Z Paříže do Paříže

Un sac de billes

Z Paríža do Paríža

Drama / Válečný

Francie / Kanada, 2017, 110 min

Já prostě miluji francouzské filmy. Netuším čím to dělají, ale od klasických hollywoodských filmů nebo od Anglických se prostě liší a vždycky jsou tak krásně natočené s takovou lehkou atmosférou. Tenhle film není výjimkou. Při sledování filmu jsem měla pocit, jako bych tam byla s nimi a prožívala každý okamžik. Je neuvěřitelné čím vším si museli projít, aby se nakonec v pořádku dostali domů. Samozřejmě na konci filmu nechyběly slzy, ale to jsem celá já.(9.6.2017)

Poetika, nádherně natočené exteriéry Francie, letní atmosféra... Duguay režíruje a vede herce dobře, celkové filmařské stránce nelze téměř nic vytknout a do kina se vyplatí jít. Pojetí je jednodušší, válka taková pohodička nebyla, takže až na několik scén, které jí dávají sice hodně připomenout, je to spíš dobrodružně klukovský rodinný film. Ale fakt pěkný. 80 %(10.6.2017)

"Lepší je dostat pár facek, než umřít, protože se bojíš rány..." Kvalitní válečné drama s hlavním tématem antisemitismu.(9.1.2019)

Veľmi pekný film, zobrazuje naozaj detailne pocity dvoch malých chlapcov, ktorí nechcú nič iné, len žiť normálne životy počas druhej svetovej. Má to spád, dej je zaujímavý a nie až tak predvídateľný (veľakrát, keď si myslíme, že sa niečo stane, tak sa nič nestane a naopak). Je to smutné, ale to je život. (alebo smrť, pán doktor Rozen?)(14.8.2017)

Poetická i emotivní výpověď o válečné Francii, síle rodiny, naději i předávané víře. Scénář sice děravý, nebo lépe řečeno velmi předvídatelný, nicméně celkové vyznění 4*. A tu pátou přidávám za hudbu Armanda Amara.(19.8.2017)

Takto by asi měl vypadat oskarový snímek. Neplýtvá se tu hlubokou filozofií, nejde o bůhvíjaký art, ale provedení je implicitně sugestivní, všední detaily adresně propracované a výsledný dojem velmi emotivní. Zásadní poselství filmu se dotýká člověka na jeho nejvznešenějším místě. Kromě jiného se mi velmi líbí, že snímek nechává plynout skutečnost tak, jak se odvíjí. Nic nevysvětluje, jen sleduje a ukazuje.(4.2.2018)

Tak trochu válka, seno a pár facek, ale komedie to naštěstí není (i když tam straší Vašut) a představitel nejmladšího z bratrů je fakt borec.(9.9.2018)

Na tohle téma už je natočeno tolik krásných filmů. Tento však nenutí diváka zavírat oči protože neobsahuje brutální scény i když se bez nějakého toho násilí prostě neobejde. Zdá se mi že je natočený pro všechny generace a můžou si ho tedy vychutnat i celé rodiny včetně dětí. Skvělé obsazení a výborný scénář. Film není zbytečně dlouhý. Plný počet dávám hlavně za pěknou kameru a hlavně za úžasnou hudbu.(3.12.2018)

Filmů z druhé světové a zejména na židovskou tématiku bylo natočeno mnoho. Tenhle si našel svou vlastní cestičku a nutno podotknout, že mi ty necelé dvě hodiny, příběhu o dvou bratří, neskutečně utekli.(9.9.2017)

Tento film je neuvěřitelný.(4.10.2017)

V tomto filmu nejde o kdovijake filmové umění jde o sílu příběhu, sílu lidskosti a zoufalství rodičů co se s svými dětmi aby jim zlo neublížilo. Prostě skvělé!!!(13.11.2017)

Naposledy jsem Francii tak silne a autenticky citila v Tatinkove slave a Mamincine zamku. Ohromne hezky a mily film, i kdyz ten namet je takovy hodne smutny. Nicmene tohle putovani z Parize do Parize me pohladilo po srdicku a to je to co se pocita. Ta Pariz je opravdu mimoradne nadherne mesto. Jsem proste fan.(11.12.2017)

Dosť typický francúzsky film z druhej svetovej vojny, no pri všetkej úcte väčšina z nich nie je natočená zaujímavo. Divák je v tomto prípade zaujatý jedine dojmom prébehu na základe skutočných udalostí. Chýba však tomu šťava, holocaust musí byť natočený trochu vyhrotenejšie.(19.12.2017)

S tímto hereckým obsazením ani nešlo natočit jiný film, než pořádný doják. Pěkný příběh je zpracovaný do kvalitního scénáře. Příjemné pokoukání není rušeno moc drastickými scénami, vše je možná až moc uhlazené a utrpení je tu spíše v náznacích. Právě proto je film přijatelný pro širší publikum. Zkrátka dětské osudy zaujmou skoro každého. I když to občas balancuje na hranici vkusu, Francouzi si s tímto vždy uměli poradit. 4-(21.6.2017)

Nepríjemne príjemný filmový zážitok. Frantíci sa vyhrali s príbehom dvoch židovských bratov naozaj bravúrne. Poukázali aj na to, že vojnové Francúzsko nebolo žiadnym rajom bagiet, dobrého vína a kvalitných syrov, ale krajinou, ktorú zmietali aj okupácia, vzájomná nedôvera a vlastná nacistická klika štátu. Napriek (alebo vďaka) tomu, že šlo o vážnu tému, oceňujem, že tvorcovia to nepostavili len na strieľaní do hláv civilistov či prekečupovaných scénkach plných mŕtvol žien a detí. O to viac ku mne doliehala ťaživá atmosféra nebezpečenstva, beznádeje a všadeprítomnej smrti.(3.7.2017)

• XXXXXXXX

Naivní asi jako představa, že dnešní dvacátníci, budou na stará kolena, pobírat důchodové připojištění.(20.7.2017)

One does simply not cast Marek Vašut in a war drama.(30.7.2017)

Dobrodružné, radostné i smutné. Krásný snímek o krutosti válečné doby včele se sympatickýma děckama. Christian Duguay skvěle vystihl mrazivou atmosféru okupované Francie a nabídl divákovi dobrovolný vstup do pekla padesátých let minulého století. Na mě film působil velice realisticky a hlavně malý Dorian Le Clech zapůsobil. Celkově je film kvalitní a dávám mu 80%, čtyři hvězdy.(25.8.2017)

Zase po dlouhé době film, na který se dalo dívat. Zaznělo v jednom z komentářů. Nedá se nic jiného, než s tímto výrokem souhlasit. Pokud se chcete vcítit do okupovaných Pařížanů za dob druhé světové války, tak jste tu správně. A pakliže chcete fandit dvěma malým chlapcům, tak je tento snímek stvořený přímo pro vás. Nenáročné válečné drama tíhnoucí především k lásce, citu a naději. Nedá se říci, že by film šlapal od začátku až do konce, ale když už začnete na chvíli pochybovat, tak dostanete dech beroucí záběry, které prostě a jednoduše nepotřebují komentář. Vše skvěle doplňuje podmanivá hudba, ve které je vše podstatné zachyceno. Slova jsou v tomto případě zbytečná.(27.9.2017)

To do bylo laskavé drama. Výteční kluci, jak herci, tak i role, ve kterých předvedli pěkné postoje k životu. Síla rodiny. Otázka k zamyšlení: Jak by dnes, v podobné situaci obstály současné rodiny?(7.4.2018)

60% neurazí nenadchne.(5.8.2018)