poster

Pozdravy z Fukušimy

 • Německo

  Grüße aus Fukushima

 • Velká Británie

  Greetings from Fukushima

  (festivalový název)

Drama

Německo, 2016, 104 min

Režie:

Doris Dörrie

Scénář:

Doris Dörrie

Kamera:

Hanno Lentz

Hudba:

Ulrike Haage
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • troufalka
  ****

  Německý film v neněmeckém prostředí.(16.1.2019)

 • gulista
  ****

  Príbeh dvoch zlomených žien, ktoré obe v živote niekoho stratili, sužuje a stále viac trápi a zožiera čin vykonaný zo strachu, aby ich postupne spojili a zaťažené a prenasledované svojimi démonmi nakoniec smerujú k vzájomnénu ovplyvneniu, (seba)pochopeniu a vyrovnaniu sa. Zaobalený do čiernobieleho hávu s dokumentárnym momentom a emóciami na správnom mieste. Niekedy náhodne natrafíte na kvalitnú vec. Missing is living with ghosts. 75%(13.12.2018)

 • RoyBatty444
  ***

  Videné na lete z Tokia. Snímok je o zabehnutej neveste, ktorá si chce vyliečiť rany lásky, pomocou ľudom v rádioaktivitou a tsunami postihnutej Fukushime. Film je zaujímavý až dokumentárny so silnými osobnosťami a z časti duchovnou zápletkou. Klubová záležitosť.(5.6.2016)

 • EKLEKTIK
  *****

  "Atomová elektrárna je hned vedle." Další evropský film, který zpracovává téma fukušimské jaderné havárie, ale na rozdíl od filmu "Snoubenec z Tokia (Fukušima, má láska)", je tento snímek syrovým až nelichotivým příběhem ve kterém zní smích i pláč a jehož děj vypráví o potřebě někoho blízkého, nebo touze po porozumění bez dorozumění. Epicentrum vyprávění pak tvoří křehké přátelství staré gejši s mladou Němkou, která gejšin čajový servis z porcelánu ovládá se šikovností slona v porcelánu. Protože však Japonky mluví stejně dobře německy, jako Němky japonsky, jejich rodné jazyky nahradila lámaná angličtina.(22.10.2016)