Z Paříže do Paříže

A Bag of Marbles

Z Paríža do Paríža

Drama / Válečný

Francie / Kanada, 2017, 110 min

Já prostě miluji francouzské filmy. Netuším čím to dělají, ale od klasických hollywoodských filmů nebo od Anglických se prostě liší a vždycky jsou tak krásně natočené s takovou lehkou atmosférou. Tenhle film není výjimkou. Při sledování filmu jsem měla pocit, jako bych tam byla s nimi a prožívala každý okamžik. Je neuvěřitelné čím vším si museli projít, aby se nakonec v pořádku dostali domů. Samozřejmě na konci filmu nechyběly slzy, ale to jsem celá já.(9.6.2017)

Poetika, nádherně natočené exteriéry Francie, letní atmosféra... Duguay režíruje a vede herce dobře, celkové filmařské stránce nelze téměř nic vytknout a do kina se vyplatí jít. Pojetí je jednodušší, válka taková pohodička nebyla, takže až na několik scén, které jí dávají sice hodně připomenout, je to spíš dobrodružně klukovský rodinný film. Ale fakt pěkný. 80 %(10.6.2017)

Nepríjemne príjemný filmový zážitok. Frantíci sa vyhrali s príbehom dvoch židovských bratov naozaj bravúrne. Poukázali aj na to, že vojnové Francúzsko nebolo žiadnym rajom bagiet, dobrého vína a kvalitných syrov, ale krajinou, ktorú zmietali aj okupácia, vzájomná nedôvera a vlastná nacistická klika štátu. Napriek (alebo vďaka) tomu, že šlo o vážnu tému, oceňujem, že tvorcovia to nepostavili len na strieľaní do hláv civilistov či prekečupovaných scénkach plných mŕtvol žien a detí. O to viac ku mne doliehala ťaživá atmosféra nebezpečenstva, beznádeje a všadeprítomnej smrti.(3.7.2017)

• XXXXXXXX

Naivní asi jako představa, že dnešní dvacátníci, budou na stará kolena, pobírat důchodové připojištění.(20.7.2017)

Veľmi pekný film, zobrazuje naozaj detailne pocity dvoch malých chlapcov, ktorí nechcú nič iné, len žiť normálne životy počas druhej svetovej. Má to spád, dej je zaujímavý a nie až tak predvídateľný (veľakrát, keď si myslíme, že sa niečo stane, tak sa nič nestane a naopak). Je to smutné, ale to je život. (alebo smrť, pán doktor Rozen?)(14.8.2017)

Dobrodružné, radostné i smutné. Krásný snímek o krutosti válečné doby včele se sympatickýma děckama. Christian Duguay skvěle vystihl mrazivou atmosféru okupované Francie a nabídl divákovi dobrovolný vstup do pekla padesátých let minulého století. Na mě film působil velice realisticky a hlavně malý Dorian Le Clech zapůsobil. Celkově je film kvalitní a dávám mu 80%, čtyři hvězdy.(25.8.2017)

To do bylo laskavé drama. Výteční kluci, jak herci, tak i role, ve kterých předvedli pěkné postoje k životu. Síla rodiny. Otázka k zamyšlení: Jak by dnes, v podobné situaci obstály současné rodiny?(7.4.2018)

S tímto hereckým obsazením ani nešlo natočit jiný film, než pořádný doják. Pěkný příběh je zpracovaný do kvalitního scénáře. Příjemné pokoukání není rušeno moc drastickými scénami, vše je možná až moc uhlazené a utrpení je tu spíše v náznacích. Právě proto je film přijatelný pro širší publikum. Zkrátka dětské osudy zaujmou skoro každého. I když to občas balancuje na hranici vkusu, Francouzi si s tímto vždy uměli poradit. 4-(21.6.2017)

One does simply not cast Marek Vašut in a war drama.(30.7.2017)

