Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět. (CinemArt)

halberdier

Deváty díl série Rychle a zběsile lze popsat jedním slovem - matný. Od 5. do 8. dílů včetně spin-offu Hobbs a Shaw nabízí tato série vynikající akční řemeslo a občas i vynikající zábavu, obsahuje dobré postavy (Rock) a záporáky (Statham, Theron). Zkrátka doteď byla série Rychle a zběsile zárukou kvality (i když pro někoho lehce diskutabilní). Bohužel devátému dílu toto všechno chybí. Akční scény jsou občas fajn, ale jsou téměř bez nápadu a ničím neoslní. Hlavní postavy jsou nevýrazné, jako by jejich představitelé už nebavilo ty samé charaktery hrát pořád dokola. Vracení "mrtvých" postav nebo postav z předchozích dílů se míjí zcela účinku a strašně moc chybí postavy Hobbse a Shawa. Charlize Theron se jako záporáčka ve filmu jen mihne a štafetu po ní přebírá John Cena, který není moc přesvědčivý stejně jako celá záplatka s bratrem Doma. Je až s podivem, jak je Rychle a zběsile 9 horší a nevýrazné než přechozí díly, přestože se vrátil Justin Lin - režisér skvělého 5. a 6. dílu. (5/10) ()

HanzoBureshi

Tady tentokrát nevím, co napsat, prostě hrůza, protože jsem se těšil na dvě věci a to na Hana a Seana. Hanovo oživení - pro mě zklamání. A u Seana jsem se těšil, že tam předvede nějaký drifty, které se naučil v Tokiu a on tam byl je jen proto, aby pomohl postavit nějakou raketu někam do vesmíru... V příštím díle tam asi toho Skywalkera a Yodu potkají, vůbec bych se nedivil. Celý film je velmi vážný, kdyby to šlo trochu do komedie a humoru, hodnocení by bylo lepší. Na tomto filmu byla dobrá jen jedna jediná chvíle a to potitulková scéna, proto dávám z milosti 3/10. ()

SmajdalfCZ1

Právě jsem to dokoukal, takže to píši ještě za čerstva. Napínavost filmu bych popsal asi tak, že jsem v podstatě 75% filmu chytal pokémony, než abych se na tohle koukal. Asi zde nemusím komentovat fyzikální stránku věci, toho už se zde zhostila spousta ostatních recenzentů. Náš výlet do vesmíru byl ... no prostě dejme tomu, že tohle bylo už moc. Navíc nehledě na to, že X filmů se staví rodina na piedestal a nikdo z nás nevěděl o bratrovi. A samozřejmě typický konec filmu - buch buch brácho my jsme RO-DI-NA a najednou se všichni udobří. Tuhle filmovou sérii jsem měl a asi ještě mám tak nějak rád. Bral jsem tuhle sérii jakože takový odpočinkoví relax a díl od dílu tam prostě musí nastavovat laťku výš a výš k dalším fantasmagoriím, které fungují méně a méně, takže tu pozornost či nějakou míru napětí to už ztrácí a Vám zůstane jen pocit - watafak?. Nechápu ten trend poslední doby, že se málokdo nesnaží vymyslet něco nového? Den nezávislosti - joooo uděláme VEEEEEEELKOU vesmírnou loď .... Predátor - jooooo uděláme BIG CHANG predátora .... tenhle koncept je prostě na houby .... oukey nějaké prachy vyrejžují, ale ty série to prostě zakope .... hele dávám tomu 20% za to, že tam mám rád nějaké ty herce, ikdyž Diesel prostě jak je krapet egocentrický, tak už mu z toho mr*á v bedně. ()

Vajnlich odpad!

Po dlouhé době jsem něco nedokoukal. Hrozná kravina, nechápu proč to ještě pořád točí. Je to něco mezi telenovela a power rangers. ()

Deadshot

Ano, dočasně jsem vypnul veškeré své znalosti z fyziky, selský rozum a zapomněl slovo rodina. Ale i tak, bohužel, byl tento film pro mě zklamání. Předpokládám, že bych opakoval mnoho recenzentů, tak jen krátce zmíním, že FF už moc nemá z čeho čerpat a pouze se snaží vymáčknout co to jde (money). Ale abych jen nekritizoval, určitě cením stálou snahu to posunout dál a vytvořit super “blockbuster” zážitek v kině, což jak víme, nebylo dlouho možné. Taky chtěl ocenit kaskadéry, protože to musí být něco nepředstavitelného. Pokud pomineme CGI samozřejmě. No, shrnutím, možná by byl už fakt lepší přestat (řekneme si zase po dalším dílu, ostatně jako už docela dlouho). 4/10 ()

zodiak217

Ako vždy prvotriedna akcia so starou dobrou partičkou. Nebudem zahmlievať, že to úplne prestrelili s tým letom do vesmíru a s ďalšími akčným scénami, ktoré majú nábeh na scifi, no aby si tento film udržal divákov a stále získaval nových musí sa posúvať vpred a musí gradovat. Ak by to bolo stále len o pouličných pretekoch zacyklili by sa do toho a séria by umrela už skôr na nedostatok fanúšikov, no poprepletane príbehy a skvelá akcia a hlavne to, že vždy prídu s niečím novým im dodáva punc. Takže so všetkým nesúhlasím, no rozumiem tomu a akceptujem to. Naviac veľký palec hore za skvelú Hellen Mirren a teším sa na ďalšie pokračovanie. ()

andrewXx

Absolutne nepatrím k ľuďom, ktorí nad sériou už od dvojky krútia nosom, pretože sa z nej stala akčná popcornovka a nie dokument o tuningu. Každý z filmov, vrátane predošlej osmičky som si skvele užil a občasný prepal mi vôbec nevadil. Malo to štýl, dravú akciu, skvelý soundtrack a dobré obsadenie. Doteraz to bolo super, ale F9 ukazuje, že táto značka je už maximálne vyžmýkaná. Prakticky sme už videli všetko a deviatka (hej, neuveriteľné číslo) už len vykráda sériu a miestami si až trápne robí srandu aj sama zo seba. Pri niektorých pasážach už nepomáha ani vypnutý mozog a repetitívna rutina striehne na každom kroku. Film je kreatívne na dne až tak, že naozaj skončíme vo vesmíre, z čoho si každý robil srandu už predtým. Smrť Hana zostala geniálne nevysvetlená a postavy sa tu oživujú tak trochu zázračne. Chýbal Statham s Johnsonom a bolo vidieť, že ten scenár je poskladaný zo zápaliek. Sériou ostrieľaný Justin Lin tu už naozaj nemá čo povedať, aj keď má na konte dokonalú 5ku a 6ku. Je škoda, že kvôli tomuto nenatočil radšej ten nový Space Jam. V najlepšom treba prestať a F9 to potvrdzuje rovnako, ako ďalšie diely Transformers po trojke. ()

imaginer21

Takže s čím tvůrci přišli tentokrát? Hrátky s magnetizmem (hodně mimo fyzikální zákony i na sérii FF), auto ve vesmíru (inspirováni Muskem?), další odhalený člen rodinného klanu (někdo si jakože až po 20 letech vzpomněl?) a návrat ztraceného Hana (vážně těch reinkarnací nebylo dost?). Do toho pravidelná nálož řečí o rodině, klasické vztahové i motivační zvraty a vykrádání vlastních příběhových pravidel tak okaté, že už se to nedá ani nazvat klišé... ale bezmoc přijít s něčím vhodně novým. Ne, tahle série měla vrchol ve svém pátém díle, kde všechno šlapalo a dávalo smysl, hrdinové šli až na kost proti svému osudu a jejich motivace byly jasné už pro to všechno, co se stalo v dílech předchozích. Od té doby se smečka z FF záhy osvobodila od systému, vyboostila se do podob neporazitelných superhrdinů a nesmyslně zachraňuje svět po vzoru Jamese Bonda ve stylu Dannyho parťáků. Ještě v minulém díle jsem to jakž takž žral (své si hodně ukradl hláškující dobropadouch Statham), ale tohle je už bezduchá změť pitomých nápadů, které běžně (jen s výrazně horším rozpočtem) vídáme v laciných sci-fi Céčkách. Známé tváře a neustálé pomrkávání na odkaz Paula Walkera to už neutáhnou. F9 je prostě kosmicky obří šlápota vedle. ()

tomino28

Myslím, že tohle už začíná být moc i na samotné fanoušky série. Zase jednou je potřeba zachránit svět, používat k tomu auta (ať to dává smysl anebo ne) a hlavně - usmířit se s rodinou, protože ta je přece ze všeho nejdůležitější. Ta snaha přijít v každém pokračování s něčím větším a senzačnějším už začíná tvůrce požírat zaživa. Zamýšlené vtipné momenty byly spíš trapné a pokud se mě někdo za týden zeptá, o čem to celé bylo, asi mu odpovím s lehkou ironií v hlase jen jedním slovem... "rodina". Takže vlastně úspěch? Komerčně nejspíš ano. ()

