poster

Ašoka

 • Indie

  Asoka

 • Slovensko

  Ašoka

Drama / Akční / Romantický

Indie, 2001, 155 min (Director's cut: 180 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • me3x®
  *****

  mám len jednu výhradu. Mali z toho spraviť dvojdielny film, alebo dva filmy. Ale je to niečo iné ako holyvúdske filmy a niečo iné ako ázijské filmy, na ktoré sme zvyknutí. Je to skôr akýsi lyrickoepický príbeh, plný prekrásnych scenérií a kostýmov a všetkého tak málo známeho pre našu kultúru. Myslím si, že len totálny ignorant môže dať tomuto filmu odpad, pretože Ašoka, akokoľvek je dlhý, odpad nie je.(10.1.2009)

 • malamia
  ***

  Čekala jsem horší kýč, méně historicky vypadjící a nemám moc slabost pro Kareenu Kapoor, ale sympaticky mě překvapila. Ve filmu na mě pozitivně zapůsobila i Hrishita Bhatt v roli Devi, kterou jinak neznám. Shahrukh ze začátku ve své klasické póze Mr. Dokonalého, ale jeho výkon v druhé části byl velmi dobrý, tj. že byl správně zlý. Několik momentů mě příjemě překvapilo a jen mi bylo trochu líto nezpracovaného konce (divák si to v sobě musí zpracovat sám), ale díky tomu je alespoň divák ušetřen kýčových dojáků. Hudbu znám už dlouho a ta je opravdu dobrá.(31.1.2008)

 • rigby
  **

  Historické filmy moc nemusím a tento nebyl výjimkou. Zmatený děj, ve kterém jsem se po chvíli zcela ztratil, abych se nalezl až ke konci. Vlastně ani nebylo na co koukat, i akční scény - tedy pokusy o ně - byly značně utahané. Velkou část filmu jsem proto prozíval. Příště se raději podívám na Shahrukha Khana v nějakém současnějším filmu.(7.10.2012)

 • Niktorius
  ***

  Deset minut po začátku jsem chtěl, aby to co nejrychleji skončilo; deset minut před koncem jsem si přál, aby to pokračovalo minimálně další tři hodiny. Santosh Sivan zpočátku zmatkaří a trumfy začne vytahovat až v závěru. (Director's Cut) ________ P.S: Nevěřte bergovi.12, kamera je samozřejmě výborná ;-)(28.8.2009)

 • Aljak
  ****

  Poriadna 3-hodinová dráma, ktorá mala viacero fáz. Najprv to vyzeralo ako hrdinský epos, ktorý postupne prerástol v neohrozenú romancu a napokon celý film korunovala skvelá bojová dráma. Tá dramatizácia celého príbehu bola naozaj skvelá a pekne postupne všetko gradovalo, hoci v prostrednej fáze sa to už naozaj zvrhávalo na sladký príbeh Lásky. Ešteže potom sa to opäť poriadne zamotalo a rozbehlo, no a napokon záverečná časť filmu nesúca sa v duchu nenávisti a vojny bola dosť silná. Až na prehnanú akčnosť niektorých súbojov a sladké "orgie" Lásky to bolo teda fakt vynikajúce. Shahrukh Khan a Kareena Kapoor opäť nedávajú takmer žiadnu šancu na kritiku. Pre Kareenu to bola jedna z prvých veľkých úloh, ktoré si zahrala - už tu vidno ten obrovský talent!(28.1.2014)