poster

Krvežízniví milenci

 • Velká Británie

  The Vampire Lovers

 • USA

  The Vampire Lovers

Horor

Velká Británie / USA, 1970, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vančura
  ***

  Věrnější předloze než Vadimův nepodařený snímek A umřít z rozkoše, ani zde však nelze mluvit o věrné adaptaci. Film je obohacen o několik nových motivů a postav, které v Le Fanově novele chybí. Akcentován zde byl především prvek lesbické erotiky, byť všechny ty záběry na odhalená ňadra působí po těch letech spíše bezděčně komicky. Ostatně o celém filmu by se dalo konstatovat, že je výrazně poznamenán dobou svého vzniku - triková stránka není příliš přesvědčivá (a působí spíše úsměvně) a celkové zpracování se nijak neliší od podobných žánrových filmů tehdejší éry. Rovněž zamrzí, že nějaké strašidelné atmosféry je zde jak šafránu. A osobně mi ani dvakrát nesedlo obsazení hlavní role, tehdy 33 letá Ingrid Pitt mi přišla pro roli Carmilly krapet stará, a vadil mi i její silný přízvuk. Ačkoli cítím k tomuto typu filmů nemalou afinitu, nemám problém za sebe prohlásit, že je to dosti pokleslá podívaná, která náročným měřítkům neobstojí. Chudák Le Fanu se asi obrací v hrobě.(21.3.2013)

 • obitus
  ***

  Asi prvni zpracovani Carmilly, ktere jsem videl je rozhodne zajimave. Jednak se v nem, na Hammer az prilis cesto, odhaluji cela nadra (tj. i vcetne spuntu) a dokonce i nejaky ten zadek. Navic je lesbicke eroticno nacrtnuto opravdu vkusne, takze je obcas skoro az erektivni, ale.....Ale ma to velky hacek a to je predstavitelka hlavni zaporne hrdinky. Bohuzel, je oskliva jak noc. A to zazitek trochu kazi. Homosexualove si alespon uziji vyhubleho Cushinga, ale co my ostatni? To se proste nedela.....(26.11.2005)

 • JohnnyD
  ****

  Van Helsing Begins. Ultimatívna atmosferická pecka. To dusno hmlou pokrytého cintorínu na úpätí hradu rodu Karnsteinovcov by sa dalo krájať. Skvelý casting (už len v jednom pohľade Petera Cushinga je viac charizmy ako vo väčšine hororov za posledných desať rokov), vynikajúca réžia a erotické dusno tvoria jednu z najlepších hammeroviek. Len nechápem, prečo škrtli najlepšiu scénu knihy (flashback do detstva). 80+%(18.1.2015)

 • Bloody13
  ***

  Pro R.W. Bakera to byla v témže roce druhá práce pro Hammer. A i když Vampire Lovers nedosahuje kvalit předchozího Scars of Dracula, pořád je to slušná zábava plná báječné atmosféry, pěkných ženských s pevnýma kozama a ostrých tesáků. Cushing tentokrát bohužel upozaděn, ale náhradu čekejte v několika scénách, při nichž se vnadným upírkám propichují hrudní koše nebo utínají hlavy.(26.5.2013)

 • darkrobyk
  *****

  Mlha, hřbitov, tajemný hrad, zahalená postava z jiného světa, bouře, smrt. Typický hammerovský upírský horror s atmosférou gotických příběhů. Není až tak strašidelný, jde spíše o drama, i když několik napínavých scén se objeví (například pronásledování mladé dívky v lese). Důraz je dán především na mezilidské vztahy, ženskou nahotou se nešetří. Četné lesbické hrátky mají jediný cíl - nakrmit se. Jde tedy o hru kočky s myší spíše, než o sexuální vztahy. Ani krvavých scén není příliš, i když použití kůlu či zakrvavené tesáky mají své neodolatelné kouzlo. Příjemná kamera zaznamenává obraz na tehdy oblíbený Technicolor, u kterého i po mnoha letech překvapí dokonalé čisté a přirozené barvy. Nejste-li fanoušky hammerovských horrorů, nejspíše dvě hvězdy z mého hodnocení uberete. Já si však krvelačný příběh s převahou žen užil...(19.1.2012)