Paul McCartney - koncert v Londýně

• Velká Británie BBC Electric Proms 2007: Paul McCartney
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 2007, 59 min

Paul McCartney

Rytířsky upustil od propagace novinkového alba a v klubové atmosféře sázel jeden evergreen za druhým. Z období Beatles i Wings
Budova Rondhouse na Chalk Farm Road v severní části Londýna byla původně výtopnou. Ovšem už více než padesát let si buduje pověst sálu, kde lze vidět velká jména hudebního nebe. V minulosti tu vystupovali například The Doors, Pink Floyd a několikrát také Paul McCartney. Naposledy v roce 2007. V tom roce se těšil z nového alba Memory Almost Full, které hudební periodika chválila. Zato bulvární tisk probíral McCartneyho rozvodové řízení z Heather Millsovou. Slavný hudebník pustil v Roundhouse clubu soudní při z hlavy. Dokonce ani očekávaná podpora novinkového alba se nekonala. Z Memory Almost Full zahrál minimum písní. Bavil především klasikou od Beatles: Magical Mystery Tour, Eleanor Rigby, Hey Jude, Let It Be nebo hity z období Wings: Live and Let Die a Band on the Run. Koncertu ani na chvíli „nespadne řemen" a pokud ano, jde o záměr. Například v akustické Blackbird, kterou sir McCartney vystřihl už bez saka, s vázankou „na půl žerdi", za pobrukování třítisícového publika. (Česká televize)

tahit

Krásný večer, no prostě plný starých fláků. Muzikální Paul McCartney mi bral vždycky, protože mě přišlo, že je i kusem mého života. S potěšením si poslechnu Hey Jude a Let It Be. Bubeník Abe Laboriel, Jr. překypoval energií. Doprovodná kapela působila sehraným dojmem. Sečteno a podtrženo, Není se co divit, že uprostřed té krásné muziky, nic nechybí, ani nepřebývá. Co říci na závěr? Paul McCartney i po letech mě dokázal rozpumpovat krevní oběh. ()