Z Paříže do Paříže

A Bag of Marbles

Z Paríža do Paríža

Drama / Válečný

Francie / Kanada, 2017, 110 min

Já prostě miluji francouzské filmy. Netuším čím to dělají, ale od klasických hollywoodských filmů nebo od Anglických se prostě liší a vždycky jsou tak krásně natočené s takovou lehkou atmosférou. Tenhle film není výjimkou. Při sledování filmu jsem měla pocit, jako bych tam byla s nimi a prožívala každý okamžik. Je neuvěřitelné čím vším si museli projít, aby se nakonec v pořádku dostali domů. Samozřejmě na konci filmu nechyběly slzy, ale to jsem celá já.(9.6.2017)

Zase po dlouhé době film, na který se dalo dívat. Zaznělo v jednom z komentářů. Nedá se nic jiného, než s tímto výrokem souhlasit. Pokud se chcete vcítit do okupovaných Pařížanů za dob druhé světové války, tak jste tu správně. A pakliže chcete fandit dvěma malým chlapcům, tak je tento snímek stvořený přímo pro vás. Nenáročné válečné drama tíhnoucí především k lásce, citu a naději. Nedá se říci, že by film šlapal od začátku až do konce, ale když už začnete na chvíli pochybovat, tak dostanete dech beroucí záběry, které prostě a jednoduše nepotřebují komentář. Vše skvěle doplňuje podmanivá hudba, ve které je vše podstatné zachyceno. Slova jsou v tomto případě zbytečná.(27.9.2017)

Až dokonce mírumilovný válečný film bez hrdinské zápletky, bez množství akčních sekvencí a věčně vypjaté hudby. Za to ale dojemný příběh o odvaze a naději udržet rodinu stále pohromadě či alespoň v kontaktu na pozadí těch nejohavnějších událostí novodobých dějin. Francouzštinu jako jazyk vyloženě nemusím, ale za to tenhle povedený neunavující snímek rozhodně vinit nemůžu.(29.9.2017)

Nadherny pribeh plny emoci pri dobrodruzne ceste za zachranou zivota...(4.6.2017)

mily film. standart studia gaumont.(20.6.2017)

Silný příběh, řemeslně celkově velmi dobře provedeno a zvlášť skvělý herecký výkon předvedl Dorian Le Clech (mladší z bratrů).(25.6.2017)

Z Paříže do Pařížě, je pohled na válku očima dvou malých kluků, kteří musí skrývat svůj původ a víru, aby se mohli znovu setkat se svou rodinou, jedná se o skvěle natočené drama z okupované Francie nacistickým Německem. Hlavní představitelé, tedy především dvou malých bratrů byli skvělé vybráni pro své role a v určitých momentech se objeví i Christian Clavier, a i Marek Vašut (který mě velmi překvapil a jeho přítomnost v této miniroli mě velmi potěšila). Film má velmi silný příběh, který je podáván z dětského pohledu, bohužel však podobných příběhů je již natočených více a film víceméně nemá čím překvapít. Ale i přesto je to velmi pěkný francouzský film.(25.6.2017)

Film ma dobru vypravu aj herecke vykony detskych predstavitelov su fajn a su divakovy sympatycky ale celkovo je to rodinna drama pre celu rodinu ,ktora je vo vysledku priemerna a nicim neobjavna.Solidna jednohubka.(6.7.2017)

8,5/10(8.7.2017)

Jo, ackoliv cely film neni vyprávěny tak, ze vam z nej zrak prechazi (neni to proste Holl.), ale poctive sklada lidske ziti v teto dobre cihlu po cihle, abyste nakonec byli stastni se slzama v ocich. Ziram, ze detske postavy umeji tak skvele hrat.Rikam si, kolik lidskych osudu by se naslo a nam vsem by oci prechazely. Skvele, paradni bijak. Diky.(11.7.2017)

Jednoduchý, dojemný film z druhé světové na který se hrozně příjemně kouká. Plusy: 1) příběh 2) způsob vyprávění 3) herecký výkon hlavního hrdiny na Oscara 4) parádní retro ( Francie čtyřicátých let vytvořena na jedničku ... i v Čechách) 5) občas nějaký ten český komparzista ( největší skororole Marek Vašut )(6.10.2017)

