Nemocnice Motol

(pořad)
Dokumentární / Reality-TV
Česko, 2016, 18x40 min

Ordinace bez růžových brýlí! Syrová realita FN Motol! Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů. Obrovské nasazení zdravotníků, nemocných i jejich blízkých, jejichž osudy jsou vzájemně navždy spojeny. Příběh pacienta, který se dostane do nemocnice s nějakým problémem. Jeho problém se snaží lékaři řešit. Pacient je hospitalizován, absolvuje různá vyšetření, zákroky, jeho stav se mění, až ke konečnému propuštění z nemocnice. Příběhy se odehrávají v různých časových úsecích, někdy jde o desítky minut, ale většinou o týdny, v některých případech i měsíce. V centru příběhu je osud pacienta, kromě lékařů zde často vystupují i pacientovi nejbližší lidé. Děj příběhu je spojen se značnými emocemi. Jde o příběhy dětí různého věku od novorozenců po puberťáky, nebo dospělých, opět od lidí v produktivním věku až po důchodce. Příběhy střídají závažné případy, kde jde často o život, s méně závažnými. Všechny případy ale končí šťastně, buď úplným vyléčením, nebo výrazným zlepšením stavu pacienta. Patří sem příběhy z chirurgie, interny, ortopedie, spondylochirurgie, kardiologie, kardiochirurgie, pediatrické kliniky, kliniky dětské hematologie a onkologie, porodnice, neurologie dětské i dospělé a traumatologie. (TV Prima)

xxmartinxx odpad!

Porno, porno, porno. Není to nic jiného než užívání si utrpení lidí, samoúčelné a zcela prázdné. Že to někdo vnímá jako něco poučného, je směšné. Že se doktoři, jistě inteligentní lidé, dali přemluvit do tohohle bulvárního zneužívání pacientů (předpokládám, že si neuvědomují, co s tím televize dělá), je smutné. A lidi u televize uslintávají z toho, že vidí operaci kolene v detailu, a ještě mají pocit, že jsou tím nějak poučeni - i když reálné lékařské rady do života tenhle pořad nedává, místo toho sjíždí na perverzním sledování zničených lidí na dně, jak se bojí o svoje zdraví a životy. ()

Ainy

castor

Něco je špatně, neustále pochybuje divák sledující komerční televizi, která přišla s velmi solidní docu-reality show na nosné téma. Žádné umělé dramatizování, jen pár momentů, kdy přítomnost kamer tlačí lékaře do lehce patetických výjevů. A sestry do medových vět. Všichni, co jsme někdy v nemocnici nějaký čas strávili, víme, že všichni pospíchají a ne každý se dobře vyspal. I tak jsou pro mě tihle lidé na sále za machry. Jinak je to věcné, zajímavé, velmi intenzivní. Moderní medicína je dechberoucí, celé je to odvyprávěné bez zbytečných berliček a manipulativních situací. Tvůrci by jen nemuseli tak často skákat mezi konkrétními případy. Ale díky bohu za to, že se vše děje bez děsivých komentářů tvůrců a uplakaných zpovědí do kamer kohokoliv. Některé příběhy nedostávají dostatek prostoru, respektive bych na dvě minutky rád mrknul pod pokličku příběhů, jak dotyčný (třeba po náročné operaci mozku u epileptika nebo páteře u dospívající dívky) zvládá po pár měsících dál své bolístky. Má to své mouchy, ale jinak velmi fajn. ()

honajz

Naprostý souhlas s xxmartinxxem. Moje žena na to kouká jen proto, aby se dojímala osudy lidí, které nezná, zkoukla operace, které by v reálu nechtěla zažít, a možná i ocenila práci našich zdravotníků. Jenže tohle je reality show. A přijde mi nechutné, že zrovna z takového prostředí. Myslím, že některé věci by měly zůstat soukromé a intimní. Kolikrát jsem si říkal, proč asi lidé dali souhlas se svým natáčením a natáčením svých operací. Co je k tomu vedlo? Zkrátka to beru rovněž jako veřejnou prostituci, a smutné je, že zrovna u takových onemocnění. ()

6thSun

Nesmírně chvályhodný projekt, kdy si už po pár minutách uvědomí divák pohodlně rozvalený na gauči, jak obrovský štěstí má, že mu zrovna nic není. Zároveň má chuť začít se modlit k doktorům jako k nadpřirozeným bytostem, které vykonávají několikahodinové operace, s nekonečnou trpělivostí pacientům vysvětlují průběh procedury a navíc nepošlou natáčecí štáb do prdele. Prima po Ano šéfe! opět boduje, až na jednu zásadní věc. Zřejmě se sami zalekli náhlé serioznosti, takže do pořadu rychle našroubovali hudební předěly, jakoby vypadlé z nějaké debilní Superstar nebo něco. Nejen, že se to sem vůbec nehodí, ale navíc je to šíleně otravné, jednak svojí často frekvencí, jednak délkou. Je to dokonce tak zkurvený, že mně to brání v dalším sledování Nemocnice. Takže kdyby to náhodou vyndali, buďte tak hodní a dejte mi prosím vědět. ()

hous.enka

Díky Nemocnici Motol jsem objevila v televizi červené tlačítko, kde si můžu pouštět pořady ze záznamu. A teď vážně: tenhle projekt mi přijde perfektní a v českém prostředí jde o první vlaštovku, kdy se televize snaží ukázat reálný svět nemocnice, tj. místa setkání pacientů a lékařů. Ano, samozřejmě, že dobrý scénář a zajímavé (a vždy dobře končící) případy dělají své, ale mě fakt každý díl baví a těším se na další díly. ()

Langy10

Kazdy doktor, chirurg je pro me frajer. Takove zakroky jaky jsou doktori schopny delat, to je neuveritelne. Pro me naprosto spanelska vesnice. To bych dokazal spis slozit auto, i kdyz i v to to oboru jsem naprosty analfabet. Jsou to borci, desni technologie se rozviji vic a vic a nasi lekari jsou jeny z nejlepsich na svete a v tomto poradu date za pravdu ! ()

LadyPupu

Ohledně celkového zpracování bych pár námitek měla. Dramaturgie, časté hudební předěly mezi jednotlivými příběhy s logem Motol, místy chaotická časová posloupnost. Přesto se jedná o chvályhodný typ pořadu. ()

Master19

Byl jsem na tento fenomén zvědavý, ale jsem poněkud rozpačitý, až zklamaný. Nelze upřít klady v podobě minimalistického moderování a opravdu syrové nemocniční atmosféry. Zápory jsou ale na snadě: naprosto nepatřičné předěly a vyznění do prázdna. Divák leží na gauči, cpe se brambůrkama, zapíjí je kokalkolou a dívá se na obézního chudáka s infarktem v televizi... ()

Castrator

No jo, jde o lékaře, tak pseudochytráčci a pseudomoralisté z ČSFD s jediným správným měřítkem vkusu dávají vysoká hodnocení jak diví, aby ukázali jak moc jsou uvědomělí. O medicíně se divák naprosto nic nedozví a nejde zde o nic jiného než pitvání se v lidském neštěstí a zdravotních problémech. Ubohost jako skoro všechny reality show, zde se aspoň nemluví sprostě a debilové se nedohadují, kdo je větší debil. Nevím jestli přístup k pacientovi mají ve FNM všichni zúčastnění lékaři takový, jaký zaujímají tady, ale vím jistě, že takovýto přístup v jiných zdr. zařízeních má málokterý felčar (nebo sestra). Takže to zase taková "reality" show asi nebude. ()

velkyvezir

Po prvních dvou dílech říkám: naprostá pecka. Člověk si uvědomí, na jak skutečně vysoké úrovní máme v Česku medicínu a že by si ti doktoři a zdravotnický personál opravdu zasloužili západní platy. Fakt pecka. ()

JamesSi

"Máte páteř nakřivo. A my vám jí s operací srovnáme." "A to je jako konečné řešení? Nebo budou ještě nějaké operace potom?" "Kolik vám je let? 12? Tak to by mělo být konečné řešení." Veselá/akční hudba. Nápis Nemocnice Motol. Pokud chcete voyersky sledovat vnitřnosti lidí jste na správné adrese. Pořad míchá bulvární snahu nahlížet dovnitř lékařské profese, do toho hudba zdarma z internetu a spousta reklamních přestávek. Výsledkem je guláš, který je naprosto nechutný, ale zároveň se na něj díváte z toho důvodu, aby jste zjistili, co tam všechno plave. ()

Saur.us

Reality show na dokumentární úrovni. Žádné zpovědi, žádná inscenace, jen čistá lékařská rutina. Snad jen kdyby ty předěly nebyly tak agresivní. ()

mardun

PLne se ztotoznuji s timto komentarem. Ainy ***** Člověk si při sledování uvědomuje, jaké má štěstí, že žije v České republice. Naše zdravotnictví je jedno z nejlepších na světě, akorát kvůli nedostatku financí, odcházejí mladí a schopní lékaři do zahraničí. Bojím se doby, a ta není daleko, že mě nebude mít kdo operovat, a pokud jo, tak nejdřív za x let, že neseženu odborníka - specialistu, že záchranka nepřijede a nebo až za hodně dlouhou dobu, protože prostě nejsou lidi ... Kvalitní zdravotníci jsou na červené listině ohrožených druhů! ()

PetrKai

Nemůžu jinak, než dát průměrné hodnocení. Pořad je to sice zajímavý, ale pro psychiku diváka to není zrovna to pravé. ()