Star Trek: Discovery (TV seriál)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2017 - 2018, 11 h 15 min (Minutáž: 39–50 min)

Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Shazad Latif, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Jason Isaacs, Wilson Cruz, Michelle Yeoh, Jayne Brook, James Frain, Mary Chieffo, Emily Coutts, Sara Mitich, Ronnie Rowe, Kenneth Mitchell, Rekha Sharma, Christopher Russell, Chris Violette, Chris Obi, Rainn Wilson, Tasia Valenza, Mia Kirshner, Dwain Murphy, Terry Serpico, Raven Dauda, Bonnie Morgan, Maulik Pancholy, Damon Runyan, Grace Lynn Kung, Conrad Pla, Elias Toufexis, Clint Howard, Dennis Andres, Jonathan Whittaker, Katherine Barrell, Peter MacNeill, Milton Barnes, Izaak Smith, Michael Boisvert, Billy MacLellan, Melanie Nicholls-King, John MacDonald, Bart Badzioch, Wilson Cruz (a.z.), Chris Obi (a.z.), Mia Kirshner (a.z.), Mary Chieffo (a.z.), Conrad Coates, Anson Mount, Alan Van Sprang, Tig Notaro, Rebecca Romijn, Rachael Ancheril, Aldis Hodge
  • cashflower

Celkom sľubný potenciál z úvodu, či už z obstojne zvládnutých myšlienok abo z celkovej kvality vizuálneho prevedenia, je pochovaný v sentimentalite a patetičnosti (aj keď cielene, tak predsa ich Netflix mohol dať na prijateľnejšiu úroveň), podčiarknutý sem-tam logickými chybami. Naivita v niektorých pasážach sa taktiež nedá prehliadnuť.. ..z toho čo môže zaujať, by som poukázal na nový typ pohonu (alternatíva k warp pohonu) na báze symbiózy.. ..videná celá prvá séria, no po cca ôsmom diely prestáva baviť, nakoľko negatívne (vyššie uvedené) prvky sa každou epizódou len prehlbovali a sľubné úvodné časti ostávali v zabudnutí, nehovoriac o totálnej šaškárni (tu mi to hraničí až s úplnou amatérštinou, ktorej sa opäť dalo vyhnúť) v alternatívnom vesmíre -> aj keď musím uznať, že posledná epizóda prináša viac na svetlo "sofistikovanejší" plán tvorcov, ako naložiť s dejovou linkou seriálu, vrátane jej psychologického profilu.. po prvej sezóne --40%-- ..pre mňa zatiaľ najslabší Star Trek..(13.2.2018)

Nemůžu dát víc, ačkoliv jsem původně chtěl. Po celou dobu první série se seriálu daří držet skvělé tempo, které bohužel v posledních dvou epizodách spadne a vše tak nějak vyšumí do prázdna. Chválím drsnější pojetí, trochu rozporuplně vnímám přechod ke kontinuálnímu příběhu bez uzavřených epizod a nekompromisní cliffhangery na konci každého dílu - od původních star treků jde o jasný přechod k mainstreamu. Na druhou stranu si nemyslím, že by starý model v dnešní době mohl uspět a celý příběh je opravdu skvěle napsaný, dostal mne už v první epizodě. Nakonec pochválím výběr herců, tahle posádka se opravdu povedla.(12.3.2018)

Hodnotit tento seriál ze startrekovského vesmíru je trochu složitější. Začátek Vás moc neoslní a říkáte si, že to bude znova "klasický" Startrek jen s jinou posádkou a navíc né úplně sympatickou. Co se, ale nestane, každé 3-4 díly se tento seriál vydá zcela novým směrem, který Vás překvapí a pokaždé je tato změna lepší a lepší, až se v mých očích vyhoupl nový Startrek na 4 hvězdy. Nejoblíbenější postavy: kapitán Lorca a kapitánka Phillipa Georgiou. Přeji druhé sérii aby úspěšně navázala na konec první...(1.3.2018)

• Gimp

Nejsem trekkie (díky bohu) ale taky nejsem úplnej buran a tak vím, že Star Trek není jen "žij dlouze a blaze" ale taky: "Kapitánův lodní deník, hvězdné datum bla bla, dodatek..." a uzavřený příběh na jednu epizodu s ponaučením. Takže tohle není Star Trek, ale nějaká podivnost s cliffhangerama a rozplizlejma vývojema postav co jsou mi veleuprdele. Balím to po 4 dílech.(7.3.2018)

Za mě dobrý. Má to promyšlenej navazující děj nabušenej zvratama (nikoli zvratkama), některý fajn postavy a na tu hlavní si člověk po chvíli zvykne, výprava je takřka epická a ani těch nesmyslů (zvratků) tam moc neni, což je u ST docela zázrak (mrk mrk na tebe Voyagere!). I když ono to možná bude tím, že to ST zase až tolik není a právě proto mě to možná bavilo. Jen škoda toho posledního dílu, kterej byl vůči ostatním epizodám poněkud... slabší.(14.2.2018)

• - Seriál se odehrává v „základní“ verzi vesmíru světa Star Treku, nikoliv v alternativní časové linii známé také jako „Kelvinova časová osa“. (Veskoslav)

• - Admirál Katrina Cornwellová (Jayne Brook) spomína, ako pred storočím kapitán Jonathan Archer (Scott Bakula) s posádkou lode NX-01 Enterprise navštívil planétu Qo'noS. Ide o udalosti zobrazené v epizóde Setkání u Broken Bow (2001) seriálu Enterprise. (koba)

• - Jedná se o druhý televizní seriál Star Trek, který představil ženu jako velitele. Prvním byl Star Trek: Voyager (od r. 1995), kde USS Voyager velela kapitán Kathryn Janeway (Kate Mulgrew). (Veskoslav)