Home Invasion

Scénografie:

Daren Luc Sasges

Kostýmy:

Zohra Shahalimi

|65%| Videobéčko jak vyšité. A přesto – zabavilo to, na zabití večera jak dělané. Bomba to není a pohoršen také nejsem. Stokrát omletá látka, ale i tak se z toho vyždímalo celkem dost. Hlavní hrdinka i její syn byli tak normálně vhodný k potřebám tohoto projektu, záporáci byli takoví obyčejní až na hlavního záporáka Scotta Adkinse, který mi zde v této úloze sedl. Sice se bojově nepředvedl, což je škoda, pač v poslední dobou hraje v mnoha filmech, kde se jeho skvělé bojové umění nevyužije. No, netřeba v tomto ohledu truchlit, aspon měl u mě Adkins respekt. Celkově to bylo místy napínavé, třeba Jason Patrick, který na dálku zachraňoval nebohou ženu před vetřelci v domě – to vše bylo zajímavé. Ke konci už to bylo trochu úsměvné a typicky hloupoučké. Hudba v normálu. No, dávám lepší 3 hvězdičky, docela solidní jednohubka.(20.2.2016)

• Rominator

Mike (Jason Patric), specialista z bezpečnostní agentury, se po telefonu snaží pomoci Chloe (Natasha Henstridge), která se s nevlastním synem Jacobem (Liam Dickinson) ocitá v nebezpečí, protože do jejich domu násilím vniká banda kriminálníků vedená Heflinem (Scott Adkins)... Jason Patric a Scott Adkins ve filmu skutečně hrají, ale na IMDb a CSFD zatím bohužel chybí. Scott Adkins nemá z hlediska soubojů co nabídnout, protože má akorát menší roztržku se členem svého týmu. V Home Invasion (2016) chybí nějaký ten originální nápad a člověk nefandí ani jedné straně. IMDb uvádí nepřesně délku snímku, protože ta je ve skutečnosti 88 minut.(1.2.2016)

• *CARNIFEX*

Chloe momentálne neprežíva najnešťastnejšie životné obdobie. Jej vzťah s manželom je na bode mrazu, pričom takmer všetok voľný čas trávi osamote v ich obrovskej vile. Keď jedného večera spolu s najlepšou priateľkou popíja pohár vína, všetko nasvedčuje tomu, že aspoň v tejto chvíli strávi pár pokojných okamihov. Príjemné posedenie sa blíži ku koncu, keď sa z ničoho nič predo dvermi domu objaví skupinka neznámych ľudí v maskách. Nakoľko útek nie je možný, Chloe spoločne so svojim synom neostáva nič iné, ako využiť moderný bezpečnostný systém navádzania operátorom, sediacim za kamerovým systémom. Dokážu sa do príchodu polície udržať pri živote? Alebo ... Úplná kokotina bez štipky atmosféry či gore. Je to však moja chyba, lebo som si tento snímok viditeľne (kvôli Evilenkovi :D !!) pomýlil. Kvalita spracovania je na úrovni video filmu, hlavní predstavitelia stáli za piču, bonbónikom bolo polo inteligentné správanie "hrôzostrašných" zabijakov, ktorí by nenahnali strach ani v drbškole. Nemôžem si pomôcť, ale pôsobili ako úplná banda stroskotancov. Na "Luníku IX" by si ani neškrtli. Od tamojších záškolákov by dostali akurát tak cez pisk a spokojne by mohli odskackať polonahý domov. No a tá fľandra čo sa tam prechádza po daždi ako Norisová s kabelkou na kamennom námestí, tá bola v mojich očiach spoločne so "súdržnou" dvojicou Batmanom a Robinom za úplnú jeblinu. Do roka a do dňa je táto pičovina na JOJ PLUS.(1.2.2016)

• JASON_X

Tak to jsem si zase naběhnul - film na úrovni televizní tvorby nějaké americké okresní TV kdesi poblíž kanadských hranic. Lobotomizovaná pohádka o tom, kterak prdelatá mamina se svým synkem, na první pohled lehčím mongoloidem, přelstí a přemůže partu profesionálních gaunerů, samozřejmě díky vydatné pomoci prostých venkovských policajtů a otcovského pana sekuriťáka na telefonu. Ale musím ocenit scénáristu - dokázat dvacetiminutový příběh roztáhnout na celovečerák a zároveň v divákovi vzbudit iluzi, že se na obrazovce stále něco děje, vyžaduje jistě nadprůměrný talent. Nejen kvůli prdelaté Nataše, ale i díky Adkinsovi a jeho teatrálně psychopatické kočce v černé kůži, nepovažuju tohle hloupoučké dílko za úplnou ztrátu času.(11.11.2017)

Ženská a její protivný nevlastní syn běhají po baráku prošpikovaném kamerami, na telefonu mají chlápka ze securitky a za patami trojici padouchů. Napětí si tu člověk příliš neužije, ačkoliv si o to téma vyloženě říká, na pořadu dne není ani troška krve a nedojde ani na nějakou tu adkinsovskou bitku. Nicméně pořád se tu něco děje, postavy, vzdor tomu, že se občas nevyhnou nějakému logickému faulu, se chovají jakž takž smysluplně, což u podobného béčka potěší a herci, byť se nejedná o nějaké dechberoucí výkony, docela ušli. Nic světoborného, ale jednou se na to mrknout dá. 55%(2.2.2016)