Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nejlepší mejdan je ten poslední. Svérázný, upjatý a ambiciózní pianista Andi se potkává s floutkem a pohodářem Bennem a oba zjišťují, že mají jedno společné. Oba třicátníci mají na krku diagnózu smrtelné nemoci a na dveře jim už klepe zubatá s kosou. Jeden přesvědčí druhého, že mají ideální příležitost se vykašlat na jakoukoliv zodpovědnost. Společně utečou z hospice s cílem pořádně si vyhodit z kopýtka u žít si ty nejbáječnější dny v životě. Taky kdy už jindy ... Napůjčovat si peníze nebo nakoupit hromadu věcí na splátky je jednoduše geniální nápad, jak přijít rychle k penězům a oba smrtelně nažhavení třicátníci vyrážejí první třídou na fantastický výlet po Africe. Pro hypochondra Andiho je začátek výpravy malou noční můrou, zatímco Benno má svůj tajný plán. Jejich cesta se skládá z řady zábavných i tragikomických situací až jim nakonec nabídne to, po čem toužili – ten Nejkrásnější den. (Bontonfilm)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (95)

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Perfektní soundtrack (áno Liv máš naozaj právdu) je jen jedna z věcí. Tím dalším jsou některé opravdu velmi vtipné situace (ošetřovatelka, sex s turistkami) a úsměvný příběh, které tomuto filmu dávají rozhodně spíše komediální nádech. I přes děj a konec to tak prostě cítím. Florian po Jezus liebt Mich ukázal svou další hereckou polohu a spolu s věčně vystresovaným Matthiasem tvoří dohromady přesně ten pár, kterým je souzeno užít si (možná) ten svůj poslední, nejkrásnější den. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Tyhle umírací filmy umí být snad jen plačtivé nebo až afektovaně veselé. Nicméně ani v tomto případě jsem se nedokázal naladit na vlnu a cítit ke dvojici podvodníků nějaké pozitivní emoce. Poslední prázdniny se s podobnou zápletkou dokázali vyrovnat o něco lépe. I když neměly krásné záběry na africkou přírodu. ()

Reklama

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Príbeh filmu a samotný záver filmu asi len málokoho prekvapí. Podobné filmy v tomto žánru, ktoré som naposledy videl, však mali premyslenejší scenár a boli jednotnejší. Film Knockin' on Heaven's Door z Nemecka v tomto žánru stále zostáva najjednotnejším. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

nevermore 

všechny recenze uživatele

Úplně normální road movie, řízlej nemocema, kterej když člověk mine, tak se vůbec nic neděje. Já vůbec nechápu, proč tenhle film vznikl, když existuje Klepání na nebeskou bránu, který je i lepší. Prvních 20 minut jsme si myslel, že to je jeden a ten samej film. Když je tak moc podobnej příběh, že to skoro nejde odlišit. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Uz trochu slabsie nez Klepani na nebeskou branu s Tilom Schweigerom, kazdopadne slusna komedia. Nemecka kinematografia je nevyrovnana, Fitz je slusny reziser jak tak vidim, Schweiger tiez, no ale toci tam iste individuum zvane Uwe Boll, a od toho utekam co najdalej - a Bollove filmy su za trest. Toto bolo na urovni, cesty, kopa exotickych lokacii, tempo masakrozne dobre, nuda nehrozila - Fitzovu tvorbu treba do buducnosti sledovat . 73 % ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama