Hush

James Kniest

Trevor Macy

Scénografie:

Elizabeth Boller

Slusny home invasion o tom, ako jeden chlap bude terorizovat mladu zenu, reziser Mike Flanagan /Oculus/ je fakt lady hororovy talent. Hoci sa vacsina filmu odohrava v tme, strasidelna atmosfera je na urovni a par brutalnych scen len potesi kazdeho fundu kvalitneho hororu. Ovsem, na vysiny kultov ako Exorcista, Dawn of the Dead to ani zdaleka nema, film ostava stale v sivom priemere : 65 %(4.6.2016)

• TomX2

Na tento film som narazil úplnou náhodou, keď som si jedného dňa chcel pozrieť iný rovnomenný snímok. Nie, že by som to ľutoval. Atmosféra je totiž celkom fajn a miestami som mal pocit, že sa pozerám na nejaký modernejší horor z osemdesiatich rokov. No nie je to bohvie ako výborná vec, dokonca by som sa nebál povedať, že je film prinajlepšom priemerný. Scenár nič moc a všetko ostatné je, čo ja viem, také nemastné neslané. Soundtrack tiež nič moc.(27.11.2016)

(35/2018) / Štandardný "home invasion" dostal poriadný víchor do plachiet hluchonemou hlavnou postavou. Tým si Flanagan otvoril dvere pre podľa mňa doteraz nevídané možnosti (v rámci low budget home invasion samozrejme:). Skvelá Kate Siegel to len zaklincovala. Vydarená práca s tempom, originálne vymyslené scény a konečne aj obeť ukázala akú takú snahu o logiku v konaní. (8/10)(7.4.2018)

První půlka filmu je dost dobrá. Napětí se stupňuje. Hlavní hrdinka je uzavřená v domě a nemá kam jít. A ještě k tomu je hluchoněmá. To se mi líbí, dobrý námět k filmu. Jenže tohle všechno se potom režisérovi v závěrečných 30 minutách láme pod nohama. Hlavní hrdinka má možnost zabít záporáka nejmíň 5x možná víckrát. Jenže ona ho bodne a vždycky uteče. Bože. To nikoho nenapadne ho dorazit. :(. A záporák mi přišel taky neschopný. Ale jako film na večer neuškodí. Hodnocení lepší 3.(30.12.2018)

• Caminzind

Těžko pochopitelný béčkový experiment, který sice obsahuje pár povedených záběrů a režijních fines, ale většinou se při tom tváří jako nějaký mimořádně intelektuální a artový počin. Vrah je vrahem bez příčiny, ale bacha, tato bezpříčinnost není výslovným manifestem jeho postavy, nýbrž prostě jen důsledkem absence motivu v samotném scénáři. Tento fakt právě v kontrastu s okázalou formou snímku nemůže působit jinak než trapně. Svými relaxačními hudebními cajdáky pak film připomíná nedávný (rovněž úžasně artový) It Follows, a tak jsme zřejmě svědky nového trendu, posouvat slasher do vyšších sfér. Časem zřejmě přibudou i smyčce nebo hoboj a z Flanagana a spol. se snad nakonec stanou i umělci. To pak asi budou ty jejich krváky plné zpomalených patetických výjevů jako ze Sixtinské kaple. Mimochodem, když už si psychopat sundá masku, měl by v ideálním případě vypadat stále jako psychopat, tedy jako třeba Paul Dano, rozhodně ne jako chlápek odněkud z reklamy na Starobrno. 49%(25.4.2016)

• - Film obsahuje méně než 15 minut dialogu. To znamená, že přes 70 minut nepadne ve filmu ani slovo. (MeanWhile)

• - V scéne, keď Maddie pripája svoj notebook na nabíjačku, si môžeme všimnúť knihu „Mr. Mercedes“, od jedného z najvýznamnejších hororových spisovateľov, Stephena Kinga. (Marceloo)

• - Film byl natočen za 18 dní. (MeanWhile)