Sicilské přízraky

• Itálie

• Francie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Romantický

Itálie / Francie / Švýcarsko, 2017, 122 min

Sicilian Ghost Story je vizuálně zajímavý film, který by ale rozhodně nemusel být tak pomalý. Bigazziho kamera je jednoznačným highlightem (jeho precizní práci už jsem vlastně viděl v Mladém Papežovi), venku dokáže působit impozantně a v interiérech se pohybuje bez střihu jak pán. Jen by ty záběry měly být o něco kratší. Popisek filmu na čsfd i na imdb je značně zavádějící. Temný svět existující souběžně s naší realitou se nekoná. Tvůrci totiž jako by se nemohli rozhodnout jestli se chtějí ponořit hlouběji do fantastična či zůstat realističtí a výsledek působí podivně a zmateně. Neměli zůstat na půli cesty. Pár jednorozměrných postav taky nepotěší, na druhou stranu ty hlavní si udržely konzistentní charakter a až na výjimky nedělaly žádné hlouposti. Na film s dětskými hrdiny je tento příběh opřený o skutečné události docela krutý. Myšlenku nemá špatnou a hlavní téma je celkem originální, jen nedokáže nabídnout dostatečně poutavý průběh. Dávám 60% (Febio 2018)(15.3.2018)

Dospělá pohádka inspirovaná strašným případem uneseného sicilského kluka. Tvůrcům se parádně povedlo namíchat realitu se sny, i romantiku se smutným dramatem a ti dva hlavní mlad'oši co nikdy předtím nestáli před kamerou, tak ti předvedli, co je to mít velké srdce. Největším frajerem je ovšem kameraman, který naservíroval film jako pastvu pro oči.(22.9.2018)

Jednoznacne a bez premysleni, famozni prace, ktera si zaslouzi obdivuhodne hodnoceni. Myslim, ze tohle je presne ten pripad, kdy vsechna ale ztraci na vaze..ano dejova linie je mozna pomalejsi, ovsem pribeh je vam dan na stribrnem podnose zcela nezjistne a primocare. Ta sila, etericnost a nelitosnost dvou cistych dusi, je opravdu nepopsatelna. Tohle je film, kde vse ostatni je irelevantni. Klobouk dolu vsem, kdo se na tomhle snimku podileli.(9.9.2018)

Príbeh Luna a Giuseppe je inšpirovaný skutočnou postavou 12 ročného chlapca Giuseppe Di Matteo, ktorého príbeh šokoval verejnosť v 1996.Bol synom sicílskeho informátora mafie, a bol unesený , aby donútili jeho otca prestať pracovať s políciou.Zadržiavali ho ako rukojemník po dobu 779 dní a napokon uškrtil a telo rozpustili v kyseline.Je to temná rozprávka o ľudskej krutosti, ale aj o jemnej sile tínedžerskej lásky. Kvalitná práca s kamerou sa pekne prelína s nádhernou hudbou Soap&Skin. 4/5. / Sofia Film Fest/(11.3.2018)

fuuuuuu,,tak toto je silna kava,,,,,poslednom case dostavam vela podobneho o talianoch,,,,co je to za narod,, co su to za ludia,,,,,,,len clovek s obrovskou bolestou, uctou dokazal podat krutost skutocneho príbehu touto formou, prostredníctvom filmu,,,,,,,ja som z toho aj po týzdni uplne mimo,,,,,,,film je pomaly, ale to patri k veci aby vas pripravil na silný vnem,,,,,,,(8.11.2018)