Po přečtení knižní předlohy musím konstatovat, že film rozhodně není přepisem knihy, ale vybírá si základní dějovou linku a některé zásadní události. Tím se podařilo více zatlačit na divákovy emoce. Ale něco přece chybělo - z knižních vzpomínek jasně vystupuje neuvěřitelná odvaha, mazanost a hlavně šikovnost všech bratří, která byla ve filmu upozaděna ve snaze co nejlépe vykreslit brutalitu doby, hlavně pro mladší diváky.(2.8.2017)

Další z příběhů přeživších židů, za podívání to stojí, ale nijak to nevyčnívá, nezasáhne .. prostě průměr.(14.9.2017)

Zase po dlouhé době film, na který se dalo dívat. Zaznělo v jednom z komentářů. Nedá se nic jiného, než s tímto výrokem souhlasit. Pokud se chcete vcítit do okupovaných Pařížanů za dob druhé světové války, tak jste tu správně. A pakliže chcete fandit dvěma malým chlapcům, tak je tento snímek stvořený přímo pro vás. Nenáročné válečné drama tíhnoucí především k lásce, citu a naději. Nedá se říci, že by film šlapal od začátku až do konce, ale když už začnete na chvíli pochybovat, tak dostanete dech beroucí záběry, které prostě a jednoduše nepotřebují komentář. Vše skvěle doplňuje podmanivá hudba, ve které je vše podstatné zachyceno. Slova jsou v tomto případě zbytečná.(27.9.2017)

Cesta trvajúca presne toľko, aby ostala živá, vťahujúca do deja, nostalgicky sentimentálna a pritom žuvačkovo nelepivá.(3.2.2018)

Nadherny pribeh plny emoci pri dobrodruzne ceste za zachranou zivota...(4.6.2017)

mily film. standart studia gaumont.(20.6.2017)

Silný příběh, řemeslně celkově velmi dobře provedeno a zvlášť skvělý herecký výkon předvedl Dorian Le Clech (mladší z bratrů).(25.6.2017)

Z Paříže do Pařížě, je pohled na válku očima dvou malých kluků, kteří musí skrývat svůj původ a víru, aby se mohli znovu setkat se svou rodinou, jedná se o skvěle natočené drama z okupované Francie nacistickým Německem. Hlavní představitelé, tedy především dvou malých bratrů byli skvělé vybráni pro své role a v určitých momentech se objeví i Christian Clavier, a i Marek Vašut (který mě velmi překvapil a jeho přítomnost v této miniroli mě velmi potěšila). Film má velmi silný příběh, který je podáván z dětského pohledu, bohužel však podobných příběhů je již natočených více a film víceméně nemá čím překvapít. Ale i přesto je to velmi pěkný francouzský film.(25.6.2017)

Film ma dobru vypravu aj herecke vykony detskych predstavitelov su fajn a su divakovy sympatycky ale celkovo je to rodinna drama pre celu rodinu ,ktora je vo vysledku priemerna a nicim neobjavna.Solidna jednohubka.(6.7.2017)

8,5/10(8.7.2017)

Jo, ackoliv cely film neni vyprávěny tak, ze vam z nej zrak prechazi (neni to proste Holl.), ale poctive sklada lidske ziti v teto dobre cihlu po cihle, abyste nakonec byli stastni se slzama v ocich. Ziram, ze detske postavy umeji tak skvele hrat.Rikam si, kolik lidskych osudu by se naslo a nam vsem by oci prechazely. Skvele, paradni bijak. Diky.(11.7.2017)

Jednoduchý, dojemný film z druhé světové na který se hrozně příjemně kouká. Plusy: 1) příběh 2) způsob vyprávění 3) herecký výkon hlavního hrdiny na Oscara 4) parádní retro ( Francie čtyřicátých let vytvořena na jedničku ... i v Čechách) 5) občas nějaký ten český komparzista ( největší skororole Marek Vašut )(6.10.2017)