Vavča

Manžel Kareny Lam se rozhodl debutovat jako režisér, vybral si docela náročnou látku na téma zakázaných vztahů, Jacky Cheung jako pastor Marco a Karena Lam jako Michelle, jeho spolupracovnice z neziskovky se po letech potkají a mají rozhodně na co vzpomínat a nebude to jen příjemné. Domnívám se, že pointa příběhu a celkově adaptace divadelní hry nebyla doražena úplně dokonce, trochu ten závěr klopýtá (rád bych četl originál). Nicméně křesťani jsou docela zajímavá cháska (pouze k pozorování, nechtěl bych žít ve společnosti, kde by ten proud dominoval), takže pozorovat jak protestant bojuje s pokušením má svoje výhody. Střet dvou lidí přeroste postupně až něco mnohem vážnějšího, příběh se postupně odkrývá, buduje se napětí, film si jde v klidu svým tempem. Excelentní miniroli tady vysekl Atnhony Wong, který prostě ovládl plátno na část filmu, problém je, že mi ten závěr nepřijde úplně správně vygradovaný, úderný, i když asi chápu, o co tvůrcům šlo. Pokušení, arogance jsou někdy v ruku v ruce s falešnou skromností a morálkou. Rozhodně zajímavý titul, Karena se po mateřské pauze postupně dostává k zajímavějším filmům, v roce 2015 nic výrazně povedeného neměla, zde ukazuje, že rozhodně nic ze svého umění nezapomněla, letos snad chytne minimálně jeden povedený snímek, talentovaných hereček je v Hong Kongu a okolí málo a v generaci pod 20 and 20 let zatím žádné velké přísliby nevidím. ()