poster

The Titan

 • USA

  The Titan

Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2018, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JASON_X
  *

  Zapomeňte na nějaký meziplanetární let k Titanu a spíš se připravte na hromadu středoproudového scénáristického hnoje - pokud nechcete tak jako já zvracet při tradičních výjevech z rodinného života, sledovat sousedské grilování, nebo poslouchat haldu banálních, šablonovitých a klišoidních žvástů, skočte rovnou někam ke třicáté minutě. Ale ani potom nečekejte žádný trhák, většinu času budete nuceni čumět na hnusnou Worthingtonovu ženu a spíš než scífko uvidíte vztahové melodrama. Poslední půlhodina je sice jakž takž koukatelná, ale myslím, že kvůli ní nestojí za to se předešlým sajrajtem prokousávat. Zklamání - pravdoláskařský humanistický blábol prosáklý nízkým patosem. Zklamání o to větší, že leitmotiv filmu (eugenické experimenty) je atraktivní a zajímavý a výsledný Homo titaniens je vcelku sympaťák. Škoda nechutného zprasení tak dobrého námětu.(4.4.2018)

 • Lacike
  ***

  Komorne sci-fi o postupnom pomalom prerode par dobrovolnikov na novy ludsky druh, ktory by bol schopny prezit na cudzej planete. Velkym plusom je, ze sa to nezvrhlo v tupu vyvrazdovacku v ktorej by sa postavy zrazu zacali spravat imbecilne. Aj ked par vrazd sa predsalen dockame. Vdaka snahe o seriozne pojatie film ale dost nudi. Film sa mohol viac sustredit na hlavneho hrdinu. Jeho pocity pri prerode a toho jak sa postupne odcudzuje ludskemu druhu. Myslim, ze by z toho bola dobra kniha. Namiesto hlavneho hrdinu sa film viac venuje postave jeho zeny a jej obav z toho na co sa jej manzel postupne meni. To ma dvakrat nebavilo. Napriek tomu tretiu hviezdu davam filmu za to, ze to nebolo uplne blbe a nestalo to iba na CGI. 5/10.(9.4.2018)

 • kingik
  ***

  Titán, jehož (rádoby) velikost snadno přehlédnete. V podstatě je to propadák se vším všudy. Film si jede na své pseudovědě. K tomu si připočtěte psychologické momentky, scifi průřez a hororovou příměs, přičemž to celé působí nezábavně, když už je to blbé jak proslovy ve sněmovně. Lennart Ruff není Roland Emmerich, aby z toho udělal přinejhorším atraktivní a zábavnou podívanou. Je sice chválihodné, že Sam Worthington absolvoval scifi trénink na pokračování Avatara, ale jinak filmu nedal vůbec nic. Kožený a nesympatický projev. Jeho manželka v podání okrasné Taylor Schilling má ve filmu prim, takže herecká ostuda nehrozí. Tom Wilkinson v roli zákeřného profesora, který má na starost experiment v NASA, se do role vůbec nehodil. Dále je faktorem výprava, ve filmu se píše rok 2048, absolutně ničím film nepřipomínal tak vzdálenou budoucnost. A rozhodně film ničím nepřipomínal ani blížící se konec světa. Astronaut i jeho kolegové určení k misi na Titan, největší měsíc Saturnu, postupně mutují po podávaných preparátech. Asi to hraničí se spoilerem, protože film k tomu přistupuje děsně tajemně, dokonce to pojal za jakousi dlouho dopředu chystanou pointu vyprávění. A pak šup, z Worthingtona je Lebkoun. Dál už je příběh natolik blbý, že jej dost dobře nejde popsat slovy. Nedovedu si představit, že jde někdo na tohle do kina, i když je přípustné, že v zárodku film vykazoval ambiciozní ráz, který byl ovšem svržen chatrným scénářem a nezkušenou režií, která jen zviditelňuje nedostatky. Nápad s osídlením Titanu v důsledku zániku života na Zemi určitě má relevantní myšlenku, jen to provedení už tolik rozruchu nenadělá. A ve všem spadá do slabého průměru. 5/10(6.4.2018)

 • .killer.
  ***

  Film, jehož základní premisa je celkem originální, ale zabíjí ho, i přes relativně krátkou stopáž, utahanost a místy diletantský střih. S tím se samozřejmě pojí i nevyvedená dramaturgie, díky níž je právě celá stavba děje nevyvážená. První dvě třetiny se táhnou a v té třetí to jde ráz na ráz. V klidu tedy můžete tento film přejít a o nic moc nepřijdete. Škoda.(31.3.2018)

 • P1tr
  *

  Neskutečně nezajímavě napsaný a ještě hůře natočený film, který naprosto nevhodně zpracovává nadějnou premisu a utápí jí v béčkovém, či možná dokonce i céčkovém zpracování, které se nikdy pořádně nerozjede a čím blíže ke konci, tím směšněji působí. Film má jen lehce přes hodinu a půl a i tak dokáže rychle začít nudit, neboť příběh je velmi řídký a vpřed se posouvá šnečím tempem, které umocňuje nevýrazná a repetitivní hudba. Párkrát tvůrci naznačí zajímavý vývoj, ale potenciál je vždy následně ihned zazděn špatnou volbou a často jsem měl pocit, že dospělý člověk vymyslel dějové východisko a exekuci pak přenechal desetiletému dítěti. Film působí velmi amatérsky a režisér svou práci vůbec nezvládl a dal dohromady vizuálně i dějově laciný film, který žádné aspekty nezkoumá dostatečně detailně a tak jsou sci-fi část i romantická/rodinná linka zpracovány pouze povrchně a nic zajímavého nenabidnou. The Titan je směšným pokusem o seriózní dílo, jehož ambice jsou poměrně jasné, ale ještě jasnější je neúspěšnost v jejich naplňování. Snímek, ve kterém nově vyvinutí Titáni vypadají jako Lebkouni zkrátka nelze brát vážně.(31.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace