Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět. (CinemArt)

(více)

Recenze (216)

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak má Naftův multikulti klubík lobotomizovaných autokokotin další zářez na turbodmychadle a je to opět mokrý sen pro každého, kdo má v rodině nějakého toho nesnesitelného vypatlaného pičuse, kterému je třeba dát druhou, třetí, čtvrtou, ba i pátou šanci. A pokud se nezlepší ani takto přešancován, nezbývá než jej se slzami v očích obejmout, poplácat se otylou rukou po krajině srdeční a s upřeným mongoloidním výrazem mu do xichtu pomalu vyslabikovat slovo „FA-MI-LY“. To je totiž tutovka, hloupý zmrd jde ihned do sebe, ke všem se tulí, ňuňá s kýčovitými dětičkami a je z něj jako čvachtnutím kouzelného neuronového projímadla doživotní správňák a pyjonýr. A co se, znovu krutě promyšleného, intelektuálně vyzývavého a zapeklitě komplikovaného, děje s hlubokým filosofickým přesahem týká, je to nachlup takto: (Za neustálého doprovodu čokorecitátorů v pozadí) Hn-hn-hn-hn-hnnnn - spektakulární a fyzikálně obskurní výroba autovraků 1, hn-hn-hn-hn-hnnnn - trauma z dětství a trapný padouch 1 se zjevnou šancí, hn-hn-hn-hn-hnnnn - porce kýčovitých rodinných hovnot 1, hn-hn-hn-hn-hnnnn - spektakulární a fyzikálně obskurní výroba autovraků 2, hn-hn-hn-hn-hnnnn - trapný padouch 2 zjevně bez šance, hn-hn-hn-hn-hnnnn - porce kýčovitých rodinných hovnot 2, hn-hn-hn-hn-hnnnn - Nafta v úzkých, porce kýčovitých rodinných hovnot 3, hn-hn-hn-hn-hnnnn - „Co bych si tak ještě zařídil? Tak třeba Corvetoplán, tak šup s ním na orbitu!!!“, hn-hn-hn-hn-hnnnn - spektakulární a fyzikálně obskurní výroba autovraků 3, Nafta z úzkých venku, Bezpečné dosednutí Corvetoplánu na Bajkonur, Padouch 1 patřičně napraven, Padouch 2 spravedlivě zabit ve stíhačce kolem letícím kamiónem!, hn-hn-hn-hn-hnnnn - porce kýčovitých rodinných hovnot 4, eticko - filosofické zamyšlení nad sociologickým významem rodiny v Portoriku, objímající se velká šťastná multikulti rodina a repík, dusající do závěrečných titulků. No, po něčem takovém prostě zůstane v očích výraz deflorovaného frontálního laloku deseticentimetrovou jehlou, audiovizuální nauzea a totálně nasraný Theronovic Karlík, mlátící hlavou o kapotu, že při hlavní roli v předchozí, jakž takž snesitelné části, patrně podepsal dopředu i smlouvu na tento ubohý, trapný, dementizující a kariérně i lidsky degradující štěk. No již se velmi netěším na Rychle, ty debile 10 s očekávaným podnázvem Tokijská pizda. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

V době ´Černočerný tmy´ jsem byl z Vin Diesela nadšený, přišel mi jako cool akční týpek a těšil jsem se na jeho další filmy. Dnes, kdy Dieselovo ego nakynulo do objemu jeho telecí šíje, mě už jenom nudí. A kdybych pokaždý, kdy se ve filmu zrovna popřou fyzikální zákony, nebo zazní „bratr“, „sestra“, „otec“, „matka“ či „rodina“, dostal niklák, koupím si ostrov na Karibiku. Nebo byt v Praze. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak nám do kin dorázil první blockbuster, což bylo hodně rychlý, ale příběh je docela zběsiílía neocením ho ani po 9 měsících lockdownu bez kin. Máme tam opět brášku jako novou postavu a možná to právě na něm taky upadá, John Cena ztratil charisma drsoně a protože herectví nikdy nenašel nemá moc na čem stavět svou přitímnost před kamerou, kromě toho, že je teda "chlapák". Jasně kluci se tam perou s klukama, holky s holkama a taky kluci s holkama a tak nějak to tam docela hodně bouchá, samozřejmě autíčka nesmí chybět, ale přijde mě to, jak akce bez ladu a skladu. To že tvůrci propadali z fyziky a s logikou se ještě neseznámili, to by až tak nevadilo, ale to, že postavy se tam ukazují jak právě vylosovaných šťatsných deset aniž by tam měli svůj smysl nebylo dobrý. Nejvíc mě bavil začátek a "stathamovský" dodatek. Ten vesmír, to bylo vysloveně trapný. Major Zeman měl 30 případů, tak uvidíme kolik rychlostí bude mít pan Toretto. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $168,544,615║ Tržby Celosvetovo $627,105,615▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ FF malo v posledných dieloch nadobudnutý už veľmi dobrý štandard nadrozmernej ultra zábavnej popcorňovky. Nuž ale zas tam musíme nacpať neschopného režiséra Justina Lina, ktorý nedokáže svojím umom dať ani len blbú rutinu a na vrch tam obsadia kamennú tvár Johna Cenu. Statham a Dwayne Johnson tam chýbajú, tam tá chémia s Torretovcami proste fungovala, tie dobieračky a všetko bláznivé zábavné na okolo. Tu to akosi nemá tú správnu šťavu, všetko to je len tak strašne rutinné až nuda. A akýkoľvek ako že nový nápad ako ten len do vesmíru vypadá ako ukradnutý z céčkového braku, takže maximálne len trápne. Pre mňa je to len čistá zívačka, bez lepších emócii, akcie, zábavnosti, takto teda určite nie, toto nemá zmysel. A tie všakojaké prepojenia tu fakt nedopadajú na úrodnú pôdu, nefunguje to tu. /40%/ ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Tupé akční filmy jako Rychle a zběsile pracují s jednoduchým pravidlem – musí se v nich dít dost zajímavých věcí na to, aby člověk neměl důvod zabývat se tím, jak moc nedávají smysl, kolik se v nich poruší fyzikálních zákonů a že je to vlastně celé volovina. Devátý díl téhle autíčkářské série to nezvládl. Justin Lin režíruje překvapivě znuděně a nenápaditě a jeho akční scény jsou o úroveň horší než to, co předváděl ve starších filmech, nebo s čím přišli jeho pokračovatelé. Jo, pořád to tu bouchá, do něčeho se bourá, odněkud padá, rychle se jezdí a ještě rychleji řadí. Ale oproti předchozím dílům tu prostě není nic, u čeho by si člověk řekl „wow, tohle bylo tak cool, že je mi jedno, že Vin Diesel neumí hrát a nemá krk.“ Navíc bohužel zmizely všechny zábavné charaktery a postavy, které byly schopné s Dieselem držet krok a usazovat ho, takže tu je teď jen on jako alfamachoborec a kolem něj pobíhají šášulové, jejichž původním úkolem v sérii bylo dělat humor a teď se marně pokoušejí tvářit jako hrdinové. Upřímně existuje někdo, koho reálně zajímá cokoliv o postavách Tyrese Gibsona, Ludacrise nebo Nathalie Emmanuel? Diesel je v tom sám. Cena vážnou hereckou polohu naprosto nezvládá, Charlize Theron má víceméně větší cameo a celé se to vleče odnikud nikam a i u těch nejpovedenějších akčních scén si člověk řekne maximálně „OK, ale posledně jste to zvládli o dost líp.“ Deváté Rychle a zběsile je pravděpodobně stejně pitomé jako předchozí díly. Jen je to díky unylé akci a nenápadité režii mnohem víc vidět. A mnohem větší dřina dokoukat. ()

Toren 

všechny recenze uživatele

4/10. Znuděný až na půdu. Devítka působí jak ojetina, které se zasekla převodovka, kouří z kapoty a točí se nonstop v kruhu. Vše jsme v téhle sérii viděli dříve a mnohem lépe. Chtělo by to akutně nějakou změnu, protože tahle kdysi zábavná stupidita dojela do slepé uličky. Dieselovo ego hází klacky pod nohy jakékoliv snaze o uvolněnost a kýč vidíte cákat doslova v každé scéně. Během dvou a půl hodinové stopáže doslova neexistuje čas na nic jiného, než na zádumčivé pohledy (místo smysluplných dialogů), sem tam hozený vtípek (Roman se snaží) a hromady akce, která nudí svým absolutně nekreativním provedením (světlá výjimka budiž díky první scéně s magnety a holčičím kočkováním). Pro mě slušné zklamání. Více: ZDE ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

RYCHLE A ZBĚSILE 9 je hraný a (post)pubertální publikum oslovující (post)covidový trhák, který je ukázkovým příkladem toho, co je na současném modelu výroby hollywoodského velkorozpočtového filmu špatně. Desátý příspěvek do něčeho, co se označuje jako sága, má pořadovou číslovku devět, dokončuje provázání s tokijským spin-offem, který byl co do vzniku v pořadí třetím filmem, ale chronologicky z celovečerních sedmým; mrtvé postavy z tokijského spin-offu se navrací, aby se v potenciálním pokračování spin-offu jiných postav, představených v potitulkové scéně šestky, spojily; přitom se zhusta odkazuje na dění ze sedmé a osmé části; jako anta/protagonisté se objevují dávno zapomenutí rodinní příslušníci... Ano, problémem téhle franšízy je serializace se vším negativním, co s sebou přináší, od soapizace (vše jde přes osobní vazby pro zdání provázanosti) až k tzv. Jump the Shark efektu (místo seriálového skákání přes žraloka se s autem letí do vesmíru). Provázání všeho se vším pro vytvoření širšího universa, které má krom postav sjednocovat i nastavený hodnotový systém (rodina!), má v "devítce" za následek rytmickou rozpadlost a nezájem o dění. Protirgument, že tahle franšíza byla o atrakcích, neobstojí, protože jsou tyto vždy začleňovány do vyprávění, slouží mu a posouvají ho dál. Pokud bylo vždy Rychle a zběsile koncipováno jako taková zábavná procházka akčním žánrem posledních dekád, protože si každý díl bral z řady jiných amerických a asijských děl, "devítka" přijíždí jenom s vršením toho, co bylo v amerických trhácích k vidění v posledních pár letech a činí z toho digitální a aurální exces (nolanovské převrácení velkého vozidla, bayovské výbuchy, greengrassovské rvačky v omezeném prostoru a za využití v něm dostupných rekvizit, marvelovská superhrdinskost postav...). I ta melodramatičnost je jenom způsob, jak oslovit i ženské publikum, protože tentokrát kvůli vnitřní rozpornosti nefunguje ani ten hodnotový rámec, jelikož heslo "rodina především" má platit ve filmu, ve kterém se dítě opustí, aby lidé toto opečovávající jezdili po minovém poli a zabili desítky, ne-li stovky lidí s rodinami. Žádný blockbuster, nýbrž "numbbuster" (= ohlušující a otupující verze blockbusteru) s docela ok Dolby Atmos zvukovým mixem, ve kterém vyniknou aspoň dvě narativně integrované atrakce z konce prvního a posledního aktu. Pokud autíčka, tak raději J. G. Ballarda a Cronenberga. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Možná už prostě moc není, kam to posouvat. Zatímco předcházející osmička dokázala vytvořit pár velkolepých akcí i zábavných momentů, aktuální devítka vedle ní působí jako chudý příbuzný. Ty nejzajímavější postavy zmizely, a přestože se několik staronových obličejů objeví, zájem v divákovi vyvolají jen pramalý. Akce je samozřejmě zvládnutá, přestože běží spíše na volnoběh. Velmi podivně působí repliky, že je třeba se spoléhat na fyzikální zákony – přičemž právě ty pochopitelně trpí nejvíce. To by bylo v pořádku, jenže proč na to ještě upozorňovat, že? I Dieselovy proklamace o důležitosti rodiny skřípou jaksi víc než jindy a zbytečně natahují už tak přehnanou stopáž. Při projekci jsem ale netrpěl a uznávám blockbusterově-výplachové kvality. Pokud chcete navštívit znovuotevřené kino s cílem vidět drahý a blbý biják, i takto rutinně odvedená práce dovede zabavit; ale o výrazný, nadprůměrný či jakýmkoli směrem posouvající příspěvek do série se jistě nejedná. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Vážně jsem si myslel, že tady skončí tvůrčí štěstí. Že zkrátka nejde přeskočit tolik žraloků, aby do sebe i tentokrát zapadly rovina akčně-přepálená i ta rodinná. Jenže zapadly. Jakkoli je třeba úvodní honičku nutné sledovat s předem zvýšenou shovívavostí a úplné finále je až trochu nafoukané plivnutí haterům do tváře, zbytek mi bezmála učaroval. Tisíckrát přežvýkané fráze totiž v Dieselově podání fungují i tentokrát a v kombinaci s terminátorem Cenou se příběhově trefilo do černého. Vzpomínky na dvacet let starý originál, krátká návštěva zapomenuté smykové odbočky, emocionální pomrkávání na postavy, které už v ději nejsou - všechno funguje. Pro skalní fanoušky jde (snad) o ohňostroj radosti.  Cheesy nálada víc než kdy předtím, o hladině popcornového adrenalinu to ale platí úplně stejně. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Rychle a Zběsile je vskutku zajímavá série, která dělí lidi snad na 3 tábory. První skupina přestala sérii sledovat po 3-4. díle, druhá skupina začla sérii sledovat až po díle Pátém ( Ano například já:D), ta třetí skupina to odsledovala celé a buď je to baví, nebo to naopak hejtí, co to jen jde. Mně osobně auta moc nezajímají, takže první díly mě nezajímaly a začal jsem se zajímat až když na scénu přišel Rock a další herecké posily, místo závodění se přešlo na přepálenou akci a musím říct, že jsem si od 5tky všechny díly dokázal relativně užít. Jsou to hloupé a zábavné filmy s akcí, kterou bych nejspíš nikde jinde neviděl a objevila se tam spousta známých martial arts hvězd, takže na to si stěžovat rozhodně nemůžu. Na 9. díl jsem byl zvědav a je to bez debat nejslabší díl od 5tky. Příjde mi, že je tu všeho tak nějak méně než jsem zvyklý. Jednak ubyl Rock a Statham, tahle absence je zde hodně znát, sice přibyl John Cena a ten je překvapivě na celém filmu to nejlepší, ale nestačí to. Roman tu hláškuje méně než obvykle, osobních soubojů je docela málo ( 2??!), dokonce i ta přepálená akce je tu na můj vkus méně (zaujal kamión), naopak cesta do vesmíru nezajímavá. Žádné zajímavé lokace, dokonce i pěkných ženských ubylo, a keců o rodině je zde víc než snad za 3 díly dohromady, alespoň že hudba je pořád fajn a přinesla pár slušných summer pecek a vyloženě jsem se nenudil, uteklo to relativně dobře, ale je to kvalitativní sešup dolů i pro lidi, kterým se líbily předešlé díly. • Příběh 2/5, Akce 3/5, Humor 3/5, Násilí NE, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5 5.5/10. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Nechápu, proč tvůrci sequelů tak často ctí ono nepsané pravidlo, že předchozí díl(y) se musí "překonat". Překonat v akčním filmu totiž znamená nabídnout víc a/nebo šílenější akci. Oproti F9 působí vězeňská bitka z F8 jako realistická rekonstrukce útěku z Alcatrazu. K vytvoření wow efektu nestačí jen vystřelit auťák do vesmíru (tedy stačí, pokud se jmenujete Elon Musk), akční scény musí mít totiž alespoň částečný realistický náboj, aby v diváku vyvolávaly reálné emoce. Paradoxně jako větší problém tohoto filmu však vnímám nefunkčnost děje. Kdyby u F9 existoval dobrý příběh, daly by se zkousnout i ty husarské kousky v akčních scénách. Bohužel mi přijde, že tvůrci tentokrát již rezignovali na jakoukoli návaznost mezi jednotlivými scénami. Jako lusknutím prstu se vždy potkají ti praví lidé na pravém místě - vysvětlovačky sice brzdí tempo, ale úplně je vystříhat taky není dobrý nápad. Než slzopudné flashbacky bych ocenil skromnější, ale za to logickou a ucelenou špionážní akci se špetkou automobilových honiček. To se mi však nedostalo... 6/10 ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Bohužel to zase padá zpět do stylu naprosto zbytečných dílů 2-3-4 z minulé dekády. S neslanými nemastnými hrdiny a tunou zbytečné akce s neskutečně špatnými triky. 15 let zpátky jsem to ještě chápal. Jednalo se o lehká akční béčka, kde chyběl rozpočet, ale chodilo se na auta, ne na monstrózní vysokorozpočtovou akci. Tady je to ale pochopitelné těžko, protože se postupem času stal z FF miliardový kolos, takže peníze nejsou problém. Přesto je výsledek ohromně špatný a je na pováženou zda vůbec pokračovat a pokud ano, tak jakým směrem to dál uchopit. Vlastně všechno je špatně a nic nefunguje. Kdyby se slepilo těch pár highlightových scén, tedy všechny ty, kde fungují klasické mechanické triky a neděje se šílený digifest a nějaké ty 2-3 hlášky osvědčené černošské dvojky, tak to trvá 20 minut a mission accomplished. A bohužel i ten Cena je charizmatičtější a zábavnější než Diesel. Velké zklamání. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Chtěl bych říct, že už jsem z toho vyrostl, ale těch 5 hvězdiček u 6 Underground dokazuje pravý opak, takže v tom to asi nebude. Podle mě se zkrátka z téhle značky stala parodie sama sebe, Vin Diesel je živý důkaz člověka, který neví, kdy přestat, a scenáristicky je to čím dál větší paskvil. Hlavně to ale není vůbec zábavný. Už to trápení proboha ukončete. 4/10 ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Je duben 2020 a do světových kin se řítí houf řvoucích motorů a zneuctěných převodovek. Střih, jak všichni víme, to se nestalo. A hlavně kvůli tomu dlooouhému čekání v podstatě na libovolný blockbuster jsem se hodně těšil. A za část mého zklamání může též Universal, který do trailerů naskládal i to, co mělo zůstat překvapením. Ale samozřejmě to je ten menší problém. Fast 9 pokračuje v trendu zejména posledních pokračování této megavýdělečné série, vymýšlí, replikuje a paroduje další a další způsoby překračování fyzikálních zákonů, aby v další scéně perfektně vysvětlilo, jak moc je to realistické. Tento film je obřím slepencem mnoha dějových linek snad všech dílů, přímo na míru ušitá zejména komerčnímu zachránci této zběsilé série, Justinu Linovi, a ve výsledku mi to přišlo ještě delší, než to ve skutečnosti bylo. V podstatě každý díl se mi něčím líbil, ale devítka mi přišla do jisté míry ubíjející a ačkoliv nemůžu říct, že jsem se nudil, ničím mě to extra nenadchlo, vtipy z 90% mířily naprosto do prázdna a mírou absurdity už to zkrátka asi u mě dosáhlo únosné míry. John Cena je rozhodně cenným přírůstkem ságy, ale paradoxně mi přijde, že opět zůstal ve stínu svého staršího bratra (a propos, flashbacky mě vůbec nechytly a jen zbytečně užíraly čas, i když příběhově byly nutné). A spoustu lidí už patrně zapomnělo, ale mně tu zkrátka ten Paul Walker chyběl (nejen kvůli tomu, že se tu o něm konstantě mluví). A spolu s ním také the Rock, který se snad ještě někdy objeví. Pokud tohle má být začátek poslední trilogie této mega vytrvalé ságy, tvůrci se budou ještě muset setsakra posnažit, aby se znova neopakovali a dát si přece jen záležet na nějaké hutné akci třeba v menším měřítku. V tomhle případě platí, že méně je někdy více. A mé rozčarování jen dokládá to, že po delší době nemám chuť jej vidět podruhé znova v kině. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

No sice jsem se po osmičce zařekl, že další díl už neuvidím, ale zvědavost mě nakonec přemohla. Musím souhlasit s tím, že už tu fakt není nic co nebylo v minulých filmech a nasere, že ego pana Nafty asi definitivně vyhnalo ze série Rocka se Stathamem, ale na rozdíl od minulého dílu jsem se aspoň při sledování necítil permanentně trapně, takže za to jsou asi nakonec ty nejslabší možný dvě hvězdy.25% ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Bol to práve Justin Lin, ktorý sériu perfektne nakopol a zároveň natočil tie najlepšie diely. No toto je sklamanie. Mám rád túto sériu a v žiadnom diely mi nevadili tie bláznivé akčne kúsky. Až do teraz. Tu mi to prišlo miestami fakt až cez čiaru. A taktiež sa s toho stáva čoraz väčšia paródia. Paródia to síce bola aj predošlých dieloch, ale tu mi to až tak úplne nesedelo. Sám hľadám ten dôvod. Keď sa pozriem do titulkov a pozriem sa na to, čo mali predošlé diely a čo tento nemá, tak hneď s kraja je to táto trojica hercov - Paul Walker, Dwayne Johnson a Jason Statham. Jasné, Walker tu nebol ani v predošlej časti, ale stále tam bol brilantný Statham a dinosaurus The Rock. Tu mi ich doberanie a charizma chýbali. Okrem Diesela, tu chýbajú veľké mená a Ludacris s Gibsonom to jednoducho neutiahnu. Diesel zas všetky najštýlovejšie scény kradne pre seba a miestami sú tak prestrelené, až je to na smiech a nie heroické ako malo byť. Ďalej mi v kolónke scenár chýba Chris Morgan, ktorý napísal všetky diely okrem prvých dvoch. Kto vie, či by to bolo sním lepšie. Možno nie, možno áno. Písal aj Hobbs and Shawn a aj tento spin-off s jeho pera ma bavil. Prejdime ale k plusom. Som rád, že sa na palubu pridal John Cena, pretože vyzerá ako Stena a hlavne je to sympaťák. Sympaťák, ktorý nikdy moc nezažiaril, no je to aj kamoš The Rocka, s ktorým si to vo Wrestlingu už rozdal a presne taká protiváha sa sem hodí, keďže Diesel je mašina, ktorá zrovna všetko čo mu stojí v ceste, keď ide o rodinu. Veľká škoda je, že John Cena nie je The Rock a ani Statham, takže si nevydupal lepšie akčné scény. Alebo možno mu to Diesel ako producent ani nedovolil, aby vynikol. Kto vie kde je pravda, no vieme aké divoké to bolo s Dwaynom. Taktiež ani Martyn Ford nedostal priestor moc vyniknúť a dokonca neukázal ani svoje namakané ruky. Páčil sa mi príbeh, aj keď bol zbuchnutý len tak kolene a zrazu sa rodina rozrastala, nevadilo mi to. Flashbacky boli fajn spríjemnenie oproti tým skopičinám, čo sa tam diali. Ďalšie plus je prepojenie s ostatnými dielmi. Kto chce nech nečíta lebo sa to v ďalšej vete chystám napísať. Justin Lin si s Tokijskej Jazdy priviedol prvý krát svoje trio s žltým, čiernym a bielym Seanom. Dorazí aj Jordana ako Mia, štýlová Hellen Mirren ako Stathamová maminka, či hackerka Cipher s predošlej časti. Veľký comeback z mŕtvych vstavia zažije Han a ešte zopár xsichtov sa tu objaví, ktoré sme už v predošlých dieloch videli. Tým, že sa tu objavilo toľko postav, cela séria funguje viac kompaktnejšie za čo som rád. Myslím, že môžem pochváliť aj akčnú stránku, ktorá je niekedy pritiahnutá za vlasy až príliš, ale stále je to fajn zábava. Aj vďaka peknej kamere. Ďalej čo ma potešilo, bola hudba Biana Tylera. Pokial hral jeho soundtrack a nie tie diskotékové vypalovačky, fungovala pre mňa lepšie aj akcia, ale hlavne aj dramatické scény. Motívy starších dielov (hlavne s Tokio Drift a Fast & Furious) perfektne zapadli. Keď to zhodnotím ako celok, tak na začiatku ma to toľko nebavilo, ale potom ako sa to cele rozbehlo mi to prišlo zaujímavejšie, zábavnejšie a aj finálna bodka sa mi páčila. No nemôžem sa zbaviť pocitu, že s touto partiu autičkárov som sa bavil už aj lepšie. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami, patri medzi najlepšie scény! 75% - 4* ()

sheen 

všechny recenze uživatele

Se sérií FF jsem od začátku a fakt jsem si ji oblíbil. Předešlé dva díly se trumfovaly s jakým největším úletem přijdou a i přesto mě to dost bavilo. Tento díl je už i na mě moc :) Nej z celého filmu jsou tak flashbacky a scéna s Helen Mirren. Neměli by s tím již pokračovat. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Popcornová lobotómia. Ultradebilné dialógy a zvraty kolísajú na hrane paródie a úprimnej debility, akcia je solídna, ale najmä v sedmičke sme videli oveľa lepšie akčné scény a hercom strašne chýba niekto s charizmou a dobrým komediálnym timingom. John Cena by to dal, ale to by tu nesmel mať takú nudnú postavu. Proste chýba tu Jason Statham, The Rock alebo Idris Elba. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[60%] Viděno v kině. Tak po ročním odkladu premiéry jsem konečně zamířil do kina, abych viděl další část mojí oblíbené, rychle a zběsilé série! Bohužel, po skončení snímku jsem byl z toho dost rozpačitý. Absolutně jsem nemohl zhodnotit film. Po delším zvažování jsem ten den  na zahrádce u piva dal bezmyšlenkovitě 4*. Druhý den jsem o tom přemýšlel a ten další jsem byl nucen chtě nechtě snížit na 3*. Nyní už mám utvrzený názor na to. Neříkám, že je to nějaký brak, ale očekával jsem víc a především jsem se nenechal demotivovat slabým hodnocením z CSFD. Prostě jsem si myslel, že diváci kriticky hodnotí přehnané, přeakčnělé scény. Jenže o to zde ani tak nešlo. Jasně, odlet do vesmíru „raketovým autem“ – to bylo trochu moc, ale to mi nevadilo. Akční sekvence zde jsou a nemůžu říci, že jich je málo. Jenže o trochu méně asi jo, nebo spíš že tu jsou takové hlavní 3 delší sekvence, pak ještě teda před finální v tunelech. Co se týče flashbackových scének s mladým Domem a Jackem – tak ty mě docela bavily. Nicméně, co se týče té AKCE, tak nebyla tvořena tak dobrými nápady jako v předchozích filmech. Ještě ten den, co jsem tento díl viděl na velkém plátně, tak jsem si doma večer během cca 2 hodin zrekapituloval nejlepší momenty od pátého do osmého filmu a bylo to opravdu o ničem jiném. Třeba úvodní naháněčka v pralese či kde hned na začátku byla taková nepřehledná, samé výbuchy od min apod. Finále bylo destruktivní, docela slušné, hlavně to zdvihnutí náklaďáku, ale opět nic převratného. Děj to mělo ještě jednoduší a hloupější. Ta magická krychle či co mi připomínala serepetičky z Avengers. Charlize Theron se zde jen párkrát mihla, až mi to přišlo takové rušivé. Vysvětlení zmrtvýchvstání Hana tu bylo, ale stejně bych to ještě víc dopiloval. Jordana Brewster mi zde přišla prostě navíc, ale rád jsem ji uviděl. Vin Diesel a Michelle Rodriguez  - tato dvojice opět nezklamala. Tyrese Gibson byl opět vcelku vtipný, i když už to bylo trochu ohrané. Ludacris – pohodář jako vždy. John Cena zde vypadal vizuálně dobře, takže proč ne. Ostatní herci včetně Lucase Blacka, Nathaie Emmanuel a Kurta Russella tu byly jako takové doplnění … Hudba od Briana Tylera byla ve výsledku dobrá, ale už jen kopíroval své motivy od předchozích dílů. Nevím jak bych to ještě okecal, ale chyběl mi tu Rock, Statham a ještě nějaká výrazná postava. K tomu ta akce mohla být pečlivěji a s většími nápady natočena, k tomu lepší příběh a nějaké to NAPĚTÍ. Dám si brzy další shlédnutí, ale zklamáním se neubráním. Do osmého dílu jsem to žral jak malý kluk. Jsem zvědav s čím přijdou v desátém filmu. Takže, i když komentář působí dost kriticky, tak jako jednohubka se to dá vidět, ale když člověk čeká maximum, tak je to trochu podpásovka. PS: Je tu na konci po titulková scéna, která mi aspoň udělala radost a hezky jsem se pousmál. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Fandové série a žánru si to pustí tak jako tak, ostatním bych to nedoporučil, protože v tomhle díle dostává fyzika asi nejvíc na prdel. Jo, už jsem viděl leccos, ale tady – byť to dokážu přežít – se jde mnohdy za hranu. Takže když vypnete hlavu a necháte se unášet šílenostma, které jsme mnohdy ještě neviděli, dokoukáte to, protože jste zvědaví, a pak budete kámošům vyprávět, jaká to byla píčovina. # příběh ** | hudba *** | humor * | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu ** ()

Reklama

Reklama