The Titan

The Titan

Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2018, 97 min

Titán, jehož (rádoby) velikost snadno přehlédnete. V podstatě je to propadák se vším všudy. Film si jede na své pseudovědě. K tomu si připočtěte psychologické momentky, scifi průřez a hororovou příměs, přičemž to celé působí nezábavně, když už je to blbé jak proslovy ve sněmovně. Lennart Ruff není Roland Emmerich, aby z toho udělal přinejhorším atraktivní a zábavnou podívanou. Je sice chválihodné, že Sam Worthington absolvoval scifi trénink na pokračování Avatara, ale jinak filmu nedal vůbec nic. Kožený a nesympatický projev. Jeho manželka v podání okrasné Taylor Schilling má ve filmu prim, takže herecká ostuda nehrozí. Tom Wilkinson v roli zákeřného profesora, který má na starost experiment v NASA, se do role vůbec nehodil. Dále je faktorem výprava, ve filmu se píše rok 2048, absolutně ničím film nepřipomínal tak vzdálenou budoucnost. A rozhodně film ničím nepřipomínal ani blížící se konec světa. Astronaut i jeho kolegové určení k misi na Titan, největší měsíc Saturnu, postupně mutují po podávaných preparátech. Asi to hraničí se spoilerem, protože film k tomu přistupuje děsně tajemně, dokonce to pojal za jakousi dlouho dopředu chystanou pointu vyprávění. A pak šup, z Worthingtona je Lebkoun. Dál už je příběh natolik blbý, že jej dost dobře nejde popsat slovy. Nedovedu si představit, že jde někdo na tohle do kina, i když je přípustné, že v zárodku film vykazoval ambiciozní ráz, který byl ovšem svržen chatrným scénářem a nezkušenou režií, která jen zviditelňuje nedostatky. Nápad s osídlením Titanu v důsledku zániku života na Zemi určitě má relevantní myšlenku, jen to provedení už tolik rozruchu nenadělá. A ve všem spadá do slabého průměru. 5/10(6.4.2018)

• oveckaoa

V roce 2045 nebo 2048 už si nepamatuji přesně letopočet byla země přelidněná. Hlavouni začali přemýšlet kde by mohly žít další lidé a našly planetu Titan takže si najaly lidi a začaly na nich testovat to, aby na té planetě přežily. Ze začátku dobré, ale pak se z toho stala postupně pohádka pro malé děti (celá armádní základna není schopna zastřelit 1 zmutovance+ konec ve stylu já ho nezastřelím) kopírka Netvora z černé laguny (láska lidské ženy k zmutovanci) nemluvě o tom, že výsledný zmutovanec nápadně připomíná něco co si odskočilo z Promethea jen to má křídla a žábry. O nějaké logice a scénáři radši nepřemýšlet jelikož tady je to snůška nesmyslů od začátku do konce například žena zmutovance je doktorka a přesto jí vůbec nevadí, že do něj pumpují kdejaké sračky a ho to mění budiž kdyby třeba řekly, že ji k tomu nutí nebo, že to dělá pro vyšší dobro, ale ona to tady dělá absolutně bez nátlaku navíc si na konci založí další takový projekt (ať žije etika, logika atd) . Ostatní pokusní králíci postupně umírají, ale zarazí to pouze 1 člověka (co na tom, že z zhruba 10 lidí přežije jen 1 s takovým přístupem na tom Titanu moc lidí nepřežije). 40 procent(26.4.2018)

• P1tr

Neskutečně nezajímavě napsaný a ještě hůře natočený film, který naprosto nevhodně zpracovává nadějnou premisu a utápí jí v béčkovém, či možná dokonce i céčkovém zpracování, které se nikdy pořádně nerozjede a čím blíže ke konci, tím směšněji působí. Film má jen lehce přes hodinu a půl a i tak dokáže rychle začít nudit, neboť příběh je velmi řídký a vpřed se posouvá šnečím tempem, které umocňuje nevýrazná a repetitivní hudba. Párkrát tvůrci naznačí zajímavý vývoj, ale potenciál je vždy následně ihned zazděn špatnou volbou a často jsem měl pocit, že dospělý člověk vymyslel dějové východisko a exekuci pak přenechal desetiletému dítěti. Film působí velmi amatérsky a režisér svou práci vůbec nezvládl a dal dohromady vizuálně i dějově laciný film, který žádné aspekty nezkoumá dostatečně detailně a tak jsou sci-fi část i romantická/rodinná linka zpracovány pouze povrchně a nic zajímavého nenabidnou. The Titan je směšným pokusem o seriózní dílo, jehož ambice jsou poměrně jasné, ale ještě jasnější je neúspěšnost v jejich naplňování. Snímek, ve kterém nově vyvinutí Titáni vypadají jako Lebkouni zkrátka nelze brát vážně.(31.3.2018)

Komorne sci-fi o postupnom pomalom prerode par dobrovolnikov na novy ludsky druh, ktory by bol schopny prezit na cudzej planete. Velkym plusom je, ze sa to nezvrhlo v tupu vyvrazdovacku v ktorej by sa postavy zrazu zacali spravat imbecilne. Aj ked par vrazd sa predsalen dockame. Vdaka snahe o seriozne pojatie film ale dost nudi. Film sa mohol viac sustredit na hlavneho hrdinu. Jeho pocity pri prerode a toho jak sa postupne odcudzuje ludskemu druhu. Myslim, ze by z toho bola dobra kniha. Namiesto hlavneho hrdinu sa film viac venuje postave jeho zeny a jej obav z toho na co sa jej manzel postupne meni. To ma dvakrat nebavilo. Napriek tomu tretiu hviezdu davam filmu za to, ze to nebolo uplne blbe a nestalo to iba na CGI. 5/10.(9.4.2018)

První polovina, během níž procházeli rekruti procesem přeměny se všemi vedlejšími účinky, mě docela bavila. Ne že by se jednalo o něco světoborného, ale jako příprava na to, co jsem čekal, to fungovalo solidně. Jenže místo aby se budoucí obyvatelé Titanu utrhli ze řetězu a masakrovali všechno a všechny, zvrhnul se film do takového podivného paskvilu, který se ze všeho nejvíc zaobíral otázkou, zda je to všechno morálně ospravedlnitelné. A to mě moc neba. Herecky jakž takž, ačkoliv Worthington, který byl hlavním tahákem, tady neměl pomalu co hrát. Nebylo to až tak strašné, jak tady mnozí prezentují, ale o promarněnou příležitost se jedná určitě. 55%(7.4.2018)