Reklama

Reklama

Začít znovu

  • Francie L'Avenir (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Nathalie je učitelkou filozofie na pařížské střední škole. Práci miluje a obzvláště ráda sdílí se svými žáky požitek z přemýšlení. Svůj čas dělí mezi svého manžela, dvě děti, bývalé studenty a velmi majetnickou matku. Jednoho dne ji dlouholetý životní partner oznámí, že ji opouští kvůli jiné ženě. Nathalii nezbývá, než se vypořádat s dosud nepoznanou samotou... i nově nabytou svobodou. (Film Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (22)

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Stříbrný Medvěd za režii? No nevím, je to celé hodně křečovité, neživotné, podivně sestříhané, nepomůže ani klišovitý Schubert uprostřed filmu, jehož klavírní písně jsem slyšel už v x filmech od režisérek. Velmi opatrně to nakousává zajímavé témata, ale stejně se to přesto věnuje mnohem více "postavě" tlusté, staré kočky, než mnohému nabízenému. Jinak má stačit, když se občas objeví na děj násilně naroubované jméno Adorna, Horkheimera nebo Rousseaua a že v pozadí každého druhého záběru je narvaná knihovna - tolik asi k osobitosti a domnělé intelektuálnosti mistryně jalových filmů Hansen-Love. Na poroty světových festivalů jalovost a bezvýraznost ale asi bohužel stačí. Spíše horší tři hvězdy. ()

Dont 

všechny recenze uživatele

Ne úplně snadno stravitelný snímek plný filozofických myšlenek a hledání životní cesty a spokojenosti. Film tak trochu nikde nezačíná a nikde nekončí, ale vedle vitality životem zkoušené hlavní postavy mě zaujal třeba i humornými scénkami pro odlehčení nebo krásnými pohledy na francouzské Alpy či Bretaň se slušivým hudebním doprovodem. Isabelle Huppert tato role skvěle padla, přestože je starší než filmová postava. Festival francouzského filmu, Lucerna. ()

Reklama

johnny01 

všechny recenze uživatele

Film měl v první části nakročeno ke krásné romanci, kde mohla Nathalie opravdu začít znovu, ale další vývoj zůstal zklamáním; volání „Pandora!“ hraničí se směšností až trapností. Nathalie je zahrána vynikajícím způsobem, prostředí, kde se film odehrává, je nádherné, ale scénář zůstal filmu velmi dlužen. ()

ShimonHoly 

všechny recenze uživatele

Pečlivě vedená práce s herci, ne zcela koncepční střih a snímání. Můj pocit po zhlédnutí je stejný jako ten, který prožívá protagonistka - nejistota. Nejistota z toho, kam mě film zavede. Nejistota z postav, které mi film nabídne. Nejistota z provedení. Přesto s koncem nemůžu říct, že bych byl otrávený. Huppertová tradičně bravurní a víc jsem tak asi nepotřeboval. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Začať odznova plánovať budúcnosť sa dá, i keď by nemalo ísť o nič iné, len o pozvoľné nadviazanie na ľavičiarske idey mladosti. Tie ostali nadlho umŕtvené rodinnou a pracovnou rutinou, v dôsledku svadby s konzervatívnym trtkom, rovnako ako jeho žena - filozofom. Trtkom doslova, lebo tento hodnotový konzervatívec si začal zašukávať bokom s oveľa mladšou milenkou. Tým ale paradoxne, otvoril priestor nečakanej slobody pre ex manželku. Jej jediným únikom bola starostlivosť o kvetinovú záhradu v manželovej chalupe. Ale rozvodom prišla i o cesty na chatu. Uvoľní sa i ďalšia väzba, odchodom matky do domova dôchodcov a následného vývoja udalostí. Ostane jej len kopa času a mohutný čierny kocúr. Sympaticky zrežírované dobrodružstvo života pre všetkých, čo si už v živote čosi preskákali. I pre tých, čo to ešte len čaká. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama