Z Paříže do Paříže

(festivalový název)

Z Paríža do Paríža

Drama / Válečný

Francie / Kanada, 2017, 110 min

Téma filmu není neobvyklé,ale zpracování je tentokrát odlišné.Celým filmem prostupuje jakási odlehčená atmosféra,která je typická ocitnete-li se ve Francii.Ačkoliv se na plátně dějou věci,které jsou pro hrdiny nebezpečné a bolestné,tak celková atmosféra vám říká,ale vždyť to není tak hrozné.Možná z pohledu dětí jsou věci vždycky nějak optimističtější.(4.6.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $9,276,000▐ Obdobie 2. Svetovej vojny s pohľadu unikajúcich chlapcov naprieč Francúzskom dobre zachytené, má to zopár dobrých silných momentiek. Zbytočne sa tu nepritvrdí, čo je dobre, je to skôr také dobrodružnejšie podané. /60%/(4.10.2017)

Již tradiční zástupce subžánru sentimentální válečné drama na téma holocaust, velmi pěkně natočený, ale až příliš idylický film... Christian Duguay je schopný a nadaný režisér, ale samotný příběh je tak silný, že mu ten tvůrčí emoční kalkul a hraní na city škodí...je to sice pochopitelný tah, zvláště v kombinaci se zvoleným rastrem vyprávění z pohledu dětského hrdiny, ale té poetiky bylo na můj divácký vkus příliš... Pěkná kamera Christophe Graillota a záměrné tónování barev, v němž převládají ty teplé, ten pokus o proslunění a charakter ,,letního příběhu" mi příliš nekoresponduje s šedavou dobou té nejhorší éry v moderních evropských dějinách... PS: Letos se v daném subžánru urodilo, film s velmi podobným rastrem je i náš koprodukční Úkryt v zoo...(25.7.2017)

Ťažká doba rodí zaujímavé, no smutné príbehy. Presne takým bol aj príbeh oboch bratov, ktorí takmer celý film niekam utekajú. Cestou stretávajú dobrých no i zlých ľudí, ktorých zlo ukryté niekde hlboko vo vnútri sa naplno prejavilo práve v týchto krušných časoch, čo je samozrejme jedna z ľudských prirodzeností. Na druhú stranu sa našťastie chalani stretli aj s láskavými postavičkami, takže to nemali až tak drsné. Práve preto si myslím, že z Paríža do Paríža je jeden z najrealistickejšie natočených snímkov na túto tému - zbavený zbytočného sentimentálneho pozlátka a hrania na city diváka. Keď sa nad chalanmi a ich rodinou trochu viac zamyslím napadne ma, že vlastne tá rodina ani nedopadla až tak zle. Ktohovie ako by to skončilo, keby mali utekať z Poľska, Československa alebo z Nemecka. Mali šťastie, že na to Azúrové pobrežie to nebolo až tak ďaleko. Slušný nadpriemer. 80/100(6.7.2017)

Vždycky jsem brečela u Dvou mužů ve městě, ale abych prořvala celý film, to se mi stalo poprvé. Fantasticky a přitom jednoduše natočený příběh dvou kluků utíkajících před smrtí. Výjimečně se mimořádně povedl i český dabing, ano, říkám to hlavně proto, že mého oblíbeného Patricka Bruela mluví svým sametovým hlasem Jirka Dvořák.(1.10.2017)

Velice silný, extrémně dojemný válečný příběh. Je vyprávěn velice jemně obrazem a zároveň silně, chvílemi až brutálně dějem, z pohledu dětských hrdinů. Jedno vím, na film se znovu jen tak nepodívám, ale určitě jej nějaký čas udržím v mysli. Zásah na divákovi emoce je zde v silném zastoupení.Vynikající hudba.(17.9.2017)

Po prevažne televíznych projektoch režisér Duguay dozrel a ponúkol nám strastiplnú cestu dvoch chlapcov, ktorí utekajú pred represiami voči židovskému obyvateľstvu. Celé poňatie príbehu je skvostné, má prívetivú nadsádzku, romantiku nezbedných chlapcov a hoci je vo vykreslení fašistického teroru umiernený ( skoro všetko je točené z pohľadu mladšieho z bratov ), pozorný divák vníma nebezpečenstvo a hrôzy vojny aj tak. Potešili ma aj scény s francúzsko-nacistickou domoobranou, predsa len tieto veci nie sú vidieť v podobných filmoch. Duguay vsadil na istotu a vyplatilo sa mu to, zbytočne netlačí na pílu, príjemné alebo dojímavé scény strieda s nebezpečenstvom a tak si s istotou ide pre divácky úspech. Možno sa mu práve tento aspekt dá vytknúť a niekedy mohol pritvrdiť, mne sa však jeho prístup páčil, lebo sa nesnažil o vytĺkanie diváckej pozornosti za každú cenu. Jeho film je kompaktný, drží pohromade a divák má po zhliadnutí príjemný pocit, že videl hodnotný film plný odvahy a rodinnej súdržnosti.(24.6.2017)

Hodně dojemný příběh, silný především výkonem malého Doriana Le Clecha. Zápletka má jen jednu vrstvu, a tou je neustálý útěk před anitsemity. Okupovanou Francii mám rád, napětí velké jen v jedné scéně v zahradě. Christian Clavier v titěrné roličce židovského lékaře. Film se očividně natáčel i u nás, poznáte minimálně Marka Vašuta (předabovaného někým jiným).(13.9.2017)

Je to sice hezké, ale až moc hrané na city. Slzy tečou nonstop. A taky ten konec. Snad si tak 9ti letý kluk vážně nemyslel, že s ním bude chodit dvakrát starší holka. To jsem se celkem zasmála.(29.6.2017)

Drama vypráví o dvou bratrech na útěku a silných rodinných vztazích, na které se příjemně kouká a celá zápletka svižným tempem utíká. Dětští herci hrají perfektně a člověk jejich dobrodružství prožívá na plno až do konce. Duguayvo se nedá co vyčíst, ale na můj vkus příběh režíruje příliš na jistotu a vyhrazených mantinelech. Nedokáže nikdy mile s nadsázkou hýbat emocemi jako Páni kluci, Bylo nás pět nebo naopak vygradovat drama a ukázat pravou tvář války, bez obalu jako ve filmu Běž, chlapče, běž. Zavděčit se co největšímu počtu diváků není vždy ta správná cesta........6/10(4.6.2017)

Celý čas som mala pocit, že sledujem nejaký rozprávkový príbeh ... chlapci šikovní, dobrí a slušní. Na svojich cestách mali kopec šťastia a k dispozícii dobrých ľudí ... na malé výnimky sa im celkom darilo. Viem, že to až také jednoduché v skutočnosti nebolo, a ani ten ich príbeh nebol až taký veselý ... ale bratia Maurice a Jo a ich rodina dopadli ešte celkom dobre .. však vieme svoje. Veľmi pekne natočené, chlapci hrali úžasne ... páčilo sa mi.(26.7.2017)

Velice specifický pohled na válečnou Francii, okupovanou i kolaborující, očima chlapců, kteří na své cestě za přežitím prošli současně strastiplnou duševní proměnou. Opustit svůj bezstarostný svět dětských her, popřít sebe sama a vyrovnat se s všudypřítomným nebezpečím a strachem, to chce velkou odvahu. Jejich příběh je proto úžasný a samozřejmě také notně emotivní, i díky obrovské dávce štěstí, které jim osud daroval, aby ho mohli vyprávět. Jeho filmová podoba je po všech stránkách vynikající, počínaje provázáním jednotlivých scén, přes postupné proměny nálad nebo výtečnou atmosféru ve všech polohách a konče hereckými výkony hlavních hrdinů. Krásný snímek, při němž někdy přeběhne mráz po zádech, ale který jindy naopak chytí za srdce. 90 %(6.6.2017)

Hezký film o židovské rodině, která je vystavena všem nebezpečím války. Dva malí synové na útěku procestují kus Francie a prožijí mnohá dobrodružství, kladná i záporná. Některým scénám se nedalo moc věřit, ale film je dobře zahraný a dojemný. Trochu moc tlačí na city diváků, ale to je ve filmech s dětskými hrdiny časté.(25.6.2017)

Skvěle natočené válečné drama o osudech dvou bratrů, jež je podáváno s nevinným dětským náhledem, které postupem času graduje, aby udělalo místo syrovému nádechu války. Un sac de billes v těchto ohledech hraje na jistotu-předem totiž víte, jak se zhruba film bude odvíjet a jak dopadne. Právě tento atribut mi místy docela vadil, jelikož tento příběh a film samotný by si zasloužil ještě o kousek více "ponoření se" do mentality lidí ve válečných letech, což jde také ruku v ruce s faktem, že nám režisér Christian Duguay mohl více poodhalit brutální syrovost Druhé světové války v okupované Francii. Takto je snímek Un sac de billes "jenom" dalším filmem na který se sice hezky kouká a pobrečíte si u něj, nicméně element překvapení a filmařské kreativity zde zcela chybí. PS: Maličká role Marka Vašuta velice potěšila!(23.6.2017)

Na srdce útočící drama dvou židovských chlapců utíkajících před deportací. Podle skutečnosti.(30.7.2017)

Filmy s témou židia a 2. svetová vojna je už na môj vkus dosť otrepaná a niekto má stále potrebu to dookola opakovať a pripomínať novými filmami. Tento film ako väčšina je akože podľa skutočnej udalosti. Už mám pocit, že všetko je na motív skutočnej udalosti v rátane kreslených rozprávok pre najmenších. Napriek tomu bol film dobrý a dá sa o pár rokov pozrieť znova.(2.10.2017)

Z Paríža do Paríža je film podľa autobiografickej knihy Josefa Joffa Bag of Marbles, 1973 (Mešec s guľkami). Spisovateľ ročník 1931 mal v dobe okupácie 10 rokov a viac. Kniha sa stala takým bestsellerom, že v roku 1975 bol natočený film pod rovnakým názvom. Takže dnes sme sa dostali k remaké tohto filmu a to je dobre. Všetky tie strašné okamihy, ktoré sa od roku 1941 do 1944 diali, okupácia Francúzska Nemcami, pohon na Židov, vypočúvanie krutým nemeckým dôstojníkom, odvážny odbojár, kolaboranti na čele s Pétainom až po oslobodenie sú podávané zjednodušene očami deti a to je obrovským prínosom pre tento film. Matka chcela zachrániť svoju rodinu a existovalo jediné možné riešenie a to, že rodina nemôže zostať pohromade. Najmladších synov posiela do mesta Menton na juhu Francúzska a cez okupované územie sa môžu dostať jedine 2 malí chlapci (podľa jej slov nikto nebude mať podozrenie na dve malé deti). Ostatní sa všetci dostali cez okupované územie na vlastnú päsť. Tu ešte v neokupovanom južnom Francúzsku sa na určitý čas rodina zjednotila, ale ešte nič nemali vyhraté. Otca Romana zadržali príslušníci SS a v novembri 1943 bol deportovaný do Osvienčima, už sa s neho nevrátil. Ostatní mama Anna, brat Albert a Henry boli zatknutí a internovaní v tábore Drancy. Pri ich deportácii do koncentračného tábora mal vlak poruchu a blížiaci sa Američania ich zachránili pred následným ďalším transportom. No a strastiplná cesta najmladším bratov Josefa a Maurice taktiež šťastne skončila v oslobodenom Paríži. V závere filmu sa nám objavia v obraze obaja hlavní aktéri tohto filmu autor knihy Josef so svojim o dva roky starším bratom, ale obaja už v pokročilom veku. (Pre poriadok filmy z Francúzska o holokauste rovnako dobré, keď nie ešte lepšie: Vlak 1973, Pán Klain 1976, Nečakaná zrada 1985, Dovidenia chlapci, 1987, Pan Batignole 2002, Šifra 2003, Pani z Izieu 2007, Slobodná zóna 2007, Ukryté deti 2007, Odsun 2010 a Kľúč k minulosti 2010.)(26.6.2017)

Útrpné drama o tom, že pokud jste Žid, tak musíte mít ocelové nohy, aby jste mohli utíkat po Evropě. Konkrétně v tomto případě musíte z Paříže do Nice a zpět. Film stojí a padá na dvou bratrech, kteří od tatínka dostali za úkol provětrat své trekové boty. A vzít si k tomu samozřejmě pytlík duhovek. A jediné, co za celou cestu vydrželo, byly právě duhovky. 75%(13.8.2017)

vojnové udalosti a najmä prenasledovanie židov vo francúzsku videné a vyrozprávané očami mladšieho z bratov - hlavné postavy tohoto filmu. Detské - chlapčenské samopašenie vystriedali hrôzu a strach vzbudzujuúpce osobné zážitky, čo viedlo k akejsi predčasnej vyspelosti až dospelosti chlapcov v ich reči, konaní i myšlienkovych pochodov. Smutný dramatický príbeh.(30.6.2017)

Film je to opravdu pěkný,emocionální, dojemný v některých momentech spíš dobrodružný než válečný. Na druhou stranu jsou některé scény zbytečně naivní. To by mi však ani tak moc nevadilo, ale poslední dobou už příliš neslyším na neustálé omílání Židovského utrpení za války. Když vezmu v potaz, že Slovanů padlo za druhé světové války pětinásobně víc než židů, vypadá to, že západní svět účelově opomíjí fakt, že zdaleka největší ztráty na životech utrpělo právě Slovanské obyvatelstvo. Tyto informace však v současnosti není zrovna populární ani politicky korektní si nějak zvlášť připomínat či s nimi dokonce seznamovat mladší generace. Konstatováním tohoto faktu samozřejmě nechci nikterak snižovat špatnost židovského holokaustu, jen mi to už připadá jako hodně ohraná písnička a tudíž i veliký nepoměr v počtu natočených filmů s touto tématikou.(14.10.2017)

Z Paříže do Paříže je filmem, který jste už viděli. Síla rodinného pouta, těžká období druhé světové války a židovští kluci popírající své vyznání kvůli Němcům. Je pravda, že nic extra nového zde nevidíme, ale na druhou stranu - jestliže film maximálně funguje, nespadne vyloženě do klišé, líbí se mi příběh i herci, technické zpracování a nikde není žádné slabé místo...co potom na filmu kritizovat. Naopak, je to film o dětech a dost možná teoreticky i pro děti, popř. mládež. A myslím, že je to tu podáno naprosto nádherně, divák každého věku vše pochopí. Mě občas i mrazilo či dojímalo. Z filmu sálala jakási krásná nepošpiněná čistota. Jinak si ale dovolím ještě malé srovnání s filmem Běž, chlapče, běž, který byl dle mě ještě o fous lepší, napínavější, drásavější, přesto krásný. Mohu však klidně doporučit obojí.(29.5.2017)

<< předchozí 1 2 3 4