Začít znovu

Alles was kommt

Začať odznova

Things to Come

Francie / Německo, 2016, 98 min

Ne úplně snadno stravitelný snímek plný filozofických myšlenek a hledání životní cesty a spokojenosti. Film tak trochu nikde nezačíná a nikde nekončí, ale vedle vitality životem zkoušené hlavní postavy mě zaujal třeba i humornými scénkami pro odlehčení nebo krásnými pohledy na francouzské Alpy či Bretaň se slušivým hudebním doprovodem. Isabelle Huppert tato role skvěle padla, přestože je starší než filmová postava. Festival francouzského filmu, Lucerna.(25.11.2016)

Ak mate radi Francuzske filmy, francuzsky styl, francuzske zeny - tak sa Vam bude tento film pacit ako mne. Ja milujem Pariz, Francuzsko - jeho atmosferu, velky vkusny, ale pritom zaujimavy styl obliekania francuzskych zien, ktore su proste vzdy "sik". Hoci tento film nema veselu temu - je o rozvode, rozpade manzelstva, hladania novych zaciatkov, ale nakoniec podla mna konci happy-endom, lebo hlavna hrdinka si uvedomi, ze novy zaciatok moze byt aj ako babicka svojho vnucatka a nemusi to byt nevyhnutne novy milenec, alebo prisposobenie sa nezavislosti mladych priatelov. Proste tento francuzsky film ma proste bavil tym francuzskym stylom a sposobom akym hlavna predstavitelka Isabelle Huppert zahrala starnucu, osamelu zenu velmi sarmatne. Kvoli tomu pre mna solidnych 70%. Pariz, Pariz - citim Ta!(20.5.2017)

Film nemá oslnivý děj, herce či výpravu. Svým intelektuálním zaměřením se určitě nestane masovým trhákem. A přesto... 1) 35letá scenáristka a režisérka Mia Hansen-Løve sepsala příběh podle zážitků své matky. 2) Nádherné lokace plné atmosféry a každodenní nenápadné události vytvářejí dojem, jako by se nic moc nedělo. Ale děje se. 3) Vemlouvavá píseň Deep Peace od Donovana dotváří atmosféru zralosti a nadhledu. 4) 63letá (!) Isabelle Huppertová (učitelka filosofie Nathalie) se své role zhostila skvěle. 5) Nemohl jsem nezaznamenat zajímavé kluky. Je to 30letý Roman Kolinka (bývalý student Fabien) a 23letý Solal Forte (syn Johann). 6) Výstižný koment: Oktavianus.(28.5.2018)

• Flakotaso

Stříbrný Medvěd za režii? No nevím, je to celé hodně křečovité, neživotné, podivně sestříhané, nepomůže ani klišovitý Schubert uprostřed filmu, jehož klavírní písně jsem slyšel už v x filmech od režisérek. Velmi opatrně to nakousává zajímavé témata, ale stejně se to přesto věnuje mnohem více "postavě" tlusté, staré kočky, než mnohému nabízenému. Jinak má stačit, když se občas objeví na děj násilně naroubované jméno Adorna, Horkheimera nebo Rousseaua a že v pozadí každého druhého záběru je narvaná knihovna - tolik asi k osobitosti a domnělé intelektuálnosti mistryně jalových filmů Hansen-Love. Na poroty světových festivalů jalovost a bezvýraznost ale asi bohužel stačí. Spíše horší tři hvězdy.(30.11.2016)

Film měl v první části nakročeno ke krásné romanci, kde mohla Nathalie opravdu začít znovu, ale další vývoj zůstal zklamáním; volání „Pandora!“ hraničí se směšností až trapností. Nathalie je zahrána vynikajícím způsobem, prostředí, kde se film odehrává, je nádherné, ale scénář zůstal filmu velmi dlužen.(12.4.2017)