poster

Star Trek: Discovery (TV seriál)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2017–2020, 31 h 25 min (Minutáž: 38–62 min)

Hrají:

Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Shazad Latif, Jason Isaacs, Anson Mount, Wilson Cruz, Michelle Yeoh, Emily Coutts, Ronnie Rowe, Sara Mitich, Mary Chieffo, Jayne Brook, Hannah Cheesman, Rachael Ancheril, James Frain, Ethan Peck, Mia Kirshner, Alan Van Sprang, Kenneth Mitchell, Raven Dauda, Tig Notaro, Chris Violette, Bahia Watson, Tasia Valenza, Rekha Sharma, Christopher Russell, Chris Obi, Rainn Wilson, Dwain Murphy, Terry Serpico, Bonnie Morgan, Maulik Pancholy, Damon Runyan, Grace Lynn Kung, Conrad Pla, Elias Toufexis, Clint Howard, Dennis Andres, Jonathan Whittaker, Katherine Barrell, Peter MacNeill, Milton Barnes, Izaak Smith, Michael Boisvert, Billy MacLellan, Melanie Nicholls-King, John MacDonald, Bart Badzioch, Conrad Coates, Rebecca Romijn, Hamza Fouad, Liam Hughes, Mia Kirshner (a.z.), Chris Obi (a.z.), Mary Chieffo (a.z.), Wilson Cruz (a.z.), Sheila McCarthy, Ethan Peck (a.z.), Xavier Sotelo, Javier Botet, Mark Pellington, Michelle Yeoh (a.z.), Melissa George, Alisen Down, Tara Nicodemo, Leonard Nimoy (a.z.), Jeffrey Hunter (a.z.), Susan Oliver (a.z.), Jon Lormer (a.z.), Meg Wyllie (a.z.), Serena Sande (a.z.), Majel Barrett (a.z.), Peter Duryea (a.z.), John Hoyt (a.z.), Adam Roarke (a.z.), Tyler Hynes, Sonja Sohn, Tyler Hynes (a.z.), Kenric Green, James Frain (a.z.), Liam Hughes (a.z.), Sonja Sohn (a.z.), Samora Smallwood, Zarrin Darnell-Martin, Kenneth Mitchell (a.z.)
(další profese)

Komentáře uživatele cyphercz k tomuto TV seriálu

 • Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)
  *

  Tahle tragikomedie by se měla přejmenovat na Star Trek: Social Justice Warrior nebo Girl Power či tak něco. Hlavní hrdinka je drsná černoška. Admirálka co do všeho kecá je drsná běloška. Nový vůdce Klingonské říše je drsná klingo-minorita ženského pohlaví. Císařem Terran Empire je drsná asijská žena. Většina důstojníků na můstku jsou drsně vypadající ženy. Jediný drsně vypadající muž, ze kterého se navíc vyklube hlavní záporák, je zabit drsnými ženami. Zkrátka ženy jsou drsné a husté a v budoucnosti konečně zatočí s tím šovinistickým světem, který se k nim v 21. století chová tak úděsně! Aby toho nebylo málo, tak samotná náplň epizod je blbá až na půdu, kdyby to nebylo vydaný pod značkou Star Trek, tak to nepřežije možná ani první sérii... První řada má ode mě jednu hvězdu za 2 dobré epizody z Terran Empire vesmíru a postavu Lorcy.(16.2.2018)

 • Magic to Make the Sanest Man Go Mad (S01E07) (epizoda) (2017)
  odpad!

  A já myslel, že Orville má být ten komediální seriál... STD má tak neuvěřitelně stupidní scénáře, že je to až fraška - kdyby mi někdo před lety řekl, že bude epizoda Star Treku, kde zatímco posádka paří v baru jak parta nadržených teenagerů z American Pie, záporák "Zach Galifianakis" vypochoduje z vesmírnýho vorvaně v roztomiloučké helmě s tykadly, zabije 60x kapitána a půlku posádky nejrůznějšími brutálními způsoby, aby ho nakonec po dopadení ztrestali tak, že ho předají jeho ex a jejímu papá jakoby se vlastně nic moc nestalo a s úsměvem na rtu, tak si budu klepat na čelo ještě dalších 6 měsíců... Zkrátka odpad.(31.10.2017)

 • Into the Forest I Go (S01E09) (epizoda) (2017)
  *

  Sice je to nejlepší díl z první půlky season 1, ale i tak to je stále velká slabota a spíš jakési vesmírné eko-fantasy než Star Trek, navíc plné nevyrovnaných polopsychopatů co neustále brečí/křičí/či jinak dávají průchod svým nestabilním emocím, jak banda rozrušených teenagerů... tohle že mají být vojensky trénovaní důstojníci/profesionálové?:D A to radši ani nemluvím o technické stránce jako je aktivace pohonu stylem "pouťový kolotoč ve vesmíru", či samotná "vesmírná houbová síť", o který nějak záhadně nikdy nikdo neslyšel v celým TOS, TNG, nebo takovém Voyageru, kterému by kapánek, fakt jen malinko pomohla v cestě domů...(20.11.2017)

 • Despite Yourself (S01E10) (epizoda) (2018)
  ***

  I když je seriál v mnoha místech stále nelogický či naivní, jsem rád za změnu, kterou show podstoupila a nebyl bych vůbec proti, kdyby už v Terran Empire vesmíru zůstali, celá Discovery se tam hodí daleko víc, než do "našeho" Star Trek pozitivního, osvíceneckého univerza, kde kapitáni čtou Shakespeara, hrají na flétnu apod. Tak uvidíme, jak s novým větrem v plachtách tvůrci naloží...(11.1.2018)

 • Vaulting Ambition (S01E12) (epizoda) (2018)
  *

  Po dvou ucházejících epizodách návrat k stupiditě předchozích dílů. Jediná postava s potenciálem u mě zůstává Lorca, ostatní mě silně nudí.(24.1.2018)

 • What's Past is Prologue (S01E13) (epizoda) (2018)
  ***

  Nebyl to špatný díl, měl od začátku do konce dobré tempo, žádná hluchá místa, zajímavě ukázaný spore drive, ale dost mi vadí 2 věci - 1) Na můj vkus příliš brzy ukončili Terran Empire a tím pádem se vracíme k naprosto otravné a nudné válce s "Klingony", 2) Zabili nejlepší postavu - Lorcu. Škoda, že to nebylo naopak - sejmout nudnou Pippu a zachránit Lorcu...(3.2.2018)

 • The War Without, the War Within (S01E14) (epizoda) (2018)
  *

  U této epizody jsem usnul.(15.2.2018)

 • Will You Take My Hand? (S01E15) (epizoda) (2018)
  *

  Aha, takže Klingonka drží nějakej iPod s detonačním tlačítkem... a nikoho nenapadne ji odprásknout... a týhle scénáristický žumpě dávají lidé víc jak 3 hvězdy:D(15.2.2018)

 • Season 2 (série) (2019)
  *

  Až do poslední epizody Such Sweet Sorrow II jsem tomu chtěl dát 2 hvězdy a napsat, že to bylo o něco lepší než první řada, ale to výše jmenované rozuzlení celé druhé řady bylo tak idiotský, že zůstávám u jedné hvězdy, kterou mi tu ostatně i čsfd automaticky spočítalo na základě hodnocení dílů. Jedna hvězda tak primárně za Pikea, ta postava byla nejen pro mě, ale i pro většinu diváků suverénně nejsympatičtější, což musí ty SJW fanatiky, co si říkaj producenti a furt nám tlačí jak je Burnham skvělá a cool, hrozně srát:)) Z epizod se mi jakž takž líbily prakticky jen 3 - New Eden, The Sound of Thunder a If Memory Serves, zbytek byla fakt slabota a bullshit. Třetí řada má velký potenciál co se týče děje, naproti tomu už tam nebude Pike a posádka Discovery mě fakt nebaví, jedinou spásou tak může být nějaký dobrý villain či vedlejší postava. Ale nedělám si velké naděje vzhledem ke "kvalitě" scénáristů zejména posledních dílů.(30.4.2019)

 • Brother (S02E01) (epizoda) (2019)
  *

  Stejné jako první řada, nikam se to neposunulo - sází to "JJ style" prostoduchou akci, navíc vykrádá opět co se dá, viz například obdobně tupý Into Darkness a jeho podobně dementně "akční" scénu s "adrenalinovým" ( = směšně až komiksově nereálným) kličkováním mezi překážkami ve vesmíru. Nadále i pokračuje velmi silný feministický tón seriálu - muž je tu opět v roli buď naoko silného vůdce, kterého však neustále zachraňují mnohem silnější, chytřejší a celkově lepší ženy, nebo namyšleného idiota, který plní roli "red shirta", čili je zabit při výsadku při svém výlevu arogance a pohrdání nad radami silné, chytré a celkově lepší ženy. Zkrátka když "Force is female", tak Star Trek nemůže zůstat pozadu, že?(24.1.2019)

 • New Eden (S02E02) (epizoda) (2019)
  ***

  Ze všech dosavadních dílů (čili i první série) byl tento "nejstartrekovatější". Nebyla tu stupidní bezhlavá akce, naopak jsme objevovali záhadnou novou planetu a její historii, řešila se sice poněkud klišoidní, ale pořád scifi zápletka na orbitě (asteroidy padající na planetu) a dokonce i toho SJW nánosu tu nebylo tolik, dokonce bíly silný muž Pike měl heroický moment když skočil na fejzr (který by ho ale "v reálu" dozajista rozmetal na sr*čky...) a dal dokonce pár rad silným a nezávislým ženám. Největší slabinou seriálu pak pro mě zůstává Míša Burnham a její neustále zamračená a velmi worried postava, chudák Sonequa z těch grimas bude mít po skončení této show vrásčitý ksicht jako 80 letá ženská...(25.1.2019)

 • Point of Light (S02E03) (epizoda) (2019)
  **

  Největším problémem STD zůstávají postavy a hned v závěsu velmi slabounké scénáře. Tilly i Burnham jsou suverénně nejotravnější postavy co kdy pod značkou Star Trek byly vyprodukovány, vrátili se nám "klingoni", resp. jejich chrochtající napodobenina a aby toho nebylo málo, tak se rozjíždí nějaká linie okolo Section 31, která je mi naprosto volná a nevím, co by mě jako diváka na ní mělo zaujmout. Navíc Tilly v kombinaci se svou "houbičkovou halucinací" byly nejotravnější duo snad v historii všech seriálů ever. Příběhově je tento seriál doslova rozbombardovaný všemožnými do očí bijícími plot holes, což je však znak celého dnešního Hollywoodu, kdy frčí stupidní akce a "sexy" vizuál před dobrým příběhem.(1.2.2019)

 • An Obol for Charon (S02E04) (epizoda) (2019)
  odpad!

  Wtf was that... STD se i přes jakž takž ok první dvě epizody propadá opět do úplných sr*ček, troufám si říct větších než byla jakákoliv epizoda z první řady. Tohle byl opravdu scénaristický exkrement plný stupidních dialogů velmi nesympatických postav (zejména ta pizda ze strojovny totál na pěst), uplakaných rádoby srdceryvných scén a jakéhosi fantasy příběhu... já myslel, že Star Trek byl vždy scifi a ne takováhle pohádka a ještě k tomu s přetrvávajícím, otravně nuceným a nepřirozeným "femen" elementem. Tohle nemůže dostat zelenou na třetí řadu, nevěřím tomu.(8.2.2019)

 • Saints of Imperfection (S02E05) (epizoda) (2019)
  odpad!

  Ať se snažím sebevíc, nedokážu na tomto díle najít nic, za co bych dal aspoň tu jednu hvězdu. Opravdu tu má někdo z hodnotících v oblibě postavu Burnham nebo Tilly, která je s každým dílem exponenciálně víc na pěst?? Pro mě jsou to skutečně nejotravnější charaktery nejen v historii Star Treku, ale snad všech seriálů co jsem kdy sledoval. Obdobně to mám s May, ale ta se objevila asi naposled, což díkybohu... Taky pro mě STD není scifi, tohle je prostě jakési fantasy dobrodružství situované ve vesmíru, houbičkový kolotoč pohon nebo nesmyslné až směšné vysvětlení jak doktor přežil zlomení vazu a že je zase fyzicky zpět v našem vesmíru... snad i samotnej Ježíš by mohl takovému zmrtvýchvstání závidět, pro mě to je ale úplná slátanina, co nemá s žánrem scifi pranic společného. Sekce 31 má asi působit cool a tajemně, pro mě to jsou ale jen další nezajímaví lojzové s drsnými kecy (a samozřejmě ženou, která dává totálně na frak svému mužskému kapitánovi, to už je takovej folklor této show). Když porovnám poslední dvě epizody Orvillu (02x06 a 02x07 pro případné zájemce) s tímto, tak to je fakt nebe a dudy...(15.2.2019)

 • The Sounds of Thunder (S02E06) (epizoda) (2019)
  ***

  Nebyl to špatný díl a dokonce jsem u něj ani netrpěl jako u některých předchozích epizod:) Stejně jako uživatel Matrix i já kvituju zaměření na jednu dějovou linku, která byla zajímavá a líbilo se mi zpracování té symbiózy mezi dvěma rasami na planetě a dobré důvody k tomu, proč to ti podivně bahnití Alieni takto udržovali v chodu. A stejně jako Darth_AK, i já jsem mnohem radši když je Tilly, Stamets či Culbert upozaděn a show se točí kolem např. Pikea či Saru, který je mi teď po jeho "nárůstu koulí" víc sympatický. Na druhou stranu ze seriálu čiší scénaristická lenost (ale uznávám že to často i u mnou propagovaného Orvillu), nejlépe viditelná na té "magické kouli", která jim teď bude ulehčovat práci hádám do konce řady... "kapitáne, objevila se neznámá anomálie.... ok, podívejme se do všeznalého archívu magické koule a jedem dál..." A Red Angel je nejenomže humanoid, ale podle postavy i (jak jinak) žena. Jsem tak tedy velmi zvědav na pointu celé druhé řady, poměrně chaoticky se motající kolem tohoto tématu.(25.2.2019)

 • Light and Shadows (S02E07) (epizoda) (2019)
  *

  Tak nám Science zase dostalo pořádně na frak od Fiction, nebo ještě přesněji od Fantasy. Postava "Spocka" je jeden velký fuck off fanouškům původního Treku, Tilly už by mohl někdo "omylem" vypařit fejzrem nastaveným na nejvyšší úroveň, Pikeovi přišít koule, aby každý jeho jednotlivý rozkaz nemusel furt někdo jiný z posádky schvalovat nebo mu vysvětlovat co a jak a co se týče Burnham - je tu ještě někdo na pochybách, že ona je Red Angel?? Zachránkyně galaxie, ne pardon, vesmíru a všeho v něm??:) No už se nemůžu dočkat jak nám Kurtzman domrví Picarda...(1.3.2019)

 • The Red Angel (S02E10) (epizoda) (2019)
  *

  Hmmm, přemýšlím co je horší, jestli cestování časem pomocí prolítnutí kolem Slunce ve Star Treku IV nebo tady tento "time crystal":)) Jako chápu, že měli všemožné supertruper krystaly v Hvězdné bráně, přece jen to byl seriál kde se na ten scifi element zas tak nehrálo a seriál si ze sebe dělal kolikrát dost srandu, ale že se tohle objeví ve Star Treku a ještě jako takhle laciné vysvětlení oné time travel situace, aby si prostě Kurtzman a spol. nemuseli dlouho lámat hlavinky... Jinak souhlas s většinou komentů k tomuto dílu tady.(27.3.2019)

 • Through the Valley of Shadows (S02E12) (epizoda) (2019)
  **

  Prakticky jediná věc, co se mi na epizodě líbila, byla vize Pikeovy budoucnosti navazující na jeho nepěkný osud v TOS - od toho ozáření ve strojovně (nebo kde to bylo) po vynikající face to face scénu v chodbě, ta byla fakt skvěle udělaná. Druhým kladem pro mě byla naprostá absence Tilly, to seriál hned pozvedlo o příčku výš a už jsem nebyl vyloženě znechucenej jako u mnoha dílů první půlky druhé řady:)(7.4.2019)

 • Such Sweet Sorrow (S02E13) (epizoda) (2019)
  *

  Už to tu v komentářích někdo zmínil, v epizodě se vlastně vůbec nic nestalo, posádka se nejdřív evakuovala, pak zas vrátila a mezitim byla vata "do příletu Leelanda zbývá 5 minut", což opakovali během epizody snad 3x:)) Objevila se tu královna Poo, jedna z nejinteligentnějších a nejúžasnějších bytostí ne v kvadrantu, ne v galaxii, ale v celém Vesmíru (samozřejmě hned po Burhnam, která je snad ztělesněním Boha všemohoucího, nebo už nevím), čili další z řady chabých scénáristických berliček. Po delší době byl opět velice silně cítit feministický nádech celého dílu, kdyby ty postavy aspoň byly něčím sympatické či charismatické jako třeba Janeway, TPol nebo snad kterákoliv z DS9... jsem hodně zvědavej kam půjde seriál po odchodu Pikea, který mi přijde že spoustu lidí u tohoto seriálu ještě jen tak tak drží:)(14.4.2019)

 • Such Sweet Sorrow, Part 2 (S02E14) (epizoda) (2019)
  odpad!

  Panebože, to byla ale pí*ovina! Asi 5x během epizody jsem se fakt musel smát a říkal si, jestli se tvůrci náhodou nevydali cestou Orville a tohle celé není jen jedna velká parodie... Bohužel to asi myslí vážně a show našla své nové dno, za dvě řady jedna z nejhorších epizod a rozhodně ta nejkomičtější. Tvůrci vykrádaj co se dá (chodbová scéna z Inception jak přes kopírák, jako vážně?!?), dokonce i svůj vlastní brand (roj malých dron lodí viz Star Trek Beyond...), ženy (=feministky) opět totálně fuckují muže, neskutečná nálož plot holes kvůli snad nejlínějším a nejhloupějším scénáristům co jsem kdy v životě v seriálech viděl - např. záverečný zatajení existence Discovery, přitom o ní ví celá flotila, klingonská říše, Saruova a jiné rasy co se v seriálu objevily, omfg...:)) Nebo to straaaaašně nebezpečný nevybuchlý torpédo co půl epizody hrozilo, že zničí celou loď načež pak Pike kouká na detonaci přes tenký dveře s průzorem!!!:)))) Mno snad Flotilu napadne vyrábět své lodě z materiálu těch dveří, budou pak mít naprosto nezničitelnou armádu;) Těch totálních exkrementů bylo v tomhle dílu mnohem víc, ale myslím si, že mou pointu už každý chápe...:)(19.4.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace