poster

Druhá strana naděje

 • Finsko

  Toivon tuolla puolen

 • Finsko

  Pakolainen

 • Německo

  Die andere Seite der Hoffnung

 • Slovensko

  Druhá strana nádeje

 • Velká Británie

  The Other Side of Hope

Drama / Komedie

Finsko / Německo, 2017, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (27)

 • POMO
  ****

  OMG tie dialógy. A tie postavy. Chýbal si nám, Aki. Severský suchý humor, úmyselná komická strojenosť, karikaturistické postavičky, schopnosť vyjadriť sa trefne a so srdcom aj ku globálnejšiemu problému. Amerika má Woodyho Allena, Škandinávia Kaurismäkiho.(2.7.2017)

 • Ruut
  ****

  Skvělé. jak to ten chlap dělá, že to opět vypadá jako všechny jeho předchozí filmy a přitom tak aktuální a stále nenudící..?(19.7.2017)

 • Slarque
  ****

  Aki Kaurismäki a všechny jeho trademarky jsou zpět v příběhu z aktuální imigrační krize. Už od úvodního manželského rozchodu je vidět, že si Aki stále vystačí bez dialogů a s humorem podává i věci, které vlastně vůbec nejsou k smíchu. Syrský uprchlík kromě evropské byrokracie bude muset čelit i absurdnímu světu Akiho Kaurismäkiho... :-)(6.7.2017)

 • PP66
  *****

  Skvělý zážitek severské provenience v režii kultovního režiséra. Bavil jsem se jemným humorem, suchostí hlavního hrdiny, verbálními i nonverbálními hereckými výkony svérázných postav. Pěkná a dobře zařazená hudba celý dojem jen pozitivně podtrhovala. Viděno v Bio OKO.(10.8.2017)

 • Filmmaniak
  ****

  Dva propletené příběhy, tak od sebe navzájem odlišné, že to ani nevypadá, že by bylo možné je propojit. Posuďte sami - na jedné straně vážné drama o syrském uprchlíkovi, co se snaží získat ve Finsku azyl a hledá svou sestru, která se mu ztratila kdesi u maďarských hranic, a na straně druhé až groteskně absurdní komedie o stárnoucím podnikateli, co odejde od své ženy, rozprodá obchod s košilemi a koupí restauraci čtvrté cenové s odpovídajícím personálem. Akimu Kaurismäkimu se přesto povedlo v poslední třetině filmu oba děje velice přirozeně spojit do úsměvného a uvědomělého komediálně-dramatického mixu, v němž najdete i vyjádření k uprchlické krizi, i suché vtipy trhající bránici. Pár drobností je sice už navíc (třeba postavy tří stereotypních skinheadů), ale to jsou vážně jen detaily.(2.7.2017)

 • sidonka
  ***

  Některé dialogy, situace a vtipy opravdu fungují. Hudba skvělá. I když... Objevuje se zde zkreslený a nerealistický pohled na současné migranty, kteří se objevují ve filmech jen v určitých stereotypech ( převaděč pracuje zadarmo, protože za takovéhle věci peníze nebere. Jedna z hlavních postav, migrant, do Finska nechtěl, jen se tam ocitl omylem, protože usnul na lodi v přístavu, když prchal před neonacisty. V uprchlických táborech panuje pochopení, přátelství a nedochází tam ke konfliktům, kdežto na ulici ve Finsku není s místními obyvateli bezpečno). Naštěstí se najde hodný majitel restaurace, který uprchlíku toužícímu pracovat sežene zaměstnání. Dál pokračovat nebudu. Opravdu nic ve zlém. Jen jsem zvědavá, jestli někdy bude natočený i film z trochu jiného hlediska. Všichni víme, že existují lidé hodní, ale i ti méně nevinní. Nemělo by se točit o všech osobnostech? - Naštěstí je ve filmu dosti nadsázek, zvláštních postaviček, absurdit a úmyslného přehánění.(12.7.2017)

 • TominoLa
  ****

  Jsi moudřejší, ale já jsem starší. :-) Ty dialogy to je něco. Skvěle jsem se bavil a příprava sushi .... to se budu ještě dlouho bavit. 8/10(6.7.2017)

 • campix
  ***

  [MFFKV - 2017] Nový počin Ariho Kaurismäkiho jsme si ve Varech nemohli nechat ujít a ačkoliv to bylo mé první setkání s Arim, tak očekávání byla vyšroubována na maximum. Také se nedá říci, že by vyloženě zklamal, jen je prostě potřeba očekávat něco jiného a také je zapotřebí chvilku vstřebávat Kaurismäkiho osobitý styl, který svou stylizací a absurditou některých dialogů připomíná především Wese Andersona. Suchý finský humor a oldschool stylizace, to jsou rysy, které Druhou stranu naděje oddělují od zbytku žánrově podobných komediálních dramat, které se zabývají uprchlickou tématikou. Té se v letošních Varech opravdu nedalo uniknout. Ari zaujal, ale nedokázal strhnout.(12.7.2017)

 • terunka003
  ****

  Evropské, uprchlické, vtipné, suché, báječné, nové. Jako rodilý domorodec se musím přiznat, že tento film byl prvním, který jsem viděla na KVIFF. A hned trefa do černého. Dvě dějové linie, které se prolínají, s trochu tragickým příběhem syrského uprchlíka (ne, nehnulo to se mnou) a příběhem postaršího pána, který chce změnit svůj život. Ty dialogy, gesta, pohledy, neherecké výkony. Dlouho se mi nestalo, abych v kině brečela smíchy. Aneb jak je příjemné sedět v kinosále s inteligentními lidmi. Taková finská Čtvrtá hvězda, pokerové finále a sushi, ve mě stále zanechává příjemný pocit. A ta hudba, jen si sednout do baru, pít drink a poslouchat. Doporučuji všem, kteří mají alespoň trochu chuť podívat se na evropský film a pobavit se. ..pro mě byl zážitek i to, že promítání uvedli dva herci z tohoto snímku.. (7.7.2017)

 • 1frida2
  **

  Absurdita a humor tam byl Akimu vlastni. Ale.., tak nějak se mi zda, ze režisér buďto senilní, nebo si z nás dělá soufky. V obou případech je něco špatně.(29.7.2017)

 • venca163
  ****

  Vyhodil bych tu zbytecnou linii s uprchlikem a muzeme si placnout. "Mozna jste moudrejsi, ale ja jsem zase starsi.". #mffkv #filmBezHomotematiky (70%)(3.7.2017)

 • MurielRezek
  ****

  Moc jsem si to užívala. Brilantní vtipy a gagy mistra filmařské zkratky, oblaka cigaretového kouře z nezaměnitelné "Akilandie", perfektní soundtrack a retro háv šedesátek. Úžasně zábavný, ale zároveň hluboký film. Cestou z Bia Oko, ke kterému cítím trvale vřelé sympatie:-), jsem přemýšlela, kolik znám filmařů, kteří dokážou natočit optimistický film o smutných věcech a nelehkých lidských osudech s tak zvláštním půvabem a jen tak mimochodem.(11.8.2017)

 • dormouse
  *****

  Kaurismaki je jeden z mále režisérů, který s věkem nesenilní, ale zraje. Nemá to chybu. A jestli ano, jsem přesvědčena, že byla záměrná. Úžasný scénář, humor a dialogy, úžasně zahrané. A ta hudba!!! Kam na to ten člověk chodí?(21.8.2017)

 • Brylin
  ***

  Typický Kaurismäki: cigárka, rokenrol, suchý (přesušený) finský humor, netypičtí hrdinové, skvěle úsporné aranže některých scén. V tomto filmu finský režisér propojil dva velké začátky - odchod od ženy i z dlouholetého byznysu pro Wikströma a nový start v nové zemi pro Chaleda. Zatímco dějová linka novopečeného finského restauratéra mě bavila, ta jeho syrského kolegy už méně. Chaledova postava je pojata na můj vkus příliš šablonovitě a černobíle, až nudí. Avšak hlavně za specifický humor prostupující celým snímkem nakonec tři hvězdy dám.(5.7.2017)

 • vojo
  *****

  Takýchto príjemne absurdných príbehov, no zároveň jednoducho opisujúcich realitu je zúfalo málo. Ďakujem zaň majster Aki.(4.7.2017)

 • trepka
  *****

  Je tam vsechno.(11.8.2017)

 • horovska
  *****

  Miluju styl tohohle režiséra. Dvě dějové linky, které se později propojí - starší elegantní málomluvný muž, který od základu mění svůj život z vlastního rozhodnutí a mladý syrský uprchlík, kterému život od základu změnila válka. Kamenné hlášky, černý humor, parádní muzika, dobrosrdeční lidé a nepravděpodobný závěr. Tak nepravděpodobný, že ho vůbec neberu vážně....(6.7.2017)

 • iz67
  *****

  První vrchol Varů. Geniální mix veselí a smutku. Aki jako za starých časů. ---- 3 dny později ; a taky vrchol poslední. Letošní filmy prach a bída. P.S. A nejabsurdnejsi blábol vyhrává wick se zakončením svého komentáře. Tam byla řeč o nějaké krizi? Já viděl na plátně mimo jiné osud jednoho uprchlika, ale krizi fakt ne.(2.7.2017)

 • SpaceOdyseus
  *****

  Kviff: Zacalo to jako nejake nude socialni drama a kdyz se to preklopilo do absurdni komedie, kde se chlamal cely sal, zpozornel jsem. Nakonec to je pecka narvana suchymi hlaskami, strnulymi hereckymi vykony a absurdnimi scenkami, ktere maji potencial stat se klasikou.(3.7.2017)

 • F-red
  *****

  Jednoducho Kaurismäki...(25.6.2017)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace