Reklama

Reklama

Pozdravy z Fukušimy

  • Německo Grüße aus Fukushima (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Mladá Němka Marie (Rosalie Thomass) se vydává do Japonska do okolí jaderné elektrárny Fukušima, aby jako klaunka pomáhala místním, kteří žijí v provizorních podmínkách, protože se nemohou vrátit do svých domovů. Situaci ale nezvládá a chce odjet. Nakonec se však rozhoduje zůstat a pomáhat Satomi (Kaori Momoi), poslední gejše, která se vrací do zničeného domova v zakázané zóně. I přes kulturní rozdíly se postupně ženy sbližují a navzájem si pomáhají s vyrovnáním se s vlastní minulostí. Lehce mysteriózní film uznávané režisérky Doris Dörrie doprovází intimní hudba Ulrike Haage. (Filmový festival Litoměřice)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (4)

RoyBatty444 

všechny recenze uživatele

Videné na lete z Tokia. Snímok je o zabehnutej neveste, ktorá si chce vyliečiť rany lásky, pomocou ľudom v rádioaktivitou a tsunami postihnutej Fukushime. Film je zaujímavý až dokumentárny so silnými osobnosťami a z časti duchovnou zápletkou. Klubová záležitosť. ()

gulista 

všechny recenze uživatele

Príbeh dvoch zlomených žien, ktoré obe v živote niekoho stratili, sužuje a stále viac trápi a zožiera čin vykonaný zo strachu, aby ich postupne spojili a zaťažené a prenasledované svojimi démonmi nakoniec smerujú k vzájomnénu ovplyvneniu, (seba)pochopeniu a vyrovnaniu sa. Zaobalený do čiernobieleho hávu s dokumentárnym momentom a emóciami na správnom mieste. Niekedy náhodne natrafíte na kvalitnú vec. Missing is living with ghosts. 75% ()

EKLEKTIK 

všechny recenze uživatele

"Atomová elektrárna je hned vedle." Další evropský film, který zpracovává téma fukušimské jaderné havárie, ale na rozdíl od filmu "Snoubenec z Tokia (Fukušima, má láska)", je tento snímek syrovým až nelichotivým příběhem ve kterém zní smích i pláč a jehož děj vypráví o potřebě někoho blízkého, nebo touze po porozumění bez dorozumění. Epicentrum vyprávění pak tvoří křehké přátelství staré gejši s mladou Němkou, která gejšin čajový servis z porcelánu ovládá se šikovností slona v porcelánu. Protože však Japonky mluví stejně dobře německy, jako Němky japonsky, jejich rodné jazyky nahradila lámaná angličtina. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama