Home Invasion

Daren Luc Sasges

Kostýmy:

Zohra Shahalimi
  • kingik

Pokud nadále budu dávat šanci každému odpadu, co se zjeví, můžu si tesat náhrobní kámen se slovy: zde žil a psal recenzent, který se díval na každou pičovinu. A tohle je taková nebetyčná pičovina, až mně bylo tria vyhaslých a relativně dobrých herců Natasha Henstridge, Jason Patric a Scott Adkins, docela líto, že v tomhle bídně natočeném šuntu musejí účinkovat. Celé to spískala nakynutá Henstridge, která si zřejmě uvědomila, že už se kolem ní dávno nemotají velké filmové produkce a návrat na přehlídkové molo je prakticky v oblasti scifi, neb by pod ní prasklo. Obstarala nezávislou produkci, která odněkud ze zapomnění vyhrabala Jasona Patrica, který dostal fakt "libovou" roli, v níž patrně účinkoval za pytlík bonbonů. Ještě zoufaleji na tom musí být akční bijec Scott Adkins, který zřejmě měl důvěru v céčkového scenáristy, režiséra a ukázkového neschopa Petera Sullivana, mezi jehož výtvory patří nemožné zářezy "Supertornádo"či "Čupakabra". Zbytek jeho výtvorů, který je dost početný, nikdo raději ani nechtěl vidět. Scénář, zachycující jakousi hormonální dysfunkci ženy v ohrožení, dostal do rukou režisér a absolutní antitalent David Tennant, který si snad ani neuvědomil, jakou podobu by měl film mít, jak by se postavy měly (racionálně) chovat, a zda by měl mít film něco jako je gradace, napětí a dobře natočené scény, a to alespoň v základu. Ve filmu nic z toho nenajdete, takže to ani nehledejte. Už z názvu vyplývá, že film spadá do subžánru home invasion, ale být subžánrem home invasion a pustit si tenhle kousek do této specifické kategorie, tak by mě to až smrtelně urazilo. Děj je přímo dechberoucí. Do domu zámožné kysny se jedné noci vloupe trio maskovaných lupičů, čtvrtý zůstane v autě, aby zajišťoval akci zvenčí. Nevím, na co měli masky, když je asi po pěti minutách sundali. Dům leží na poloostrově, most je zablokován, příjezd šerifa zhoršuje špatné počasí. Manžel kdesi na výletě. Žena je v domě s pubertálním nevlastním synem, před lupiči se ukryjí různě po domě, pak se následně dovolají z nouzové sítě do centrály ostrahy jejich domu, kde po telefonní lince paní domu komunikuje s jejím šéfem. Toho ztvárnil chudák Jason Patric. Ve filmu je naprosto k hovnu. Uvnitř domu se neděje nic extra zajímavého. Narušitelé pasou po sejfu, který je ukryt někde v domě. Dlouhou dobu se hledá vystrašená žena, ač jsou od ní jen pár metrů, či je dělí jen zeď a šéf bandy cítí její parfém, nejde se podívat do volně přístupné vedlejší místnosti(!). Jiný člen bandy zase dělá, že ji nevidí, respektive žena ho uprosí, aby ji nechal být(!). Opravdu mimořádně zdatně vyvanulý scénář i režie. O násilnou scénu se zde prakticky nezavadí, i když má banda ve svých řadách solidní psychopatickou mrchu ztvárněnou Kyra Zagorsky. Když už banda konečně natrefí na paní domu a nutí ji, aby pod pohrůžkami otevřela sejf, očekával bych gradaci a napětí. Samozřejmě nic takového se nedostaví. Ovšem pozor! V tu chvíli nastoupí jediná "brutál" scéna celého filmu, kdy kladívko z dětské hry Kutil spočine v lýtku padoucha. Film má zakončení, které je na rok 2016 až neuvěřitelně nenápadité. Zřejmě jsem se díval na parodii. Tenhle film nemá jediný dobrý moment. Vše má levné televizní proporce, údajně luxusní dům představuje slabě zařízená barabizna, postavy jsou stupidní, o jejich chování ani nemluvě, celé je to ostudně napsané i natočené. Nemožné to někdy v budoucnu vidět znovu. 0%(10.4.2016)

Dům osamotě někde na nějakém poloostrově, v něm pouze matka se synem a k tomu parta zlodějů se zbraněmi v rukou vloupajíc se do domu kvůli trezoru. A protože je noc, silný déšť a jediná přístupová cesta odříznuta, čímž se na místo dění policie vůbec nedostane, hrůza, kterou si nikdo neumí ani představit, může začít. Atmosférou a téměř i námětem snímek připomíná třeba snímek z roku 2006 ´Na lince je vrah´, jen je odlišný v ději a počtem padouchů. Příběh je nesmírně jednoduchý. Zločincům jde o trezor, oné matce o přežití. A jediný, kdo se jí na dálku snaží pomoct, pouze vlivem techniky, je bezpečnostní agentura. Děj tak sleduje pouze tři místa. Vývoj událostí v domě, snahu pomoci v bezpečnostní agentuře a dění na jediné přístupové cestě. Atmosferický thriller, jak už je obvyklé, sice nic nového nepřináší, ale v rámci žánru je skvostný a vcelku i napínavý. Tvůrci se nesnažili vytvořit velkolepou děsivost a hrůzu a tak se v ničem nijak zvlášť netlačilo na pilu. Přijatelná je i stopáž, což je zase zárukou zbytečně nenatahovanému ději. Takže se jedná o zcela nenáročný snímek jen pro určitý okruh diváků. Akční rošambo se ani v tomto případě nekoná.(29.6.2018)

• beso74

Lacnejšia verzia Panic Room, ktorá si eso z rukáva ani nevytiahla, obsah trezora ostal aj na konci neznámy, pevne dúfam, že to nemá byť lákadlo na ďalší príbeh. Jason Patrick ako operátor číta celý čas zo scenára, Natasha vyzerá asi tak, že ju ako nezvaní hostia v super luxusnom obydlí trápi fakt, že tie kilá navyše niet ako zakamuflovať a Scott Adkins úpenlivo rozmýšľa, či ten trezor neskúsiť rozkopať, určite by to bola väčšia zábava. Nuda, ktorá do žánru nič nové nepriniesla, ale myslím, že o to tu vôbec nešlo.(12.12.2017)

• Rominator

Mike (Jason Patric), specialista z bezpečnostní agentury, se po telefonu snaží pomoci Chloe (Natasha Henstridge), která se s nevlastním synem Jacobem (Liam Dickinson) ocitá v nebezpečí, protože do jejich domu násilím vniká banda kriminálníků vedená Heflinem (Scott Adkins)... Jason Patric a Scott Adkins ve filmu skutečně hrají, ale na IMDb a CSFD zatím bohužel chybí. Scott Adkins nemá z hlediska soubojů co nabídnout, protože má akorát menší roztržku se členem svého týmu. V Home Invasion (2016) chybí nějaký ten originální nápad a člověk nefandí ani jedné straně. IMDb uvádí nepřesně délku snímku, protože ta je ve skutečnosti 88 minut.(1.2.2016)

• JASON_X

Tak to jsem si zase naběhnul - film na úrovni televizní tvorby nějaké americké okresní TV kdesi poblíž kanadských hranic. Lobotomizovaná pohádka o tom, kterak prdelatá mamina se svým synkem, na první pohled lehčím mongoloidem, přelstí a přemůže partu profesionálních gaunerů, samozřejmě díky vydatné pomoci prostých venkovských policajtů a otcovského pana sekuriťáka na telefonu. Ale musím ocenit scénáristu - dokázat dvacetiminutový příběh roztáhnout na celovečerák a zároveň v divákovi vzbudit iluzi, že se na obrazovce stále něco děje, vyžaduje jistě nadprůměrný talent. Nejen kvůli prdelaté Nataše, ale i díky Adkinsovi a jeho teatrálně psychopatické kočce v černé kůži, nepovažuju tohle hloupoučké dílko za úplnou ztrátu času.(11.11.2017)