Nejkrásnější den

Najkrajší deň

Komedie / Drama

Německo, 2016, 113 min

• holga

Hodně prvků tohoto snímku je stejných jako v Klepání na nebeskou bránu. Ale s mnohem mnohem horším výsledkem. Stručně- PATOS, DABING, NESMYSLNÉ A NEPRAVDĚPODOBNÉ ZÁPLETKY (záměna terminální fáze nádoru mozku s narkolepsií???), opět PATOS, VTÍRAVÁ OTRAVNĚ PODBÍZIVÁ HUDBA. Jednoduše ztráta času. Jak píše uživatel navel, Klepání na nebeskou bránu je vedle tohoto snímku absolutní masterpiece.(14.8.2016)

Tak toto bola riadna tragikomédia - aj keď skôr komédia ako tragédia. Ale z nemeckej produkcie to je ďalší vydarený film so satirickým podtónom, ktorý zároveň vytvára kontrastnú úvahu s dominantnou témou krehká pominuteľnosť života vs. carpe diem. Treba uznať, že dvojica postáv bola nesmierne sympatická a ich dialógy väčšinou stáli za to. Ustráchaný Andi a nebojácny Benno boli výborným protipólom. Aj keď občas boli niektoré scény a hlášky naozaj "za čiarou" čierneho humoru. Ale inak celkom fajn, v podstate nad očakávania :)(8.9.2016)

Perfektní soundtrack ( áno Liv máš naozaj právdu) je jen jedna z věcí. Tím dalším jsou některé opravdu velmi vtipné situace (ošetřovatelka, sex s turistkami) a úsměvný příběh, které tomuto filmu dávají rozhodně spíše komediální nádech. I přes děj a konec to tak prostě cítím. Florian po Jezus liebt Mich ukázal svou další hereckou polohu a spolu s věčně vystresovaným Matthiasem tvoří dohromady přesně ten pár, kterým je souzeno užít si (možná) ten svůj poslední, nejkrásnější den.(13.11.2016)

Kdyby tohle byl originální film, tak je to příjemné spojení komedie a tragédie, ale on to bohužel až tak originální není, a to jednoduše proto, že už před dvaceti lety Němci natočili "Klepání na nebeskou bránu". Východisko je stejné, vývoj celkově velmi podobný. "Nejkrásnější den" je přesto dobrý a Matthias Schweighöfer se začíná stávat mým oblíbeným německým hercem.(17.11.2016)

Povedená komedie, která se vedle (prozatím) obou dílů Fakjů pane učiteli řadí mezi nejlepší kousky, které nám v poslední době Německo nabídlo. Vtipné scény fungovaly velice dobře, stejně jako ty pochmurné. Nejeden uživatel Nejkrásnější den srovnává s Klepáním na nebeskou bránu, a proto jsem se rozhodl onen starší snímek též zhlédnout. Oba filmy mají něco do sebe, a i když si Nejkrásnější den od Klepání vypůjčuje nejeden motiv, tak mi přišel více humorný a přímý vůči divákovi. Zkrátka slušně natočený film, který disponuje sympatickým obsazením a dobrým (byť dříve použitým) námětem.(19.8.2016)