Tomko87

Nejak som čakal že to bude hlúposť a aká koľvek logika pôjde do matere. No boha jeho, čo mi film ukázal som si nepredstavoval ani v tých najdivokejších snoch. Justin Lin a Diesel si myslia že už sme úplný idioti, keď nám servírujú niečo také. Nie len že na film badať ze chýba duo Statham/Rock, ale oni s debilitou zachádzajú do úplných extrémov. ()

wdc

Akční, bojové scény, dost ničení, velkolepé, pár nudných pasáží. Místy docela zábavné ale pokleslé a místy absurdní. 3.5/5 ()

DJMaroko

A máme tady deváté sci-fi skoro až melodrama. Bývalé holé prdele s neomezenýma možnostma a financema opět v akci. Keci, keci, keci, rodina, magnet a nesmrtelní / z mrtvých vstání. Nakonec se ve 13 díle dozvíme, že byl Toretto v kómatu a vše se mu jen zdálo. Ještě pár let a z Vin Diesela je Steven Seagal co hraje v každé sračce. A proč se na to pokaždé dívám, abych mohl říct  "to byla ale řádná chujovina". Narveme do toho co se dá, hlavně že továrna na peníze jede dále. Tentokrát z toho ale byl slabší vejvar, takže musíme natočit další díly. A konec …hurááá zlej bráška se vrátil …asi budu plakat rodina je opět spolu. Je to ale k pláči. ()

RealHonza

Hodnocení snad už jen z nostalgie. Rychle a zběsile mám rád, ale již hodně dlouho se z toho stal tuctový akčňák, zde oceňuji příběh, který se od pár posledních dílů zlepšil. Naopak reálnost některých akcí je napováženou a úsměvné. Za to by člověk měl dát snad jen 2*. Celkový dojem ale špatný nebyl a musím říct, že člověk se nenudil, jen holt musí brát některé scény s rezervou. Trošku mě mrzí, že se z hrdinů staly superhrdinové, kteří vše zmáknou levou zadní, mají neomezené finance a příběhu tak chybí zasazení do reálnějšího světa. ()

Dr_Berry

PROČ? Co se stalo? Kde je to úspěšné know-how z minulých dílů?. Testosteronem a nitrákem natřískaná frančíza jede na výpary a snaží se u toho tvářit, že k čerpací stanici to zvládne...ale nezvládne. Tohle bylo dno palivový nádrže. Celý film je vykleštěný a prázdný jako Dieselův výraz. Chybí energie, šťáva, hudba, popcornovej feeling...prostě všechno co předchozí díly měli a za co byly milovány a nenáviděny. Je to jako jízda v mým 14let starým Fordu. Jede a do místa určení i doveze, ale auto se chová divně a na palubovce vám svítí různý kontrolky, které vás upozorňují, že je něco špatně. Máte chuť zastavit a zahodit klíčky. V cíli si jen oddychnete, že je to za váma a s myšlenkou potřeby sehnat nový auto odcházíte. Přesně takový pocit jsem měl u sledovaní devátého dílu rychlý sagy. Dieselovo ego dorostlo do zběsilých rozměrů kdy se cítí až všemocný. Zřejmě se rozhodl riskovat a začal házet hřebíky pod kola rozjeté Fast Sagy. Konec se blíží a doufejme, že tohle byl jen nečekaný defekt na pohodové a zábavné cestě, která se snad dočká úspěšného cíle a nebudou muset ji tam dotáhnout žlutí andělé. ()

liborson

Jedna hvězdička z nostalgie. Jinak se mi ani nechce věřit tomu, co jsem právě viděl. Naprostá ztráta mého času. ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (více)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (více)