poster

Nejkrásnější den

 • Německo

  Der geilste Tag

 • anglický

  The Most Beautiful Day

 • Slovensko

  Najkrajší deň

Komedie / Drama

Německo, 2016, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Majkak
  ****

  Florian David Fitz zvolil osvědčené schéma dvou protikladných týpků na cestách po exotických končinách, přičemž nemusí mít materiální starosti, jelikož podle všech prognóz se povinnosti splácet dluhy již nedožijí. I přes ty odlišnosti si lidsky velmi sednou, protože pochopitelně jistota velmi blízkého konce je hodně silným pojítkem. Je škoda, že zhruba po polovině film totálně ztratí tempo a banální scény a řeči převažují. Naštěstí pak znovu chytne dech a vzepne se k docela inteligentnímu konci. Potěšitelná je snaha zbytečně nedojímat a citově nevydírat, což se ovšem někdy daří jen za cenu zmiňované povrchnosti. Slušné herecké výkony a nějaký bod navíc za osvětu o narkolepsii.(13.8.2016)

 • Vančura
  ***

  Jako už tolikrát, opět musím vyjádřit rozčarování nad tím, že naprostou většinu německých filmů u nás distributoři uvádí výhradně v českém dabingu. Co mají kurva za problém s němčinou? Český dabing u tohoto filmu je hrozný jako vždy a výrazně stáhnul můj výsledný dojem dolů. Ono to ale i tak nebyla žádná sláva - člověk se prostě u sledování neubrání dojmu, že celý film je jen vykrádačkou diváckého hitu 90. let - Klepání na nebeskou bránu - ten samý námět, spousta podobných situací a obdobné míchání komických momentů s těmi dojemnými (v závěru už ale humor zcela mizí a film končí velmi emotivním závěrem). Pro lidi, kteří mají podobný typ odpočinkových filmů v oblibě, bude tahle letní komedie asi podobnou sázkou na jistotu, jako z poslední doby třeba Chůvák nebo Fakjů pane učiteli 2 (další německé komedie zabité českým dabingem), ale osobně mám po filmech přece jen trochu vyšší nároky, než se jen pobavit. Za mě slabé 3 hvězdy a pocit, že tenhle film je možné s klidem ignorovat.(3.8.2016)

 • holga
  **

  Hodně prvků tohoto snímku je stejných jako v Klepání na nebeskou bránu. Ale s mnohem mnohem horším výsledkem. Stručně- PATOS, DABING, NESMYSLNÉ A NEPRAVDĚPODOBNÉ ZÁPLETKY (záměna terminální fáze nádoru mozku s narkolepsií???), opět PATOS, VTÍRAVÁ OTRAVNĚ PODBÍZIVÁ HUDBA. Jednoduše ztráta času. Jak píše uživatel navel, Klepání na nebeskou bránu je vedle tohoto snímku absolutní masterpiece.(14.8.2016)

 • ARI50
  ****

  Podobných filmu je tady spousta ale většinou je film suprový jako tady, kde se celou dobu nenudíte a nakonec vždycky dostanete bud co jste čekaly a nebo prostě uplně něco jiného jako v tomhle případe je škoda že to pro oba nedopadlo dobře protože sem si je oblíbil. Člověk se zasměje zapřemýšlí, film je prostě dobře natočen.(30.3.2017)

 • kaylin
  ***

  Kdyby tohle byl originální film, tak je to příjemné spojení komedie a tragédie, ale on to bohužel až tak originální není, a to jednoduše proto, že už před dvaceti lety Němci natočili "Klepání na nebeskou bránu". Východisko je stejné, vývoj celkově velmi podobný. "Nejkrásnější den" je přesto dobrý a Matthias Schweighöfer se začíná stávat mým oblíbeným německým hercem.(17.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace