Reklama

Reklama

Tommy's Honour

  • USA Tommy's Honour (více)
Trailer

Obsahy(1)

V St. Andrews ve Skotsku roku 1866 je patnáctiletý Tommy Morris (Jack Lowden) vášnivým golfistou, stejně jako jeho otec Tom Morris (Peter Mullan), legendární průkopník profesionálního golfu. "Old Tom" pečuje o greeny v golfovém klubu Golf Club of St. Andrews a vyrábí pro klub golfové hole. Je dvojnásobným vítězem prvního velkého golfového turnaje, The Open Championship, který založil v roce 1860. Také určil standard golfové hry na 18 jamek. Ale mladého Tommyho začíná rozčilovat, co a jak diktuje jeho otec, zejména v rychle se měnícím světě, v němž žijí. Tommy brzy zastíní svého otce, když vyhraje Open třikrát v řadě - stále ve věku teenagera. Jako temperamentní mladý golfista přitahuje ke sportu davy diváků a stává se prvním profesionálem cestujícím po golfových turnajích. (mac000)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (3)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Klasické sportovní drama podle všech pravidel, které má z mého pohledu přidanou hodnotu v době, v níž se odehrává. Hlavní hrdina tu neřeší jen sportovní stránku věci a celkem ohraný spor s otcem, ale i předsudky, které se dotýkají jeho osobního života či kastovní rozdělení britské společnosti. Samotné zápasy si asi užijí víc fandové golfu, ale i pro mě jako pro laika byly víc než snesitelné. No a ten konec chytne za srdce. Hezké to bylo. 75% ()

PhillM. 

všechny recenze uživatele

Ó, Skotsko. Země s polovičním počtem obyvatel, než má naše kotlina. A přesto dali světu whisky, parní stroj, Harryho Pottera, dudy, Highlandera, Sherlocka Holmese, lochnesku, školníka Willieho... a samozřejmě golf. Jedno z pro mě nejhezčích míst ve Skotsku navíc je St Andrews, takže když se objevil film, který se tam odehrává, zbystřil jsem. Historické životopisné drama. Ale? Poposedl jsem nadšeně. Do toho skutečný příběh, který kdyby si někdo vymyslel (hlavně ten konec), každému by to přišlo prostě trošku moc. Od začátku mě film vtáhl, podle mě je skvěle napsaný, a i když se místy scénář propadá do jednoduchého okoukaného žánrového mustru (proto je u popisku i to "romantický") - mám na mysli třeba scénku před bordelem a po ní následující scénku u té "pravé lásky" - bavil mě až do konce. Stejně jako St Andrews a Skotové, kterým se ovšem bohužel někam ztratil přízvuk, což zamrzelo. ()

Reklama

Reklama