poster

Théo a Hugo (festivalový název)

 • Francie

  Théo et Hugo dans le même bateau

 • Velká Británie

  Paris 05:59

 • Velká Británie

  Theo and Hugo

Drama / Romantický / Erotický

Francie, 2016, 101 min

Kamera:

Manuel Marmier
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Amalberga
  *

  Film na mne působil jako instruktáž Co dělat, když máš nechráněný styk s člověkem nakaženým HIV plus dvacet minut sexu v klubu. Oba hlavní hrdinové jsou tak trochu idioti (jeden při sexu s cizí člověkem nepoužije kondom, druhý flirtuje stylem: "máš moc hezký penis, takový jemný, chtěl bych si s ním celý den hrát." Většinu filmu sledujeme naše hlavní postavy, jak někam jdou nebo jedou, nakoukneme do ulic Paříže, nemocnice, metra a dalších míst. Dost jsem se nudila, nechápu, jak film mohl vyhrát nějaké ocenění.(2.9.2017)

 • fredisek
  *****

  Buď budete rádi, že prvních dvacet minut skončilo, nebo toho budete litovat. Nejděsivější na tom filmu je, že v něm dva kluci najdou ideální vztah, od počátku bez vytáček a her "kdo zavolá první", cestou, kterou vztah najít rozhodně nechcete.(22.3.2016)

 • petrsv
  ****

  Velmi zvláštní film, rozhodně ale díky za něj. Myslím, že šikovný střihač by mu pomohl. Trochu bych poupravil obsah - klub je sice v podzemí, ale undergroundovým bych ho nenazval. Jedná se prostě o gay sex klub, kam se chodí prakticky jen za sexem. Kluci nejsou cizinci ve smyslu, že by byli z jiné země, kupodivu jde o typické (a hezké) Francouze. Souhlasím s tím, co napsal fredisek - kluci budou mít jistě krásný vztah, ovšem takový způsob jeho vzniku si asi nikdo nepřeje.(22.3.2016)

 • mardun
  *****

  Vetsinou vztah zacina tim, ze se s nekym seznamim, pak s nim chodim a skoncime v posteli po nejake dobe. Zde v tomto filmu je to opacne. Zde se zacina tvrdym sexem v Gay clubu a po 20 minutach zivocisneho sexu (unsimulated) se postavy zacinaji rozvijet. Theo je klidnejsi a Hugo hysterka. Mezi kluky zacina krasny vztah, za ponekud nechtene neobvykle situace. O to vice muze byt vztah silnejsi a pevnejsi. Podivejte se na interview https://vimeo.com/187635166(14.8.2018)

 • MickeyStuma
  *****

  Syrový příběh o vztahu gayů, o zodpovědnosti a řešení daných problémů. Francouzští tvůrci se s tím nikdy nemazlili a tak nám hned na začátku předloží hodně razantní čtvrthodinovou scénu gay grupen sexu někde v nočním klubu, který rozhodně není pro slabší povahy a hlavně odpůrce homosexuality. Takto natvrdo prezentované uměleckou kamerou s doprovodem elektronické progresivní hudby snad natočeno ještě nebylo. Kdo tohle vydrží, čeká ho následně vcelku zajímavý příběh dvou mladíků, kteří si to tam spolu rozdali, avšak jeden z nich nepoužil kondom a druhý se léčí na HIV. Děj tak sleduje jejich počínání a rozvíjející se vztah mezi sebou. Z filmu jde nejvíce cítit vliv tolerance od společnosti a tak asi není ani náhodou, že ve scéně, kdy si oba chlapci jdou koupit kebab, jim prodavač bez okolků na sobě prozradí že je ze Sýrie a že neutekl kvůli válce, ale kvůli svobodě. Děj se odehrává v jedno ráno a tak je divákům občas prezentován aktuální čas. Snímek by bez problémů mohl sloužit i jako instruktážní film pro poučení gay komunity, neboť je tu probírána naivní nevinnost v hořké realitě s odezvou mezi nadějí a zoufalstvím. Ulice noční Paříže působí jako kulisa velmi impozantně. Pocit reality snad už více zvýraznit ani nešlo. Celkově to má hloubku a pocit sounáležitosti života jako takového. Snímek se dá rozhodně v této oblasti považovat za mistrovské dílo.(17.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace