Naprostí cizinci

• Austrálie

Perfect Strangers

Komedie / Drama

Itálie, 2016, 93 min

Vskutku zajímavý film, který si zaslouží i svůj obdiv a to toho tvůrci ani zas tak moc vymýšlet nemuseli. Zápletka je docela prostá a jednoduchá. Víte co se říká: v jednoduchosti je kolikrát síla a co se týče obyčejných věcí, to už snad ani rozebírat nemusím. O čem film vlastně je? Skupinka přátel (všichni se moc dobře znají), uspořádají u je jednoho z nich večeři, aby spolu mohli poklábosit o životě. Jedna ze zúčastněných navrhne ostatním ''takovou'' společenskou hru (neobvyklou - zdůrazňuji). Všichni mají položit své mobily na stůl a pokud komukoliv něco na mobil přijde, musí to dát vědět ostatním u stolu. SMS, volání, MMS, vlastně všechno co se na telefonu rožne, či dojde. Co myslíte, mají před sebou nějaká tajemství?? (to myslím především u párů). Během zvonění mobilů, postupem času začnou vylézat na povrch méně příjemné skutečnosti. Tak to je snad jasné, ne? o čem by pak film byl. Ale víte co vám můžu s jistotou říct mobily jsou černými skříňkami našich životů , jímž svěřujeme svá nejniterjnější tajemství a přitom důvěřivě spoléháme na to, že nás nezradí. Lidé ovšem byli neúpřimní odjakživa. Mobily a sociální sítě jim pouze usnadnily práci. No, podívejte a posuďte sami.(4.11.2018)

Zábavná situační konverzačka, která mi "divadelním" konceptem připomněla Boha masakru a otírá se o velmi aktuální zlozvyk nás všech - smartphony. Parta známých se takhle sejde u velikého stolu a začne hodovat na gurmána. Skupinka si rozhodne ten večer trochu okořenit a tak své elektronické udělátka vytáhnou na stůl čekajíc, co komukoliv v tu chvíli přijde za zprávu, fotku nebo telefonát. Vše je čteno a slyšeno pro všechny přísedící bez možnosti kamufláže. A zábava začne naplno. Jak jistě tušíte, vyjdou najevo různá tajemství, zvraty a věci, které měli zůstat pod pokličkou. Vše má správný spád a napětí, které nehodlá pustit až do konce snímku. Moc nerozumím tomu, proč někomu vadí přemíra příběhových motanců a nedostatek autentičnosti, protože bez toho by příběh logicky nemohl být tak zajímavý. Kadence vět je parádně poskládána a zároveň poskytne pár podnětů k zamyšlení, přestože si myslím, že kámen úrazu není náš telefonní miláček, ale pouze a jen my sami. Bravo, Paolo Genovese ví jak v kostce (rozuměj do 90 min stopáže) přenést na plátno naše "vztahy" se vším všudy aniž by začal nudit.(25.4.2017)

Kino Pilotů - Dnes jsem zavítal poprvé v životě do legendárního pražského kina, který se nachází na pomezí Vršovic a Vinohrad a udělal jsem dobře. Jak po stránce výběru kina (velmi pohodlné sedačky), tak i výběrem filmu. Námět velmi netradiční, ale skvělý. Jak už jsem tu x-krát psal - Italové jsou prostě jiní a jejich filmy jsou vždy příjemnou změnou od té USA tvorby, která je na nás v drtivé většině chrlena. Naprostí cizinci disponují jednoduchým, za to však velmi atraktivním dějem, neokoukanými herci a překvapujícím závěrem. Hodně se těším na opáčko, kde přece jen rád sáhnu po dabingu. Ve filmu se vlastně pořád jen mluví a poměrně rychle a člověku pak může leccos při čtení titulků uniknout. 84% (with J.)(28.4.2017)

"Je to taková naše černá skříňka..." Se vším, co o sobě nevíme, nesmíme vědět a vlastně ani nechceme vědět. Skupina rádoby blízkých přátel a partnerů při jedné večeři vyzkouší, co vše tyto skříňky během pár hodin prozradí. A kolik toho naše důvěra, touhy a předsudky unesou. Okouzlující, krásné a lehké.(17.8.2017)

V jednoduchosti je krása. Postavy se domluví na menším sociálním experimentu, a ten se rozvine v naprostý konverzační masakr. A nutno podotknout, že hodně zábavný! Ano, je to více méně předvídatelné, protože co jiného očekávat z praní špinavého prádla na veřejnosti? Avšak dle mého je film tak dobře napsaný, že v každém momentu působí lidsky - sice absurdně, ale lidsky, nikoli vykonstruovaně. 8/10(8.5.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. února 2016 v Římě. (Stoka)