Reklama

Reklama

Recenze (11)

Koly 

všechny recenze uživatele

Od THE VAULT OF HORROR jsem očekával standartně odvedený povídkový horror a ten jsem taky koneckonců dostal. S průměru film ale vytahuje dobrá pointa, kterou jsem vůbec nečekal. Nejvíc se mi líbila povídka č. 2 o chlápkovi, který tak dlouho buzeroval svou manželku, ať mu udržuje v domě pořádek, až nakonec uklidila i jeho. Filmové studio AMICUS mě opět nezklamalo. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Stejně jako v Tales from the Crypt přichází Amicus opět s pěticí lidí, kteří se sejdou na podivné místě a vypráví si tentokrát své sny. 1. Midnight Mess: Nelítostný vrah přichází zabít pro dědictví svoji sestru. Netuší že přišel do města plného upírů. Krátké, svižné a výborná originální scéna v restauraci - 4/5. 2. Neat Job: Pedantský manžel terorizuje svoji novou ženu s udržováním absolutního pořádku. Docela obyčejný námět se zcela očekávanou pointou a popravdě trochu nuda - 3/5. 3. This Trick'll Kill You: Stárnoucí kouzelník hledá v Indii trik, který by mohl ukrást. Spadeno má na trik s provazem, ale zahrávání se skutečnou magií se mu nevyplatí. Na mě trošku moc pohádkové - 3/5. 4. Bargain in Death: Jeden chlápek plánující falešný pohřeb, jeden falešný kamarád, dvojice vykradačů hrobů a pár pěkných zvratů v celkem morbidním příběhu - 3/5. 5. Drawn and Quartered: Zneuznaný malíř získá sílu voodoo a pomocí svých obrazů se mstí. Asi nejlepší a nejoriginálnější příběh se skvělými vražadmi a výbornou pointou - 5/5. Celková pointa pěkná, ale po Tales From the Crypt jsem ji tak nějak čekal, hodnotím za 3*. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Tohle jsem viděl ještě jako capart na RTL pod názvem Sklepení hrůzy. Amicus se zde znovu předvádí s povídkovým hororem, čerpajícím inspiraci v komiksech jako Tales from the Crypt. No a o čem že to je? Pětice mužů se výtahem dostane do sklepní místnosti, kde si začnou vyprávět své hrůzné příběhy. První je o chlápkovi, co po vraždě své vlastní sestry navštíví podivnou restauraci. Druhá vypráví o ženě, která už nedokáže snášet manželovo nesnesitelné puntičkářství. V následujícím příběhu se dozvíme, že zabít orientální kouzelnici kvůli odhalení jejího triku k bohatství rozhodně nevede. Čtvrtý je o muži, který se rozhodne přežít svůj vlastní pohřeb. No a v poslední povídce sledujeme umělce, jehož obrazy dokážou zabít... Kvalita jednotlivých segmentů není tentokrát rozkolísaná, každá je svým způsobem originální a zábavná. Snímek tak jde doporučit nejen "povídkářům", ale i fandům žánru obecně. ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Zdánlivě náhodné setkání pětice můžů, kteří ale mají něco společného. To, co je spojuje, je zvláštní sen každého z nich a jednotlivé sny jsou náměty pětice příběhů a všechny mají něco společného. Chamtivost, zlovůli a následné morální ponaučení. Příběhy ani zdaleka nedosahují stejné kvality. Tematicky jsou sice zajímavé, ale zpracování už je trošku horší. Spíše než hororově pak působí některé poněkud groteskním dojmem. První kousek (Midnight Mess) jako by tématem i vyzněním vypadl z Drákulova švagra. Vyloženě komediální je povídka druhá (The Neat Job), pro mě i nejhorší. Třetí (This Trick’ll Kill You) je stále slabý průměr a spíše rozesměje, než vyděsí. Čtvrtá (Bargain in Death) už má díky tématu "pohřbení zaživa" dobrý náběh na solidní podívanou. Poslední, "voo-doo" námět (Drawn and Quartered) už i trochu kvality poskytne a spolu se závěrečnou pointou celé antologie zachraňuje výsledny dojem. Ale ten ani tak neni příliš dobrý. Další šedivý průměr v rámci povídkových filmů. A pokud to snad někomu připomíná o rok starší "Tales from the Crypt", není to náhoda. The Vault of Horror taktéž načerpal většinu námětů ze stejnojmenného komiksu a je jakýmsi pokračováním výše zmíněného filmu. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Mám rád tyhle barvotiskové příběhy podle starých comicsů, kdy máte od začátku tušení, jak příběh dopadne. A samozřejmě víte, že hlavní hrdina zhyne bídně odpornou smrtí. Pět povídek, pět hrdinů a pět životních příběhů, které byste nechtěli zažít. Ač mám rád upíry, tak zdaleka nejzábavnější mi přišel Předčasný pohřeb. Hřbitovy mají své kouzlo, když je noc a mezi hroby se válí kotouče mlhy. A pokud má někdo plán, jak vytěžit z vlastní smrti, pak je o zábavu postaráno. Malíř, co si opatřil voodoo, až pozdě pochopí, že s čím kdo zachází, s tím také schází. Hrůzný sklep byl spíše groteskou a výlet do Orientu připomněl, že magii je třeba brát vážně. Šestákové, béčkové, zábavné. ()

Zajímavosti (1)

  • Jako původní autoři povídek jsou uvedeni Al Feldstein a William M. Gaines, ale povídka č. 4 - "Bargain in Death" je nepřiznaným plagiátem klasické hororové povídky "Jedné letní noci" od Ambrose Bierce z roku 1906. (Flaxik)

Reklama

Reklama