Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět. (CinemArt)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (417)

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak má Naftův multikulti klubík lobotomizovaných autokokotin další zářez na turbodmychadle a je to opět mokrý sen pro každého, kdo má v rodině nějakého toho nesnesitelného vypatlaného pičuse, kterému je třeba dát druhou, třetí, čtvrtou, ba i pátou šanci. A pokud se nezlepší ani takto přešancován, nezbývá než jej se slzami v očích obejmout, poplácat se otylou rukou po krajině srdeční a s upřeným mongoloidním výrazem mu do xichtu pomalu vyslabikovat slovo „FA-MI-LY“. To je totiž tutovka, hloupý zmrd jde ihned do sebe, ke všem se tulí, ňuňá s kýčovitými dětičkami a je z něj jako čvachtnutím kouzelného neuronového projímadla doživotní správňák a pyjonýr. A co se, znovu krutě promyšleného, intelektuálně vyzývavého a zapeklitě komplikovaného, děje s hlubokým filosofickým přesahem týká, je to nachlup takto: (Za neustálého doprovodu čokorecitátorů v pozadí) Hn-hn-hn-hn-hnnnn - spektakulární a fyzikálně obskurní výroba autovraků 1, hn-hn-hn-hn-hnnnn - trauma z dětství a trapný padouch 1 se zjevnou šancí, hn-hn-hn-hn-hnnnn - porce kýčovitých rodinných hovnot 1, hn-hn-hn-hn-hnnnn - spektakulární a fyzikálně obskurní výroba autovraků 2, hn-hn-hn-hn-hnnnn - trapný padouch 2 zjevně bez šance, hn-hn-hn-hn-hnnnn - porce kýčovitých rodinných hovnot 2, hn-hn-hn-hn-hnnnn - Nafta v úzkých, porce kýčovitých rodinných hovnot 3, hn-hn-hn-hn-hnnnn - „Co bych si tak ještě zařídil? Tak třeba Corvetoplán, tak šup s ním na orbitu!!!“, hn-hn-hn-hn-hnnnn - spektakulární a fyzikálně obskurní výroba autovraků 3, Nafta z úzkých venku, Bezpečné dosednutí Corvetoplánu na Bajkonur, Padouch 1 patřičně napraven, Padouch 2 spravedlivě zabit ve stíhačce kolem letícím kamiónem!, hn-hn-hn-hn-hnnnn - porce kýčovitých rodinných hovnot 4, eticko - filosofické zamyšlení nad sociologickým významem rodiny v Portoriku, objímající se velká šťastná multikulti rodina a repík, dusající do závěrečných titulků. No, po něčem takovém prostě zůstane v očích výraz deflorovaného frontálního laloku deseticentimetrovou jehlou, audiovizuální nauzea a totálně nasraný Theronovic Karlík, mlátící hlavou o kapotu, že při hlavní roli v předchozí, jakž takž snesitelné části, patrně podepsal dopředu i smlouvu na tento ubohý, trapný, dementizující a kariérně i lidsky degradující štěk. No již se velmi netěším na Rychle, ty debile 10 s očekávaným podnázvem Tokijská pizda. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

V době ´Černočerný tmy´ jsem byl z Vin Diesela nadšený, přišel mi jako cool akční týpek a těšil jsem se na jeho další filmy. Dnes, kdy Dieselovo ego nakynulo do objemu jeho telecí šíje, mě už jenom nudí. A kdybych pokaždý, kdy se ve filmu zrovna popřou fyzikální zákony, nebo zazní „bratr“, „sestra“, „otec“, „matka“ či „rodina“, dostal niklák, koupím si ostrov na Karibiku. Nebo byt v Praze. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $168,544,615║ Tržby Celosvetovo $627,105,615▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ FF malo v posledných dieloch nadobudnutý už veľmi dobrý štandard nadrozmernej ultra zábavnej popcorňovky. Nuž ale zas tam musíme nacpať neschopného režiséra Justina Lina, ktorý nedokáže svojím umom dať ani len blbú rutinu a na vrch tam obsadia kamennú tvár Johna Cenu. Statham a Dwayne Johnson tam chýbajú, tam tá chémia s Torretovcami proste fungovala, tie dobieračky a všetko bláznivé zábavné na okolo. Tu to akosi nemá tú správnu šťavu, všetko to je len tak strašne rutinné až nuda. A akýkoľvek ako že nový nápad ako ten len do vesmíru vypadá ako ukradnutý z céčkového braku, takže maximálne len trápne. Pre mňa je to len čistá zívačka, bez lepších emócii, akcie, zábavnosti, takto teda určite nie, toto nemá zmysel. A tie všakojaké prepojenia tu fakt nedopadajú na úrodnú pôdu, nefunguje to tu. /40%/ ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak nám do kin dorázil první blockbuster, což bylo hodně rychlý, ale příběh je docela zběsiílía neocením ho ani po 9 měsících lockdownu bez kin. Máme tam opět brášku jako novou postavu a možná to právě na něm taky upadá, John Cena ztratil charisma drsoně a protože herectví nikdy nenašel nemá moc na čem stavět svou přitímnost před kamerou, kromě toho, že je teda "chlapák". Jasně kluci se tam perou s klukama, holky s holkama a taky kluci s holkama a tak nějak to tam docela hodně bouchá, samozřejmě autíčka nesmí chybět, ale přijde mě to, jak akce bez ladu a skladu. To že tvůrci propadali z fyziky a s logikou se ještě neseznámili, to by až tak nevadilo, ale to, že postavy se tam ukazují jak právě vylosovaných šťatsných deset aniž by tam měli svůj smysl nebylo dobrý. Nejvíc mě bavil začátek a "stathamovský" dodatek. Ten vesmír, to bylo vysloveně trapný. Major Zeman měl 30 případů, tak uvidíme kolik rychlostí bude mít pan Toretto. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Po hodně letech jsem viděl film, u které jsem až fyzicky trpěl. Rychle a zběsile 9 se povedlo vygradovat svojí absurditu na maximum. Tohle už nemusí mít pokračování, protože vím, že v něm bude Vin Diesel jezdit po měsíci zachraňovat svojí další sestru nebo dítě, o kterém nevěděl. A já to vidět nechci. Tohle ani není mainstream, tohle je póza, který popírá už nejen fyziku, ale i svoji podstatu. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (12)

  • Premiéra filmu měla proběhnout 22. května 2020, avšak kvůli epidemii koronaviru byla přesunuta na 25. června 2021. (Shadowspark)
  • Postava Cipher (Charlize Theron) je první, která se v celé sérii objevila hned dvakrát, jako hlavní záporná postava. (mokki5)

Reklama

Reklama