Naprostí cizinci

Perfect Strangers

Úplní cudzinci

Komedie / Drama

Itálie, 2016, 93 min

Komorní drama konverzačního charakteru o hrstce aktérů, které rozhodně stojí za to zhlédnout. Ač mám velmi rád tento styl, necítil jsem se dvakrát dobře, když jsem zjistil, že vše se bude točit kolem intimity našeho soukromí. Kostlivci vyskakovali ze skříní a mně se kroutila střeva jen při mlhavém pomyšlení na to, že v jedné z rolí bych byl já sám. Přirovnal bych to k pocitu, jako stát nahý před početným publikem a přednášet o masturbaci s názornou ukázkou. Ač se ze začátku zdálo, že jsou všichni bez poskvrnky a vzájemně se dobře znají, opak se ukázal brzy a to se zničující silou. Křehkým romantickým duším moc nedoporučuji, neboť tohle jim zřejmě převrátí náhled na jejich život, který je ve skutečnosti pouhou růžovou polevou na dortíku pokrytectví a lží reálného světa. 85%(26.5.2017)

Naprostí cizinci začínají jako lehká a příjemná vztahová konverzační komedie o partě dlouholetých kamarádů, kteří spolu se svými životními partnery dorazí na večírek, chtějí hodit starosti za hlavu, zavzpomínat na minulé časy a užít si zatmění Měsíce neobtěžováni ratolestmi. Vzájemné popichování a uvolněná atmosféra vedou k pošetilému nápadu odhalit své soukromí (vždyť před sebou nemáme co skrývat) a své telefonní hovory vyřizovat se zapnutým reproduktorem. Hlasy pochybujících jsou umlčeny - kdo nesouhlasí, nemá čisté svědomí. Záhy se začnou vynořovat kostlivci ze skříně, obnažovat charaktery a komunikace začíná povážlivě skřípat. Pozitivní emoce nahrazuje nedůvěra a hořkost. Komedie se nenápadně mění v moralistní drama. Je to trefné a ze života, jen mám pocit, že pro tenhle kousek platí víc než pro jiné, že je potřeba mít něco odžité, abyste si ho v plné míře vychutnali. Je to zkrátka film pro střední generaci, která ví, co to je krize středního věku. Sedla mi jak komediální, tak i dramatická rovina, navíc jsem ocenil civilnost hereckého projevu a neokoukané kvalitní herce. Je to snímek, ke kterému se ještě určitě v budoucnosti vrátím. Celkový dojem: 90 %.(6.6.2017)

Příjemné překvapení. Komedii moc nečekejte, spíš je to vztahové drama á la Kdo se bojí Virginie Woolfové. Začátek se trochu vleče, ale jakmile se rozjedou peprnější telefonáty, nudit se nebudete. Na konci to má navíc skvělý a dobře použitý zvrat, který to celé emocionálně posune o level výš. Vhodné pokoukání do té fáze vztahu, kdy si partner začíná brávat telefon do koupelny.(10.6.2017)

Bůh masakru po italsku, který je zvládnut o mnoho lépe. Rozjezd zbytečně vlažný, ale jakmile se dostane na první konflikt, rozjíždí se situační destrukce přátelství a vztahů. Vyhrocenost, atmosféra je budována postupně a daří se to náramně. Žádné herecké přehrávání, vše realistické a jak jsem si během filmu říkal, že se jedná o předvidatelnou zápletku, pletl jsem se. Určitým způsobem mě zklamal závěr a nechápal jsem, proč jej tímto směrem zakončil.......7/10(26.4.2017)

V jednoduchosti je krása. Postavy se domluví na menším sociálním experimentu, a ten se rozvine v naprostý konverzační masakr. A nutno podotknout, že hodně zábavný! Ano, je to více méně předvídatelné, protože co jiného očekávat z praní špinavého prádla na veřejnosti? Avšak dle mého je film tak dobře napsaný, že v každém momentu působí lidsky - sice absurdně, ale lidsky, nikoli vykonstruovaně. 8/10(8.5.2017)