Naprostí cizinci

Perfect Strangers

Úplní cudzinci

Komedie / Drama

Itálie, 2016, 93 min

Naprostí cizinci začínají jako lehká a příjemná vztahová konverzační komedie o partě dlouholetých kamarádů, kteří spolu se svými životními partnery dorazí na večírek, chtějí hodit starosti za hlavu, zavzpomínat na minulé časy a užít si zatmění Měsíce neobtěžováni ratolestmi. Vzájemné popichování a uvolněná atmosféra vedou k pošetilému nápadu odhalit své soukromí (vždyť před sebou nemáme co skrývat) a své telefonní hovory vyřizovat se zapnutým reproduktorem. Hlasy pochybujících jsou umlčeny - kdo nesouhlasí, nemá čisté svědomí. Záhy se začnou vynořovat kostlivci ze skříně, obnažovat charaktery a komunikace začíná povážlivě skřípat. Pozitivní emoce nahrazuje nedůvěra a hořkost. Komedie se nenápadně mění v moralistní drama. Je to trefné a ze života, jen mám pocit, že pro tenhle kousek platí víc než pro jiné, že je potřeba mít něco odžité, abyste si ho v plné míře vychutnali. Je to zkrátka film pro střední generaci, která ví, co to je krize středního věku. Sedla mi jak komediální, tak i dramatická rovina, navíc jsem ocenil civilnost hereckého projevu a neokoukané kvalitní herce. Je to snímek, ke kterému se ještě určitě v budoucnosti vrátím. Celkový dojem: 90 %.(6.6.2017)

Obsahuje SPOILERY......Jako jakási stylistická hříčka je to zajímavé, ale stačí jen maličko poodstoupit a střízlivé oko si nemůže nevšimnout, že je to celé nějaké divné. Opravdový problém se tam motá jen kolem toho chlapíka který svou partnerku podvádí hned na několika frontách. Všichni ostatní hrozně zveličují a hysterčí kolem víceméně nevinných záležitostí. To je v Itálii fakt takový prohřešek nenosit kalhotky? S přiznanou homosexualitou měl problém jen jeden chlap, ale bůhvíproč to bylo nakonec vykládáno jako problém celé skupiny.. Fotka která byla důvodem pro výměnu telefónů (a následnou nepochopitelně sebemrskačskou eskapádu) byla podle všeho sice za čárou ale pořád jen na úrovni flirtu.... Že si postavy nedokáží tyhle drobnosti v klidu vyříkat svědčí o lehké debilitě všech zúčastněných..A to je nepravděpodobné a jen pro efekt za vlasy přitažené.(13.5.2017)

• seale

Moc mě tyto patetické příběhy neoslovují. Situační konstrukt, kterému mi nešlo moc uvěřit. Ale chápu, že lidi tyto témata berou za city a tak bude film obecně asi považovaný za dobrý. Napadlo mě, že jsem nedávno viděla film na podobné téma, o Italech v Améru a jejich zápletkách. Skvělý úsměvný filmek Pod vlivem úplňku. V Naprostých cizincích se taky kamera stáčí na superúplněk na nebi.. a pojala jsem tedy navíc i pocit, že mohlo jít o inspiraci až lehké plagiátorství.(29.6.2017)

Zpočátku jsem se obávala, že půjde jen o ukecanou komedii ve stylu Woody Allena, kterému jsem nikdy nepřišla na chuť. Brzy se však nevinné přátelské posezení u jednoho stolu začne měnit v drama, jaké se hned tak nevidí. Věru nebyl dobrý nápad být každý před každým úplně otevřený a "nahý". Tento film určitě doporučuji, ale asi ne za účelem klidného večera. Zůstane vám po něm totiž brouk v hlavě a hodně otazníků. Za to hodnotím plným počtem.(23.3.2017)

Uff Italové na začátku roku tedy tasí slušné Eso z rukávu a už teď si troufám říct že v Žánru Komedie/Drama tohle dokáže horko těžko něco letos překonat. Tohle je zřejmě první komedie, která je inteligentní, založená pouze na dialozích, bez sprostých slov, bez pubertálního humoru, bez nahoty a bez trapných situací, která se mi líbila ! :D Zpočátku jsem byl v obavách jak asi dopadne film odehrávající se celý u stolu jedné večeře mezi čtyřmi staršími přátelskými páry, ovšem ona hra, či nápad je sám o sobě geniální, že je o zábavu vyloženě postaráno. Představa, že já vyložím mobil na stůl mezi všemi přátely a veškerý hovor či sms, která příjde uvidí všichni, tak by mi také nejspíš nebylo příjemně.Ke konci film graduje takovým stylem, že z Komedie se nakonec stává nervy drásající Thriller. Velmi vtipné, inteligentní, zvratovité, originální a perfektní. 100%(16.2.2017)