Weiner (festivalový název)

Dokumentární

USA, 2016, 96 min

Josh Kriegman

Jeff Beal

Co si z toho vzít? Někdo vidí poselství filmu v tom, že se nemá "myslet pérem" (existimi), někoho jiného film zase inspiruje k "zamyšlení nad hranicemi soukromí, nad silou médií i nad soudností politiků" (obsah Jednoho světa). Nic proti, tahle témata tam určitě jsou podstatná. Dost mě ale překvapuje, že nikdo nezmiňuje pro mě ještě jednu zásadní věc: pokrytectví americké společnosti. Co tamější média a lidi (v liberálním New Yorku!) dokážou roztočit za kolotoč kvůli takové prkotině, toho se doufám v naší kotlině nedočkáme.(17.6.2017)

Kdyby s tímto příběhem vznikl klasický hraný film, měl bych ho za zábavnou, absurdní komedii ve které si tvůrci pustili představivost na špacír, jenže ono se jedná o skutečný příběh, který je stále zábavný, ale zároveň díky své autentičnosti také značně šokující a smutný. Aféra Anthonyho Weinera je poměrně známá a hutně medializovaná, nicméně i tak nabízí dokument spoustu nových skutečností a díky bezprostřednímu přístupu do zákulisí života hlavního aktéra a jeho následné sebereflexi se jedná o neskutečně upřimné dílo, které se kouká na komickou aféru vážně a ukazuje, jak zásadně a negativně ovlivňuje životy všech zúčastněných.(4.3.2018)

POSLEDNI SLOVO: Dokument sleduje charismatickeho demokratickeho politika a jeho kampan, kdy se po skandalu se "sextingem" snazi vratit do vrcholne politiky. Pro nekoho, koho politika nezajima, absolutne o nicem. Pro me velmi zdarila sonda do politickeho zakulisi podivne zeme US and A. 4/5*(10.5.2017)

Sranda, kterou nevymyslíš, tyjo. Weiner ale ano. Vlastně spíš jeho "kašpárek" ano. Poselství dokumentu je jasné: "Chlapi, myslete hlavou a ne pér..., může vás to stát všechno."(20.4.2017)