Nejlepší mejdan je ten poslední. Svérázný, upjatý a ambiciózní pianista Andi se potkává s floutkem a pohodářem Bennem a oba zjišťují, že mají jedno společné. Oba třicátníci mají na krku diagnózu smrtelné nemoci a na dveře jim už klepe zubatá s kosou. Jeden přesvědčí druhého, že mají ideální příležitost se vykašlat na jakoukoliv zodpovědnost. Společně utečou z hospice s cílem pořádně si vyhodit z kopýtka u žít si ty nejbáječnější dny v životě. Taky kdy už jindy ... Napůjčovat si peníze nebo nakoupit hromadu věcí na splátky je jednoduše geniální nápad, jak přijít rychle k penězům a oba smrtelně nažhavení třicátníci vyrážejí první třídou na fantastický výlet po Africe. Pro hypochondra Andiho je začátek výpravy malou noční můrou, zatímco Benno má svůj tajný plán. Jejich cesta se skládá z řady zábavných i tragikomických situací až jim nakonec nabídne to, po čem toužili – ten Nejkrásnější den. (Bontonfilm)

Aljak

Tak toto bola riadna tragikomédia - aj keď skôr komédia ako tragédia. Ale z nemeckej produkcie to je ďalší vydarený film so satirickým podtónom, ktorý zároveň vytvára kontrastnú úvahu s dominantnou témou krehká pominuteľnosť života vs. carpe diem. Treba uznať, že dvojica postáv bola nesmierne sympatická a ich dialógy väčšinou stáli za to. Ustráchaný Andi a nebojácny Benno boli výborným protipólom. Aj keď občas boli niektoré scény a hlášky naozaj "za čiarou" čierneho humoru. Ale inak celkom fajn, v podstate nad očakávania :) ()

Martin741

Uz trochu slabsie nez Klepani na nebeskou branu s Tilom Schweigerom, kazdopadne slusna komedia. Nemecka kinematografia je nevyrovnana, Fitz je slusny reziser jak tak vidim, Schweiger tiez, no ale toci tam iste individuum zvane Uwe Boll, a od toho utekam co najdalej - a Bollove filmy su za trest. Toto bolo na urovni, cesty, kopa exotickych lokacii, tempo masakrozne dobre, nuda nehrozila - Fitzovu tvorbu treba do buducnosti sledovat . 73 % ()

embecka

Stále si myslím, že Nemci (na pár svetlých výnimiek) nie sú úplne dobrí vo filmovej tvorbe. Keby tento námet zobral do parády niekto iný, verím, že by z toho vytrieskali viac emócií. A to mňa podobné príbehy veľmi bavia, aj keď boli spracované už tisíckrát. Takže postavy ma nielen že neohúrili, ale ani nedojali. Neverila som im takmer nič z celého príbehu a niektoré scény mi prišli vyslovene trápne. Na tento film pravdepodobne tiež rýchlo zabudnem, tak si tu odložím tento komentár, aby mi náhodou niekedy nenapadlo pozerať to znova... ()

Dudek

Tyhle umírací filmy umí být snad jen plačtivé nebo až afektovaně veselé. Nicméně ani v tomto případě jsem se nedokázal naladit na vlnu a cítit ke dvojici podvodníků nějaké pozitivní emoce. Poslední prázdniny se s podobnou zápletkou dokázali vyrovnat o něco lépe. I když neměly krásné záběry na africkou přírodu. ()

ARI50

Podobných filmu je tady spousta ale většinou je film suprový jako tady, kde se celou dobu nenudíte a nakonec vždycky dostanete bud co jste čekaly a nebo prostě uplně něco jiného jako v tomhle případe je škoda že to pro oba nedopadlo dobře protože sem si je oblíbil. Člověk se zasměje zapřemýšlí, film je prostě dobře natočen. ()