Star Trek: Discovery (TV seriál)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2017 - 2018, 39–50 min

Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Shazad Latif, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Jason Isaacs, Wilson Cruz, Michelle Yeoh, Jayne Brook, James Frain, Mary Chieffo, Emily Coutts, Sara Mitich, Ronnie Rowe, Kenneth Mitchell, Rekha Sharma, Christopher Russell, Chris Violette, Chris Obi, Rainn Wilson, Tasia Valenza, Mia Kirshner, Dwain Murphy, Terry Serpico, Raven Dauda, Bonnie Morgan, Maulik Pancholy, Damon Runyan, Grace Lynn Kung, Conrad Pla, Elias Toufexis, Clint Howard, Dennis Andres, Jonathan Whittaker, Katherine Barrell, Peter MacNeill, Milton Barnes, Izaak Smith, Michael Boisvert, Billy MacLellan, Melanie Nicholls-King, John MacDonald, Bart Badzioch, Wilson Cruz (a.z.), Chris Obi (a.z.), Mia Kirshner (a.z.), Mary Chieffo (a.z.), Conrad Coates, Anson Mount, Alan Van Sprang, Tig Notaro, Rebecca Romijn, Rachael Ancheril, Aldis Hodge, Ethan Peck

Star Trek Discovery hrá na vážnejšiu nôtu. A funguje to. Aspoň pre mňa. Funkčnosť príbehu je determinovaná jednak neustálou podobnosťou so súčasným spoločenským statusom, jednak snaha o vytvorenie autonómneho vesmíru, pravidiel, tentoraz s eko rovinou a hlavne postavami, ktoré podobne ako v predchádzajúcich sériach sú funkčné, rozmanité a v mnohých aspektoch zapamätateľné. Výborné postavy Jasona Isaaca, Michelle Yeoh a Douga Jonesa, ktoré držia príbeh značne nad rovinou komfortnej zóny. Pararelné vesmíry, vojna, zradcovia, smrť a neustála snaha predvídať čo sa stane v rámci vyššieho komplexnejšieho celku robí z Discovery skvelú zábavu. Nie je to dokonalý seriál. Ale rozhodne som sa pri ňom nenudil. 1. séria - 80%(18.2.2018)

Hodnotit tento seriál ze startrekovského vesmíru je trochu složitější. Začátek Vás moc neoslní a říkáte si, že to bude znova "klasický" Startrek jen s jinou posádkou a navíc né úplně sympatickou. Co se, ale nestane, každé 3-4 díly se tento seriál vydá zcela novým směrem, který Vás překvapí a pokaždé je tato změna lepší a lepší, až se v mých očích vyhoupl nový Startrek na 4 hvězdy. Nejoblíbenější postavy: kapitán Lorca a kapitánka Phillipa Georgiou. Přeji druhé sérii aby úspěšně navázala na konec první...(1.3.2018)

Za mě dobrý. Má to promyšlenej navazující děj nabušenej zvratama (nikoli zvratkama), některý fajn postavy a na tu hlavní si člověk po chvíli zvykne, výprava je takřka epická a ani těch nesmyslů (zvratků) tam moc neni, což je u ST docela zázrak (mrk mrk na tebe Voyagere!). I když ono to možná bude tím, že to ST zase až tolik není a právě proto mě to možná bavilo. Jen škoda toho posledního dílu, kterej byl vůči ostatním epizodám poněkud... slabší.(14.2.2018)

• Gimp

Nejsem trekkie (díky bohu) ale taky nejsem úplnej buran a tak vím, že Star Trek není jen "žij dlouze a blaze" ale taky: "Kapitánův lodní deník, hvězdné datum bla bla, dodatek..." a uzavřený příběh na jednu epizodu s ponaučením. Takže tohle není Star Trek, ale nějaká podivnost s cliffhangerama a rozplizlejma vývojema postav co jsou mi veleuprdele. Balím to po 4 dílech.(7.3.2018)

Na nový Star Trek jsem byl zvědav. Začátel docela překvapil a hned mě to zaujalo. Příjemně mě přakvapil Isaacs, nevěděl jsem, že tu bude hrát. Líbila se mi obměna, že to není klasický ST jako překopírák, jak bylo zvykem u všech těch sérií, ale že to jede svoji cestou a celá série má ucelený děj. Ke konci jak jsme přišli o Isaacse už mě to trošku nebavilo a bylo mi líto, že odstavili tak slušného herce. Celkově ale hodně slušná podívaná a po tom konci se už moc těším na další sérii. Určitě za pochvalu stojí úvodní titulky, luxusní práce a určitě potěší víc než klasické přeletávání vesmírné lodi jak je u takovýchto seriálů zvykem.(7.3.2018)

• - Herečku Jayne Brook (admirál Cornwellová) aj herca Wilsona Cruza (Dr. Culber) sme už oboch mohli vidieť v epizóde McGeeho príbeh (2007) seriálu NCIS. (koba)

• - Scény planéty Pahvo boli natáčané v prírodných rezerváciách Kelso Conservation AreaHilton Falls Conservation Area neďaleko kanadského mesta Milton (provincia Ontário). (koba)

• - Pre herca Clinta Howarda (Orionec) išlo už o štvrtý seriál z prostredia Star Treku, v ktorom účinkoval. Prvý krát sa objavil o 51 rokov skôr v epizóde Manévr s korbomitem (1966) pôvodného seriálu Star Trek. Neskôr bol obsadený v epizóde Minulý čas, 2. část (1995) seriálu Star Trek: Deep Space Nine a videli sme ho tiež v epizóde Zisk (2002) seriálu Enterprise. Okrem vyššie uvedeného, hral človeka, ktorý o sebe tvrdil, že je postavou zo sveta Star Treku aj v epizóde Nezvolená cesta (2009) seriálu Fringe. (koba)