Začít znovu

Anna Falguères

Kostýmy:

Rachel Raoult
  • vydumnica

Dost slaby film. Privela zbytocnych dialogov, citatov, filozofie. Miestami som sa v kine nudila. Film vo mne nevyvolal nijake emocie, s postavou som neprezivala jej problemy. Z kina som odchadzala trosku sklamana. Kladne hodnotim len pekne prostredie, hudbu a za najlepsi moment filmu povazujem zaber na novorodeniatko, bolo krasne. Film ako taky nema pre mna ani nejaku hlboku myslienku a ten vztah profesorky a byvaleho ziaka bol velmi zvlastny. Hlavna postava mi ani nebola az taka sympaticka...Dve ale take slabsie hviezdicky.(27.6.2017)

• Flakotaso

Stříbrný Medvěd za režii? No nevím, je to celé hodně křečovité, neživotné, podivně sestříhané, nepomůže ani klišovitý Schubert uprostřed filmu, jehož klavírní písně jsem slyšel už v x filmech od režisérek. Velmi opatrně to nakousává zajímavé témata, ale stejně se to přesto věnuje mnohem více "postavě" tlusté, staré kočky, než mnohému nabízenému. Jinak má stačit, když se občas objeví na děj násilně naroubované jméno Adorna, Horkheimera nebo Rousseaua a že v pozadí každého druhého záběru je narvaná knihovna - tolik asi k osobitosti a domnělé intelektuálnosti mistryně jalových filmů Hansen-Love. Na poroty světových festivalů jalovost a bezvýraznost ale asi bohužel stačí. Spíše horší tři hvězdy.(30.11.2016)

Taková nadžánrová pseudofilosofická o životě přemítající záležitost, která napíná diváka jemně kladeným očekáváním, že se *něco* stane, aby se nakonec nestalo vůbec nic. Jako v reálném životě. Takže za tohle palec nahoru, stejně jako za přiblížení prázdnoty světa intelektuálů – byť to asi tvůrci nezamýšleli, tohle mě dost srovnalo a posunulo. Půlku knihovny nechám ve starém bytě a radši koupím kvalitní červené, to posune kvalitu mého života o notný kus dál. Zvládla to vlastně holka všechno správně... jen mi přišlo, že si ten život tak nějak odžila na půl plynu. Ten její žáček se snažil žít o dost víc, skoro už měl fousiska jako Che, ale nakonec, paradoxně, ta jeho prázdnota mohla být o dost větší. Ale to jsme neměli možnost poznat. Trošku podobné filmu Sils Maria – ale ten mě zneklidnil. Tenhleten spíš ne. PS Nakonec mě nejvíc dostalo, že v Lázních na lodi jazyk prvních návštěvníků, co zrovna odcházeli, byla francouzština... [60%; 2016-12-12 Kino Dlabačov](12.12.2016)

Isabelle Huppert prokazuje, jak moc dobrou je herečkou a na ní stojí snímek o tom, jak se vyrovnává s osudem žena, která měla všechno, jak se jí líbilo, ale najednou přišla radikální změna, a ona se musela přizpůsobit, nebo zlomit. Nemůžu si pomoct, ale Isabelle Huppert tak vyniká, že to ostatní je pro mě spíš průměrné.(5.5.2017)

Ak mate radi Francuzske filmy, francuzsky styl, francuzske zeny - tak sa Vam bude tento film pacit ako mne. Ja milujem Pariz, Francuzsko - jeho atmosferu, velky vkusny, ale pritom zaujimavy styl obliekania francuzskych zien, ktore su proste vzdy "sik". Hoci tento film nema veselu temu - je o rozvode, rozpade manzelstva, hladania novych zaciatkov, ale nakoniec podla mna konci happy-endom, lebo hlavna hrdinka si uvedomi, ze novy zaciatok moze byt aj ako babicka svojho vnucatka a nemusi to byt nevyhnutne novy milenec, alebo prisposobenie sa nezavislosti mladych priatelov. Proste tento francuzsky film ma proste bavil tym francuzskym stylom a sposobom akym hlavna predstavitelka Isabelle Huppert zahrala starnucu, osamelu zenu velmi sarmatne. Kvoli tomu pre mna solidnych 70%. Pariz, Pariz - citim Ta!(20.5.2017)