Naprostí cizinci

Perfect Strangers

Úplní cudzinci

Komedie / Drama

Itálie, 2016, 93 min

Když si chcete hrát na pravdu, dozvíte se pravdu. Je proto naprosto jasné, čemu budou účastníci té večeře čelit. Jde jen o to, kolik toho na každého z nich vyplave Sympaticky rozehrané, dobře zpracovaná lidská stránka a způsob, jakým se svými zjištěnými vyrovnávají. Jeden docela povedený coming out, byť možná až zbytečně patetický. I přes slušně rozehrané dramatické chvíli, konec se zmatní do neurčité zprávy, hlavně že jsme do zvládli, drahoušku. Škoda, že závěr není víc vygradovaný.(12.6.2017)

Obsahuje SPOILERY......Jako jakási stylistická hříčka je to zajímavé, ale stačí jen maličko poodstoupit a střízlivé oko si nemůže nevšimnout, že je to celé nějaké divné. Opravdový problém se tam motá jen kolem toho chlapíka který svou partnerku podvádí hned na několika frontách. Všichni ostatní hrozně zveličují a hysterčí kolem víceméně nevinných záležitostí. To je v Itálii fakt takový prohřešek nenosit kalhotky? S přiznanou homosexualitou měl problém jen jeden chlap, ale bůhvíproč to bylo nakonec vykládáno jako problém celé skupiny.. Fotka která byla důvodem pro výměnu telefónů (a následnou nepochopitelně sebemrskačskou eskapádu) byla podle všeho sice za čárou ale pořád jen na úrovni flirtu.... Že si postavy nedokáží tyhle drobnosti v klidu vyříkat svědčí o lehké debilitě všech zúčastněných..A to je nepravděpodobné a jen pro efekt za vlasy přitažené.(13.5.2017)

V jednoduchosti je krása. Postavy se domluví na menším sociálním experimentu, a ten se rozvine v naprostý konverzační masakr. A nutno podotknout, že hodně zábavný! Ano, je to více méně předvídatelné, protože co jiného očekávat z praní špinavého prádla na veřejnosti? Avšak dle mého je film tak dobře napsaný, že v každém momentu působí lidsky - sice absurdně, ale lidsky, nikoli vykonstruovaně. 8/10(8.5.2017)

Tak tento námet mám veľmi rád - uzavretá skupinka ľudí a tajomstvá medzi nimi, ktoré sa pomaly začnú vyplavovať na povrch... Navyše tento snímok v porovnaní napr. s filmom Carnage (2011) od R. Polanského ponúkol aj pridanú hodnotu, a síce úvahu o tom, ako veľmi a v akej miere sú už naše životy a komunikácia navzájom spojené s modernou technikou - bez telefónu ani na krok. Film o tom, čo sa môže stať, keď na jeden večer dovolíme svojim známym zdielať náš smartfón navzájom a tiež o tom, akoby to vyzeralo, keby sme na takúto nebezpečnú hru nepristúpili... Inak nezdá sa mi fér, keď niekto tvrdí, že tu na jeden večer bolo až príliš veľa konfliktov a tajomstiev, veľa sms a mailov.... A čo by ste chceli? Aby všetci pri tom stole celých 90 minút len popíjali víno, napchávali sa a nezáväzne klebetili? No to by potom teda už len bola zábava! A na druhú stranu prečo nie, šťastie aj smola majú niekedy čudnú tvár a ukážu sa práve vtedy, keď nám to najmenej vyhovuje, hlavne tá smola. Slušný nadpriemer. 80/100(27.6.2017)

Zpočátku jsem se obávala, že půjde jen o ukecanou komedii ve stylu Woody Allena, kterému jsem nikdy nepřišla na chuť. Brzy se však nevinné přátelské posezení u jednoho stolu začne měnit v drama, jaké se hned tak nevidí. Věru nebyl dobrý nápad být každý před každým úplně otevřený a "nahý". Tento film určitě doporučuji, ale asi ne za účelem klidného večera. Zůstane vám po něm totiž brouk v hlavě a hodně otazníků. Za to hodnotím plným počtem.(23.3.2017)