Válečné dobrodružství dvou židovských bratrů .Přiznám se, že ze mě film teda slzu nevymáčkl, ale to zřejmě bude těmi silnými antidepresivy :). Jinak je to film (do)jímavý, jak jen může být. Čarokrásná hudba, dechberoucí kamera a hlavně a jedině skvostný Dorian. Co tenhle Le Petit Gamin předvádí je nevídané. Jistěže jsou (a budou) lepší snímky na tohle téma (Běž, chlapče, běž a hlavně Volyň), ale zde se snoubí všechna filmová řemesla do opojného koktejlu, jež chutná stejně vzácně, jako ono jablko ve vlaku.(11.10.2017)

Pekný film, som rád, že neskončil uplne americko-gýčovým happyendom. Jemný príbeh o 2 bratoch a ich osude ukázal aj také tie trochu lepšie počasvojnové časy z pohľadu malých chlapcov. Hrdosť a zvyky pravých parížanov boli pekne a nefalšovane ukázané. To fackovanie od otca síce bolo kruté, no malo svoj význam.(8.11.2017)

Už to psal někdo pode mnou. Je to velmi jednoduše natočený příběh a přesto takový, že vás chytí za srdce. Ne moc dlouho jsem přemýšlel nad tím, proč tomu tak je. Odpověď je totiž jednoduchá. Nepsali to scénáristi, ale sám život. Film oplývá skvělými hereckými výkony a kamerou, která jde krásně do detailu. K tomu krásná hudba. Ale to hlavní, co snímek dokáže nabídnout je ta tísnivá atmosféra. Čiší z vás natolik, jako byste tam byli. Jen srdce z kamene a duše z olova se ani na okamžik nedokáže vcítit do pocitů lidí, kteří nevěděli dne ani hodiny...kteří museli žít neustále ve strachu o sebe i své blízké. A přesto, že se na základě tohoto filmu přiblížíte jejich pocitům, pořád jste na míle daleko. Kdo to neprožil, nemůže to chápat, tedy ani já. Muselo to být...a myslím, že to žádné slovo světa nevystihuje. Ten smutek o děti, které posíláte bůhvíkam, ten strach o rodiče, s kterými nevíte, zda se někdy ještě setkáte. Ta bezmoc. Je to úžasně natočený film a právě díky té dusivé, bezmocné, strachuplné atmosféře, společně s dalšími výše popsanými atributy, si film zaslouží maximum. Bylo hodně filmů natočených o druhé světové válce, ale jen málo tak působivých.(19.11.2017)

Jsou to moje malé radosti tyhle jízdy francouzským osobákem, zvláště si to uvědomím po přesednutí na americké rychlíky.(20.11.2017)

Velmi kvalitní film. Pro mně až neobvyklé v dnešní době podle toho co se dnes točí . Autentické, silný příběh plný beznaděje í lidskosti.(26.12.2017)

Téma filmu není neobvyklé,ale zpracování je tentokrát odlišné.Celým filmem prostupuje jakási odlehčená atmosféra,která je typická ocitnete-li se ve Francii.Ačkoliv se na plátně dějou věci,které jsou pro hrdiny nebezpečné a bolestné,tak celková atmosféra vám říká,ale vždyť to není tak hrozné.Možná z pohledu dětí jsou věci vždycky nějak optimističtější.(4.6.2017)

Nádherný film na konci jsem já i můj kámoš málem brečeli 10/10(9.6.2017)

SKVĚLÝ FILM Skvělý film, který vás dojme, který vám ukáže jsou na světě dobří lidé, co riskují život, aby pomohli neznámým chlapcům přežít a někteří se pro ně i obětují. Film ze kterého budete mít husí kůži celý den (alespoň já ji měla).Také mě bavilo hledat české herce. Byla jsem s dabingem a docela lituji, protože francouzština by tomu dodala šarm, ale dabing byl celkem ucházející. Film moc doporučuji a za mě určitě 100%.(10.6.2017)

Myslím, že tento film nadchne všechny lidi, různých věkových kategorií. Na film jsem byla ze školy a překvapilo mě, jak příběh (podle skutečné události) umlčel sál plný puberťáků. Líbil se mi příběh, provedení i kvalitní herecké výkony. Třešničkou na dortu je pak to, že se film natáčel také v Česku a vedlejší rolička Marka Vašuta.(20.6.2017)

Nebezpečné dobrodružstvo dvoch chlapcov, nútených dospieť trošku skôr v ťažkom období druhej svetovej vojny. Máme tu kus drámy a zážitku z vojny, ale nechýbajú ani úsmevné situácie. Chalani sú sympatickí herci, nehovoriac o kráse francúzskeho vidieka a historického Paríža, či Nice.(23.6.2017)