Inside

Horor / Thriller

Španělsko, 2016, 91 min

Adrián Guerra

Není to taková mizérie jako US remake Martyrs, ale svému francouzskému originálu to sahá řekněme... po kolena. Takovouhle soft verzi bych čekal spíš od Amíků, ze Španělska mohla dorazit větší divočina, zvlášť když je jedním ze scénáristů Jaume Balagueró (REC, Zatímco spíš). Samo za sebe je to snesitelný průměrný thriller, ale pokud už znáte vynikající originál, je to naprostá zbytečnost.(2.8.2017)

• Morholt

Pro někoho, kdo nezná originál, to může být oukej, ale jinak je to vlastně jen taková light verze francouzské řezničiny, která postrádá moment překvapení. Je sice pravda, že Vivas si jde asi tak po hodině vlastní cestou, ale vzhledem k samotnému závěru si nejsem tak úplně jist, jestli je to správně. Herecky bavila Rachel Nichols, ale co se hlavní záporačky týče, tak i když Laura Harring není špatná herečka, děsivé Béatrice Dalle nemohla ani náhodou konkurovat. 40%(3.5.2018)

Původní verzi jsem dal kdysi 5 hvězd a hodně se mě líbila nicméně ani tento remake není k zahození. Bohužel to kazí konec příjde mě blbé, že ženská co přežije chrstnutí horké vody do ksichtu, náraz autem do sloupu. píchnutí jakéhosi léku do ruky a2 rány do hlavy foťákem umře takovým blbým způsobem. Někomu to možná příjde originální (chtěla tak moc to dítě, že obětovala svůj život za jeho), ale mě to příjde jako blbost. Jinak vraždy povedené. Optimálně je to mezi 3 a 4 nicméně dám 4 jelikož po hodně dlouhé době to je kvalitní španělský horor a povedený remake. P.s. Po tom co všechno ta ženská prožila by nejspíše potratila (už tu nehodu by to děcko nepřežilo ani omylem) nicméně to jsou výtky i k originálu.(7.5.2018)

• Karamanlis

Súhlasím s riccim - tiež mi uniká dôvod vzniku tohto španielskeho remaku, pod ktorého scenár sa podpísali elitné persóny súčasného eurohorroru a režíroval ho Miguel Ángel Vivas, ktorý v žánri tiež nie je žiadnym nováčikom. Keď sa človek pozerá na tie zvučné mená, vraví si že toto z princípu nemohlo dopadnúť zle, lenže... Zmyslom remaku je podľa mňa odstrániť nedokonalosti a vychytať muchy pôvodnej verzie, najmä čo sa technickej a trikovej stránky týka, obsadiť do neho známe herecké tváre, prijateľné najmä pre ignorantské americké publikum, v prípade hororu ho urobiť napríklad násilnejší (toto by zrovna tu ale bolo sotva možné), krvavejší, desivejší a celkovo vizuálne atraktívnejší. V prípade Vivasovho Inside sa však nič z toho neudialo, jeho prerábka vo všetkých spomínaných ohľadoch za výborným francúzskym À l'intérieur naopak značne zaostáva a je teda potrebná asi tak, ako vianočná výzdoba na záhradnej latríne.(7.10.2017)

• *CARNIFEX*

"Miguel Ángel Vivas" má za sebou fakt solídne, ľahko nadpriemerné horory, a tak fakt nerozumiem tomu, prečo sa rozhodol pre "remake", keď má dostatok talentu nato, aby išiel vlastnou cestou. Áno, aj v tomto prípade preukazuje kreativitu, pričom oproti "originálu", je samotná story v podstatných bodoch rapídne odlišná, no popravde, aj Ja som čakal omnoho viac, keďže mňa osobne francúzsky "À l'intérieur" - že vyslovene nebavil. Keby sa tento príbeh, spojil s tamtým násilím, aj tunajší pohľad by bol pozitívnejší (asik).(23.2.2018)