Reklama

Reklama

Gulliverovy cesty

  • Česko 3 světy Gullivera (více)
Trailer

VOD (1)

Gulliver, mladý dobrodruh, opouští domov, aby se podíval do světa a zažil dobrodružství na širém moři. Jeho loď ale zničí prudká bouře a Gulliver je vyvržen na pobřeží Liliputu, kde žijí lidé, kteří jsou pouze pár palců vysocí. Díky zničení nepřátelské flotily se brzy stane hrdinou všech Liliputánů. Jeho cesty ho pak zavedou do Brobdingnagu, země, obývané ohromnými obry. Je lapen a královna si ho drží jako hračku. Jeho pokusy o útěk ho svedou dohromady s obřím aligátorem, se kterým pak bojuje na život a na smrt. (Bonton Home Video)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Němi 

všechny recenze uživatele

Vic pohadkova nez satiricka adaptace s roztomilou trikovou strankou. Az na dva kratsi loutkove vystupy Harryhausen "jen" preklada zabery pres sebe, coz se zdarilo a efekt vubec nerusi. Bernard Herrmann a reziser & scenarista Sher si ovsem casto vybirali slabsi chvilky a treba misto nekolikereho opakovani scen se stejnym vyznamem mohl byt film vypravnejsi, protoze nechava pomerne chudy dojem. Vubec mi chybel nejaky vyrazny moment, ktery by vycnival mezi vsim tim tlachanim. __ Za kvalitni triky, ktere jsou temer v kazdem zaberu, hvezdu navrch. ()

curunir 

všechny recenze uživatele

,,PEKNÝ ŽIVOT, NAHÁŇAŤ SLIEPKY." __ Gullivera by som označil za takého o niečo mladšieho brata Sindibáda (7th voyage of Sinbad) a to nielen kvôli Harryhausenovi, ale predovšetkým pre drvivú podobnosť obidvoch filmov. Začína to animačne rovnakými úvodnými titulkami, a pokračuje cez rovnaké lokácie (napr. pobrežie s útesmi - mnohokrát kompozične identitcké zábery) , kde sa pár rokov predtým nakrúcalo siedme dobrodružstvo bagdadského kapitána. Z predchádzajúceho filmu boli dokonca využité ako rekvizity (Gulliverov čln), tak aj kostýmy postáv. Vyslovene vyčítať to však tvorcom nemôžem, pretože hlavne v prvej polovici filmu odohrávajúcej sa orientálne ladenej v Liliputánii to vôbec nevadí. Zmenšovanie postáv sa v Gulliverovi Harryhausenovi vydarilo až nadmieru dobre (,,menšie" skúsenosti pri zmenšovaní mal už u princezny Parisi v... však už som to spomínal), oproti tomu ma mierne sklamala absencia nejakých príšeriek. Herrmannova hudba v Sindibádovi však bola omnoho lepšia, Gulliver sa zato môže pochváliť scenárom so slušnými dialógmi. Vo filme škrípu rovnaké veci ako aj v iných produktoch žánru, a na úplne čisté 4* u mňa nie je. Tie a možno aj lepšie by bolo ak by bol Gulliver filmom z môjho detstva. (37. hodnotenie, 4. komentár k filmu) ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Můj první Gulliver, když opomenu klasickou knížku, někdy ze sedmdesátých let z vydavatelství Albatros. Také jeden z nejznámějších, když opomenu animák z roku 39', novější verze mě už pak rovněž tolik nezaujali. Film zemí vzniku je GB/USA, ale v mnoha scénách, svým pojetím, animací, kostýmy mně to všechno spíš připomínalo nějakou sovětskou verzi..Jako dítě jsem chtěl být také Gulliverem, kdo by se nechtěl alespoň na okamžik přeměnit v obra a být třeba všem ku pomoci, být pánem světa, proměnit se v liliputa se všemi nástrahami a zažít tolik odvážných a napínavých dobrodružství. Tento fascinující dobrodružný příběh cesty za slávou a bohatstvím plný nádherných triků z dílny uznávaného tvůrce Ray Harryhause vám to přináší a alespoň na krátkouchvíli vám to umožní:-) Nej scény: V přístavu nebo ta s ještěrem. Na chuť si přijdou určitě malí i velcí diváci, ať samostatně či společně, vždyť samotný utopický román už také něco pamatuje:-) ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Škoda, že je zde tak málo hodnocení, protože toto je opravdu povedená věc se špičkovou prací trikového génia Raye Harryhausena. Jeho optické fígle jsou zde tak dobré, že jsem za celý film ani jednou nezapochyboval o trikové kvalitě (dobrá, možná obří veverka je trochu slabší). Slogan na plakátu skoro nelže, NA SVOJÍ DOBU opravdu „nothing less, than a miracle in motion pictures“. Scenář se sice poměrně dost odklání od Swiftovy předlohy, pokrývá pouze světy liliputů a obrů, nicméně díky tomu, že je tak zhuštěný, děj opravdu velmi rychle odsýpá a nuda tu nehrozí. Plusem jsou i chytré dialogy, Gulliver ze sebe občas vychrlí velmi vtipnou hlášku, škoda pouze uspěchaného konce (problémy s rozpočtem?). Pro milovníky Harryhausenovy práce ovšem naprostá tutovka! ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Příjemná pohádka na nedělní odpoledne, pro svou mravoučnost, naivitu a snahu o pointu velice vhodná pro děti. Celému filmu od prvních vteřin dominuje skvělá hudba (London Symphony Orchestra). Triky jsou opravdu špicové, některé záběry připomínají českému divákovi o dost známější Arabelu 2 - Rumburak se vrací. Přes třicet let věkového rozdílu však jasně hovoří pro Gullivera, respektive Sherovu partu. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel ve španělských městech Segovia, Ávila, Castell-Platja d'Aro a také v britském Londýně. (Trajektt)

Reklama

Reklama