poster

Z Paříže do Paříže

 • Francie

  Un sac de billes

 • anglický

  A Bag of Marbles

 • Slovensko

  Z Paríža do Paríža

Drama / Válečný

Francie / Kanada, 2017, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (111)

 • hrona
  *****

  Velice silný, extrémně dojemný válečný příběh. Je vyprávěn velice jemně obrazem a zároveň silně, chvílemi až brutálně dějem, z pohledu dětských hrdinů. Jedno vím, na film se znovu jen tak nepodívám, ale určitě jej nějaký čas udržím v mysli. Zásah na divákovi emoce je zde v silném zastoupení.Vynikající hudba.(17.9.2017)

 • Georgex
  ***

  Typické válečné drama o židovských dětech během druhé světové války, které nikterak neurazí, ale bohužel v rámci svého žánru ani ničím nepřekvapí a celkově působí spíše jako reklama na nekolaborující Francouze než na drsné a tísnivé drama o pronásledování Židů, kteří si během války prožili to největší peklo. Samozřejmě, je to založeno na skutečných událostech, ale celá ta doba je vyobrazena tak idylicky, že člověk během filmu ani nemá pocit, že v Evropě zuří válka a pokud by ty kluky chytl germánsky hovořící voják či kolaborant, tak je čeká jasná smrt. Chápu, že se to tvůrci snažili vyobrazit z pohledu dětí, kteří si to možná ani neuvědomovali, ale právě ten střet s tou realitou šel zfilmovat mnohem lépe. Třešničkou na dortu je tak jedině přítomnost několika českých herců v epizodních rolích jako například Martina Huba či Marka Vašuta. Moje hodnocení 60%.(24.7.2017)

 • sator
  ***

  Mohokrát viděné v jiných variacích...(10.9.2017)

 • HonzaBez
  *****

  Když jdeš, nesmíš se otáčet, jinak si nabiješ.... Mám obecně moc rád filmy podle skutečných událostí, mj. i proto, že když je v nich člověk svědkem těžko uvěřitelných náhod, může si být skoro jistý, že to není žádná chyba ve scénáři. V příběhu židovským chlapců Maurice a Josepha, kteří doslova bojují o přežití, není o náhody a šťastná vyústění vypjatých situací nouze. Už ve vlaku z Paříže je před Němci zachrání jeden katolický kněz. Jiný kněz (biskup) zase dokáže nakonec přesvědčit nedůvěřivého nacistického velitele, že křestní listy, které mají dokázat že chlapci nejsou židé, jsou skutečně pravé. Kluci mají též štěstí, že při přechodu do dosud neokupované zóny na jihu Francie narazí na skutečně poctivého převaděče. Pomůže i doktor, který vydá potvrzení, že obřízka Josepha byla provedena ze zdravotních a nikoliv náboženských důvodů a následně mu zachrání život podáním silných léků. Zkrátka o setkání s dobrými lidmi není v tomto příběhu nouze a příběh nakonec skončí v zásadě dobře. I když čistý happyend v americkém stylu se nekoná. A to je asi dobře, protože by to už vážně bylo na úkor uvěřitelnosti. Ohromně silná pro mě byla scéna, ve které mladší z kluků Joseph prokáže, že i on sám je dobrý člověk, když po osvobození zachrání před lynčem francouzského kolaboranta, který aniž to tušil (protože sám byl antisemita), mu v závěrečných měsících války pomohl přežít. "Jsem Žid, jsem Žid," křičí ze všech sil Joseph, a prožívá přitom úžasný pocit úlevy, při němž se konečně po letech skrývání může přiznat ke své skutečné identitě.(4.6.2017)

 • coscarelli
  *****

  Pekny film, ostal som prekvapeny co Christian D. splacal. Nakuknul sice na druhu vyvrazdovacku , ale nechal ju na druhej kolaji. V jej tieni sa bros. presuvaju ,putuju, utekaju mozol-nemozol, aby si zachranili zidovsku kozu. Nenasilne sentimentalne, hrave , vesele, a veruze aj vazne a silne sceny, pekne vykomponovane drzia pohromade..no CH. D. sa nerozplyva nad debilitami. Maly ´Jo ma dostal, a zaryl sa mi hlboko medzi rebra. Maly Velky film.(6.6.2017)

 • Forsberg11
  ****

  Kvalitný a dobre plynúci francúzsky film z obdobia WW2. Bavil som sa musím priznať, že som dokonca dostal viac ako som čakal. Možno to mohlo byť miestami trošku surovejšie, ale čert to ber. Chalani boli užasní a po dlhom čase som hlavným postavám škutočne držal palce a prežíval všetko s nimi. Spomenúť treba aj verne spracované historické prostredie a atmosféru doby, ktorou film doslova dýchal, čomu dopomáha aj perfektná práca kameramana. U mňa spokojnosť a určite odporúčam. 75 %!!(25.10.2017)

 • Sdoom
  ***

  Standardní válečné drama, ve kterém se objeví vše, co jsme už viděli někde dříve. Příběh dvou malých bratrů za WWII by mohl být mnohem emocionálně nabitější a osobněji podaný, než tohle celkem v klidu plynoucí drama s pár silnějšími okamžiky. Každopádně solidní 3 hvězdičky to jsou, po řemeslné stránce se jedná o kvalitní dílo. (HD, orig.)(5.5.2018)

 • Ombak▼Penari
  ***

  Nikterak objevné dětské válečné drama, kterému ale v zásadě nelze nic moc vytknout. Díru do světa ale neudělá, i vzhledem k tomu, že se jedná o remake. Pro mě snímek na jedno shlédnutí.(28.11.2017)

 • vander19
  *****

  V decembri som mal ohromné šťastie na skutočné príbehy. Najväčšia haluz ale tkvie asi v tom, že okrem jedného som netušil, že sú to filmy podľa reálnych udalostí. Z Paríža do Paríža je vojnový film, zobrazuje situáciu náckami v okupovanom Francúzsku. Jeho hlavným ťažiskom, ale nie je boj ako je to pri Dunkirku, ale hlavne vzťah dvoch židovských bratov. No nielen bratov, dá sa povedať že celej rodiny. Paríž je obsadený a dvaja špunti sa vyberajú do južnej a hlavne slobodnej časti republiky frantíkov. Pred sledovaním som sa obával, či daný žáner bude vhodný pre mňa keďže ja moc dojáky nemusím, hlavne ak viem že si to scenáristi vymysleli. Christian Duguay je už skúsený režisér vojnových filmov a je vidieť, že tento filmársky dar vie dokonale aplikovať na plátno. Príbeh je to síce pútavý, ale ako som už spomínal, nečakal som že to bude podľa skutočných udalostí a knihy, ktorú napísal jeden z bratov v 70. rokoch minulého storočia. Vtedy ma to posadilo na prdel a fakt som začal tých dvoch chalanov obdivovať čo dokázali, aby unikli koncentráku.(18.12.2017)

 • valasek.m
  *****

  Dostalo mě to, ano, jak již bylo řečeno, filmů s podobnou tématikou tu bylo již mraky, ale přiznejme si, koho z nás příběh dvou bratrů Mauricie a Josepha nedojal? Úžasně ukázaná bratrská láska, podkreslena naprosto neuvěřitelnými hereckými výkony našich dvou hlavních představitelů, kteří by si za tyto role zasloužili Oscara.(13.6.2017)

 • Gumrice
  *****

  Filmů s touto tématikou bylo natočeno hodně, podléhám jim, snadno se vcítím do mezilidských pout, která bývají ohromě silná. Tentokrát byl zpracován opět silný příběh a pátá hvězda je za ty neskutečně šikovné děti.(30.6.2017)

 • Trancetino
  ***

  Krásny príbeh, ibaže som sa vôbec nič nové nedozvedel ohľadom 2. svetovej. Takýchto filmov je už myslím, že dosť. Zbytočne presentimentalizované a určite dosť prikrášlené. Chce to hrať na city, ale u mňa to nejak nezafungovalo. Možno preto, že až veľmi.(26.12.2017)

 • pepa3rd
  ***

  Až téměř neuvěřitelný příběh, na základě skutečné událoti, natočený velmi emotivním způsobem, v barvách evokujících 40. léta. První půlka filmu mě doslova nadchla, ale pak se to kouzlo a napětí postuplně lehce vytrácelo, úměrně tomu, jak film začínal pomalu tlačit na city, nejspíše trochu víc, než by měl. Film tak nějak nakonec proplul a pluje dál, aniž by zanechel cokoliv v mé mysli a za pár dní z něj nezůstane nejspíš vůbec nic. Narozdíl od v určitých ohledech podobných Bídníků 20. století, kteří u mě stále vedou. Přesto film stojí za zhlédnutí. Slušných 69 %(5.8.2017)

 • chelsea17
  ***

  Hodně příjemný francouzský film o válce. Příběh tak jednoduchý, ale zároveň tak těžký pro všechny lidi žijící v té době. Od nepříjemných zážitků spojených s válkou až po běžné dětské či rodinné starosti. Velmi silné 3 hvězdičky. Počet hodnocení: 1812(2.7.2018)

 • O.P.I.Č.Á.K.
  *****

  Filmu se podařilo vytvořit ve mě dokonalou empatii k jedné židovské rodině za druhé světové války. Přestože se příběh soustředí na dva nejmladší bratry, tak mi záleželo na všech členech rodiny naprosto stejně. Ba dokonce otec mi nejvíce přirostl k srdci a jeho herecký výkon mě jednoduše nadchnul. Po filmu jsem pouze přemítal v jaké krásné době to vlastně žijeme. Silný zážitek. PS: Rozhodl jsem se udělit tomuto židovskému filmu štědrých 5 hvězd.(28.5.2017)

 • Lachtaan
  *****

  Až dokonce mírumilovný válečný film bez hrdinské zápletky, bez množství akčních sekvencí a věčně vypjaté hudby. Za to ale dojemný příběh o odvaze a naději udržet rodinu stále pohromadě či alespoň v kontaktu na pozadí těch nejohavnějších událostí novodobých dějin. Francouzštinu jako jazyk vyloženě nemusím, ale za to tenhle povedený neunavující snímek rozhodně vinit nemůžu.(29.9.2017)

 • lubospoti
  ***

  Někdo možná může namítnout, že je zde válka až moc zidealizovaná. Ale film je natočen z dětského pohledu. A ten je vždy malinko odlišný od tvrdé reality. Snímek je to příjemný, ten odlišný pohled na válku je svým způsobem osvěžující (filmově). Ale zase na druhou stranu nenabízí vlastně skoro nic, kvůli čemu by si ho divák jednou provždy zapamatoval.(16.6.2018)

 • Dzvandzi
  ***

  Když to shrnu, tak se jedná o velmi pěkný film o dvou židovských chlapcích, kteří utíkají před náckovským režimem. Já osobně jsem ale podle traileru od filmu očekával více. Některé scénky byli hodně pěkné, líbilo se mi jak je film dobrodružný. Co mě ale trochu zklamalo bylo to, že některé scénky byli celkem nudné, ale hlavní příčina mého hodnocení je to, že bohužel po velkou část filmu ve mě nebyli vyvolány emoce a když jo, tak né tak silné, jako by měli být. S podobnou tématikou jsem viděl spoustu lepších filmů u kterých jsem dokonce brečel, tohle má k tomu ještě daleko. I tak vím, že tento film si najde hodně příznivců. Velmi slušný závěr mě nakonec nějakou dobu nechal rozporuplným jestli mám dát 3* nebo 4*, ale nakonec jsem se rozhodl pro ten průměr a to hlavně kvůli tomu, že už jsem opravdu viděl daleko silnější filmy na tohle téma. PS: Opravdu mě překvapilo vystoupení Marka Vašuta ve filmu, good job Máro a také Lenko ( tu jsem ale nepoznal )...(10.11.2017)

 • Likan7
  ***

  Druhá světová válka je pro filmaře vděčným tématem. Pohnutých příběhů se dá vymyslet (a najít) takové množství, že z tohoto období budeme sledovat filmy donekonečna. Jenže Z Paříže do Paříže je příklad filmu, kde máte sice pohnutou dobu a na papíře silné téma, ale režisér to nedokázal přenést na filmová plátna dostatečně dobře. Bohužel to je nepříliš zajímavý film, který toho nemá moc co říct. Rozhodně ne na prostoru 110ti minut.(2.3.2018)

 • aquiver
  ****

  Poetika, nádherně natočené exteriéry Francie, letní atmosféra... Duguay režíruje a vede herce dobře, celkové filmařské stránce nelze téměř nic vytknout a do kina se vyplatí jít. Pojetí je jednodušší, válka taková pohodička nebyla, takže až na několik scén, které jí dávají sice hodně připomenout, je to spíš dobrodružně klukovský rodinný film. Ale fakt pěkný. 80 %(10.6.2017)

 • hazdrova
  ****

  Veľmi pekný film, zobrazuje naozaj detailne pocity dvoch malých chlapcov, ktorí nechcú nič iné, len žiť normálne životy počas druhej svetovej. Má to spád, dej je zaujímavý a nie až tak predvídateľný (veľakrát, keď si myslíme, že sa niečo stane, tak sa nič nestane a naopak). Je to smutné, ale to je život. (alebo smrť, pán doktor Rozen?)(14.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace