LangiJ

Nebylo to špatný, ale čekala jsem víc. Exteriéry parádní, pár povedených vtípků, Louis Koo taky fajn, jen ta ženská mi lezla příšerně na nervy. Zaprvý se mi v té roli vůbec nelíbila a zadruhý mi její chování přišlo dost přitažený za vlasy, někdy snad až nereálný. Celkem mi to kazilo celkový dojem z filmu a ani pak, když už se začala chovat normálně, se to nezlepšilo. Nejspíš i proto mi s Louisem do páru moc nesedla, radši k němu badass motorkářku :) ()

Aljak

Stratil som slová! Ázijské romantické komédie mi prídu väčšinou strašne teatrálne a infantilné - preto som bol ohľadom tohto aj trochu skeptický. Ale zlákal ma na tom ten Paríž, tak som to riskol - a treba povedať, že Našťastie! Keď už sa to dostalo do tej klišé atmosféry, tak som si len povzdychol, že "to sa dalo čakať" a že mám pred sebou ďalšiu schematickú romantickú blbôstku á la Hollywood. Naozaj, veľmi milé prekvapenie sa vykľulo z tohto hongkongského filmu! Mám rád filmy s retrospektívou, ktorá postupom času v deji odkrýva podstatu správania postáv - a presne tá tu hrala veľkú rolu. Ale bolo tu toho oveľa viac : Láska (jednostranná aj vzájomná), priateľstvo (s nádejami aj bez nádejí), rozchody (definitívne i dočasné), opätovné stretnutia (šťastné aj nešťastné) - a k tomu viacero zlomov v deji, ktoré so sebou prinášali rôzne emócie (od dojatia cez nedorozumenie až po smútok). No ale v celkovom ponímaní paráda (a to som bol niekde v prvej tretine presvedčený, že bude zázrak ak by sa tomu dalo dať aspoň 3*). A inak, tie parížske kulisy = nádhera! ()