The Titan

The Titan

Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2018, 97 min

• Sygauras

Velmi zvláštní film který chtěl být něčím zajímavý a nakonec nebyl ničím jiným než snahou o to udělat něco jiného než by se dalo očekávat. Postupná změna člověka ze země na člověka osídlujícího jiný svět, mě nebavila a to že do toho ještě motaly další linky z rodinou a tou holkou co ji hráblo tomu teda moc nepomáhalo. Závěr byl vyloženě nesmyslný, protože první co mě napadlo, bylo - to tam jako bude sám x let než se podaří další experiment ? Co tam bude jíst a pít ? Co tam bude dělat ? Nebylo by lepší, když už teda mění DNA lidí, začít uvažovat směrem opačným a to upravit lidskou DNA tak aby bylo možné dál žít na zemi ? Bylo by to určitě logičtější a jednodušší, než posílat lidi na vzdálenou planetu + ještě k tomu připočítejte že 99% lidí by tuto proceduru nepřežilo. Takže to vlastně nedává ani trochu smysl. Mě se to nechce ani hodnotit, protože na odpad to asi není ale i ta jedna hvězda se může zdát jako vysoké hodnocení. Je to špatný fim. Je špatně udělaný, vymyšlený, natočený a zpracovaný.(29.4.2018)

Tak určitě bych si neutrh koule, kdyby na mně nevyšel lístek do kina, nicméně taková sračka, jakou tady prezentujou šprti z prvních lavic na fakultě filmový teorie, to zase nejni. Asi by bylo lepší, kdyby v půlce filmu Sam Hodnotový skočil do moře, a pak jenom kroužil kolem pobřeží a trhal lidem ruce a hlavy, nicméně o se nestalo, a tak to skončilo dle očekávání.(6.4.2018)

• Dm1tr1j

Blvem blvem blvem....pointa filmu? Poďme trochu dojebať Hitlera nejakým nezmyslom a potom sa hrajme na bohov, je to zlé? Zabite hlavneho vedca a inak projekt pokračuje ďalej bez neho, čo už, nedošlo nam, že ma pravdu, že dobro celeho skurveneho ľudstva zavisí na tomto projekte...okrem toho, že populaciu na Titane by musel vytvoriť za pomoci zoofilie a nevyhnuteľne aj hromadných incestov sme sa nedostali inde ako k failu. Za zaradenie do žánru scifi môže film ďakovať len inteligentným domom v ktorých žili hlavné a vedľajšie postavy. Ale najviac ma sklamalo, že vo filme o interplanetárnom cestovaní sme ani len nevideli raketu či nejaký vesmírny dopravný prostriedok v akcii.(6.4.2018)

Komorne sci-fi o postupnom pomalom prerode par dobrovolnikov na novy ludsky druh, ktory by bol schopny prezit na cudzej planete. Velkym plusom je, ze sa to nezvrhlo v tupu vyvrazdovacku v ktorej by sa postavy zrazu zacali spravat imbecilne. Aj ked par vrazd sa predsalen dockame. Vdaka snahe o seriozne pojatie film ale dost nudi. Film sa mohol viac sustredit na hlavneho hrdinu. Jeho pocity pri prerode a toho jak sa postupne odcudzuje ludskemu druhu. Myslim, ze by z toho bola dobra kniha. Namiesto hlavneho hrdinu sa film viac venuje postave jeho zeny a jej obav z toho na co sa jej manzel postupne meni. To ma dvakrat nebavilo. Napriek tomu tretiu hviezdu davam filmu za to, ze to nebolo uplne blbe a nestalo to iba na CGI. 5/10.(9.4.2018)

První polovina, během níž procházeli rekruti procesem přeměny se všemi vedlejšími účinky, mě docela bavila. Ne že by se jednalo o něco světoborného, ale jako příprava na to, co jsem čekal, to fungovalo solidně. Jenže místo aby se budoucí obyvatelé Titanu utrhli ze řetězu a masakrovali všechno a všechny, zvrhnul se film do takového podivného paskvilu, který se ze všeho nejvíc zaobíral otázkou, zda je to všechno morálně ospravedlnitelné. A to mě moc neba. Herecky jakž takž, ačkoliv Worthington, který byl hlavním tahákem, tady neměl pomalu co hrát. Nebylo to až tak strašné, jak tady mnozí prezentují, ale o promarněnou příležitost se jedná určitě. 55%(7.4.2018)