poster

Krvežízniví milenci

 • anglický

  The Vampire Lovers

Horor

Velká Británie / USA, 1970, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mariin
  ***

  Řekněme tuctový hammerovský horor podle romantické předlohy Sheridana Le Fanu "Carmilla" z roku 1872, kterou tvůrci moc nepochopili. Chybí tu tajemno, napětí, gradace, fantaskní romantismus ½ 19. století. Dobový i topografický středoevropský kolorit je chabý. S kostýmy a vizáží ústředních dívčích postav si Roy Ward Baker asi ve své omezenosti nevěděl rady; až moc je na nich vidět prosakující vliv konce 60. let (ty ženské by spíš zapadly do Formanových Vlasů). Nejvíce je to patrné u německo-židovské herečky Ingrid Pittové, jež představuje hlavní postavu upírky Carmilly. Navíc odhalená ňadra se do tohoto puritánského období naprosto nehodí a je to v rozporu s literární předlohou. Takže podle mého názoru je Baker jako režisér dryáčník a břídil, který si chtěl zajistit laciný úspěch těmito scénami. Ale přesto tu něco trošičku zajímavého, díky dobré původní literární předloze, zůstalo. Ale je to hodně málo. Prostě: eroticko-krvavé béčko vhodné někam do zaplivané putyky, dnes zajímavé spíše tím, co bylo nechtěné, jako produkt určité doby...Zatím tento námět nejlépe zpracovali Janusz Kondratiuk (polský Tv film 1980) a Gabriela Beaumontová (1990)...(14.10.2008)

 • obitus
  ***

  Asi prvni zpracovani Carmilly, ktere jsem videl je rozhodne zajimave. Jednak se v nem, na Hammer az prilis cesto, odhaluji cela nadra (tj. i vcetne spuntu) a dokonce i nejaky ten zadek. Navic je lesbicke eroticno nacrtnuto opravdu vkusne, takze je obcas skoro az erektivni, ale.....Ale ma to velky hacek a to je predstavitelka hlavni zaporne hrdinky. Bohuzel, je oskliva jak noc. A to zazitek trochu kazi. Homosexualove si alespon uziji vyhubleho Cushinga, ale co my ostatni? To se proste nedela.....(26.11.2005)

 • Fingon
  ****

  70% Za horor bych to nepovažoval, spíš jen za příběh o upírce, která stále nemůže najít tu pravou společnici, ale při svém hledání za sebou nechává nejen zlomená, ale i zcela odkrvená srdce. Z Carmilly by docela dobře šla udělat postava, ke které by divák mohl chovat sympatie, pokud se o něco takového tvůrci snažili, zůstalo bohužel jen na půli cesty.(14.9.2008)

 • Bloody13
  ***

  Pro R.W. Bakera to byla v témže roce druhá práce pro Hammer. A i když Vampire Lovers nedosahuje kvalit předchozího Scars of Dracula, pořád je to slušná zábava plná báječné atmosféry, pěkných ženských s pevnýma kozama a ostrých tesáků. Cushing tentokrát bohužel upozaděn, ale náhradu čekejte v několika scénách, při nichž se vnadným upírkám propichují hrudní koše nebo utínají hlavy.(26.5.2013)

 • Campbell
  **

  No nevím, plno lidí říká jaká je to kultovka a jak to je parádní film. Ale mě čekalo šílené zklamání. Film vyšel po legendárních filmech jako je Dracula a ostatní kultovky. Proto jsem čekal o něco více, než divný lesbicko hororvou kravinu kde se dost často nic neděje. Hororvé to moc není a erotické taky ne. Od Bakera bych čekal daleko více. Pro mě bohužel zklamání.(16.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace