Reklama

Reklama

5 October

  • Slovensko 5 October (více)
Trailer

Obsahy(1)

Příběh muže, který se jednoho dne rozhodl opustit svou rodinu. Jeho putování je zachyceno deset let poté, co se vydal na cestu. Ta je pro něho útěkem, způsobem, jak se vyhnout závažnému rozhodnutí a jak se zbavit dvoukilového nádoru na obličeji, který se neúspěšně pokouší zakrýt plnovousem. Jsou to úniky před sebou samým, před strachem, před nesnesitelnými situacemi, počasím i každodenním hledáním místa na přespání. Jeho zdraví mu však neustále připomíná tíživou skutečnost - že čeká na operaci, která může mít fatální následky. (HBO Europe)

(více)

Recenze (12)

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Cena Literárneho fondu Cinematik.doc za najlepšiu réžiu slovenského dokumentárneho filmu dotovaná finančnou prémiou 750 €? Hmm, minimalisticky poňatý dokument, ktorý aj vďaka svojej krátkej stopáži nenudí, miestami zažiari niečim úsmevným, ale že by si (v mojich očiach) zaslúžil akési špeciálne ocenenie, to nie. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Téma navýsosť zaujímavá, spracovanie neotrelé a na slovenské pomery inovatívne a protagonista veľmi sympatický. Tento bradáč má chuť žiť, ale nevie, ako dlho medzi nami ešte pobudne. Tak urobí asi tú najrozumnejšiu vec a začne cestovať. Prečo to ale robí takou extrémnou formou, a neubytuje sa v hoteli, príliš nerozumiem. Zrejme v tom bude niečo vysoko symbolické. Deň D z nás neťahá prvoplánové emócie, filmová skratka niekedy dokáže viac. ()

Hamaradža 

všechny recenze uživatele

Mne táto observačná, ambientná dokumentárčina, napriek jej úšľachtilosti, ako divákovi nie úplne vyhovuje, vyvoláva u mňa (mylný) pocit že nič nerieši, k ničomu sa nevyjadruje. Svet zredukovaný na prežívanie nežného bradáča má však nepochybne svoju poetiku. 3,5* ()

zelvicka. 

všechny recenze uživatele

44 dní jsem nepočul slovenčinu - No vidíš, já 50 minut. Asi jsem to čekal udělané nějak jinak, ne že by mě to nějak naštvalo, ale po ránu mě to moc neprobralo. ()

Brylin 

všechny recenze uživatele

Mám rád, když režisér dokumentu točí s výrazným odstupem a zůstává maximálně v pozadí. To je naštěstí případ Martina Kollára a zachycení cesty jeho bratra Jána. Režisér si vystačí beze slov, využívá jen silných obrazů a záběrů deníkových kometářů. Tato mlčenlivá cesta jako příprava, rozvaha nebo možná bilance či rozloučení poskytuje spoustu prostoru k úvahám. A to o to víc, že mozek nezatěžuje zpracovávání slov. Celý snímek tak vyznívá kompaktně a ja hodnotím třemi poctivými hvězdičkami. ()

Hpatrik 

všechny recenze uživatele

Tenhle způsob "vyprávění" mě opravdu baví, jenom mi tam chyběl trošku uspořádanější závěr, a alespoň malinký náznak jak to s ním vlastně dopadlo. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Proti gustu žiaden dišputát. Niekomu podobné filmy môžu sedieť, ale mne určite nie. Týmto artovým dokumentom ja jednoducho nerozumiem a vôbec ma nelákajú. Na jednej strane pekný pokus autora umeleckým nemým spôsobom poukázať na spôsob, akým sa jeho brat vysporadúva s ťažkou životnou situáciou, avšak na strane druhej je to natočené spôsobom, ktorý by sa dal použiť na zaklínanie a uspávanie. 40 % ()

Související novinky

Mazej do kouta! - 11. Cena Pavla Kouteckého

Mazej do kouta! - 11. Cena Pavla Kouteckého

06.06.2017

11. ročník Ceny Pavla Kouteckého představí výběr těch nejzajímavějších českých a zahraničních dokumentárních filmů. K vidění budou v industriálním prostředí bývalé Továrny v pražských Holešovicích -…

Reklama

Reklama