Sladké hry minulého léta (TV film)

• Československo

Sladké hry minulého leta

The Sweet Games of Last Summer

Sweet Amusements of Past Summer

(festivalový název)

Československo, 1969, 66 min

• gjjm

Nehorázně blbé zfilmování Maupassantovy povídky. Zkusím napsat své výhrady v bodech. 1. Od dob nové vlny platí nejen pro českou kinematografii výskyt pár záběrů přes listí = skvělý umělecký film. Listí mě vytáčí. 2. Scénář je debilní, nudný, zdlouhavý, nevím co ještě. 3. Všude je to listí. 4. Je to něco podobného jako Hair - film o skupince bohémů a jejich kontrastu vůči "normálnímu" světu. Tudíž pro mě blbost. 5. Listí. 6. Listí. 7. LISTÍ!!! Pryč s tím.(20.2.2009)

Už dávno jsem ocenila hravou poťouchlost Juraje Herze. Jenom mě mrzí, že vlastně nenatočil mnoho slovenských filmů. Tento televizní je mnohem víc maupassantsovský než ryze slovenský. Zůstavají tak jen Sladké starosti. Sladké hry minulého léta jsem viděla už dříve ale mnohem víc docenila až nyní. Příběh se zdá býti banálním, ale chytlavá muzika v impresionistickách barvách s krásnými kompozicemi Dodo Šimončiče je prostě chuťovčička.(22.9.2016)

Rozpohybované impresionistické obrazy, dokonale navozená dobová atmosféra. Je to náladový film, hlavně tedy v tom smyslu, že samotný divák na něj musí mít náladu. Pokud se naladí na stejnou vlnu a stane se na hodinu jedním ze skupinky mladých mužů trávících léto v bezstarostném nicnedělání a koketování s jednou pihovatou dívkou, může být spokojen.(19.1.2009)

Film, který rozesměje a udržuje ve stálé příjemné náladě a očekávání, kdy dojde k první české hromadné souloži v českém filmu..:-) a ono nic. Muška, ač obklopena stále pěticí mužů, z nichž pouze jeden ji má jistou a ostatní stále jen touží, nakonec dojde k poznání, že ač touží po té jedné, opravdové lásce, nakonec je šťastná, že má tak krásnou "rodinu".(17.10.2015)

• farmnf

Pro pracujícího člověka moderního věku je to nedívatelný až nepochopitelný film.Všichni dělaj hovno, jen žerou, chlastaj a šukaj. Kde na to berou? Proč jsou tam ty dlouhé pasáže s podřadnou hudbou? Připomnělo mi to hudbu pro chvíle pohody na stanici Praha. 1* dávám za impresionistickou kameru, 1* za sem tam povedený vtip od Lasici a Satinského. Asi 20 min jsem vydržel.(24.5.2018)

• - Riaditeľ televízie sa pokúsil snímku z festivalu v meste Monte Carlo ako pornografický film stiahnuť, následne jej aj znemožniť získať akúkoľvek cenu. (Raccoon.city)

• - Snímka sa začínala pôvodne točiť ako televízny film a do kín sa dostala až po takmer tridsiatich rokoch. V čase svojho vzniku bola z nepochopiteľných príčin pre mnohých tŕňom v oku a jej uvedenie sa znemožňovalo. (Raccoon.city)

• - Juraj Herz získal za ocenění na festivalu v Monte Carlu odměnu 10 000 švýcarských franků, které na něm však vysoudila Československá televize. (Olík)