Home Invasion

• Slovensko Prepadnuté v dome

Chloe Paigeová (Natasha Henstridge) a jej nevlastný syn Jacob (Liam Dickinson) žijú v honosnej vile na izolovanom ostrove. Chloein manžel je na cestách a vôbec nevie, kde sa práve nachádza. Jednej búrkovej noci Chloe popíja víno so svojou kamarátkou Alice (Johannah Newmarch), keď k vile príde auto a Alice je presvedčená, že sú to cudzinci, ktorí potrebujú informácie. Keď vyjde z domu, zavraždí ju maskovaný muž. Chloe okamžite zavrie vchodové dvere, zavolá políciu a bezpečnostnú agentúru. Polícia však nemôže prejsť cez most, ktorý zločinci poškodili. Tí sa medzitým vlámali do Chloeinho domu. Operátor Mike (Jason Patric) pomocou bezpečnostných kamier Chloe radí, kam sa má schovať. Maskovaná trojica hľadá trezor a zároveň aj Chloe, ktorá sa pred nimi aj s Jacobom ukrýva. Príde polícia včas, aby oboch zachránila? (TV Markíza)

Rominator

Mike (Jason Patric), specialista z bezpečnostní agentury, se po telefonu snaží pomoci Chloe (Natasha Henstridge), která se s nevlastním synem Jacobem (Liam Dickinson) ocitá v nebezpečí, protože do jejich domu násilím vniká banda kriminálníků vedená Heflinem (Scott Adkins)... Jason Patric a Scott Adkins ve filmu skutečně hrají, ale na IMDb a CSFD zatím bohužel chybí. Scott Adkins nemá z hlediska soubojů co nabídnout, protože má akorát menší roztržku se členem svého týmu. V Home Invasion (2016) chybí nějaký ten originální nápad a člověk nefandí ani jedné straně. IMDb uvádí nepřesně délku snímku, protože ta je ve skutečnosti 88 minut. ()

Morholt

Ženská a její protivný nevlastní syn běhají po baráku prošpikovaném kamerami, na telefonu mají chlápka ze securitky a za patami trojici padouchů. Napětí si tu člověk příliš neužije, ačkoliv si o to téma vyloženě říká, na pořadu dne není ani troška krve a nedojde ani na nějakou tu adkinsovskou bitku. Nicméně pořád se tu něco děje, postavy, vzdor tomu, že se občas nevyhnou nějakému logickému faulu, se chovají jakž takž smysluplně, což u podobného béčka potěší a herci, byť se nejedná o nějaké dechberoucí výkony, docela ušli. Nic světoborného, ale jednou se na to mrknout dá. 55% ()

mzss1

|65%| Videobéčko jak vyšité. A přesto – zabavilo to, na zabití večera jak dělané. Bomba to není a pohoršen také nejsem. Stokrát omletá látka, ale i tak se z toho vyždímalo celkem dost. Hlavní hrdinka i její syn byli tak normálně vhodný k potřebám tohoto projektu, záporáci byli takoví obyčejní až na hlavního záporáka Scotta Adkinse, který mi zde v této úloze sedl. Sice se bojově nepředvedl, což je škoda, pač v poslední dobou hraje v mnoha filmech, kde se jeho skvělé bojové umění nevyužije. No, netřeba v tomto ohledu truchlit, aspon měl u mě Adkins respekt. Celkově to bylo místy napínavé, třeba Jason Patrick, který na dálku zachraňoval nebohou ženu před vetřelci v domě – to vše bylo zajímavé. Ke konci už to bylo trochu úsměvné a typicky hloupoučké. Hudba v normálu. No, dávám lepší 3 hvězdičky, docela solidní jednohubka. ()

Wacoslav1

Tenhle film mě utvrdil v několika poznatcích. Za prvé jak je na scéně oholenej Adkins, tak to smrdí průserem. Za druhé Natasha Henstridge je stále mcbp (máma co bych píchal) Za třetí žánr home invasion je totálně vyčpělý a nemá co nabídnout. Za čtvrté po celý film sledujete snažení partičky idiotů co si neporadí s jednou ženskou a jejím protivným synem a ani se nedozvíte o co jim vlastně šlo. Slabota vidět netřeba.30% ()

kingik odpad!

Pokud nadále budu dávat šanci každému odpadu, co se zjeví, můžu si tesat náhrobní kámen se slovy: zde žil a psal recenzent, který se díval na každou pičovinu. A tohle je taková nebetyčná pičovina, až mně bylo tria vyhaslých a relativně dobrých herců Natasha Henstridge, Jason Patric a Scott Adkins, docela líto, že v tomhle bídně natočeném šuntu musejí účinkovat. Celé to spískala nakynutá Henstridge, která si zřejmě uvědomila, že už se kolem ní dávno nemotají velké filmové produkce a návrat na přehlídkové molo je prakticky v oblasti scifi, neb by pod ní prasklo. Obstarala nezávislou produkci, která odněkud ze zapomnění vyhrabala Jasona Patrica, který dostal fakt "libovou" roli, v níž patrně účinkoval za pytlík bonbonů. Ještě zoufaleji na tom musí být akční bijec Scott Adkins, který zřejmě měl důvěru v céčkového scenáristy, režiséra a ukázkového neschopa Petera Sullivana, mezi jehož výtvory patří nemožné zářezy "Supertornádo"či "Čupakabra". Zbytek jeho výtvorů, který je dost početný, nikdo raději ani nechtěl vidět. Scénář, zachycující jakousi hormonální dysfunkci ženy v ohrožení, dostal do rukou režisér a absolutní antitalent David Tennant, který si snad ani neuvědomil, jakou podobu by měl film mít, jak by se postavy měly (racionálně) chovat, a zda by měl mít film něco jako je gradace, napětí a dobře natočené scény, a to alespoň v základu. Ve filmu nic z toho nenajdete, takže to ani nehledejte. Už z názvu vyplývá, že film spadá do subžánru home invasion, ale být subžánrem home invasion a pustit si tenhle kousek do této specifické kategorie, tak by mě to až smrtelně urazilo. Děj je přímo dechberoucí. Do domu zámožné kysny se jedné noci vloupe trio maskovaných lupičů, čtvrtý zůstane v autě, aby zajišťoval akci zvenčí. Nevím, na co měli masky, když je asi po pěti minutách sundali. Dům leží na poloostrově, most je zablokován, příjezd šerifa zhoršuje špatné počasí. Manžel kdesi na výletě. Žena je v domě s pubertálním nevlastním synem, před lupiči se ukryjí různě po domě, pak se následně dovolají z nouzové sítě do centrály ostrahy jejich domu, kde po telefonní lince paní domu komunikuje s jejím šéfem. Toho ztvárnil chudák Jason Patric. Ve filmu je naprosto k hovnu. Uvnitř domu se neděje nic extra zajímavého. Narušitelé pasou po sejfu, který je ukryt někde v domě. Dlouhou dobu se hledá vystrašená žena, ač jsou od ní jen pár metrů, či je dělí jen zeď a šéf bandy cítí její parfém, nejde se podívat do volně přístupné vedlejší místnosti(!). Jiný člen bandy zase dělá, že ji nevidí, respektive žena ho uprosí, aby ji nechal být(!). Opravdu mimořádně zdatně vyvanulý scénář i režie. O násilnou scénu se zde prakticky nezavadí, i když má banda ve svých řadách solidní psychopatickou mrchu ztvárněnou Kyra Zagorsky. Když už banda konečně natrefí na paní domu a nutí ji, aby pod pohrůžkami otevřela sejf, očekával bych gradaci a napětí. Samozřejmě nic takového se nedostaví. Ovšem pozor! V tu chvíli nastoupí jediná "brutál" scéna celého filmu, kdy kladívko z dětské hry Kutil spočine v lýtku padoucha. Film má zakončení, které je na rok 2016 až neuvěřitelně nenápadité. Zřejmě jsem se díval na parodii. Tenhle film nemá jediný dobrý moment. Vše má levné televizní proporce, údajně luxusní dům představuje slabě zařízená barabizna, postavy jsou stupidní, o jejich chování ani nemluvě, celé je to ostudně napsané i natočené. Nemožné to někdy v budoucnu vidět znovu. 0% () (méně) (více)

• Kdyby byli lupiči profesionálové, jak jsou líčeni, nesundali by si po spatření všech kamer v domě pokrývku obličeje, ani by nepili víno a nezanechávali po sobě stopy DNA, přestože měli všichni rukavice. (Johnny.ARN)
  • Ve 41. minutě poté, co Chloe (Natasha Henstridge) ukryje Jacoba (Liam Dickinson) ve vzduchovém kanálu, se nad jejím ramenem objeví okno, kterým do místnosti svítí jasné slunce. V té době má být noc během silného deště. Asi o dvacet minut dříve ukazují hodiny čas 22:00. (Johnny.ARN)