Spalovač mrtvol

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Jeho hrdina - zaměstnanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený svým povoláním, psychopat a maniak, posedlý představou člověka jako mrtvoly a její přeměny v prach a popel. Člověk takto duševně narušený se dá pak snadno svést zrůdnou fašistickou ideologií k těm nejstrašnějším činům: zradě národa, ke kterému se dosud hlásil, udavačství, vraždám a spolupráci na masovém vyhlazování lidí. (Bontonfilm)

edie sedgwic

Obrovska skoda, ze do topky filmov sa zmesti len desat titulov, pretoze po Turinskom konovi, Satantangu a dnes uz aj po Spalovacovi mrtvol mam obrovsku chut updatovat svoj zoznam. Neskutocne spracovanie genialnej knihy Ladislava Fuksa. Vykon Rudolfa Hrusinskeho bol viac ako vyborny a jeho hlas ma celych 95 minut hypnotizoval. Tento po mnohych strankach groteskny film si zasluzi, aby ho kazdy rok davali v televizii popri inych ceskych skvostoch a neupadol do zabudnutia. ()

fisus

Dokonalý herecký koncert Rudolfa Hrušínského a skvělá manželská dvojice v podání Menšíka a Myslíkové! ()

sNeDy

Jeden neskutečný herecký koncert ještě nedělá 5 hvězd. Celé mi to přišlo až moc absurdní a přehnané a úplně nechápu, proč se hodinu rozehrává zrůdnost pana Kopfrkingla, aby se to pak celé spláchlo sprintem na konci. Ano, Herz zaslouží pochvalu za odvahu, Hrušinský další uznalé pokývání hlavou, ale celkově zůstává jen pocit, že jsem našel další legendu, která šla mimo mne. ()

Aere

Morbidní, ale nádherná podívaná. Životní výkon Rudolfa Hrušínského, který svým švejkovským tónem hlasu jde doslova přes mrtvoly. Stvoření psychopata ukázáno snad tím nejkrásnějším způsobem. Vrchol české kinematografie. ()

kamigava

Děsivý až nudně rozmlouvavý horůrek, který vás bude mrazit celým filmem. Zajímavé je, jak hodný a poctivý pán změní svůj názor na židovskou komunitu jen kvůli svému arijskému kamarádovi a zabije svojí celou rodinu. Něco podobného se stalo asi Hitlerovi, jenomže ten si to navíc vymyslel. R. Hrušinského bych si nikdy nedokázal představit v této roli, ale nevadil mi v ní. Snímek mě v průběhu celkem uspával, ale asi mi nesedla ta správná horová vlna, která by vás měla udržet na hladině pomocí hlasu Hrušinského, který ladí napínavou atmosféru. Na druhou stranu se mi líbily i některé vtipné scénky. Obzlášť V. Menšík to dokázal hezky paradoxně rozveselit větou: "Ona je snad blbá!" To mě pobavilo. Vzhledem k tomu, že je tento film považován za umělecké dílo, nebudu labuť a dávám mu průměrné hodnocení. ()

Matli

Hrušinský je každopádně třída, klobouk dolů a tan závěr je taky docela drsnej, ale jinak tak trošku nuda. 62% ()

Bozvav

Krásná a nesmrtelná ukázka dokonalého hereckého umu v příběhu, který ve své minimalistické podobě vyřkne vše. Hrušínský exceluje, hudba, režie, kamera,střich, dokonalý koktejl. Nicméně přesto všechno mi něco vadilo, jen nevím co. Není to žánr, tan sice nemusím, ale to zde nehrálo roli. Za mne 90%. ()

Danqo

Päťdesiat rokov a stále aktuálny. Nímand, ktorý má morálne zásady, ale zároveň chce byť niekým, nemá problém ich vymeniť a za cieľom vyššieho dobra otočiť o stoosemdesiat, s pocitom vlastnej nadradenosti, len aby ho niekto podporil v jeho postoji, aby niekam patril, každý ho chce zničiť, každý mu chce vziať [jedno čo], všetcí odlišní sú nepriatelia, sounds familiar, people from facebook, twitter, dezinfo scéna? ()

TheSpearCZ

Na svou dobu převratový monumentální snímek, který vyniká svou psychologickou atmosférou a velkým hereckým výkonem Rudolfa Hrušínského, kterého bezpochyby považuju za jednoho z nejlepších československých herců všech dob. Nečekal jsem, že mě to bude bavit, ale opak je pravdou a ve výsledku jsem spokojený. Čisté 4* ()

zdeny99

Doba druhé republiky, morbidní prostředí pardubického krematoria, působivá kamera a taktéž černobílé provedení dělají ze Spalovače mrtvol už tak hodně mrazivý film. Když si k tomu přidáme pana Kopfrkingla, toho spalovače, který byl divný už od samého začátku a poté se nechal zlákat Reinkem (Ilja Prachař), jedná se mistrný horor podle vynikající literární předlohy. Jen škoda toho, že ta manipulace Reinkea s Koprfinglem tu nevyzněla do takové míry jako v samotné knize. Tím největším hajzlem byl totiž právě Reinke a až po něm zmanipulovaný Koprfingl. [51042. hodnocení, 1571. komentář, 89%, 47. nejlepší film, 81. nejoblíbenější film] ()

Aurus odpad!

0,5/10. Tak tohle to jsem teda ještě neviděl. Jak to tohle může mít 89%? Tohle si zaslouží maximálně 5% a to bez prdele. Příběh je katastrofální, postavy jsou tak nesympatické, hudba je špatná, atmosféru tento film nemá, napětí zde neexistuje, lokace ani nejsou zajímavé a kamera filmu je docela na piču. Pro mě jeden z nejhorších filmů které jsem kdy viděl. Už nikdy nechci vidět znovu. ()

TostTom

Ta atmosféra z toho filmu vyloženě sálala. A rozhodně tomu pomohlo to že to bylo natočeno černobíle, ale největší zásluhu na tom má stoprocentně naprosto úžasný Rudolf Hrušínský. Jde o velmi dobře odvyprávěný příběh, s velmi zajímavou kamerou a spoustou zajímavých záběrů a musím říct, že pro mě rozhodně toto bude jeden z nejzajímavějších českých filmů. Co se týče toho žánru horor, tak nevim nevim, ale tehdy asi jo. Jinak nesmím zapomenout zmínit Vladimíra Menšíka, který se sice ukázal jen párkrát, ale vždycky pobavil. 7/10 ()

Zemřel herec Jiří Hálek

22.06.2019

Karlovy Vary odhalují program

Karlovy Vary odhalují program

17.04.2019

54. ročník mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech včera odhalil netradiční plakát a částečně taky hlavní program. Festival se bude konat od 28. června do 6. července a jak už je tradicí… (více)