a místy diletantský střih. S tím se samozřejmě pojí i nevyvedená dramaturgie, díky níž je právě celá stavba děje nevyvážená. První dvě třetiny se táhnou a v té třetí to jde ráz na ráz. V klidu tedy můžete tento film přejít a o nic moc nepřijdete. Škoda.(31.3.2018)

• - Natáčalo sa na Kanárskych ostrovoch. (Astonko)

• - Natáčania filmu sa zúčastnilo aj 100 vojakov španielskej armády. Ide tak o prvý medzinárodný film, ktorý spolupracoval so španielskou armádou. (Astonko)