poster

Z Paříže do Paříže

 • Francie

  Un sac de billes

 • Slovensko

  Z Paríža do Paríža

Drama / Válečný

Francie / Kanada, 2017, 110 min

Externí recenze k filmu (6)

 • FFFilm.name (František Fuka) ***

  "Je pravděpodobné, že pokud jste četli předlohu, film na vás bude fungovat lépe, jako ilustrace jejích klíčových momentů. Ale já z něj nijak nadšený nebyl. Na druhou stranu, je výrazně kvalitnější než většina českých filmů, které se v posledních letech snažily o něco podobného." (více)

 • Filmpress.sk (Viera Langerová)

  "To, čo dnes potrebujeme zdieľať je dramatizmus ľudských osudov vo vypätej dobe, ktorá môže nastať kedykoľvek a preveriť nielen pevnosť charakterov, ale i morálne hodnoty jednotlivcov. Happy end a rozprávkové „všetko dobre skončilo“ je disciplínou pre iné žánre. Vyrábať z tragédie ukľudňujúcu a…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová) ***

  "Strach o děti účinkuje vždy spolehlivě, ale kanadský režisér Christian Duguay dobře ví, že tady s ním může pracovat naplno, aniž by byl obviněn z čistě účelového vydírání. Jeho neprůstřelným štítem zůstává skutečný příběh v pozadí. Naopak slabší, protože spíše televizní jsou jeho vypravěčské zbraně…" (více)

 • Kultura21.cz (Janka Mišůnová)

  "Film Z Paříže do Paříže byl natočen podle stejnomenné autobiografické knihy Josepha Joffa, který v ní vypráví příběh ze svého života.Tematicky nepřináší nic nové – příběhů o pronásledovaných Židech a krutých nacistech už tu bylo hodně - je však výjimečný tím, že je vyprávěn z pohledu dítěte, tudíž…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Z Paříže do Paříže zůstává i v těch nejdrsnějších scénách vlastně dost mírnou podívanou. V rámci rodinného dramatu (jakkoliv to u příběhu z druhé světové války zní divně) to samozřejmě stačí, bohužel snaha líbit se všem a natočit film, na který můžou rodiče vyrazit s potomky, má za následek to, že…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ****

  "Český divák, a to především ten dětský, bude příběh vnímat jistě jako často nebezpečné dobrodružství dvou malých chlapců, ke kterému bude potřeba přítomnosti rodičů, aby přiměřeně věku vysvětlovali serióznost onoho vyprávění. To by mohla být zase jednou skvělá příležitost, jak být chvilku opravdu…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace