Paul je evanjelický kňaz, ktorému jedného dňa hospitalizujú manželku. Keď sa po návšteve lekára dozvedá, že Emily trpí závažnou, smrteľnou chorobou, rozhodne sa ignorovať samotnú diagnózu a na základe vlastných skúseností zo správania partnerky podniká riskantný plán v podobe vykonania exorcizmu. Keď sa však človek rozhodne, že sa postaví samotnej temnote, mal by rátať s tým, že v ohrození nebude iba on samotný, ale i zvyšok jeho rodiny. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Paul je evanjelickým kňazom, ktorému jedného dňa hospitalizujú manželku. Keď sa po návšteve lekára dozvedá, že Emily trpí závažnou, smrteľnou chorobou, rozhodne sa ignorovať samotnú diagnózu a na základe vlastných skúseností zo správania partnerky, podniká riskantný plán v podobe vykonania exorcizmu. Keď sa však človek rozhodne, že sa postaví samotnej temnote, mal by rátať s tým, že v ohrození nebude iba on samotný, ale i jeho zvyšok rodiny. Neskutočne ma od sledovania tohto snímku odrádzal ten poster s "gymnastkou", ale nakoniec som mu vzhľadom k situácii, kedy bolo treba nahradiť špáranie v nose niečím duchaplnejším, šancu dal. Od úvodu pomerne živý počin, ktorému sa napriek prevedeniu v nižšej kvalite, verte neverte, len málo dá vytknúť. Ja osobne som bol na počudovanie celkom spokojný, a pokiaľ sa niekomu pozdával taký "Torture Chamber", tu by na prázdno taktiež nemusel obísť. Masky sú pomerne solídne, hudobný doprovod dokonca výborný, snaha o budovanie atmosféry sa tvorcom taktiež nedá uprieť. Očakávať však hercov vyššieho levelu v takýchto hororoch je scestné, takže v tomto smere ozaj žiadna sláva. Škoda že sa nedostavilo nejaké to gore či lakačky, to by som už zrejme výskal od radosti. Ale pozerať sa nato bez belostne dalo, ja mám vymetačky rád, tak jednu hviezdičku napriek tomu, že je moje hodnotenie viac menej na hrane, z recesie prihodím. Kúúúrňa! Asi mäknem - 55% ()

kaylin

Myslím si, že je celkem škoda, že snímek „Forsaken“ nedovede diváka získat na svou stranu, protože si myslím, že zde potenciál byl. Scéna s Emily v nemocnici je skutečně velmi nepříjemná na sledování, a to jen proto, že to je natočeno celkem dobře a Emily měla skvělý casting i v podobě své temné verze. Jedna scéna, která se objevuje i na plakátu, ale celý film nezachrání. ()

Martin29 odpad!

Nedokoukáno to se nedalo. Neskutečně nudný film (po hodině vypnuto).Tento žánr už je mrtvý sice se objeví občas ještě lepší kousky například Vatican Tapes,ale na jeden kvalitní připadá několik sraček.Navíc hlavní kněz vypadá jako bezďák,kterého odchytli někde v Usa na ulici. P.s. podobná sračka http://www.csfd.cz/film/351426-asmodexia/prehled/ ()

beso74

Ak som tento film správne pochopil (ak sa to vďaka réžii-scenáru-strihu dá), tak kňaz-exorcista, ktorý stratil vieru, zachránil manželku pred smrtiacim mozgovým nádorom tak, že ju nechal posadnúť zlým duchom. Paráda!!! Nádor vyliečený a doma okrem podarenej dcéry jeden démon navyše. Ako nápad to nie je zlé, trochu zmeny v šablonovotej štruktúre žánru (kde sa to pohybuje po presne vyznačenej dráhe: posadnutie - hľadanie pomoci - príchod exorcistu - exorcizmus - démon sa chce hrať - exorcizmus - finito) určite nezaškodí, akurát že by to potrebovalo trochu vylepšiť. 1). Pridať viac svetla - aby divák niečo aj videl. 2.) Pri strihaní rešpektovať logiku deja. 3.) Nenechať hlavného hrdinu- kňaza len takmer celý čas plakať a lamentovať. 4.) Zabezpečiť si pred natáčaním scenár dlhší ako strana a pol, aby sme nemuseli dotáčať všetko čo nám napadne a tak naplniť minutáž vhodnú pre celovečerný film. Ak to nezvládneme, nepomôže ani to, že ako bonus prihodím ešte všetko, čo je momentálne v hororovom žánri aktuálne - sektu, bábiku či ouiju či čerešnička na torte - démona oddávajúceho sa - jóge. Verím tomu, že ak by to Justin Price natáčal o rok neskôr, určite by tam nechýbal aj nejaký ten klaun. Škoda, nemuselo to vôbec tak strašne dopadnúť... ()

Marceloo

Mužovi sa začne pred očami strácať jeho vlastná žena. Nie doslova, ale nebezpečná choroba, ktorou trpí, ju mení zo dňa na deň po psychickej aj fyzickej stránke. Keďže je muž dlhoročným Božím služobníkom, prosí svojho pána o pomoc, lenže jeho modlitby zostávajú bez odpovede. Preto mu prestane dôverovať, čo nemal nikdy robiť, pretože dáva priestor démonickým silám, ktoré chcú prevzať kontrolu nad jeho milovanou ženou. - Pri pozeraní tohto hororu som mal pocit, že to celé trvá dlhé hodiny. Dej sa nehorázne naťahuje, je plný nezmyselných dialógov, ktoré vedú absolútne nesympatické postavy, o ktorých sa divák nič nedozvie. Veci týkajúce sa hororu sú velmi slabo spracované a pôsobia hlavne kvôli hereckým výkonom, ktoré su extrémne zlé, velmi zlým dojmom. Vydarila sa však aspoň maska posadnutej ženy a záverečné vyvrcholenie trochu pripomína schopnejšie horory s podobnou tématikou, takže tomu najhoršie hodnotenie nedám. ()