Naprostí cizinci

Perfect Strangers

Úplní cudzinci

Komedie / Drama

Itálie, 2016, 93 min

Strašně mi ve filmech o větším společenství dobrých přátel vadí, když scénárista nezvládá expozici. Asi jako když Han Solo a Leia museli ve Force Awakens všem vysvětlit, co posledních 40 let dělali. Divák se to nějak dozvědět musí, ale mělo by to proběhnout vždy přirozenou a nenásilnou cestou, tj. způsobem, u kterého věříte, že by se nejlepší přátele (milenci) mohli takhle bavit. Úvodních třicet minut Naprostých cizinců je ale dost křečovitých a schématických, tak aby se nakonec tedy odehrálo drama, které je nakonec stejně křečovité. Taky místy na pokraji nesnesitelného kýče (měsíc, zamilovaný pár důchodců). Kromě těchto výtek jsem se ale bavil. Největší sympaťačku/sympaťáka vyhrála zrzka a Steven Spielberg. Freddie Mercury zase stál dost za hovno.(8.7.2017)

Nářez. Ze začátku to připomíná francouzský Le Prénom a divák může mít pocit, že bude svědkem svižné komediální konverzačky. Cesta do pekel začíná záhy a jak tomu tak bývá, pěkně krok po kroku. Jako žába v hrnci se pomalu postupně desítky minut vaříte, abyste v závěrečných minutách zažili hodně šťavnaté vztahové inferno. A úplný závěr korunuje genialitu scénáře. Zvlášť když přichází v úvahu otázka: Je konec tou pravou realitou a vše předešlé neuskutečnělým "kdyby", nebo je to právě přesně naopak? 9/10(6.4.2017)

Film o tom, že každý má nějaké tajemství. Italská konverzační sonda do životů sedmi přátel, kteří se sejdou na společnou večeři (v bytě).. Pravda je, že je to samozřejmě vyhrocené a lehce dějově náhodné, ale o to víc vtipnější nebo zapeklitější. Na druhou stranu - náhody se stávají a zákony schválnosti fungují skvěle, takže proč vlastně ne...(?) Bavil jsem se.(8.8.2017)

Souhlasím s uživatelem "Superpero", tolik sms a telefonátů a ještě k tomu kompromitujících za jeden večer působí příliš nereálně. Ale pro příběh a film samotný asi nutné. Komediální scény parádní, vážnější rovina už trochu slabší. Líbil se mi závěr filmu, který celý příběh posunul do takové "filozofičtější" roviny. Kdo ví, zda Genovese nenašel inspiraci zde: https://www.csfd.cz/film/114583-rodina/.(18.6.2017)

Hodně aktuální téma zpracováno velmi sympatickou cestou - skrze konverzační dramedii, která umí být chvílemi velice naléhavá, ale zároveň si zachovává hodnotící odstup řadou odlehčených prvků a záměrně přepálenou vyhroceností. Závěrečný zvrat sice není hoden toho, abychom o něm vůbec přemýšleli a brali ho ve vztahu k celkovému sdělení vážně, ale průběh mě opravdu převelice bavil, s postavami jsem se rychle sžil a jen minimálně se mi v hlavě rozblikala kontrolka s upozorněním, že tohle už jsem viděl někde jinde. Jak by řekl guru české filmové filozofie Ladislav Smoljak, "Neber telefon, neber telefon, nebo se z toho zblázníš"... 75%(19.2.2017)