Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nejlepší mejdan je ten poslední. Svérázný, upjatý a ambiciózní pianista Andi se potkává s floutkem a pohodářem Bennem a oba zjišťují, že mají jedno společné. Oba třicátníci mají na krku diagnózu smrtelné nemoci a na dveře jim už klepe zubatá s kosou. Jeden přesvědčí druhého, že mají ideální příležitost se vykašlat na jakoukoliv zodpovědnost. Společně utečou z hospice s cílem pořádně si vyhodit z kopýtka u žít si ty nejbáječnější dny v životě. Taky kdy už jindy ... Napůjčovat si peníze nebo nakoupit hromadu věcí na splátky je jednoduše geniální nápad, jak přijít rychle k penězům a oba smrtelně nažhavení třicátníci vyrážejí první třídou na fantastický výlet po Africe. Pro hypochondra Andiho je začátek výpravy malou noční můrou, zatímco Benno má svůj tajný plán. Jejich cesta se skládá z řady zábavných i tragikomických situací až jim nakonec nabídne to, po čem toužili – ten Nejkrásnější den. (Bontonfilm)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (95)

Majkak 

všechny recenze uživatele

Florian David Fitz zvolil osvědčené schéma dvou protikladných týpků na cestách po exotických končinách, přičemž nemusí mít materiální starosti, jelikož podle všech prognóz se povinnosti splácet dluhy již nedožijí. I přes ty odlišnosti si lidsky velmi sednou, protože pochopitelně jistota velmi blízkého konce je hodně silným pojítkem. Je škoda, že zhruba po polovině film totálně ztratí tempo a banální scény a řeči převažují. Naštěstí pak znovu chytne dech a vzepne se k docela inteligentnímu konci. Potěšitelná je snaha zbytečně nedojímat a citově nevydírat, což se ovšem někdy daří jen za cenu zmiňované povrchnosti. Slušné herecké výkony a nějaký bod navíc za osvětu o narkolepsii. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Téma ako v Bucket list, ale chýba tu Jack Nicholson i Morgan Freeman a poriadny scenár ako bol tam, tento je až príliš nemecký. Vtipu ale nebolo málo, niektoré situácie vyrazili dych, postavy boli celkom sympatické. Príjemná komédia napriek nepríjemnej téme. ()

Reklama

holga 

všechny recenze uživatele

Hodně prvků tohoto snímku je stejných jako v Klepání na nebeskou bránu. Ale s mnohem mnohem horším výsledkem. Stručně- PATOS, DABING, NESMYSLNÉ A NEPRAVDĚPODOBNÉ ZÁPLETKY (záměna terminální fáze nádoru mozku s narkolepsií???), opět PATOS, VTÍRAVÁ OTRAVNĚ PODBÍZIVÁ HUDBA. Jednoduše ztráta času. Jak píše uživatel navel, Klepání na nebeskou bránu je vedle tohoto snímku absolutní masterpiece. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Príbeh filmu a samotný záver filmu asi len málokoho prekvapí. Podobné filmy v tomto žánru, ktoré som naposledy videl, však mali premyslenejší scenár a boli jednotnejší. Film Knockin' on Heaven's Door z Nemecka v tomto žánru stále zostáva najjednotnejším. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Téma velmi ohrané, na druhou stranu si s ním lze pohrát různými způsoby. O to se snažili i tvůrci Nejkrásnějšího dne. Nicméně se jim to povedlo jen částečně. Ano, občas jsem se pousmál, na konci přišel dojemný moment tak jako vždy. Jen nevím, jestli mám nutkání to vidět znovu. Kromě krásné Afriky a celkem dobře vybraných herců mě tam toho moc nedostalo. Kdybych to měl shrnout, tak: Vykrádačka všech podobných filmů, občas zábavná, občas dojemná, napoprvé rozhodně koukatelná, ale nic k čemu bych se chtěl vracet za měsíc nebo za rok. 65% ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama