Pohádka o caru Saltánovi

Story About Czar Saltan

(neoficiální název)

Pohádka / Fantasy

Sovětský svaz, 1966, 82 min

Veverka malá zrzatá oříšky louská ze zlata .... a navždy ovlivnila můj vztah k veverkám. Každý chce kouzelnou veverku. Každá veverka je kouzelná. Ptuško byl mistr a Puškinovu poetickou předlohu převedl do poetických obrazů. Truchlící car Saltán, laskavá carevna odsouzená ke svržení do moře, která zachraňuje hořící hnízdo, probuzení města královským dotykem, shledání na ostrově, kde veverku mají ochočenou, ale jakou podařenou, zpívá hlasem rozmarným, v sadě kvete rozmarýn. A ani mou šťouravou dušičku neruší, že těch mládenců z moře není 33 (ale už z principu jsem si je přepočítat musela).(24.8.2010)

Velmi bezna, klasicky rusky zpracovana pohadka. Bohuzel bez jakekoliv me oblibenkyne (nebo oblibence). Dej me nenadchl a veverky jsem tam zadne nezaregistroval??? Misty pekne, temer fantasy, zabery. Neurazi, nenadchne, za me slabsi prumer. 3-(23.5.2014)

Roztomilá ruská pohádka pro děti bez násilí a hrubosti.(22.6.2010)

Šani by sa tešil keby videl, ako sa jeho rozprávočka dočkala štýlového filmového prednesu. Vizuálne ohromujúca a šejkspírovsky vo veršoch podaná lahôdka.(5.7.2017)

Klasická ruská pohádka podle A. S. Puškina. Nikdy jsem neviděl veverku tančící kozačka, zde ano :-).(12.6.2005)