Naprostí cizinci

Perfect Strangers

Úplní cudzinci

Komedie / Drama

Itálie, 2016, 93 min

Tak to byl po dlouhé době zase film, který mě fakt zaujal. Akorát si myslím, že tam těch odhalení bylo možná až moc a skoro všechny co se týká vztahů, sexu a nevěry.. Bylo by zajimavější, kdyby vymysleli i něco jiného, vždyť lidi přece řeší i jiné věci.. Konec byl skvěle vymyšlený, přišlo mi to tak totiž o hodně smutnější, než kdyby si tu hru doopravdy zahráli a dozvěděli se o sobě navzájem pravdu. Je tam totiž vidět to, jak nemůžeš nikomu věřit (ani partnerovi se kterým plánuješ dítě, nebo nejlepší kamarádce) a jaké jsou lidi svině, ale oni žili dál ve falešné nevědomosti s tím, že jejich životy jsou šťastné... Já bych do takové hry nikdy nešla. Skoro každý má nějáké své tajemství (i když třeba jen malé), které je jen jeho a které, kdyby se dostalo ven může ublížit.(14.4.2017)

Zábavná situační konverzačka, která mi "divadelním" konceptem připomněla Boha masakru a otírá se o velmi aktuální zlozvyk nás všech - smartphony. Parta známých se takhle sejde u velikého stolu a začne hodovat na gurmána. Skupinka si rozhodne ten večer trochu okořenit a tak své elektronické udělátka vytáhnou na stůl čekajíc, co komukoliv v tu chvíli přijde za zprávu, fotku nebo telefonát. Vše je čteno a slyšeno pro všechny přísedící bez možnosti kamufláže. A zábava začne naplno. Jak jistě tušíte, vyjdou najevo různá tajemství, zvraty a věci, které měli zůstat pod pokličkou. Vše má správný spád a napětí, které nehodlá pustit až do konce snímku. Moc nerozumím tomu, proč někomu vadí přemíra příběhových motanců a nedostatek autentičnosti, protože bez toho by příběh logicky nemohl být tak zajímavý. Kadence vět je parádně poskládána a zároveň poskytne pár podnětů k zamyšlení, přestože si myslím, že kámen úrazu není náš telefonní miláček, ale pouze a jen my sami. Bravo, Paolo Genovese ví jak v kostce (rozuměj do 90 min stopáže) přenést na plátno naše "vztahy" se vším všudy aniž by začal nudit.(25.4.2017)

V jednoduchosti je krása. Postavy se domluví na menším sociálním experimentu, a ten se rozvine v naprostý konverzační masakr. A nutno podotknout, že hodně zábavný! Ano, je to více méně předvídatelné, protože co jiného očekávat z praní špinavého prádla na veřejnosti? Avšak dle mého je film tak dobře napsaný, že v každém momentu působí lidsky - sice absurdně, ale lidsky, nikoli vykonstruovaně. 8/10(8.5.2017)

Jako komedie to je vyborny pocin. Malokdy se u filmu nahlas smeji a tady se to povedlo hned nekolikrat. Nektere telefonaty ci sms zpravy jsou genialni, nejvice potesi ta s vymenou mobilu. Te dramatictejsi casti nejvice slusi hovor hostitele s dcerou za pritomnosti jeji matky. Pro me celkem neznami herci sve role zvladli skvele. Mit to lepsi zaver, dam bez vahani pet hvezdicek. Videno v ostravskem Minikine, 45 divaku, z toho 36 zen.-).(18.5.2017)

Genovese ako keby natočil prequel k Sorrentinvej rooftop scéne z Veľkej nádhery, kde Jep nakladá Stefanii a odhalí všetky jej klamstvá, o ktorých kadžý vie. Genovese ide na to troška inou cestou a analyzuje dnešné vzťahy 40tnikov medzi partiou priateľov a parnetrov, kde na prvý pohľad vládne harmónia a otvorenosť, s malými problémami na povrchu, ale pod povrchom pláva riadny ľadovec. Jedna nevinná hra počas jedného večera (zatmenie mesiaca, ktoré by ako vystihovalo tie temné tajomstvá, ktoré si každý zamykáme do mobilu) s telefónmi sa zvrtne. Môžte tomu vyčítať prepálenosť a nereálnosť udalostí, že všetka špinavá bielizeň sa vyperie počas jedného večera, ale Genovese skôr iba ukazuje na všetky veci, ktoré si nechávame pre seba a nepovieme ani priateľom od detstva, životným parnterom lebo nevieme ako na to zareagujú ostatní, alebo to posunú ďalej. Začíname malými klamstvami so súcitu až po tie najčastejšie a najodpornejšie. Koniec iba nastavuje zrkadlo a zanecháva tu nevyslovenú otázku, na ktorú si každý z nás musí odpovedať sám. Jednoduchý námet, jednoduché posolstvo so skvele vybraným castom a hromadou úžasného talianského jedla a vína, po ktorom sa vám budú zbiehať sliny + to ma neskutočne krásnu Kasiu Smutniak. Pochybujem, že tento rok uvidím niečo podobne komediálne a dramatické zároveň. 8/10(1.6.2017)