Slunce života

• Německo

Nacktbaden - Manche bräunen, andere brennen

Komedie / Drama / Romantický

Řecko / Německo, 2016, 104 min

Tak pohodový doktor to bol, a takto ho zničila Láska? Jeden z tých "from Hero to Zero" filmov, tentokrát z gréckej produkcie v exotickom ostrovnom prostredí počas letných prázdnin. Základ tejto drámy bol veru výborný, aj samotná zápletka, ktorá sa zameriavala na zmenu prvotne hanblivého dobráka doktora Kostisa na paranoidné neodbytné monštrum. Na jednu stranu mi ho bolo ľúto, no zároveň mi bol odporný. Ale tak, Láska dokáže človeka naozaj zmeniť na nepoznanie - v tomto prípade tá platonická forma "Lásky". Čo sa týka celkovo filmu, tak musím viacmenej pochváliť, aj keď som čakal ešte o čosi väčšiu dramatizáciu toho celého. Ale aj tak, v podstate milé prekvapenie.(16.9.2017)

Souhlasím s tím, co píše už uživatel dopitak. V podstatě je to strašně smutný příběh i když jsem jim to moře záviděla, cítila jsem to teplo a mořskou vodu snad i doma. Ono to vypadá na to, že to je jen pro jednu generaci, ale když jsem se snažila ponořit do jeho hlavy, tak mi ho bylo líto a opravdu obsazení herců bylo v tomto příběhu velmi dobře vybrané. A je to pro všechny.........kdo viděl, tak to pochopí.(22.3.2017)

Vzorové evropské drama, které z dané kinomatografie (v tomto případě řecké), předvádí to nejlepší z dramata, co předvést dokáže. Zajímavé prostředí ostrůvku Antiparos, neméně zajímavý náhled do života tamní populace pár řeckých lidí a jedna blbá holka, která si z tamního nešťastného Řeka udělá obětního beránka. Jenže to netušila, co se později bude dít. Závěr jede psychologicky totální hranu. Jen škoda, že režisér nebyl víc doslovný. Očekával jsem závěrečné strhnutí do temnoty, který dobře znám z filmové Skandinávie, ale té jsem se ve výsledku nedočkal. Škoda.(27.8.2017)

Další prapodivné řecké drama ( které má na začátku formu nezávislého filmu) s koncem nekoncem s doktorem na prázdninovém ostrůvku, který je životní lůzr a ze dna beznaděje ho na pár dní vyvede dvacítka, která tam polovinu filmu běhá nahatá nebo kalí na diskotékách. Dám i tři hvězdy protože: 1) sluníčko, moře, nahatý holky .. a kluci 2) deset minut před koncem solidní psychothriller 3) discokalby vtáhly do děje a vrátili mne do studijních časů(31.8.2017)

Souhlasím s ostatními, jedná se o opravdu smutný příběh. Bylo mi Kostise líto, stačí se jen trochu vžít do jeho postavy a pochopíte.. (i když myslím, že muži ho možná pochopí lépe než ženy.. - krize středního věku.) Romantický film to teda není ani náhodou.. (označení v žánru). Moc se mi to líbilo, hlavně díky krásné letní atmosféře Řecka a to moře..... Hned se mi po něm zastesklo.(3.9.2017)