poster

Jonathan

 • Německo

  Jonathan

 • Německo

  Jonathan ein Film von Piotr J. Lewandowski

Drama

Německo / Francie, 2016, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • evulienka3
  *****

  Jonathan patrí k tým filmom, ktoré vás dokážu dostať vďaka svojej jednoduchosti a vnútornej emocionálnej sile podanej výpovede. Dokonalé po každej stránke. Príbeh, herci, prostredie, obraz, zvuk všetko v perfektnom súlade. Film v ktorom nič nie je navyše a zároveň mu ani nič nechýba, tomu sa hovorí priamy ťah na bránu teda v tomto prípade diváka.(22.11.2017)

 • izmi
  *****

  Nebývale silný příběh, který zaujme perfektním výtvarným zpracováním od prvního momentu. Drsný život na farmě si jeho obyvatelé dělají ještě drsnější a nelítostnější, neboť roky tají pravdu, roky žijí v nelásce a v nevyřčených křivdách. Neúnosná situace nakonec samozřejmě vygraduje už tak těžkým okamžikem, kdy otec umírá na rakovinu a mladý Jonathan se ze všech sil snaží být tak zodpovědný, až ztrácí sám sebe. Křehká rovnováha se poruší příjezdem otcova dávného přítele, který je víc, než přítel a dávná pravda může konečně být vyzdvižena na světlo světa. Všechny role perfektně zahrané, scény emotivní a silné, příběh tak lidský a pravdivý, jak jen dokáže být příběh chybujících lidí, posléze hledajících odpuštění a pochopení druhých.(17.4.2017)

 • kolemjdouc
  *

  ústřední motiv zdá se být dobrý ale zpracování ledabylé.Scénou dvou nahých mužů jednoho umírajícího a jednoho utěšujícího a detailů to totálně zazdili .Tohle Ron Burgovi dlužil? nejsem puritán ale tohle filmaři přepálili.Zkusím se na film podívat ještě jednou jestli jsem něco nepřehlédla a viděla jsem stejný film jako hodnotitelé a třeba změním názor(7.2.2018)

 • Renfield
  ***

  Příběhově jistě zajímavý, žel dějem očekávaný a ne tak silný film. Totiž, problémem většiny "podobných filmů" je předem jasný závěr... v ději se potom čeká pouze na to, jak se k němu dostaneme, či jak bude natočen. U Jonathana tomu není jinak, i když dění na farmě a především kolem něj se vyvíjí zajímavě a zábavné jistě je. Ale po čase se objeví Burghardtův přítel Ron, příběh se začne věnovat především jemu (jim) a ztrácí na zajímavosti. Vše je totiž jasné od prvního poplácání, poté už přichází pouze to čekání. Celé to končí očekávaně, vzhledem k tomu, jak se děj nejen v úvodu vyvíjel, snad až příliš idylicky... 60%(6.1.2018)

 • Stanislaus
  ***

  Jonathan je příběhem jak o vztahu mezi umírajícím otcem a jeho synem, tak o odpuštění a lásce. I když se snímek zabývá silným tématem, měl jsem téměř celou dobu pocit, že tomu chybí potřebné emoce a hloubka, které by člověk u takového filmu očekával. Dějově nemá Jonathan moc čím překvapit, nabízí však skvělý herecký výkon Jannise Niewöhnera a pěkné exteriéry.(23.3.2020)