Nejkrásnější den

The Most Beautiful Day

Najkrajší deň

Komedie / Drama

Německo, 2016, 113 min

Kdyby tohle byl originální film, tak je to příjemné spojení komedie a tragédie, ale on to bohužel až tak originální není, a to jednoduše proto, že už před dvaceti lety Němci natočili "Klepání na nebeskou bránu". Východisko je stejné, vývoj celkově velmi podobný. "Nejkrásnější den" je přesto dobrý a Matthias Schweighöfer se začíná stávat mým oblíbeným německým hercem.(17.11.2016)

Téma velmi ohrané, na druhou stranu si s ním lze pohrát různými způsoby. O to se snažili i tvůrci Nejkrásnějšího dne. Nicméně se jim to povedlo jen částečně. Ano, občas jsem se pousmál, na konci přišel dojemný moment tak jako vždy. Jen nevím, jestli mám nutkání to vidět znovu. Kromě krásné Afriky a celkem dobře vybraných herců mě tam toho moc nedostalo. Kdybych to měl shrnout, tak: Vykrádačka všech podobných filmů, občas zábavná, občas dojemná, napoprvé rozhodně koukatelná, ale nic k čemu bych se chtěl vracet za měsíc nebo za rok. 65%(19.2.2018)

• Johnny.ARN

Rakovinky a iné šmaky predávajú. Uvedomili si to aj Nemci a tak vykradli susedný obrovský hit na túto tému z pred pár rokov, dali tomu trochu svojej fazónky, humoru a odjebali sa za lepšími kulisami kamsi do Afriky. Stále je to však desná blbosť, ale príjemnejšia. Vtipnejšia. Vilko a zopár podobne orientovaných ľudí pri tomto isto vypustí slzu a pošle pár krvavých petrošekelov na nejakú nadáciu alebo daruje obličku alebo neviem. My ostatní sa občas uchechtneme a povieme si, že to mohlo byť kludne o 15 minút kratšie. 2 z 5(24.9.2018)

Vedieť pracovať s emóciami je veľmi dôležité a tento snímok je ukážkou, ako sa to robí. Príbeh je vlastne prevzatý už od predchodcu - Klepání na nebeskou bránu a však nevsádza až tak na čierny humor. Prelína sa to s úsmevnými scénami a vážnejšou tvárou, čo je však fajn. Má to dobré nápady, ktoré neboli dotiahnuté do konca, čo je škoda. Film prešiel ako voda a ako jednorázová oddychovka funguje skvele. Viac ma však z nemeckej produkcie bavil Fakju pane učiteli 1. Má to však veľmi peknú technickú stránku, ktorú chcem pochváliť a podarených hercov v hlavnej úlohe. 60% Druhý krát už by som si to nepozrel popravde.(8.9.2016)

Podobných filmu je tady spousta ale většinou je film suprový jako tady, kde se celou dobu nenudíte a nakonec vždycky dostanete bud co jste čekaly a nebo prostě uplně něco jiného jako v tomhle případe je škoda že to pro oba nedopadlo dobře protože sem si je oblíbil. Člověk se zasměje zapřemýšlí, film je prostě dobře natočen.(30.3.2017)