Z Paříže do Paříže

A Bag of Marbles

Z Paríža do Paríža

Drama / Válečný

Francie / Kanada, 2017, 110 min

Velice silný, extrémně dojemný válečný příběh. Je vyprávěn velice jemně obrazem a zároveň silně, chvílemi až brutálně dějem, z pohledu dětských hrdinů. Jedno vím, na film se znovu jen tak nepodívám, ale určitě jej nějaký čas udržím v mysli. Zásah na divákovi emoce je zde v silném zastoupení.Vynikající hudba.(17.9.2017)

Filmů s touto tématikou bylo natočeno hodně, podléhám jim, snadno se vcítím do mezilidských pout, která bývají ohromě silná. Tentokrát byl zpracován opět silný příběh a pátá hvězda je za ty neskutečně šikovné děti.(30.6.2017)

Až téměř neuvěřitelný příběh, na základě skutečné událoti, natočený velmi emotivním způsobem, v barvách evokujících 40. léta. První půlka filmu mě doslova nadchla, ale pak se to kouzlo a napětí postuplně lehce vytrácelo, úměrně tomu, jak film začínal pomalu tlačit na city, nejspíše trochu víc, než by měl. Film tak nějak nakonec proplul a pluje dál, aniž by zanechel cokoliv v mé mysli a za pár dní z něj nezůstane nejspíš vůbec nic. Narozdíl od v určitých ohledech podobných Bídníků 20. století, kteří u mě stále vedou. Přesto film stojí za zhlédnutí. Slušných 69 %(5.8.2017)

Když to shrnu, tak se jedná o velmi pěkný film o dvou židovských chlapcích, kteří utíkají před náckovským režimem. Já osobně jsem ale podle traileru od filmu očekával více. Některé scénky byli hodně pěkné, líbilo se mi jak je film dobrodružný. Co mě ale trochu zklamalo bylo to, že některé scénky byli celkem nudné, ale hlavní příčina mého hodnocení je to, že bohužel po velkou část filmu ve mě nebyli vyvolány emoce a když jo, tak né tak silné, jako by měli být. S podobnou tématikou jsem viděl spoustu lepších filmů u kterých jsem dokonce brečel, tohle má k tomu ještě daleko. I tak vím, že tento film si najde hodně příznivců. Velmi slušný závěr mě nakonec nějakou dobu nechal rozporuplným jestli mám dát 3* nebo 4*, ale nakonec jsem se rozhodl pro ten průměr a to hlavně kvůli tomu, že už jsem opravdu viděl daleko silnější filmy na tohle téma. PS: Opravdu mě překvapilo vystoupení Marka Vašuta ve filmu, good job Máro a také Lenko ( tu jsem ale nepoznal )...(10.11.2017)

Film to sice nebyl špatný, ale už jsem na stejné téma viděl pár lepších kousků. Navíc jsem se nemohl celou dobu zbavit pocitu, že už jsem musel vidět něco podobného a přišel jsem na to, že mi snímek připadá jako fúze filmů Smrt krásných srnců a Musíme si pomáhat. Nenudil jsem se sice, ale vlnu nadšení jsem také nepocítil.(22.1.2018)

Filmu se podařilo vytvořit ve mě dokonalou empatii k jedné židovské rodině za druhé světové války. Přestože se příběh soustředí na dva nejmladší bratry, tak mi záleželo na všech členech rodiny naprosto stejně. Ba dokonce otec mi nejvíce přirostl k srdci a jeho herecký výkon mě jednoduše nadchnul. Po filmu jsem pouze přemítal v jaké krásné době to vlastně žijeme. Silný zážitek. PS: Rozhodl jsem se udělit tomuto židovskému filmu štědrých 5 hvězd.(28.5.2017)

Poetická i emotivní výpověď o válečné Francii, síle rodiny, naději i předávané víře. Scénář sice děravý, nebo lépe řečeno velmi předvídatelný, nicméně celkové vyznění 4*. A tu pátou přidávám za hudbu Armanda Amara.(19.8.2017)

Takto by asi měl vypadat oskarový snímek. Neplýtvá se tu hlubokou filozofií, nejde o bůhvíjaký art, ale provedení je implicitně sugestivní, všední detaily adresně propracované a výsledný dojem velmi emotivní. Zásadní poselství filmu se dotýká člověka na jeho nejvznešenějším místě. Kromě jiného se mi velmi líbí, že snímek nechává plynout skutečnost tak, jak se odvíjí. Nic nevysvětluje, jen sleduje a ukazuje.(4.2.2018)

Filmů z druhé světové a zejména na židovskou tématiku bylo natočeno mnoho. Tenhle si našel svou vlastní cestičku a nutno podotknout, že mi ty necelé dvě hodiny, příběhu o dvou bratří, neskutečně utekli.(9.9.2017)

Tento film je neuvěřitelný.(4.10.2017)

V tomto filmu nejde o kdovijake filmové umění jde o sílu příběhu, sílu lidskosti a zoufalství rodičů co se s svými dětmi aby jim zlo neublížilo. Prostě skvělé!!!(13.11.2017)

Naposledy jsem Francii tak silne a autenticky citila v Tatinkove slave a Mamincine zamku. Ohromne hezky a mily film, i kdyz ten namet je takovy hodne smutny. Nicmene tohle putovani z Parize do Parize me pohladilo po srdicku a to je to co se pocita. Ta Pariz je opravdu mimoradne nadherne mesto. Jsem proste fan.(11.12.2017)

Dosť typický francúzsky film z druhej svetovej vojny, no pri všetkej úcte väčšina z nich nie je natočená zaujímavo. Divák je v tomto prípade zaujatý jedine dojmom prébehu na základe skutočných udalostí. Chýba však tomu šťava, holocaust musí byť natočený trochu vyhrotenejšie.(19.12.2017)

Krásny príbeh, ibaže som sa vôbec nič nové nedozvedel ohľadom 2. svetovej. Takýchto filmov je už myslím, že dosť. Zbytočne presentimentalizované a určite dosť prikrášlené. Chce to hrať na city, ale u mňa to nejak nezafungovalo. Možno preto, že až veľmi.(26.12.2017)

Poetika, nádherně natočené exteriéry Francie, letní atmosféra... Duguay režíruje a vede herce dobře, celkové filmařské stránce nelze téměř nic vytknout a do kina se vyplatí jít. Pojetí je jednodušší, válka taková pohodička nebyla, takže až na několik scén, které jí dávají sice hodně připomenout, je to spíš dobrodružně klukovský rodinný film. Ale fakt pěkný. 80 %(10.6.2017)

Nepríjemne príjemný filmový zážitok. Frantíci sa vyhrali s príbehom dvoch židovských bratov naozaj bravúrne. Poukázali aj na to, že vojnové Francúzsko nebolo žiadnym rajom bagiet, dobrého vína a kvalitných syrov, ale krajinou, ktorú zmietali aj okupácia, vzájomná nedôvera a vlastná nacistická klika štátu. Napriek (alebo vďaka) tomu, že šlo o vážnu tému, oceňujem, že tvorcovia to nepostavili len na strieľaní do hláv civilistov či prekečupovaných scénkach plných mŕtvol žien a detí. O to viac ku mne doliehala ťaživá atmosféra nebezpečenstva, beznádeje a všadeprítomnej smrti.(3.7.2017)

• XXXXXXXX

Naivní asi jako představa, že dnešní dvacátníci, budou na stará kolena, pobírat důchodové připojištění.(20.7.2017)

Veľmi pekný film, zobrazuje naozaj detailne pocity dvoch malých chlapcov, ktorí nechcú nič iné, len žiť normálne životy počas druhej svetovej. Má to spád, dej je zaujímavý a nie až tak predvídateľný (veľakrát, keď si myslíme, že sa niečo stane, tak sa nič nestane a naopak). Je to smutné, ale to je život. (alebo smrť, pán doktor Rozen?)(14.8.2017)

Dobrodružné, radostné i smutné. Krásný snímek o krutosti válečné doby včele se sympatickýma děckama. Christian Duguay skvěle vystihl mrazivou atmosféru okupované Francie a nabídl divákovi dobrovolný vstup do pekla padesátých let minulého století. Na mě film působil velice realisticky a hlavně malý Dorian Le Clech zapůsobil. Celkově je film kvalitní a dávám mu 80%, čtyři hvězdy.(25.8.2017)

S tímto hereckým obsazením ani nešlo natočit jiný film, než pořádný doják. Pěkný příběh je zpracovaný do kvalitního scénáře. Příjemné pokoukání není rušeno moc drastickými scénami, vše je možná až moc uhlazené a utrpení je tu spíše v náznacích. Právě proto je film přijatelný pro širší publikum. Zkrátka dětské osudy zaujmou skoro každého. I když to občas balancuje na hranici vkusu, Francouzi si s tímto vždy uměli poradit. 4-(21.6.2017)

One does simply not cast Marek Vašut in a war drama.(30.7.2017)