Unesená v Istanbulu

• Německo

Tatort: Tschiller - Off Duty

Unesená v Istanbule

Akční / Krimi

Německo, 2016, 140 min (Alternativní: 119 min)

Konecne jsem videla i tento (posledni?) dil! Do kina jsem na to nesla, pekne jsem si pockala na DVD, neb Klenot "Tatort v kine" odmitl. Ale k filmu: Neni to nejhorsi dil Serie, stval me min nez ten posledni. S Tatortem to nema samozrejme uz VUBEC nic spolecneho (pokud jste fanousci Tatortu jako takoveho tak se tomuhle asi radeji i vyhnete), "uzivilo" by se to i jako samostatny akcni film. Navazuje to spise na treti dil Serie "Velka Bolest" a Luna se zde vydava do Turecka aby zakroutila krkem jednomu turkovi co ji prave ve tretim dile hodne nastval. Misto zakrouceni krkem gangsterovi se ovsem ocitne ve sparech padoucha a to zjisti Nick Tschiller a vydava se dcerku zachranit. Je to takovy prumerny akcnak, cekala jsem ze to bude horsi, ale nehty mi z toho neslezly, takze davam prumer. Luna navic pekne ztloustla a i oblicej ma ponekud livancovity, procez doufam ze Til konecne dostane rozum a prestane ji obsazovat do kazdeho sveho filmu a radeji ji zazene do fitka a zakaze pana mekdonalda.(22.8.2016)

• Marze

140 minut to už je moc.(2.9.2018)

• Matt2626

Veľmi sa to chcelo podobať na Taken (96 hodín) https://www.csfd.cz/film/231978-96-hodin/ ale nepodobalo. Til Schweiger spĺňať kvality Liama Neesona nikdy nebude, nie že by mu v tom scenár v tomto filme pomohol. Trápna nemecká splácanina nehodná opätovného vzhliadnutia. Jedna hviezda za slušnú kameru.(26.6.2017)

Cestovní reklama na Istambul a Moskvu,ve které se mi líbilo,jak byli vyklizený ulice a náměstí,aby tam mohli natáčet honičky a atd.,ten kombajn na Rudém náměstí,pokud tam opravdu byl,to muselo být asi hodně povolení,tohle mě zaujmulo asi nejvíc,jinak klišé hledání unesené dívky,napodobenina trošku,ale opravdu jen trošku 96 hodin.(4.9.2018)

• TonyHawk94

Videné v televízii, a neviem odhadnúť, či to bola klasická, alebo alternatívna (t.j. kratšia) verzia. Každopádne to ale bol (ako aj viacerí spomínali v komentároch) film na štýl Taken, čo principiálne by ani nemuselo byť zlé. Celý film zabíja najmä jednoduchosť scenára, pri ktorom sa Til môže aj roztrhnúť (nie, tuto to nebolo potrebné :)), ale aj tak toho viacej nezrebí, lebo v podstate nie je čo... Hlavná postava na to, že robí určité blbiny skoro na úrovni spravodajských agentúr, je málo drsná (s Brian Mills-om zo série Taken sa to hádam ani porovnať nedá), prestrelky trošku lepšie, ale vo finále tu máme po všetkých stránkach nedotiahnutú vec, ktorej nevyužitý potenciál je veľká škoda... Verdikt - lacnejší TV film so zaujímavým motívom (obchod s bielym mäsom a únos rodinného člena), kde ale toho toľko chýba, toľko je toho nedopovedaného, nevysvetleného a chaotického. Potenciál to malo dobrý, ale ten zostal niekde na polceste výroby scenára. Z filmu potešili len Fahri Yardim (vtipná postava), kombajn v strede Červeného námestia v Moskve (nie, fakt nežartujem :D) a samozrejme skvelý Martin Todsharow, ktorý asi ako jediný nesklamal (a ktorého hudba sa mi čím ďalej, tým viacej páči).(25.8.2020)