Reklama

Reklama

Pérák

  • Česko Pérák: Stín nad Prahou (festivalový název) (více)
všechny plakáty
Trailer
Krátkometrážní / Akční / Drama / Animovaný
Česko, 2016, 13 min

Obsahy(1)

Kdo zabrání nacistům v probuzení temných sil, po staletí dřímajících na jednom starém pražském hřbitově? Jedině maskovaný mstitel, vybavený speciální odpruženou obuví! Marek Berger ve svém mistrném akčním thrilleru, vytvořeném na pražské FAMU, propojuje staropražskou legendu o Golemovi s legendou o superhrdinovi z dob Protektorátu. (Anifilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

choze 

všechny recenze uživatele

Hravý, ale prvoplánový mix pérákovské a golemovské legendy, okořeněný foglarovskými rekvizitami a šmrncnutý INDIANA JONESEM. Příběh je nahrazen akcí, pubertálně okázalou krvavostí a pomrkáváním na diváka hraničícím s tikem, výtvarno mě moc nevzalo, atmosféra mohla být výrazně ponuřejší, tempo svižnější... Fajn komiksově bezstarostná a přímočará akční jednohubka. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

+1* při zkoumání zajimavé české filmografie roku 2016 jsem narazil na tento docela vysoko hodnocený kraťas, který se mi podařilo tady najít. Nakonec se z toho bohužel vyrojil takový paskvil, kde autor smíchal legendy Péráka, Golema, Stínadel a bůhví co ještě a zabalil do komiksového kabátku. Tohle bylo pro mě docela moc a mě to nebavilo, i když animace slušná, ale ani na 2 hvězdy to u mě nemá. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Reklama

Alfréda 

všechny recenze uživatele

Využít pro příběh hned dvě dvě pražské legendy se asi nabízí, jen nevím, jak moc se mi líbí guláš Pérák + Golem + Stínadla a ježek v kleci. Je to tak trochu Jak pejsek a kočička vařili dort. Potenciál jednotlivých látek bych se nebála uplatnit zvlášť, ve třech takových komiksových snímcích. Výtvarno je epické, stejně jako u famózního Bergerova Nocturna. Velmi svižné tempo je doplněno o dynamickou hudbu, dabing jako otřesný nehodnotím, příběh mi prázdný nepřijde. Jen jsem si skromně přála, aby Pérák byl nadále temným stínem, a ne šlachovitým atletem, co ráno zvedá činky :) Atmosféru to má báječnou a jsem za takový počin velmi vděčná, víc takových! 80% ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Na to, že film byl vytvořen studenty FAMU, tak to bylo velmi kvalitně zpracované. Hudba, která doprovázela celý děj, přidávala na tempu, což se mi zamlouvalo. Líbily se mi i takové maličkosti jako šém na oživení golema, který zde byl vyobrazen jako ježek v kleci. Chtělo by to více takových animovaných filmečků. Za mě si Pérák odnese skvělých 100 % ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Velice dobrá animace a promyšlené scény, to jako ano, klobouk dolů. Ale celková komiksově brutální stylizace, dabing jak z adventure her 90. století - to jsem nějak nepobral. Navíc zajímavě a mysticky rozjetý příběh, těžící ze dvou pražských legend (starobylé a novodobější), najednou začne připomínat spíše souboj X-Menů s Hulkem a i logicky začne povrzávat (chtěl bych třeba vysvětlení, proč Golem neposlouchal toho, kdo mu vložil šém do hlavy). A ten cliffhanger na 50. léta a komunismus mne taky otrávil, jak je to laciné a zprofanované. Mimochodem, nevím, jestli je to chyba, ale v tom, co vysílala ČT chybí scéna pádu Golema do Vltavy, je tam divný střih. A nejde jediný divný střih, kde jako by něco chybělo. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama