Spalovač mrtvol

The Cremator

Drama / Horor / Thriller / Psychologický / Komedie

Československo, 1968, 96 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 519)

Scénář: Juraj Herz .. Silné! Opravdu silné kafe!! Božsky mile sadistický Rudolf Hrušínský předvádí nezapomenutelný herecký koncert. Výtečně temný příběh na jehož samotném konci přichází tak neskutečně mrazivé vyústění, zvláště když si domyslíte co by následovalo, nebýt to fikce.. Bravurní klenot (české) kinematografie. 100%.(13.4.2005)

Hrušinský byl a je Pan Herec, mrazivá atmosféra a hudba tomu jen napomáhá. Fakt působivé monology co se zařezávají do kůže, tohle vždycky zůstane klasikou.(26.7.2010)

Ikdyž jsem tento snímek viděl už několikrát (a ještě si na něm určitě znovu s gustem smlsnu), vždycky jsem se bránil tomu jakkoli ho komentovat, protože mě ve spojení s ním nenapadá jiné slovo než GENIÁLNÍ. Tak snad jen k Panu Herci Rudolfu Hrušínskému. Je neuvěřitelné, jak se nám ten Švejk vybarvil, kluk jeden ušatá. Já mu prostě toho psychopata hltal a hltal a hltal... . P.s.: Být otcem toho Miliho, taky mu dám jednu mezi oči! :-)(13.8.2010)

Psycho! Hrušínský by si zasloužil Oscara!(13.8.2010)

Neuvěřitelně silný snímek s nezapomenutelným výkonem pana Hrušínského.(17.8.2010)

Bravo Ladislav Fuks! Bravo Juraj Herz! Bravo Rudolf Hrušínský! Psychologické drama s lehkou dávkou komedie jak má být. "V zemi to trvá 20 let, v krematoriu 75 minut." CELKOVÉ HODNOCENÍ 99%.(17.8.2010)

Kdysi jsem náhodou narazil na tento snímek a byl jsem ním šokován, ovšem v pozitivním slova smyslu. Netrvalo dlouho a jeho projekci jsem zopakoval a po nějaké době znovu a znovu. Tento skvost považuji za nejlepší dosud natočený film v ČR (resp. tehdy ČSSR). Nádhera.(17.8.2010)

Zkrátka skvost, třešnička na dortíku zlatých šedesátých let československé (české) kinematografie(23.8.2010)

Vskutku výnimočný film, hypnotizujúci výkon Rudolfa Hrušínskeho, atmosféra a skvelá kamera... Napriek tomu tu je jedno veľké ALE. Pomalé odvíjanie deja má občas svoj zmysel, a do istej miery sa o tom dá hovoriť aj v tomto prípade, ale nikdy som si nemyslel, že by hodinu a pol dlhý film mohol trvať tak dlho. Aj keď má Spalovač svoje čaro a hlbší rozmer, prvýkrát som pri ňom zaspal a druhý som od toho tiež nebol ďaleko.(28.8.2010)

Perla nejen české, ale i světové kinematografie. One man show Rudolfa Hrušínského, největšího českého herce. Netřeba dalších slov. 100%(4.9.2010)

Pro mě životní role mistra Hrušinského. Syrové i skvělé zároveň.(12.9.2010)

No neviem. Preco, zato je to cesky film, alebo preco? Nuda, nuda, nuda. Nebyt toho hodnotenia, koncim po 15 minutach. Nebanujem, sice ze som vydrzal, ale zaverecnych 15 minut, predsa nemoze vytrhnut cely film ! (16.10.2010)(18.10.2010)

Tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbal a až teď jsem zjistil o co jsem celou tu dobu přicházel! Skutečně geniální a nadlidský herecký výkon Rudolfa Hrušínského! Vytvořil společně s parádní hudbou opravdu mrazivou atmosféru. Hned se mi nabídlo přirovnání k oskarovému výkonu Dustina Hoffmana jako Rain Mana. A i obsazení ostatních rolí bylo velkolepé. České filmy, natož černobílé si už asi nikdy nezamiluji, ale tenhle budu řadit vždy vysoko!(29.12.2010)

"Čechové jsou lidský národ, mají zákon o kremaci." Obrovský filmový klenot, ve kterém všechno dokonale klape. Filmu dominuje skvělý Rudolf Hrušínský, který se dokázal stát z dobráckého Švejka pošahaným Kopfrkinglem pouhou změnou intonace hlasu. A právě z hlasu Rudolfa Hrušínského, který v vlídně ale přitom děsivě promlouvá z plátna, mi celou dobu běhal mráz po zádech. Perfektní je také kamera, která používá techniku rybího oka a celou atmosféru filmu podkresluje velmi vkusná hudba. Zkrátka tomu není co vytknout. Spalovač mrtvol je rozhodně nejsilnější film, který jsem viděla.(1.1.2011)

• Hawaitypek

Nechápem, čo na tomto filme som prehliadol že ma to nebavilo........ak je toto najlepší český resp. československý film tak sme poriadne úchylný národ...... Nahé ženy, a absolútne debilné monológy hlavného hrdinu nezachráni ani mladý Kraus =o)........ Dopozerať tento film mi dalo veľa námahy ale stále som čakal že aspoň ten koniec bude stáť za to ale.......nie Ja som sa v tomto filme nenašiel nič hlboké....... 2* (skúsim pozrieť o 10 rokov)(12.2.2011)

Kniha mě zklamala, film byl proto příjemné překvapení.(14.2.2011)

Jak nádherně dokážou lidi zblbnout. A zvláště jsou-li tak trošinku magoři. Tohle je fakt vrt do lidské psýchy. Oběsit svou ženu téměř s láskou....tak to bylo fakt moc. Brát to jako své poslání....jééééžišmáááárja. Ale je to v nás lidech. A stačí pár demagogů. No miláčkové....tenhle film jsem dlouho odkládala. A teď uznávám, že je to černý humor...daleko černější než britský :-))(31.5.2011)

Excelentní Rudolf Hrušínský, s mrazivou rolí si pohrál mistrovsky, ale znova se na tenhle film jen tak dívat nebudu. Možná je to žánrem, který mi úplně nesedí, možná počasím, ale ten film pro mě ničím výjimečným nebyl a hlavně ze začátku mě nudil, ten konec to trochu vylepšil. Kameraman a střihač odvedli také dobrou práci, ale na to, abych to hodnotil jako většina lidí tady, to pro mě bylo málo, něco tomu filmu chybělo, abych neměl nutkání ho vypnout. Že je pan Hrušínský mistr si budu stokrát radši přípomínat v roli dr. Skružného ve "Vesničce", ale na tenhle film, s čestnou výjimkou otázek na rakvičky, věnečky a oběšení, pomalu, ale jistě zapomenu.(20.6.2011)

Po tomhle filmu zůstává otázka. Je pan Karel Kopfrkingl psychopatický šílenec, nebo člověk stejně normálně bezohledný jako byla většina lidí v jeho době (a je i dnes) a jen čistě pragmaticky z cesty odklízí všechny, co mu v ní stojí. A že je to vlastní rodina, vlastní děti, které musí zabít a spálit ? Co na tom přece sejde - ve jménu vlastní kariéry a pokroku naší úžasné modernity vyznačující se určitým dělbou práce, která umožňuje se morálně a eticky oddělit od důsledků vlastního jednání. Děsivé !(5.7.2011)

Mrazivej horor, četl jsem předlohu a můžu říct, že je to moc pěkné filmové zpracování. Hrušínský se mění s milého podivína na děsivou zrůdu, opravdu skvělý film. 90%.(7.7.2011)

Absolutní klenot české, ale i světové kinematografie...Hrušínský a Herz mě položili svým filmem do slova na lopatky.. V životě jsem si nemyslel, že se v Čechách dokáže zrodit takto geniální psychologický snímek.. "Dáš si rakvičku, nebo věneček ?" Opravdu mrazivé dílo, které se zabývá šíleným panem Koprfkinglem, který si myslí že všechny a všechno spasí.. Opravdu nádhera!!(24.7.2011)