Fatt (Nick Cheung) je tichý zádumčivý samotár s nezvyčajným koníčkom: je totiž exorcistom. Vo svojej pracovnej náplni má vyháňať zlých duchov, ktorí sa rozhodli znepríjemňovať život nám, pozemšťanom. Jeho posledným dielom bolo vyháňanie ducha malého dievčaťa, ktoré prišlo o život pri požiari spolu so svojim otcom. Celý obrad bol natočený na kameru a zdieľaný na internete, kde sa stal obrovským hitom. Fatt je totiž uznávaným odborníkom vo svojom odbore, a tak zákonite priťahuje pozornosť. Jednou z tých, čo sa túžia dostať do jeho blízkosti, je aj reportérka Fong Zi-Ling (Sisley Choi), ktorá by s nim rada natočila interview. Byť rešpektovaným exorcistom má však aj tienisté stránky, o jeho osobu prejaví záujem aj jeden nahnevaný duch, na ktorom už pohorelo niekoľko vyhlásených konkurentov. Ak sa mu Fatt v krátkom čase nepomôže pomstiť, stihne ho krutý osud... (beso74)

Marceloo

Muž, ktorý vidí duchov, je vo svojom okolí známy a ludia ho kvôli jeho daru uznávajú. Video z jeho činnosti sa dostane do rúk zapálenej reportérke, ktorá sa chce presvedčiť o tom, či si nevymýšla. Začne sa s mužom stretávať, lenže ešte nevie, že práve vstúpila do teritória zlých duchov. - U tohto hororu ma zaujali hlavne velmi sympatické postavy, čo sa mi u hororov z týchto krajín často nestáva. Hlavná myšlienka a schopnosti hlavnej postavy nie sú v tomto žánri úplnou novinkou, ale fungujú sebaisto a snažia sa vyhýbať opakovaniu niečoho, čo už bolo videné. Na scenári je vidieť, že tvorcovia boli pre tento projekt naozaj zapálení a chceli z neho vyťažiť čo najviac. Preto mi ich je trochu lúto, pretože zo šiestich uvedených nominácií nedokázali zvíťaziť ani v jednej kategórii. ()

sniper18

Takéto filmy o duchoch teda môžem. Klasických ducharín je už aj tak viac, než dosť a tak ma vždy poteší nejaký nový pohľad na vec a ako som si už zvykol, na Hong Kong sa v tomto ohľade môžem vždy spoľahnúť. Rozhodne sa nejedná o štandardný horor, ten je tu až na poslednom mieste, skôr je to taká sympatická temná, ale aj tak pomerne príjemná fantasy rozprávka. Celkové univerzum je dobre zvládnuté a páčilo sa mi aj to množstvo inak podaných prvkov, ktoré tento film radikálne odlišujú od iných s podobnou tématikou. Veľkým plusom je aj samotný Nick Cheung, ktorého som si v posledných rokoch dosť obľúbil, nielen, že mu nechýba charizma a ani s herectvom na tom nie je vôbec zle, ale páčilo sa mi, ako tu podal svoju postavu. Je tu jednoducho taký sympatický exorcista, ktorý sa na rozdiel od mnohých iných filmov celý čas neľutuje, že má takéto schopnosti, ale jednoducho ich má a tak ich využíva a pomáha všade, kde treba, rovnako to nie je ani žiadny samotár, ale kľudne mu kedykoľvek vypomôžu aj gangsteri, s ktorými sa priatelí a podobne. A zo zvyšných postáv ma už bavili hlavne ženské postavy a vodca gangu. Jedine ma mrzí, že tá hlavná dejová línia mi neprišla dosť zaujímavá, síce spočiatku som v nej cítil potenciál a pár scén sa mi páčilo, ale inak mi to väčšinu času prišlo až moc priemerné. Omnoho viac sa mi páčila napríklad romantická línia, ktorá prinesie zaujímavý vzťahový trojuholník a niekoľko výborných scén, ale očakávane to nemá až tak moc priestoru. Po hororovej stránke to samozrejme nefunguje, ale o to sa tu ani nikto nesnažil, hlavne, že svet duchov je podaný zaujímavo. Navyše nechýba ani pár akčných scén, ktoré to trochu osviežia, aj keď skôr len takých priemernejších súbojov a občas to spestrí aj humor. Ale určite musím pochváliť aj vizuálnu stránku, jedine efekty nie sú dokonalé, ale aj tie sa nesú v zaujímavom štýle a tak aj toto beriem za klad. Takže celkovo síce nemôžem hodnotiť lepšie, tá hlavná dejová línia ma zase až tak nebavila, inak som ale dosť spokojný, kladov je tu viac než dosť a filmy, ktoré sa na svet duchov pozerajú zase trochu inak vždy uvítam. 67% ()

*CARNIFEX*

Nebyť tých príšerných CGI efektov, zrejme by táto pomerne originálne poňatá ducharina vôbec nedopadla zle. Lenže ani samotná atmosféra nebola dostatočne "temná", tak čo s tým? Každopádne, opäť je to polovičná práca, s pár zaujímavými momentmi, ktoré najmä v prvej polovici zabíjajú nasladené romantické pasáže. Skutočne nemám úplne jasno, ako toto "oznámkovať". Možno dve, možno tri, som akýsi zmätený :) lebo príbeh ako taký pomerne zaujal. Akurát to prevedenie občas krívalo na jednu (obe?) nohy .. - 50% ()

kikuka

Nebolo zlé. Len vlastne neoriginálne. A nerozhodné, miestami stratené v ústrednej zápletke a vedľajších líniách a tom, či a prečo je emocionálne strohý, plochý a z toho prechádza do emotion galore v doslovnom prevedení. Trochu horror, trochu nie. Trochu tormented soul, trochu nie. Trochu Constatnine, trochu nie. ()

Rodriguez

Romantický horor? No to mě ho vyndej :-D Nevěřil jsem, ale na konci filmu jsem procitl a tohle se fakt nedalo! Duchařské filmy a zvlášť z Japonska, Koreje apod. mě nevadí, ale aby se vymítač duchů zamiloval do ducha co za ním furt leze?! 20% ()

Cedr

Překvapivě velmi zábavná duchařina, která je hororová spíš jen námětem a cítila by se lépe v kategorii temné fantasy se slušnou dávkou romantiky a občasného humorného odlehčení. Zápletka je příjemně jednoduchá a slouží jen jako naprosto postačující prostředek pro charismatického exorcistu Nicka Cheunga. Oproti jeho předchozímu režisérskému pokusu je Keeper of Darkness výrazně konzistentnější. Zatímco o Hungry Ghost Ritual byl scénář velkou slabinou, tady je definitivně silnou stránkou. Pochopitelně nejde o vypiplaný masterpiece srovnatelný s HK špičkou (ala Infernal Affairs) ale v rámci žánru jde o velmi příjemné překvapení. Jde o relativně prostou story, ale právě díky tomu působí velmi sympaticky. Viditelnou láskou k žánru působí poctivým dojmem, který mi připomíná něco jako Sam Raimi po hongkongsku. Trikově jde pochopitelně o CGI fest, který definitivně nevyděsí, ale v rámci možností rozhodně neurazí. Temná horror/fantasy stylizace se atmosfericky celkem povedla. Po Hungry Ghost Ritual bych nejraději Nick Cheunga viděl spíš jen pod taktovkou ostřílenějších režisérů, v Keeper of Darkness však Cheung nabízí záhadně chytlavou podívanou, která je v současné HK kinematografii dost vzácná. ()

VasaX

Musím se přiznat, že mě to vlastně bavilo. Tohle je takový romantická horroromedie. Co chvíli střídá ty tři polohy, a mě tak nějak celý film přišlo, že je to vlastně hlavně parodie, co si dělá srandu z korejských horrorů a romcomů zároveň. A když se na to člověk začně dívat trošku s nadhledem, že kde co je narážka či vtípek, tak to začne fungovat. A to i ty CGI efekty, které jsou občas dobré (ucházející) a občas až okatě laciné. A tohle mé podezření podtrhuje konec, který má asi tři body, kdy člověk čeká titulky, a ono nic. A přibližně jeden romantický, druhý komický a třetí hororový. Já jsem za tuhle hříčku rád, a díky ní mě to celé bavilo až na extra hvězdičku navíc. ()

beso74

Čo je asi tak na filme najdôležitejšie? Triky? Herci? Či vari výprava? Pre mňa osobne príbeh a scénar. V tomto prípade nenechal Nick Cheung nič na náhode a natočil si film v hlavnej úlohe so sebou samým podľa scénara, ktorého autorom je - opäť Nick Cheung. A divák má možnosť zoznámiť sa so sympatickou postavou vyšitou ako z westernu s Clintom Eastwoodom, mlčanlivým bojovníkom, ktorého zbraňami nie sú prekliato nízko zavesené kolty ale voda, svetlo, soľ, elektrika a niekoľko ďalších vychytávok. Výsledok je síce ťažko označiť ako horor, je to skôr žánrový zlepenec miešajúci ázijskú všehochuť - duchovia, gangy, pästne a iné súboje, tetovanie, vysoký zmysel pre česť a povinnosť, plus nejaký ten ich komediálny (ne)vkus, skrátka, chýbali tu už len draky a bolo by tu fakt všetko. Ale tento zlepenec podáva príbeh, ktorý má niekoľko rovín, Fattova minulosť sa otvára len pomaličky pomaly, rovnako ako aj tragická udalosť, pre ktorú ho teraz sužuje jeden z duchov. Navyše je to aj originálny milostný trojuholník, v ktorom vzhľadom k povahu hongkongskej kinematografie a jej postoju k happy endom je až do konca veľmi otvorený. A aby som nezabudol, je tu spusta duchov, takmer na každom kroku ( podľa čínskej tradícii duše tých čo zahynuli tragickou násilnou smrťou, či už vlastným alebo cudzím zavinením musia nejaký čas pobudnúť na zemi) a vizuálne vcelku očarujúci svet, v ktorom podobne ako napríklad Dark City si slnečného svetla príliš neužijete. Najslabšou časťou filmu sú tak asi triky, ale povedzme si na rovinu, trikami nabrúsených filmov, pri ktorých zíva divák nudou je už aj tak dosť, naopak možnosť dostať nejaký nový príbeh je čoraz zriedkavejšia a vzácnejšia... ()

Raziel811

Celkem klasická duchařina, tedy na Asijskou produkci. Škoda, že snímek nemá větší napětí a pouze část se odehrává v jiném světě. Kdyby měl celý snímek napětí a vizuál jako poslední třetina, byla by to pecka. Takto je to "pouze" slušný film. ()

lineker

Ghostbusters romantika o vymítači, který se zamiluje do ducha přebývajícího v domě, kam se jako dítě nastěhoval se svojí matkou. Divné po stránce hororové, silnější v samotném závěru v romantické rovině. ()