poster

Nejkrásnější den

 • Německo

  Der geilste Tag

 • anglický

  The Most Beautiful Day

 • Slovensko

  Najkrajší deň

Komedie / Drama

Německo, 2016, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • embecka
  **

  Stále si myslím, že Nemci (na pár svetlých výnimiek) nie sú úplne dobrí vo filmovej tvorbe. Keby tento námet zobral do parády niekto iný, verím, že by z toho vytrieskali viac emócií. A to mňa podobné príbehy veľmi bavia, aj keď boli spracované už tisíckrát. Takže postavy ma nielen že neohúrili, ale ani nedojali. Neverila som im takmer nič z celého príbehu a niektoré scény mi prišli vyslovene trápne. Na tento film pravdepodobne tiež rýchlo zabudnem, tak si tu odložím tento komentár, aby mi náhodou niekedy nenapadlo pozerať to znova...(26.4.2019)

 • Flego
  ***

  Je to taká milá vykrádačka všetkého nemeckého, čo sa natočilo za posledné roky od Klopania po Fakjú. Ani to by mi nevadilo, keby scenárista, režisér a predstaviteľ Benna v jednej osobe nepopracoval trochu viac na svojej práci. Takto vznikol len smutno-veselý príbeh smrteľne chorých mužov bez nápadov.(27.9.2016)

 • Majkak
  ****

  Florian David Fitz zvolil osvědčené schéma dvou protikladných týpků na cestách po exotických končinách, přičemž nemusí mít materiální starosti, jelikož podle všech prognóz se povinnosti splácet dluhy již nedožijí. I přes ty odlišnosti si lidsky velmi sednou, protože pochopitelně jistota velmi blízkého konce je hodně silným pojítkem. Je škoda, že zhruba po polovině film totálně ztratí tempo a banální scény a řeči převažují. Naštěstí pak znovu chytne dech a vzepne se k docela inteligentnímu konci. Potěšitelná je snaha zbytečně nedojímat a citově nevydírat, což se ovšem někdy daří jen za cenu zmiňované povrchnosti. Slušné herecké výkony a nějaký bod navíc za osvětu o narkolepsii.(13.8.2016)

 • Spiker01
  ****

  Ano, filmů na podobné téma je už hodně, zápletkou mi film částečně připomíná pár let staré Poslední prázdniny, ovšem s notnou dávkou svérázného německého humoru. Jedná se o lehce plynoucí feel good film s naprosto idiotským rozuzlením, ovšem jakmile dojde na onen nepovedený twist, pořád se je na co koukat a několikrát člověka napadne přirovnání němečtí Nedotknutelní.(20.6.2018)

 • DwayneJohnson
  ****

  Perfektní soundtrack (áno Liv máš naozaj právdu) je jen jedna z věcí. Tím dalším jsou některé opravdu velmi vtipné situace (ošetřovatelka, sex s turistkami) a úsměvný příběh, které tomuto filmu dávají rozhodně spíše komediální nádech. I přes děj a konec to tak prostě cítím. Florian po Jezus liebt Mich ukázal svou další hereckou polohu a spolu s věčně vystresovaným Matthiasem tvoří dohromady přesně ten pár, kterým je souzeno užít si (možná) ten svůj poslední, nejkrásnější den.(13.11.2016)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)