Slunce života

• Německo

Nacktbaden - Manche bräunen, andere brennen

Komedie / Drama / Romantický

Řecko / Německo, 2016, 104 min

Souhlasím s tím, co píše už uživatel dopitak. V podstatě je to strašně smutný příběh i když jsem jim to moře záviděla, cítila jsem to teplo a mořskou vodu snad i doma. Ono to vypadá na to, že to je jen pro jednu generaci, ale když jsem se snažila ponořit do jeho hlavy, tak mi ho bylo líto a opravdu obsazení herců bylo v tomto příběhu velmi dobře vybrané. A je to pro všechny.........kdo viděl, tak to pochopí.(22.3.2017)

Perfektní studie osobního života stárnoucího chlápka, jemuž před pár lety ujel vlak a který si uvědomuje, že pokud by ještě chtěl rodinu, nezbývá než jít štěstí naproti a drapnout nějakou slušnou holku a co nejrychleji ji nabombit. Přičemž hrozí nebezpečí, že napoprvé trefí nějakou šlápotu, jíž pak bude po zbytek života klopit na výživném. Z praktického pohledu je Kostac sexuálním looserem, jemuž přivonění vehnalo krev do bicepsů a jeho samotného pak vehnalo do arény, kde se má porvat se všemi o jedinou plodnou samici.____Navíc se natáčelo na Antiparu, ostrově který jsme v 2016 na našem kykládském putování na jeden den navštívili. Dr. Kostis je dokonalým antihrdinou ve smyslu hollywoodského krasavce - pupkatý, připlešlý, chlupatý, s poněkud přihlouplým kukučem, sucharský doktor - tedy prototyp průměrného Evropana po čtyřicítce. V hlavní roli Makis Papadimitriou, Annu hraje Elli Triggou, dobrou roli má i Yannis Tsortekis - chlapíka jménem Takis, který pořád opakuje, že v létě tu bude "loads of pussy", kámo. Dívky jsou tu svlečené a protože se velká část filmu odehrává na nádherných plážích a průzračných vodách Antiparu, kde jsou nudisté tolerováni, nazí tu chodí i muži. Pro milovníky Egeje povinnost, ačkoliv konec je, hmmm, trochu tvrdý. A film v žádném případě není romantický!(27.1.2017)

Vzorové evropské drama, které z dané kinomatografie (v tomto případě řecké), předvádí to nejlepší z dramata, co předvést dokáže. Zajímavé prostředí ostrůvku Antipaxos, neméně zajímavý náhled do života tamní populace pár řeckých lidí a jedna blbá holka, která si z tamního nešťastného Řeka udělá obětního beránka. Jenže to netušila, co se později bude dít. Závěr jede psychologicky totální hranu. Jen škoda, že režisér nebyl víc doslovný. Očekával jsem závěrečné strhnutí do temnoty, který dobře znám z filmové Skandinávie, ale té jsem se ve výsledku nedočkal. Škoda.(27.8.2017)

Souhlasím s ostatními, jedná se o opravdu smutný příběh. Bylo mi Kostise líto, stačí se jen trochu vžít do jeho postavy a pochopíte.. (i když myslím, že muži ho možná pochopí lépe než ženy.. - krize středního věku.) Romantický film to teda není ani náhodou.. (označení v žánru). Moc se mi to líbilo, hlavně díky krásné letní atmosféře Řecka a to moře..... Hned se mi po něm zastesklo.(3.9.2017)

Celou dobu na toho doktůrka řvu, hlavně se nezamiluj vole a prásk v půlce filmu bylo vymalováno. Přitom i podprůměrně inteligentní žirafa by danou situaci přečetla. Poslední třetinu film nabírá až thrillerový spád a abych řekl pravdu moc mně k tomu létu, plážím a bezstarostnosti nesedl. Rozumím hlavní postavě a jeho osamocení a bylo mně ho líto, ale měl se na to vysrat a být king momentální situace.(30.3.2017)