Nemocnice Motol (TV pořad)

Dokumentární / Reality-TV

Česko, 2016, 18x40 min

Pavel Klener

Nesmírně chvályhodný projekt, kdy si už po pár minutách uvědomí divák pohodlně rozvalený na gauči, jak obrovský štěstí má, že mu zrovna nic není. Zároveň má chuť začít se modlit k doktorům jako k nadpřirozeným bytostem, které vykonávají několikahodinové operace, s nekonečnou trpělivostí pacientům vysvětlují průběh procedury a navíc nepošlou natáčecí štáb do prdele. Prima po Ano šéfe! opět boduje, až na jednu zásadní věc. Zřejmě se sami zalekli náhlé serioznosti, takže do pořadu rychle našroubovali hudební předěly, jakoby vypadlé z nějaké debilní Superstar nebo něco. Nejen, že se to sem vůbec nehodí, ale navíc je to šíleně otravné, jednak svojí často frekvencí, jednak délkou. Je to dokonce tak zkurvený, že mně to brání v dalším sledování Nemocnice. Takže kdyby to náhodou vyndali, buďte tak hodní a dejte mi prosím vědět.(12.3.2016)

Byl jsem na tento fenomén zvědavý, ale jsem poněkud rozpačitý, až zklamaný. Nelze upřít klady v podobě minimalistického moderování a opravdu syrové nemocniční atmosféry. Zápory jsou ale na snadě: naprosto nepatřičné předěly a vyznění do prázdna. Divák leží na gauči, cpe se brambůrkama, zapíjí je kokalkolou a dívá se na obézního chudáka s infarktem v televizi...(8.4.2016)

• xxmartinxx

Porno, porno, porno. Není to nic jiného než užívání si utrpení lidí, samoúčelné a zcela prázdné. Že to někdo vnímá jako něco poučného, je směšné. Že se doktoři, jistě inteligentní lidé, dali přemluvit do tohohle bulvárního zneužívání pacientů (předpokládám, že si neuvědomují, co s tím televize dělá), je smutné. A lidi u televize uslintávají z toho, že vidí operaci kolene v detailu, a ještě mají pocit, že jsou tím nějak poučeni - i když reálné lékařské rady do života tenhle pořad nedává, místo toho sjíždí na perverzním sledování zničených lidí na dně, jak se bojí o svoje zdraví a životy.(20.3.2016)

Kazdy doktor, chirurg je pro me frajer. Takove zakroky jaky jsou doktori schopny delat, to je neuveritelne. Pro me naprosto spanelska vesnice. To bych dokazal spis slozit auto, i kdyz i v to to oboru jsem naprosty analfabet. Jsou to borci, desni technologie se rozviji vic a vic a nasi lekari jsou jeny z nejlepsich na svete a v tomto poradu date za pravdu !(20.5.2016)

• honajz

Naprostý souhlas s xxmartinxxem. Moje žena na to kouká jen proto, aby se dojímala osudy lidí, které nezná, zkoukla operace, které by v reálu nechtěla zažít, a možná i ocenila práci našich zdravotníků. Jenže tohle je reality show. A přijde mi nechutné, že zrovna z takového prostředí. Myslím, že některé věci by měly zůstat soukromé a intimní. Kolikrát jsem si říkal, proč asi lidé dali souhlas se svým natáčením a natáčením svých operací. Co je k tomu vedlo? Zkrátka to beru rovněž jako veřejnou prostituci, a smutné je, že zrovna u takových onemocnění.(7.5.2016)

• - Natočeno bylo 170 hodin hrubého materiálu. Na pořadu pracovalo 700 lékařů. Nejdelší byla operace mozku, která trvala 12 hodin. (M.B)