• gogo76

Prevažná väčšina užívateľov sa zhodne na tom, že tohtoročné oscary boli, aspoň čo sa týka programu a moderovania jedny z najhorších ak nie najhoršie. Ch. Rock bol hrozná voľba, nepodaril sa mu ani jeden vtip a narážky na rasizmus a bojkot boli po 10-tich minútach doslova neznesiteľné. Hanbil som sa aj za neho...Bojkot? Kde je napísané, že černoch musí byť nominovaný za každú cenu??? Škoda reči, program jednoducho hrozný, ešte aj s tou p...ou Lady Gaga...Celý večer sa upínal na moment, keď Leo prevezme Oscara. Užil som si to, prial som mu to a dal peknú ďakovnú reč aj s orodovaním za matku ZEM. Veľmi ma potešil oscar pre Morriconeho, ten ho mal mať už dávno a nie jedného. To je hanba pre akademikov. V technických kategóriách valcoval Mad Max a právom a čo do počtu sošiek je prekvapivo lídrom. Ďalším prekvapením bol oscar za naj film pre Spotlight. Nič proti nemu, ale zas vyhrala téma nad spracovaním a pre mňa osobne nič moc film. O minuloročnom Birdmanovi som vyhlásil, že som nikdy nedal oscarovému filmu 3 hviezdy a teraz sa to opakovalo so Spotlightom znova. Koľkokrát sa stane, že film, ktorý vyhrá najprestížnejšiu kategóriu - naj film, nezíska alebo ledva získa ďalšiu sošku? To o niečom hovorí...Minimálne o tom, že Spotlight nie je zas tak výnimočný film. 40%.(6.3.2016)

• FTP

Zpolitizovaný večer ukázal světu, že už ani filmová tvorba nemusí být svobodná. Možná se dočkáme černošských kvót pro všechny filmy, a ještě dříve pravidla, podle kterého bude muset alespoň dvě a půl nominace (z pěti) na Oscara získat herec tmavé pleti... Celý můj komentář ke korektnosti Oscarů zde: http://subjektivni.blog.cz/1602/komentar-cernobile-oscary-a-politika-hollywoodu(1.3.2016)

• dO_od

// Jeden z nejhorších Oscarových večerů vůbec. Udělené ceny fantastické, tady snad až na Stalloneho a snub Sorkina nemám jediné výtky, ovšem samotný přenos? Od trapných keců k ještě trapnějším fórkům, nulové charisma Chrise Rocka, uřvané nic - zkrátka promarněná událost skrz naskrz. Kontroverze stranou, tohle byl fail. 2/10(29.2.2016)

• luka4615

Chris Rock, stejně jako Ellen DeGeneres předminulý rok, katastrofálně nezvládl svou úlohu moderátora. Přičtěte si k tomu, zřejmě na poslední chvíli přidanou, přednášku o rasové rovnoprávnosti, a máte zde jeden z nejhorších přenosů cen Filmové Akademie. Co se samotných Oscarů týče, pro mě osobně, až na pár výjimek (Spotlight), to nebylo žádné velké překvapení. Avšak konečně, KONEČNĚ si ho Leonardo DiCaprio také odnesl! Gratuluji všem výhercům!(29.2.2016)

Letos teda docela nuda. Dalo se cekat, ze budou rozebirat rasismus, ale vzdyt nakonec nemluvili o nicem jinym a vseho vsudy tam bylo vic "cernych" nez "bilych" ! Zadna show, zadna podivana, proste tam prichazely a odchazely celebrity, obcas to bylo prolozeno nominovanymi pisnemi, z nichz nejlepsi byla Lady Gaga! Ale to je tak vse.(29.2.2016)

• - Již od vyhlášení nominací doprovázel tento ročník Oscarů skandál ohledně údajně rasistického přístupu Hollywoodu. V žádné ze čtyř (hlavní/vedlejší-muž/žena) hereckých kategoriích totiž nebyl nominován žádný Afroameričan. Na tuto událost reagoval nejznatelněji afroamerický režisér Spike Lee, který se odmítl ceremoniálu účastnit. Akademie filmového umění a věd reagovala velmi záhy, a to sice prohlášením presidentky Cheryl Boone Isaacs, že dojde k reformě přijímání členů Akademie, aby bylo větší zastoupení menšin a žen. Celá tato aféra totiž zřejmě vychází z faktu, že člen Akademie medián je 63letý bílý muž. (Gypaetus)