poster

La noche de las gaviotas

 • Španělsko

  La playa de los sacrificios

 • anglický

  Night of the Blood Cult

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  Night of the Seagulls

 • Kanada

  Night of the Seagulls

 • USA

  Night of the Seagulls

 • USA

  The Night of the Seagulls

 • Austrálie

  The Night of the Seagulls

 • USA

  The Night of the Sea Gulls

 • Kanada

  The Night of the Sea Gulls

 • USA

  The Blind Dead 4

 • USA

  Night of the Death Cult

 • USA

  Night of the Evil Dead

 • USA

  Zombi 8

 • Velká Británie

  Don't Go Out at Night

Horor

Španělsko, 1975, 89 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radko
  **

  Z prvého dielu: "Tombs of the Blind Dead" som skočil rovno do štvorky. Sériu som si tak trochu skomprimoval. Neľutujem. Starí spráchnivení rytieri vyzerajú rovnako ako v jedničke. Nasadajú na rovnako spomalené kone. Nezmenene a nekonečne túžia po krvi. Namiesto nápaditej recyklácie prosté zopakovanie. No istá odlišnosť sa nájde. Na rozdiel od prvej časti už tieto krvilačné nemŕtve kreatúry nie sú tak bezbreho náhodné pri lovení obetí, ale majú akýsi cestovný poriadok, záväzný pre celú dedinu. Táto nepísaná norma zároveň zosúlaďuje dej filmu so všeobecným postupným zošnurovávaním spoločenských pravidiel. Napriek uhrančivo odpudivej kráse nemŕtvych uctievačov šesťstoročného krvavého kultu a ponurému sprievodnému chorálu je zvyšok slabota. Pár scén sa dokola opakuje, čajky furt škriekajú, noc je uprostred dňa a tak. Strach sa vplyvom neustáleho točenia sa okolo opakovaných nedokonalostí stráca. Výsledkom je preto len nadstavená a prevažne nudná kaša.(16.9.2013)

 • erl
  ****

  Povedené zakončení které jednoznačně převyšuje své dva předchůdce jak zpracováním tak především skvělou atmosférou. Pláž , podivní vesničané , obětování dívek. Ossorio tomu dal Lovecraftovský nádech jak správně zde již vyslovil Koly. Závěr je však skutečně odbytý. Povedená klasika která podle mého nedosahuje kvalit prvního , geniálního dílu ale i tak se jedná o pecku a povinnost pro každého milovníka žánru.(19.1.2012)

 • Flipnic
  ****

  Čtvrtý a poslední díl španělské horrorové série "Blind Dead" má obrovskou devízu zejména v prostředí, v jakém se nachází a jak je toto prostředí kamerově zachyceno. Stejně tak je to s atmosférou, která je prostě na věk filmu úžasná. Nechybí ani pořádná dávka napětí ... to samozřejmě ve vztahu k věku tohoto filmu. Třeba gore-efekty se v tomto díle téměř nekonají a je zde cítit skutečně nízký rozpočet. I tak však Ossorio vymáčkl z filmu maximum a pokud jej skutečně poctivě hodnotíme a sledujeme s ohledem na rok vzniku, jedná se o velmi kvalitní horror, který leč pravda, dnes již možná hned tak nikoho nevyděsí ... A ze všech čtyřech dílů se jedná asi o nejlepší, má svoje nejsilnější neopakovatelné kouzlo, prostě klasika evropského horroru ...(2.1.2010)

 • J*A*S*M
  ***

  První část této série mě převelice zklamala, takže jsem na nějakou dobu ztratil chuť dokoukat ji celou ... dnes jsem se konečně odhodlal pustit si alespoň poslední a zde nejlépe hodnocenou část. A dá se říct, že platí stejné výtky, jaké jsem měl i u jedničky, ačkoli mě celek tentokrát bavil o kousek víc. Použité hororové rekvizity (zřícenina, tajemná vesnička, mrtví rytíři) se musí jednoznačně pochválit, bohužel se s nimi nepodařilo natočit film kvalitativně odpovídající jejich potenciálu. Ačkoli jsem si toho snažil (s ohledem na stáří filmu) nevšímat, vytáčela mě jedna věc: proč je na většině nočních scén poznat, že se natáčely za slunného odpoledne? To si filmaři alespoň nemohli počkat, až se zatáhne, aby nebyly všechny ty stíny tak hrozně do očí bijící? Vždyť má ten film slovo "noc" i v názvu, proboha!(14.6.2010)

 • Karamanlis
  ***

  Podľa môjho názoru najslabší sequel zo série Blind Dead. Z jedného nápadu sa štyri filmy uživiť nedajú a v Night of the Seagulls je to už poznať. Oproti Ghost Galleon, ktorá priniesla učitú originalitu aspoň čo sa prostredia týka, sa štvorka vracia na pevninu do torza sídla rádu, spriazneného s temnými silami a opäť prináša ultrapomalých zombie-templárov, ktorých výskyt je oproti predchádzajúcim dielom poredší, postavy, ktorých neschopnosť a nemohúcnosť ma miestami až iritovala a kopec chybičiek a nelogickostí. Keď napríklad v závere ústredná dvojica vnikne do opusteného templárskeho hradu, po jeho stenách sú rozmiestnené horiace fakľe, takže je v ňom rozsvietené ako v Las Vegas... načo by si preboha kostlivci, prebudiaci sa po stáročiach zo svojich hrobov dávali námahu s nejakými fakľami, navyše vzhľadom k tomu, že boli slepí im asi nejaké osvetlenie mohlo byť úplne ukradnuté...(19.9.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace