Reklama

Reklama

Star Trek: Discovery

(seriál)
Trailer 1
Sci-Fi / Akční / Dobrodružný
USA, (2017–2024), 55 h 33 min (Minutáž: 38–66 min)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Wilson Cruz, Shazad Latif, Michelle Yeoh, David Ajala, Blu del Barrio, Jason Isaacs, Anson Mount (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(68)

Obsahy(1)

Star Trek je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších sérií po celém světě. Po padesáti letech od premiéry legendárního původního seriálu se vrátil na televizní obrazovky díky novému seriálu Star Trek: Discovery. Noví hrdinové, nová vesmírná loď a nové mise přilétají na vlně stejných vznešených idejí a naděje v lepší budoucnost, které už inspirovaly celou generaci snílků a vizionářů. Seriál Star Trek: Discovery zachycuje výpravy Hvězdné flotily během jejich misí za objevováním nových světů a nových forem života. Hlavní hrdinkou je důstojnice Hvězdné flotily Michael Burnhamová (Sonequa Martin-Greenová), která musí přijít na to, že aby skutečně pochopila cokoli „mimozemského”, musí nejdříve porozumět sama sobě. Michael je lidského původu, a přesto se stala sestrou jednoho z nejslavnějších hrdinů ve „vesmíru” Star Treku. Vykonala něco strašného, a přesto má šlechetné srdce. A i když není neohroženou kapitánkou vesmírné lodi, i když o tom ještě neví, na tom, co udělá a jak se rozhodne, závisí osud celé galaxie. (TV Prima)

(více)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (166)

cernakus odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po druhé sérii už mohu hodnotit. Není to Star trek i když se to v jeho univerzu odehrává. Není to technologií, zápletkami nebo časovou osou, které odporují ST kánonu, ale prostě snůškou příšerně nesympatických, notně přehrávajících a příšerně napsaných postav. Jedinej trapák, na kterém mi z celé té plejády kanonefutrů záleželo byl Pike, protože ten jediný odpovídal normám universa ST. Samozřejmě musí se CBS nechat, že prachy do tohoto dílka nalité jdou vidět. Efekty jsou za jedna, hudba za jedna mínus a důraz na detail nadstandardní. Jenže to tak nějak nestačí. Vždyť opravdovému fandovi ST stačily efekty, hudba a detaily staré dobré TOSky, tedy v podstatě úroveň divadelního představení místních ochotníků. To co dělalo vždy star trek star trekem byly zápletky, fyzikální uvěřitelnost a jistá naivita (utopičnost) postav i Federace jako takové. To prostě Discovery chybí a upřímně, ani to už nemůže získat (na zázrak, který nastal v DS9, kdy první dvě série byly nejhorší v dějinách ST a pak se to vyvinulo v série nejlepší, se těžko může dít častěji než jednou za 50 let). Celkově za tři hvězdy. Jedno shlédnutí z povinnosti se dalo a oceňuji, jak elegantně vymazali tvůrci Discovery ze Star trek kontinua (v tom se od nich Abramsi, ty blbče, můžeš učit!). Ale pokud v tom chce CBS pokračovat, tak ať se vykašle na LGBTBLABLABLA a psychoterapy agitku, kompletně vyhází celý tým scénáristů a udělá z Discovery Voyager 2. EDIT: Po třetí sérii jdeme o hvězdu dolů. Množství buzifeminegro propagandy a naprostých fyzikálních a logických nesmyslů bylo už moc. 3.EDIT: A končíme. Po čtvrté sérii nikdo normální, nemůže hodnotit jinak než odpad. Ke všem extrémním negativům trojky se totiž přidal drogově sluníčkový a věčně ubulený fokus na nitro všech hoven, co se tam vyskytují. Nádavkem pak zcela vykastrovali poslední akceptovatelnou postavu, kapitána Saru. Ačkoliv některé epizody čtvrté série samostatně fungovali, jako součást absurdně špatného celku se staly vedlejšími ztrátami při pokusu zachovat si alespoň zdání normálnosti. Takže nasrat ty pohlavně přenosná nemoci (STD) jednoho bláznivého žida, letíš do odpadu! ()

melloun 

všechny recenze uživatele

Klasický gendrově vyvážený a korektní Netflix. Postavy nejsou zrovna sympatické, ale nakonec jsem si na většinu zvykl. Jediný kdo mě fakt bavil, byl kapitán Lorca. Možná i proto začátek moc neoslní. Navíc příběh se buduje docela pomalu, ale v půlce první série to chytne drajv, který vydrží skoro až do finále. ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dobře natočený seriál, který má trochu problém v tom, najít co vlastně chce být a hrozně se tu pere snaha být moderní, temný a akční s touhou zachovat poetiku prvního ST seriálu s původní posádkou. A někdy to funguje víc, někdy míň. Respektive, ono to většinou funguje fakt docela dobře, jednotlivé díly jsou fajn a stejně tak postavy (Tilly na hrad!) a jestli někomu vadí, že tu hlavní postava žena, že jsou tu homosexuální postavy, tak je to blb, protože jsou vesměs docela dobře napsané. Jen to na mě jako celek prostě působí až moc sterilně a bez duše. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dávno před vysíláním první epizody se v debatách řešily dvě otázky. Je to vůbec Star Trek? A bude to dobrý seriál? Po dvou sezónách je odpověď na první otázku jednoduchá - NE. Co se mohlo změnit, to se taky změnilo. Klingoni, uniformy, design lodí, počítačové rozhraní. Lehce před-TOSovskou dobu připomíná jen Sarek, pár tónů znělky, politická situace, sem tam nějaký povědomý zvukový efekt a posledních deset sekund patnáctého dílu. Ovšem největší změna se udála v charakterech postav a zápletkách epizod. Klasické uměřené chování a sebekázeň zmizelo bůhvíkde. Morální poučení a etické dilemata, na kterých stály všechny předchozí seriály, jsou buď jen lehce naznačené, nebo je scenáristé rovnou vynechali. Jak kdosi trefně napsal, "Star Trek je o společnosti, která vystoupala na vrchol a dokázala se na něm udržet." Z Discovery mám pocit, že lidé sklouzávají zpátky do průměru. Obavy ohledně politického aktivismu se naplnily tak napůl. Homosexuální postavy v ději jsou vyloženě samoúčelné. Zápletku nijak neobohacují, což není nic pozitivního, ale ani nic v zásadě negativního. Odstrašující příklad z Doctora Who se naštěstí neopakoval. Narážek na současnou politiku a společenskou situaci se bohužel autoři nevzdali. Odpověď na druhou otázku je krapet složitější. Špičkovým seriálům posledních let Discovery konkurovat pochopitelně nemůže. Pokud ji srovnám se stejnou žánrovou a váhovou kategorií, tak mi The Orville vychází jako o kus lepší. Má uvěřitelnější a zajímavější charaktery s fungujícími vztahy. Také epizody mi přišly zajímavější a jednoznačně podnětnější. Druhá sezóna Discovery dopadla ještě hůř. Zaregistroval jsem snahu navázat na TOS a přiblížit se standardnímu rytmu Star Trekovských seriálů, ale scenáristé do toho hodili vidle a vznikl strašlivý paskvil, který nedrží pohromadě sám, natož v součinnosti se zbytkem kánonu. Čím dál otravnější Michael "jsem jako kapitán, ale lepší" Burnham a neschopnost jakkoliv polidštit zbytek posádky lodi, natož pochopit alespoň elementární hodnoty Star Trekovského univerza, mě donutili STD zavrhnout. Snesu hodně, i Neelixe jsem si oblíbil, nové Borgy přijal a Delfskou oblast nerozporoval, ale tohle je moc. ()

Hyb_rid 

všechny recenze uživatele

Hodně solidní sci-fi seriál s licencí ST ... přesně tak líbivý vizuál koncepční dějový linka s občasnými spin-offy ale ve výsledku kdyby se to jmenovalo jen Discovery tak by se nezměnilo vůbec nic jen by si museli vymyslet nové insignie a změnit design lodi. Kdybych poměřoval se zbytkem ST franchise a hrabal se v tom jestli Discovery zapadá do univerza, časové linky atd. tak by hodnocení bylo dost slabé nicméně za celou dobu jsem asi ani jednou neměl pocit, že sleduju ST. ()

Galerie (1 179)

Zajímavosti (29)

  • Červený kvet "Fredalia," ktorý rastie na planéte Kaminar, bol scenáristkami (Bo Yeon Kim a Erika Lippoldt) pomenovaný na počesť ich kamaráta a fanúšika Star Treku - Fredericka Kima, ktorý zomrel následkom aneuryzmy mozgu. (koba)
  • Kaptián Pike (Anson Mount) se objeví v žluté uniformě, což byla v původní sérii velitelská uniforma. Počínaje Novou generací (od r. 1987) se změnily uniformy a červená je velitelská. (merlinovic)

Související novinky

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

19.04.2023

Tak se fanoušci Star Treku přece jen dočkají nového filmu. Místo návratu party okolo Chrise Pinea (Dungeons & Dragons: Čest zlodějů) ale nakonec jako první dorazí snímek s názvem Star Trek:… (více)

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (více)

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.… (více)

Reklama

Reklama