Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět. (CinemArt)

kenkaku

Vypatlanec Lin je zpět, takže neuběhlo ani 1/2 hodiny a film už mě nasral první lobotomickou akční scénou (a to jsem ani zdaleka netušil, že je to jen zahřivačka před cestou do vesmíru… ne to není prdel) a selektivním kouzlení s magnetem (to se musí vidět… to nejde popsat). Dále tu máme dva nejretardovanější zvraty historie. První je objevení dalšího Toreta (no jo… po 20ti letech ruplo, že má Dom bráchu) a druhý je zmrtvýchvstání Hana (protože je tajný agent, tak na to měl prostředky - je to přesně tak debilní, jak to vypadá). Díky tomu je film prošpikován tunou flash-backů (které mimochodem jsou o parník lepší než zbytek filmu) a spoustou provařených tváří (integrace Tokio driftu dokonán jest). Za zvláštní považuji více než malé množství narážek na Star Wars. To už bylo skoro na licenci… Každopádně, tohle jsou první FF kde regulérně zvažuji odpadní hodnocení. Už je to opravdu hodně za čárou. ()

Arsenal83

Divím sa, ako môže vypredávať film, ktorý je po deviaty krát v podstate o tom istom. A chystá sa aj desiate pokračovanie. Nuž neviem na čo sa čaká. Vin Dieselovi za 20 rokov natáčania Fast and furious nenarástol ani vlas navyše a Michelle Rodriguez sa zmenila na zmoknutú sliepku. Inak nič nové. ()

Honzek

Se sérií Fast and Furious jsem od začátku a vždy jsem se (kromě driftu v Tokiu) dostal na 4 hvězdičky neboli alespoň na sedm z deseti a u devítky jsem čekal totéž (už jen díky taktovce Justina Lina). Inu, nestalo se. Už trailer mi prozradil co zhruba očekávat a to jsem v podstatě dostal. A co to bylo? Camea, comebacky, obrovskou spoustu magnetů, rodinu, nudného záporáka, únavnou story a kupu buď starých nebo rychle stárnoucích lidí. Bylo tam naprosto všechno a přitom nic. Něco jako když pejsek a kočička pekli dort, dali do něj vše co jim přišlo chutné ale výsledek nebyl příliš ohromující. Série po posledním dílu ztratila dech i tempo a bojím se, že už to tak zůstane. Nebudu však úplný škarohlíd, Fast 9 měla i pár silných momentů, jen to nebyla akce ale spíš mluvení a vzpomínání. Vzato kolem a kolem, lehký nadprůměr tedy 6/10. Doporučení? Pakliže se řadíte mezi fanoušky těchto filmů, klidně to zkuste, jen nečekejte moc a v ideálním případě vůbec nic, celé by to pak mohlo být o fous snesitelnější. ()

nessbeal

Roman klasicky plny vtipov :D ze mozno ma nespoznavas, lebo som sa cely tyzden opaloval :D boha jeho cerny jak uhel uz aj tak. Ale pobavilo ako kazdy diel. ()

mokki5

Já mám k celé téhle sérii vybudovaný už nějaký ten vztah a už jsem si zvykl na tu veškerou přepálenou akci a nelogický děj. Už to beru tak že to k tomu tak nějak patří a s každým novým dílem už čekám s jakými šílenostmi tvůrci příjdou tentokrát. Jenže... v tomto dílu mi právě to paradoxně přišlo jako ten největší kámen úrazu. Nějak jsem už z toho cítil že už všichni vaří z vody a že už ta akce není takový boom jako ještě nedávno v osmém díle. Naopak co jsem zde musel ocenit byla série flashbacků, jako ne že by to ten film potřeboval a nejspíš by se dalo říct, že to ten film asi ani nepotřeboval, ale bylo to v rámci možností této značky, jednoduše silné! ()

• Během natáčení se ošklivě zranil dublér Vina Diesela, Joe Watts. Při skoku z balkónu si poranil hlavu a z placu jej musela ihned odvézt rychlá záchranná služba. (mokki5)
  • Postava Cipher (Charlize Theron) je první, která se v celé sérii objevila hned dvakrát, jako hlavní záporná postava. (mokki5)
  • Premiéra filmu měla proběhnout 22. května 2020, avšak kvůli epidemii koronaviru byla přesunuta na 25. června 2021. (Shadowspark)