poster

5 October

 • Slovensko

  5 October

 • Slovensko

  5. október

 • anglický

  5 October

  (festivalový název)

Dokumentární

Slovensko / Česko, 2016, 52 min

Režie:

Martin Kollar

Scénář:

Martin Kollar

Kamera:

Martin Kollar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Téma navýsosť zaujímavá, spracovanie neotrelé a na slovenské pomery inovatívne a protagonista veľmi sympatický. Tento bradáč má chuť žiť, ale nevie, ako dlho medzi nami ešte pobudne. Tak urobí asi tú najrozumnejšiu vec a začne cestovať. Prečo to ale robí takou extrémnou formou, a neubytuje sa v hoteli, príliš nerozumiem. Zrejme v tom bude niečo vysoko symbolické. Deň D z nás neťahá prvoplánové emócie, filmová skratka niekedy dokáže viac.(12.11.2016)

 • Hpatrik
  ***

  Tenhle způsob "vyprávění" mě opravdu baví, jenom mi tam chyběl trošku uspořádanější závěr, a alespoň malinký náznak jak to s ním vlastně dopadlo.(24.6.2017)

 • Cappuccino
  ***

  Cena Literárneho fondu Cinematik.doc za najlepšiu réžiu slovenského dokumentárneho filmu dotovaná finančnou prémiou 750 €? Hmm, minimalisticky poňatý dokument, ktorý aj vďaka svojej krátkej stopáži nenudí, miestami zažiari niečim úsmevným, ale že by si (v mojich očiach) zaslúžil akési špeciálne ocenenie, to nie.(20.9.2016)

 • zelvicka.
  ***

  44 dní jsem nepočul slovenčinu - No vidíš, já 50 minut. Asi jsem to čekal udělané nějak jinak, ne že by mě to nějak naštvalo, ale po ránu mě to moc neprobralo.(8.7.2016)

 • Brylin
  ***

  Mám rád, když režisér dokumentu točí s výrazným odstupem a zůstává maximálně v pozadí. To je naštěstí případ Martina Kollára a zachycení cesty jeho bratra Jána. Režisér si vystačí beze slov, využívá jen silných obrazů a záběrů deníkových kometářů. Tato mlčenlivá cesta jako příprava, rozvaha nebo možná bilance či rozloučení poskytuje spoustu prostoru k úvahám. A to o to víc, že mozek nezatěžuje zpracovávání slov. Celý snímek tak vyznívá kompaktně a ja hodnotím třemi poctivými hvězdičkami.(8.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace