poster

Na druhé straně (festivalový název)

 • Chorvatsko

  S one strane

 • Slovensko

  Z druhej strany

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  On the Other Side

Drama

Chorvatsko / Srbsko, 2016, 85 min

Režie:

Zrinko Ogresta

Kamera:

Branko Linta

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Streeper
  **

  KVIFF 2016 - Z popisu jsem čekala film s více napětím, opravdu jsem nečekala to tiché komorní drama, které jsem nakonec viděla. Netuším jestli to byl hlavní záměr tvůrců filmu, ale z konce jsem byla trochu zmatená.(9.7.2016)

 • dzira
  ****

  Válka v bývalé Jugoslávii skončilla před dvaceti lety. Lidé, kteří byli tehdy jejími aktéry žijí. Někteří utekli před svou minulostí pryč. Někteří si odpykali trest a jsou na svobodě, většina potrestána nebyla, ale před svým svědomím nikam utéct nemůže. Mnozí byli potrestáni neprávem nebo si to upřímně myslí... Žádný trest však nikomu nikoho nevrátí... S one strane je film, který nepřináší jednoznačné odpovědi. Nikoho neobviňuje, nehlásá žádnou neotřesitelnou pravdu. Nechává diváka v nejistotě a to je vlastně jeho poselství, protože unáhlených soudů, překroucených faktů, polopravd a opakovaných lží, které se staly obecně přejímanou pravdou, bylo v téhle válce víc než dost...(25.9.2017)

 • soviczka
  *

  Proti otevřeným koncům vůbec nic nemám, ba naopak, ale... Konec tohoto filmu úplně sebral jakýkoliv smysl všemu do té doby viděnému, spláchl to do záchoda a na diváka vztyčil prostředníček... To snad nemohl pochopit ani intelektuál v manšestrákách, nebo...?(15.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace