poster

El buque maldito

 • USA

  Horror of the Zombies

 • Kanada

  The Ghost Galleon

 • USA

  The Ghost Galleon

 • Velká Británie

  The Ghost Galleon

 • USA

  The Blind Dead 3

 • USA

  Horror of the Evil Dead

 • USA

  Ship of Zombies

 • USA

  Zombie Flesh Eater

Horor

Španělsko, 1974, 106 min (Director's cut: 85 min)

Kamera:

Raúl Artigot
(další profese)
 • Flipnic
  **

  Ossorio ve třetím díle přesídlil na loď vypadající jako "Bludný Holanďan", což je sice velice zajímavé, ale jinak mu v rámci filmu jako celku dochází značně dech... Ve filmu se skoro nic neděje, děj je hloupý, dialogy hloupé, herci nesympatičtí, gore žádné ... To prostředí má úžasný potenciál, ale film jako celek vyloženě selhává. Zombáci se mi zdáli ještě pomalejší než v předchozích dílech a snad bych je osobně nominoval na "nejpomalejší zombáky ve filmu" ... Konec je výborný, mám dojem, že si zde pan "mistr" Fulci vzal "trochu" "inspirace" při závěru svého Zombi II (1979) ... Starý, nudný, utahaný horror ... Zvlášť, když ho vidíte postupně po předešlých dvou dílech ...(10.3.2009)

 • Karamanlis
  ***

  Rozporuplný a kvalitatívne nevyvážený film. De Ossorio v tomto pokračovaní pritlačil na pílu, pohral sa s hororovou atmosférou a vylepšil masky, výsledkom čoho je niekoľko mrazivých pasáží s nemŕtvymi templármi, ktorí ukazujú, že im to svedčí aj mimo ruin ich domovského Berzana, no dojem z týchto vydarených okamihov je devastovaný vyslovene tupým scenárom, dialógmi a prostoduchými postavami.(13.9.2010)

 • darkrobyk
  ***

  Třetí setkání s templáři jsem odkládal, ale nakonec jsem byl docela spokojený. Tedy žádná sláva, ovšem ani průšvih. Vpodstatě gotický horor, kdy místo tajemného hradu je Bludný Holanďan. Mlha, zlověstné plachty, ticho, nadzvedávající se víka sarkofágů, kostlivý hnát. Různorodá skupinka zachránců je přesvědčena, že má vše pod kontrolou. S nemrtvými se ale těžko bojuje. Pomohl by oheň, jenže veškeré dřevo je vlhké a benzin ze dvou zapalovačů vystačí jen na malý kříž.... Když někoho zaskočí stvůry, snaží se prchnout. Když zaskočí blondýnu, tak ta si stoupne a čeká na masakr. Dnešního diváka asi pomalé tempo nenadchne stejně, jako mizerné triky a legrační kostlivci. V té době by jim i na Barrandově (nebo dnešním Zlíně) udělali špičkovou maketu korábu.... Pro mě milá připomínka naivních hororů a jako bonus jsem měl vtipné titulky s neuvěřitelnými hrubicemi (ale i tak díky za ně).(27.8.2017)

 • 666teen
  *

  I nemrtví Templáři si chtějí v klidu užít dovolenou na žůžo okružní plavbě Atlantikem. Ale parta nablblých modelek, jejich šamstrů a debilního profesora přes počasí jim to kazí. Rytíři oproti předchozím dílům ještě zpomalili, takže by jim utekl i artritický lenochod a i efektů GORE není MORE, ale LESS. Tenhle film nemá hluchá místa, tenhle film hluché místo je.(22.2.2012)

 • Kusko.t2
  ***

  Templárski zombieci – Piráti Karibiku, .....teda Atlantiku, putujú oceánom na svojej mimo-dimenznej galeóne, schátralej plachetnici duchov, naslepo naprieč svetadielmi. Robustná loď, extrémne zahalená do morského oparu, si razí svoju cestu až do náručia mladých modeliek v plavkách, ktoré nedokázali včas sa odpratať z cesty valcujúcej sa smrti. “Hey, you can do what every you like. I'm getting out of this garbage scar.“ Záchranná výprava za mladými slečnami sa pomaly rozbieha. ### Nedá mi, aby som sa nepripojil k dojmu, ktorý vo svojom komentári načrtol už uživateľ Flipnic. Mám na mysli čiastočnú Fulciho inšpiráciu, vychádzajúcu z Ossoriovej Blind dead série, ktorej kontúry hlavne z tejto tretej časti El Buque maldito, Fulci z časti zmodifikoval vo svojom horore ZOMBI 2 (1979). Viacerými, ale zato nepriamymi odkazmi na Ossoria, sa taliansky majster goru vo svojej verzii nevyhol či už zámerne alebo nedobrovoľne podvedome. Známych otrhaných templárskych zombiekov Španiela Ossoria, nahradil otrhanými španielskymi zombie dobyvateľmi (Spanish Conquistadors); v samotnom úvode filmu nechal Fulci priplávať do new-yorkského prístavu malú plachetničku duchov aj s oživlým nákladom; a iné drobnosti. Záverečná bezvýchodiskovosť a zombieci vo vode, sú len akýmsi Fulciho inšpiračným bonbónikom. Ešteže ten jeden Ossoriov templársky zombiek sa pri záverečnej invázii zadrhol niekde v oceáne, aby sa následne už so zmeneným výzorom mohol o päť rokov nato pobiť so žralokom :-) Fulci dobre vedel kde hľadať inšpiráciu!(28.10.2009)