poster

Nejkrásnější den

 • Německo

  Der geilste Tag

 • anglický

  The Most Beautiful Day

 • Slovensko

  Najkrajší deň

Komedie / Drama

Německo, 2016, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MickeyStuma
  ****

  ´Život je zvláštní: někdy je v maličkostech jasný a jindy je celý neprůhledný.´ Florian David Fitz se zřejmě podíval na starší snímek ´Klepání na nebeskou bránu´ a řekl si, proč takový příběh nepojmout daleko citověji. Sedl si a sepsal scénář dle svých představ mající daleko blíž k realismu. A tak tu máme opět dva mladé lidi se smrtelnou diagnózou, kteří se rozhodli ještě dát svůj život krapet do pořádku pořádně si užít a své čekání na den D urychlit. Příběh skutečně daleko více cílí na city a chování různých lidí u diváka vyvolává roušku nevole, viz Bennova bývalá partnerka a její přístup po té, co se jí Benno svěří se svým neodvratitelným osudem. Samotný konec je už ale přeci jen dosti nadnesený, i když se v podstatě jedná o sen všech takto nemocných. Snímku by daleko více slušel artový styl. Tady se to nese v nadhledu a přesvědčení neukrývající humorné situace a místy i dramatizace. Jedná se tak více o zábavu než o braní osudu dvou lidí zcela vážně, což je škoda.(12.12.2017)

 • 0L0V0
  ***

  Vedieť pracovať s emóciami je veľmi dôležité a tento snímok je ukážkou, ako sa to robí. Príbeh je vlastne prevzatý už od predchodcu - Klepání na nebeskou bránu a však nevsádza až tak na čierny humor. Prelína sa to s úsmevnými scénami a vážnejšou tvárou, čo je však fajn. Má to dobré nápady, ktoré neboli dotiahnuté do konca, čo je škoda. Film prešiel ako voda a ako jednorázová oddychovka funguje skvele. Viac ma však z nemeckej produkcie bavil Fakju pane učiteli 1. Má to však veľmi peknú technickú stránku, ktorú chcem pochváliť a podarených hercov v hlavnej úlohe. 60% Druhý krát už by som si to nepozrel popravde.(8.9.2016)

 • holga
  **

  Hodně prvků tohoto snímku je stejných jako v Klepání na nebeskou bránu. Ale s mnohem mnohem horším výsledkem. Stručně- PATOS, DABING, NESMYSLNÉ A NEPRAVDĚPODOBNÉ ZÁPLETKY (záměna terminální fáze nádoru mozku s narkolepsií???), opět PATOS, VTÍRAVÁ OTRAVNĚ PODBÍZIVÁ HUDBA. Jednoduše ztráta času. Jak píše uživatel navel, Klepání na nebeskou bránu je vedle tohoto snímku absolutní masterpiece.(14.8.2016)

 • tlesk
  ****

  Sympatická herecká dvojice přichází do kin v německém snímku o dvou nevyléčitelně nemocných lidech, které nakonec spojí vzájemné přátelství a žízeň po životě, jíž jsou vyprahlí právě ti, jimž se žití nedostává. Nejkrásnější den funguje skvěle jako komedie, i jako (místy a zejména ke konci i dojemné) drama a ačkoli se nejedná o oscarový snímek, stále jsme v hladině nadprůměru, která diváka pobaví, dovede k zamyšlení a možná i opakovanému shlédnutí, což je u filmu vždy vítaným plusem. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/08/recenze-nejkrasnejsi-den-2016-horkosladka-komedie-o-zacatku-pred-koncem/(13.7.2017)

 • rikitiki
  ***

  Němci si po 20 letech vzpomněli a natočili remake svého Klepání na nebeskou bránu. Neměli to dělat. Snímek se ke svému předobrazu ani nepřiblížil – dvojice kamarádů k sobě nepasuje a jejich výlet do Afriky je spíš dlouhý a nudný než zábavný nebo vzrušující. Jediný obstojní vtípek o tom, jestli krev se skutečně nezapře a otec vždy pozná své dítě, tenhle film nedokáže vytáhnout z šedého průměru.(25.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace