Naprostí cizinci

• Austrálie

Perfect Strangers

Komedie / Drama

Itálie, 2016, 93 min

Konverzačky moc nemusím, ale tohle byla parádně sladěná jízda plná nečekaných zvratů a skvělých vtipů. Zároveň však snímek výborně funguje i v dramatičtějších scénách a přemýšlivějším dokonce nabídne pár silných otázek k zamyšlení. Plus parádně hořký závěr. Celkově jsem se bavil prostě náramně. Opravdu nevídaně skvělý námět a scénář!(14.1.2018)

Večeře sedmi přátel, kde mobily vyložené na stůl symbolizují karty a aniž by musel přijet Billy the Puppet na tříkolce, tahle zpočátku nevinná hra se rázem mění ve hru o přežití (vztahů, přátelství).. Tragikomický rozměr dodává na realismu, nechybí břitký humor a když pomine „kouzlo zatmění“, přijde finále, které důvtipně vysvětí dosavadní konstrukt a přehnanou vyhrocenost. Tak u koho se sejdeme příště..? Co si budeme nalhávat, trocha té neupřímnosti dělá dobré přátele..(8.12.2017)

Na prvý pohľad sa nám zjavuje klasický scenár diskusie v grupe ľudí, kde sa postupne odkrývajú tajomstvá /začiatok ma teda skôr míňal/... ale.. máme tu zakomponovanú nápaditú myšlienku v podaní telefónu, sťaby moderného komunikačného prostriedka, ktorý nám na jednej strane “uľahčuje život”, no na druhú stranu nám môže priviesť zapeklité to situácie. Par krát sa mi stalo, že pri stavbe zápletiek mi chýbala logičnosť v argumentácii s emocionálnou stránkou, no celkový obraz filmu nám môže ponúknuť zaujímavý pohľad do psychológie človeka. Genovese si síce nelámal moc hlavu s lyrickou stránkou deja a akúkoľvek jemnosť v prevedení si ponechal v rukáve, nuž možno práve to robí tento snímok tým, čím ho robí. ---75%--- ...čerešničkou na torte môže byť záver filmu, ovšem ak ho uchopíme v tom duchu, v akom nám chcel byť naservírovaný... (28.6.2017)

Obsahuje SPOILERY......Jako jakási stylistická hříčka je to zajímavé, ale stačí jen maličko poodstoupit a střízlivé oko si nemůže nevšimnout, že je to celé nějaké divné. Opravdový problém se tam motá jen kolem toho chlapíka který svou partnerku podvádí hned na několika frontách. Všichni ostatní hrozně zveličují a hysterčí kolem víceméně nevinných záležitostí. To je v Itálii fakt takový prohřešek nenosit kalhotky? S přiznanou homosexualitou měl problém jen jeden chlap, ale bůhvíproč to bylo nakonec vykládáno jako problém celé skupiny.. Fotka která byla důvodem pro výměnu telefónů (a následnou nepochopitelně sebemrskačskou eskapádu) byla podle všeho sice za čárou ale pořád jen na úrovni flirtu.... Že si postavy nedokáží tyhle drobnosti v klidu vyříkat svědčí o lehké debilitě všech zúčastněných..A to je nepravděpodobné a jen pro efekt za vlasy přitažené.(13.5.2017)

Konverzačka ostrá jako břitva s nápaditým koncem. A je to film o tom, jak za málo peněz získat hodně muziky. V jednom bytě se pár přátel začíná pomalu smažit pod tíhou postupně odhalovaných tajemství a lží. Atmosféra graduje, a i když nepostrádá hodně vtipné scény, je to drama charakterů. Zatímco Měsíc na obloze překrývá stín zatmění, dosavadní přátelé (ne)dobrovolně vynášejí na světlo své vlastní temné stránky. Tady se scénář hodně povedl a civilně hrající herci ho ještě umocnili. /18. 8. 17./(18.8.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. února 2016 v Římě. (Stoka)